IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам, но се кефя на пинаиста Владимир Ашкенази

    Рахманинов... мммммм

    Бе той Рахманинов да не е и той от тях... в смисъл от нас

    Първоначално изпратено от Николайко Перник Разгледай мнение

    Малко може да е офтоп (но не е), та – не отговори на въпроса ми "Ти ашкеназ ли си? Кой ти е цадикът, ако си?"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Някакво каналче в ютюб тип InfoWars няма ли да пуснеш? Все пак тези конспиративни щуротии много се харчат и можеш да изкарваш парички
      Малко може да е офтоп (но не е), та – не отговори на въпроса ми "Ти ашкеназ ли си? Кой ти е цадикът, ако си?"

      ПП. Аз ще си кажа, че не знам еврейска кръв в поколенията, от които съм роден. Имам малко подозрение за малко циганска кръв, съдейки по старите черно-бели фотографии, но те всичките изглеждат малко цигански – поради техническа особеност или поради това, че народът ми е бил по-црън на времето.
      Last edited by Николайко Перник; 14.04.2020, 14:28.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Николайко Перник Разгледай мнение

        Знаеш ти.

        Благодаря за вътрешната информация, ще го имам предвид. Шалом!

        Прочее, ти ашкеназ ли си? Кой ти е цадикът, ако си?
        Някакво каналче в ютюб тип InfoWars няма ли да пуснеш? Все пак тези конспиративни щуротии много се харчат и можеш да изкарваш парички

        Коментар


        • Задължително, ако е залепен за съседен балкон. Ако има поне 2 метра разстояние до съседните балкони - може и без

          Първоначално изпратено от Николайко Перник Разгледай мнение
          Защото сега съм в София и вървя и гледам, дойде ми едно название: "балконни хора" или даже "балконно човечество".

          А и вчера по "Нощен Хоризонт" чух съвети от специалистка как да си благоустроим балконите като постоянна среда на живот.

          Само не знам дали, щом съм излязъл на балкона, трябва да съм с маска? Сутринта си подадох главата от прозореца и се замислих по въпроса.
          Какво ще кажат медицинократите от Щаба? Конкретно тях питам: трябва ли, поглеждайки навън от отворения прозорец, да съм с маска?

          Мутафчиев? Кофраджиев? Моля за отговор.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            М-да, имам акции в Уолт Дисни. Мисля във форума не съм споделял (не случайно! ). Идеята е да се промиват мозъците на хората със Star Wars. Да не забравяме, че Джордж Лукас също е евреин, а даже и да не е, какво от това, нали е приятел на Спилбърг, който е доказан евреин отвсякъде

            Самият Уолт Дисни е бил скрит евреин. Пише, че бил антисемит, но всощност се преструвал, за да не го заподозрат
            Знаеш ти.

            Благодаря за вътрешната информация, ще го имам предвид. Шалом!

            Прочее, ти ашкеназ ли си? Кой ти е цадикът, ако си?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Николайко Перник Разгледай мнение
              Чии пари ръководят големите медии в масовото истеризиране, е ясно: 98% от големите медии са в ръцете на световното еврейство (Мъни?), 99% от световните банки, раздаващи сега надясно и наляво кредити, са в ръцете на световното еврейство (Мъни?).
              М-да, имам акции в Уолт Дисни. Мисля във форума не съм споделял (не случайно! ). Идеята е да се промиват мозъците на хората със Star Wars. Да не забравяме, че Джордж Лукас също е евреин, а даже и да не е, какво от това, нали е приятел на Спилбърг, който е доказан евреин отвсякъде

              Самият Уолт Дисни е бил скрит евреин. Пише, че бил антисемит, но всъщност се е преструвал, за да не го заподозрат
              Last edited by Money; 14.04.2020, 14:30.

              Коментар


              • Защото сега съм в София и вървя и гледам, дойде ми едно название: "балконни хора" или даже "балконно човечество".

                А и вчера по "Нощен Хоризонт" чух съвети от специалистка как да си благоустроим балконите като постоянна среда на живот.

                Само не знам дали, щом съм излязъл на балкона, трябва да съм с маска? Сутринта си подадох главата от прозореца и се замислих по въпроса.
                Какво ще кажат медицинократите от Щаба? Конкретно тях питам: трябва ли, поглеждайки навън от отворения прозорец, да съм с маска?

