IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    2. Защото ТАМИФЛУ е скъпо лекарство за хора с надник от 1 долар на ден
    Само да допълня Тамифлу на сегашната цена от около 25 долара на която го гледам че е в БГ (на сайта на фармар) е направо евтино като преди повече от 10 ти летие разбрах за него в САЩ беше 170-190 долара (още не му беше паднал патента) ... лекарството го има 98-99 мисля
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
      Добре, ще задам просто въпроса така, както се задава на бавноразвиващите във Африка :
      Защо въпреки "лекарствата" и "ваксините" за грип, измират и ще измират стотици хиляди хора ????
      В Африка на никой не му пука. Там правителствата са на същото ниво като тук даже айде малко по-лошо. Помощи и всичко се краде или препродава от елита и на никого на му пука за народа освен на няколко малко по-развити държави. Няма как да се бие ваксина на всеки африканец, нито лекарства за всички. Така е в Африка за съжаление. В Индия е същото положение. Само определен кръг се лекува, всичко друго е оставено на произвола.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

        Не знам за нас ама ако критерия за 8 място е Белгия поставям под съмнения цялата класация

        ей с такъв резултат се класираш на 8 място - като страна с високо ниво на сигурност от вируса и добро справяне 8 мите в европа




        Трябва също така поне веднъж да си молил населението си да дари маски за болниците

        Coronavirus: citizens urged to donate face masks to hospitals - източник Брюксел Таймс https://www.brusselstimes.com/belgiu...pital-workers/ Shortage of medical supplies[edit]
        Остарели са ти данните,т. е. от вчера...Днес,Белгия с 417 умрели за едно денонощие,оглавяват класацията по смъртност - 419 на 1млн.души
        Belgium 34,809 +1,236 4,857 +417 7,562 22,390 1,182 3,003 419
        https://www.worldometers.info/coronavirus/

        Коментар


        • Заради корона вируса много бързо забравихме за къщата в Барселона и за мис бикини нз си коя година.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            https://www.dkv.global/eurozone-rank...uUGqL4xCp5RGb8

            РЕТРО И ТРОЛОВЕТЕ ДА НИ ОБЯСНЯТ ЗАЩО В ТАЗИ КЛАСАЦИЯ СМЕ ТОЛКОВА НАЗАД..НАЛИ ВСИЧКИ СЕ УЧИЛИ ОТ НАС
            Не знам за нас ама ако критерия за 8 място е Белгия поставям под съмнения цялата класация

            ей с такъв резултат се класираш на 8 място - като страна с високо ниво на сигурност от вируса и добро справяне 8 мите в европа




            Трябва също така поне веднъж да си молил населението си да дари маски за болниците

            Coronavirus: citizens urged to donate face masks to hospitals - източник Брюксел Таймс https://www.brusselstimes.com/belgiu...pital-workers/ Shortage of medical supplies[edit]

            See also: Shortages related to the 2019–20 coronavirus pandemic


            Just as many countries in the world,[126] Belgium faced a shortage of personal protective equipment such as respirators, surgical masks or face shields.

            Towards the end of January, Belgian newspapers highlighted the shortage of respirators and surgical masks and a retailer questioned whether Belgian would have enough masks if there were to be an outbreak of the virus, but the Federal Public Service Health claimed the Belgian hospitals had sufficient stock.[127][128] On 8 March, Maggie De Block stated she had a solution for the shortage of masks but was unwilling to disclose the potential vendor and the number of masks involved.[129] On 15 March De Standaard newspaper reported that the masks had not been delivered on time,[130] and the following day De Block announced that her department's order of 5 million masks might have involved fraud.[131][132] On 16 March, De Standaard reported that De Block had blundered by ordering all 5 million masks from a single company (M.O.S.S.A. vof), a consultancy firm that had no track record in the medical field and was owned by Mahmut Öz, a Belgo-Turkish politician from her own political affiliation.[133] On 20 March, a shipment from China of 5 million masks arrived at the airport of Bierset, but these were surgical masks and not the type of respirators required to protect the medical staff.[134][135] Hospitals such as the Centre Hospitalier Interrégional Edith Cavell (CHIREC) reported that they were in dire need of protective masks.[136] On 25 March, PVDA-member of parliament Sofie Merckx [nl] complained that since 2009 the various governments had not renewed the strategic reserves of mouth masks due to cost cutting measures in the health care system. Upon reaching their expiration date in 2018, minister of health Maggie De Block decided to destroy and not replace 6 million face masks. [137]