                Мутафчиев? Кофраджиев? Моля за отговор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Николайко Перник Разгледай мнение

                  Обръщай внимание, предлагам, на внимателната формулировка на "застрашителните" твърдения на големите медии.

                  "Не всички" може да означава 0.0005 %, може и да означава 50%.

                  В конкретния случай означава 0.005% от населението, които са със слаба имунна система и грипът "ги повтаря". Както винаги е било. Но страхът, насаждан у овцете, ги кара да виждат 50%.

                  "На страха очите са големи".



                  Моля да имате предвид оживотняването на хората от масовите, големите медии, тръгвайки от BBC и Ройтерс и стигайки до нашичките по-големи.

                  Чии пари ръководят големите медии в масовото истеризиране, е ясно: 98% от големите медии са в ръцете на световното еврейство (Мъни?), 99% от световните банки, раздаващи сега надясно и наляво кредити, са в ръцете на световното еврейство.
                  Браво, така е, добре си го казал, само смени думата "еврейство" с Ционизъм и всичко си идва на мястото

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                    [COLOR=#555555][FONT=Roboto][SIZE=15px] Световната здравна организация заявиха, че не всички, които са преболедували инфекцията с новия коронавирус, имат антитела, с които да се преборят с евентуално повторно заразяване, и се пораждат опасения, че пациентите може да не развиват имунитет, след като оздравеят от COVID-19, предаде CNBC.
                    Обръщай внимание, предлагам, на внимателната формулировка на "застрашителните" твърдения на големите медии.

                    "Не всички" може да означава 0.0005 %, може и да означава 90%.

                    В конкретния случай означава 0.005% от населението, които са със слаба имунна система и грипът "ги повтаря". Както винаги е било. Но страхът, насаждан у овцете, ги кара да виждат 90%.

                    "На страха очите са големи".



                    Моля да имате предвид оживотняването на хората от масовите, големите медии, тръгвайки от BBC и Ройтерс и стигайки до нашичките по-големи.

                    Чии пари ръководят големите медии в масовото истеризиране, е ясно: 98% от големите медии са в ръцете на световното еврейство (Мъни?), 99% от световните банки, раздаващи сега надясно и наляво кредити, са в ръцете на световното еврейство (Мъни?).
                    Last edited by Николайко Перник; 14.04.2020, 14:06.

                    Коментар


                    • В момента улиците, пазарите, магазините и публичният транспорт са пълни с хора, основно пенсионери във видимо недобро здравословно състояние. Та толкова за мерките, за зелените коридори до 10:30, за вменяването на отговорност да пазим "възрастните ни родители".

                      Коментар


                      • безимен сега съм в 4 ана титъри граничен (антитела). преди бях в 6 над нормата.
                        Гледам си последното -
                        anti-Ribosomal P (анти Рибозомни антитела)
                        са ми най-много 14,
                        anti-PCNA (анти PCNA антитела) - 4, и още 9 са по 1
                        ИгМ(дано не бъркам последната буквичка) бях 22 сега ми е 2,4 - миналото лято.
                        Сега съм общо взето здрав, затова и имуносупресор терапията ми е в минимални дози. Както всеки раково болен когато е в ремисия. Аз нямам рак.
                        Имунната ми система е в прилично състояние ама всяко едно нещо - знайно и незнайно може да я извади извън строя. Имунния ми отговор е да кажем непредвидим. Намерих само един имунолог в БГ(александровска и още някъде работеше) - дето малко "врели некипели" ми ги говореше. Нищо не му разбирах, може да е било много умно .
                        Моето дилетантство казва че като си на имуносупресори - нямаш достатъчен навременен и т.н. отговор на болестта. тя се развива и имаш нужда от болнична помощ - антибиотици.
                        Нямаш особени шансове да се справиш сам с ковид
                        Здравите хора - повечето не боледуват или само леки неразположения.
                        Малка част се разболяват поради неадекватен отговор или много попаднали и репликирали се вируси
                        толкова по моите лаишки наблюдения - лично изпитани
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Мнението ми - със сигурност е дилетантско. Още по-сигурно е, че търся възможните изходи /при мижави познания/. Най-сигурното е, че съм прям, ама хората много често тълкуват превратно ситуациите, а работодателите винаги тръгват с недоверие... Така сме устроени - да не вярваме на околните, защото те винаги опитват да ни изпързалят...

                          Все пак - нека кажа мнението си, което е синтезирано в прочитането на някои от мненията /без да претендирам за това, да сам чел всичко, което смятам е в мой плюс, защото има неща, които само ненужно товарят психиката, а това може да е един от проблемите НИ!/

                          Значи, казваш, че нямаш активни антитела. Предполагам, можеш достатъчно убедително /пред себе си!/ - да обосновеш подобен факт... Оттук - мисля, че в условията на пандемията, в които живеем - това /че нямаш активни антитела/ - по подобие на малките деца, които нямат развита система за генериране на антитела, при което - и не боледуват от въпросната болест... Някъде беше казано, че вирусът е извънредно "интелигентен", създава прекомерно много антитела, които не правят нищо друго, освен да мобилизират всички сили на нашият организъм, при което и - за кратко време, с повишеното кръвно налягане и разни други странични ефекти - следва най-лошото..., за минути, почти мигновено...

                          Поправете ме, ако греша, но това коментираха долу, а никой не опроверга тезата за "интелигентния" вирус!

                          И сега, на база горната теза - не може да не се наложи изводът, че: по подобие на децата - някой, който няма развита система за производството на антитела - е в по-добро положение от другата група ПО ОТНОШЕНИЕ ТОЗИ "нов" ВИРУС.
                          Без да съм експерт само с четене - дали ще имаш бурна реакция на имунната система зависи от инфекциозната доза

                          1 вирус няма да те зарази 100 000 също може да не те заразят в една капчица плюнка може да има милярди - трябва да приемеш нещо като минимална инфектираща доза, ако се заразиш с нещо което е близо до минимума реакцията а имуннат система няма да е рязка и ще тя ще може да се нагоди към към вируса плавно докато иначе ако се заразиш с висока доза ще има остра реакция и опасност от сепсис

                          1.
                          Използването на маски от здрави хора е абсолютно полезно и препоръчително, особено на обществени места, и то затворени - градски транспорт, хранителни магазини и аптеки. Маските съдействат за намаляване на приетата инфекциозна доза, а това не е маловажно. За да се развие инфекция, е необходимо приемане на определено количество вирус, и то сравнително голямо количество - това е т.нар. минимална инфектираща доза. Ето защо намаляването на приета вирусна доза при носенето на маски намалява риска от заразяване. Важно е да се знае и че нивото на инфекциозната доза пряко влияе върху самото протичане на заболяването. Има пряка зависимост между инфекциозната доза и прогнозата и тежестта на заболяването, което настъпва. Висока инфекциозна доза е равно на кратък инкубационен период, бързо протичане, по-тежка клиника и по-неблагоприятна прогноза - затова е важно да се избягва близкият контакт с болни/заразени хора и ползване на затворени обществени пространства с малък обем като асансьори и пр. в които концентрацията на вирусните частици е висока.
                          Д-р Георги Желев е преподавател в Тракийския университет, доказан специалист в епидемиологията, инфекциозните болести и превантивната медицина.

                          2 (на 2 инути и 30 секудни някъде) Короната инфеткира и T-Cells и ги кара да овър реактват (видеото е анимация но е най доброто синтезирано видео което съм виждам - ТракаТрак го пусна преди месец

                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Световната здравна организация заявиха, че не всички, които са преболедували инфекцията с новия коронавирус, имат антитела, с които да се преборят с евентуално повторно заразяване, и се пораждат опасения, че пациентите може да не развиват имунитет, след като оздравеят от COVID-19, предаде CNBC.

                            "По отношение на възстановяването и повторното инфектиране, смятам, че нямаме отговори. Това е неизвестно", посочи д-р Майк Райън, изпълнителен директор на програмата за извънредни ситуации на СЗО, на пресконференция в централата на организацията в Женева.

                            Предварително проучване върху пациенти в Шанхай е установило, че при някои от тях не се установява имунна реакция с антитела, докато при други тя е много силна, коментира д-р Мария ван Керкхове, водещ учен по COVID-19 в СЗО. "Отделен въпрос е дали пациентите, които са показали силна реакция с антитела, са имунизирани срещу повторно заразяване", допълни тя.

                            Д-р Райън отбеляза, че има въпроси по това дали вирусът може да се активира отново, след като пациентът се е възстановил и тестовете му за Covid-19 са отрицателни.


                            Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/svyat/szo-oglasi-st...ews739356.html
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Николайко Перник Разгледай мнение
                              Като питаха на брифинга епидемиолога от Щаба, Керкенезов ли се казваше или Кофраджиев, за това какво е епидемия и има ли тя място у нас, Керкенезов, първо, много се ядоса и даже обиди и, второ, каза следващото, не е точен цитат, а по съдържание: 200 на 10 000 се отнася за грип, а това тук не е грип, тук и 3 случая са епидемия.