            On 7 March, Marc Van Ranst confirmed Belgium was facing a shortage of reagents to do widespread COVID-19 testing, and the laboratory reference (National Reference Centre)[138] at the UZ Leuven was therefore forced to apply a triage system and to limit the number of tests.[139][140] Two surgeons from the Brussels Saint Pierre hospital addressed an open letter to prime minister Wilmès on 22 March demanding increased testing.[141][142]
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
              Добре, ще задам просто въпроса така, както се задава на бавноразвиващите във Африка :
              Защо въпреки "лекарствата" и "ваксините" за грип, измират и ще измират стотици хиляди хора ????
              Защото:
              1. Има много антиваксъри, и аз в това число. Просто не вярвам на ваксините и си имам мои си доводи за това.
              2. Защото ТАМИФЛУ е скъпо лекарство за хора с надник от 1 долар на ден
              3. Защото хората нямат обща здравна култура. Сам виждаш, че дори и в България има хора, които не знаят, че съществуват лекарства за грип.
              4. Защото възрастните не са информирани, че са рискова група, и че един грип е достатъчен да ги прати в гроба.

              В интерес на истината аз също не знаех, че грипа отнема толкова много човешки животи всяка една година. Ако знаех, всяка година щях да съм по-предпазлив, щях да се пазя повече от контакти с други хора, и щях да се грижа за моите родители да не се разболеят. Щях дори да си преосмисля отношението към противогрипните ваксини.

              Сега съм благодарен на коронавируса, че ми отвори очите за действителните статистики на смъртните случаи от грип за хората над 60 години. Въпросът е защо трябваше да го научавам чак сега? Защо здравните служби до момента не са предупреждавали възрастните хора и са ги оставяли да тънат в неведение и да мрат поради липса на навременна информация, че са силно рискова група?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение

                Не разбираш ли, че най-вероятно ще го хванеш този грип, така или иначе и независимо на какво се надяваш и какви мерки ще се вземат за да не е точно тези дни, въпросът е кога ще го хванеш! Също е вероятно въобще да не разбереш че си го изкарал ако не те тестват, както на Банско примерно, където доста сериозен процент вече са го изкарали пък нямаме никакви драми регистрирани в градчето!

                В Сингапур го изкорениха вируса преди повече от месец с крути мерки и какво направиха, едно голямо такова направиха, сега пак са на 334 случая вчера и са по-малко от България, а при тях всичко е стерилно по принцип. От друга страна имат само един умрял вчера, бас държа че ще си сменят подхода

                Почти никой не спори с мерките, поне аз не. Повечето нямаме капацитет да взимаме решения за които не сме достатъчно информирани или поне със сериозна експертиза по дадения проблем, не е сериозно просто, иначе може де Не е забранено и очевадно се практикува масово
                Този пич който цитираш, си е направил труда да го обясни за лаици, за пореден път, от медицинска гледна точка:
                https://fakti.bg/mnenia/465473-doc-m...s-koronavirusa

                Нямаш желание, време (нито аз) да ти кажа какво мисля от финансова гледна точка и кога ще преборим вируса

                Ако човек не визма никакви мерки и държавата не взима никакви мерки и бизнеса не взима никакви мерки е двойно по вероятно да се заразшиш отколкото да не се заразиш (нали 70% ще го изкарат другите 30 не)


                Мангъров добре ги пише тези неща ама населението ако реши да не се излага на зараза как ще ги накараш да се заразят - ще заразяваш насила ли


                Аз мога да реша да прилагам мерки за който изследванията казват до 91% ефикасност да не се заразиш (както и други хора) и да водя активистка кампания и други да го правят и за капа да презслевам бизнеси онлайн и да им правя лош ПР ако не провеждат достатъчно противоепидемични мерки че да съм спокоен да пазарувам от тях



                mWPCloud.com

                Коментар


                • Добре, ще задам просто въпроса така, както се задава на бавноразвиващите във Африка :
                  Защо въпреки "лекарствата" и "ваксините" за грип, измират и ще измират стотици хиляди хора ????

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                    Убеден съм,че ти много държиш да те лекува неук персонал....
                    нямам никакъв проблем да ми разнася банките такъв.
                    Щото "научения" 3 пъти съм го хващал че ми бъркат системите.
                    А колко пъти не съм го хващал?
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение


                      Ето колко имаме - 80к от 3100к - няма и 3%.
                      НО елементарните действия са 90% и под надзора на 1 специалист може 10 помощен неук персонал да се справи ПРИЛИЧНО
                      Лекари Лекари по дентална медицина Медицински специалисти по Здравни грижи
                      29 667 7 240 46 332
                      Убеден съм,че ти много държиш да те лекува неук персонал....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        За грип лекарство НЯМА. Добре е апокалиптосите като Матеев да го научат.
                        Вируси с лекарства не се лекуват. Има разработени методи за лечение на грип. Това са предимно методи за подпомагане на организма да преодолее инфекцията и за недопускане на развитие на бактериални инфекции, които да унищожат отслабналият от грипа организъм. Ама лекарство няма.
                        Има разработени ваксини, които са с доста ниска ефективност, имайки предвид изменчивостта на грипния вирус. Всяка ваксина действа само за определен тип грипни вируси, а те са многобройни.
                        Та и за Ковид НЯМА да се открие лекарство, както се надяват някои. Ще бъде разработена ваксина, ама и тоя вирус явно е силно изменчив, та се съмнявам в ефективността на такава ваксина.
                        Това, което трябва да прави човек е да повишава устойчивостта на имунната си система. Само тя може да те спаси от заболяване.

                        А виж, бактериалните инфекции като чума и тиф например, могат да се лекуват с антибиотици. Бактериите се повлияват от лекарства, вирусите-не.
                        Има две лекарства за грип Тамифлу - оселтамивир и занамивир (нещо с р му беше бранд името)



                        оселтамивирът предизвиква конформационни промени в ензима, потиска активността му и води до агрегация на вирусните частици върху клетъчната повърхност, с което намалява освобождаването и разпространението на грипните вируси.

                        Още за оселтамивир (oseltamivir) | ATC J05AH02 от Framar.bg: https://medpedia.framar.bg/%D1%84%D0...B2%D0%B8%D1%80



                        занамивирът предизвиква конформационни промени в ензима, потиска активността му и води до агрегация на вирусните частици върху клетъчната повърхност, с което намалява освобождаването и разпространението на грипните вируси.

                        Още за занамивир (zanamivir) | ATC J05AH01 от Framar.bg: https://medpedia.framar.bg/%D1%84%D0...B2%D0%B8%D1%80

                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          https://www.dkv.global/eurozone-rank...uUGqL4xCp5RGb8