                              На много места съм срещал твърдението, че симптомите и поведението на Ковид-19 е сходно с тези на грип, включително съм го чувал и от Щаба.
                              Защо тогава определението за грипна епидемия да не може да се използва, поне приблизително, и за Ковид?
                              Аз го писах няколко пъти това при грип 120000 болни 1% хоспитализирани =1200 човека , 3-400 сериозни / критични от тях 120 умират , при китайската чума 15%+ хоспитализации .... 5% сериозни/ критични
                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Аз затова си седя дома.
                                Щото една настинка може да се окаже фатална при мене. За нормален грип да не говоря. Влизам в болница на системи, не вдигам температура, нямам активни антитела (а иначе бъкам с такива) които да се борят и да вдигам градуси, иначе съм повече от парцал. Пуснат ми система и отлитам на 38,5-39.
                                за персонала - имаме поне 5к учащи медицина. Всички на стаж
                                Имаме сигурно 1000 зъболекари ..
                                Хора има - няма никаква организация

                                Мнението ми - със сигурност е дилетантско. Още по-сигурно е, че търся възможните изходи /при мижави познания/. Най-сигурното е, че съм прям, ама хората много често тълкуват превратно ситуациите, а работодателите винаги тръгват с недоверие... Така сме устроени - да не вярваме на околните, защото те винаги опитват да ни изпързалят...

                                Все пак - нека кажа мнението си, което е синтезирано в прочитането на някои от мненията /без да претендирам за това, да сам чел всичко, което смятам е в мой плюс, защото има неща, които само ненужно товарят психиката, а това може да е един от проблемите НИ!/

                                Значи, казваш, че нямаш активни антитела. Предполагам, можеш достатъчно убедително /пред себе си!/ - да обосновеш подобен факт... Оттук - мисля, че в условията на пандемията, в които живеем - това /че нямаш активни антитела/ - по подобие на малките деца, които нямат развита система за генериране на антитела, при което - и не боледуват от въпросната болест... Някъде беше казано, че вирусът е извънредно "интелигентен", създава прекомерно много антитела, които не правят нищо друго, освен да мобилизират всички сили на нашият организъм, при което и - за кратко време, с повишеното кръвно налягане и разни други странични ефекти - следва най-лошото..., за минути, почти мигновено...

                                Поправете ме, ако греша, но това коментираха долу, а никой не опроверга тезата за "интелигентния" вирус!

                                И сега, на база горната теза - не може да не се наложи изводът, че: по подобие на децата - някой, който няма развита система за производството на антитела - е в по-добро положение от другата група ПО ОТНОШЕНИЕ ТОЗИ "нов" ВИРУС.

                                ......................................

                                Сетих се за онзи герой, комуто дотегнало от бедността в Живота... Толкова тежко му станало, изпаднал в депресия и... решил да се... обеси...

                                /тук може би е редно да кажем, че поводът е по-скоро дилетантски, ако и много хора да живеят бедно!/

                                Решава, нашият, взема въжето и тръгва с него, за да търси подходящото дърво /нов проблем: няма подходящо дърво!/... Тук - дърво, там - дърво..., накрая вижда оная "крива" върба край реката, а най-дебелият клон - над най-големия бързей... Завързва човекът въжето, прави примката, като предварително намазал въжето, за да не му прежули около врата - така де - изпипал нещата до край!

                                Дошъл моментът, метнал "удобната" примка на врата си и подскочил надолу, след което се случило нещо неочаквано... Килограмите му се оказали над допустимото за клона, който бил избрал, клонът се счупил, нашият пльоснал във вира, с примка и клон към нея... Вирът го завъртял, този почнал отчаяно да се бори... За какво се е борил - трудно се осъзнава в подобен момент? Борил се е за... Живота си! ))

                                Трудно, но издрапал на брега от опасното място, с примката на врата /добре е, че бил намазал предварително въжето! /... и с клона към въжето...

                                Какво си е казал героят - всеки тук знае: Тюююю, да му се невидеше! Заради едно бесене - за малко да се удавя!

                                ......................................

                                Търсете положителното!

                                Извод: не "ако", а - КОГАТО Животът ти поднесе лимон, попитайте за сол и за... текила! ))

                                Коментар

                                Working...
                                X