                          РЕТРО И ТРОЛОВЕТЕ ДА НИ ОБЯСНЯТ ЗАЩО В ТАЗИ КЛАСАЦИЯ СМЕ ТОЛКОВА НАЗАД..НАЛИ ВСИЧКИ СЕ УЧИЛИ ОТ НАС
                          И аз мога да кажа ,че и ти си трол,ама не го казвам....
                          В долния пост съм обяснил....В Европа средно 8% от работещите са в сферата на здравеопазването,в България - 4 %....Да повторя пак - ние разполагаме средно с ДВА ПЪТИ по-малко от необходимия ни медицински персонал в нормални условия,а от някои държави(Швеция) и с ТРИ ПЪТИ....Когато разполагаш с ДВА ПЪТИ по-малко персонал ,от който ти е необходим в нормални условия,направи си сметка, ако условията станат като в Белгия,какво мазало ще е ....Никаква кризисна ситуация няма да можеш да управляваш,всичко ще е станало безконтролно....
                          Затова съвсем справедливо сме назад в класацията ...При нас все още няма кризисна ситуация...Кире,ние не разполагаме с ресурс,най-вече човешки,да посрещнем,каквото и да е кризисна ситуация....Няма как да обучим медицински персонал за две седмици,няма как и да върнем избягалия медицински персонал по света,никой няма да ни прати такъв персонал на помощ в тази ситуация....
                          И две думи за Щаба....
                          Щаба НЕ издава заповеди ,а на база тоя брутален недостиг на най -вече човешки ресурс,дава ПРЕПОРЪКИ,а правителството в лицето на здравния министър РЕШАВА какви заповеди да издаде...
                          Щаба НЕ се интересува от икономическите аспекти на кризата...Икономичиските аспекти на кризата се решават и са отговорност на правителството начело с ББ...
                          Щаба се интересува единствено от това,как да не се срути и без това крехката ни медицинска с-ма...Правителството начело с ББ са тези,които трябва да намерят приемлив копромис между икономика и мерки за предпазване от пълен крах на (още един път) крехката ни медицинска система ....
                          Зариади куп субективни фактори - много по- ниска циркулация на хора във всякакъв аспект спрямо Западна Европа,въведена карантина на влизащите в България и т.н и т.н...,ние все още нямаме кризисна ситуация -Слава Богу.....Та дори трябва да благодарим и на слабата игра на нашите футбулисти,които не събераха по стадионите по 20 000 души(преди мерките)
                          Ето затова Кире, ние сме извън тая таблица,т.е. липса на ресурс за управление на каквато и да е криза...Чия е вината за текущото състояние на нещата, е тема на друг разговор...Нямаме и вълшебна пръчица ,с която да променим текущото състояние на нещата....
                          Почти съм убеден,че ако ти бяха предложили на теб да бъдеш шеф на щаба,...и като се запознаеш(или вече си запознат) със сътоянието в което е здравеопазването ни,щеше светкавично да се откажеш от направеното ти предложение....
                          Last edited by retro_69; 16.04.2020, 12:34.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение


                            Ето колко имаме - 80к от 3100к - няма и 3%.
                            НО елементарните действия са 90% и под надзора на 1 специалист може 10 помощен неук персонал да се справи ПРИЛИЧНО
                            Лекари Лекари по дентална медицина Медицински специалисти по Здравни грижи
                            29 667 7 240 46 332
                            Ей, забрави военния министър, шкембе войводата, който подреди стотина стари легла в Арена Армеец и се закани яко на вируса.
                            А иначе и сега болниците са си празни, дотам че голяма част от персонала е пуснат отпуска.

                            Впрочем има и доста затворени общински болници, които могат да се пригодят бързо за инфекциозни. Да не говорим за десетките санаториуми, които по време на голяма епидемия могат да бъдат задължени и превърнати в болници за нула време. Хем имат и персонал. И естествено всичко трябва да им се заплати.
                            Ама идиоти като Каракачанов ни занимават с идиотщините си.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              Вируси с лекарства не се лекуват.
                              Във вирусологията горното е известно като Аксиома на Гигов. Един ден ще го пише и в учебниците

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                За грип лекарство НЯМА. Добре е апокалиптосите като Матеев да го научат....


                                Нямало било лекарство за грип - ха-ха-ха .....

                                При това аз им го казвам (ТАМИФЛУ), но те вместо да проверят в интернет, веднага започват с просташките си постинги.
                                Last edited by RUBLA; 16.04.2020, 12:35. Причина: Спазвайте добрия тон и не се поддавайте на провокации.

                                Коментар

                                Working...
                                X