IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тогава имаше СПИН

    Между другото "дупките" на презервативите са по-големи от вируса на спин (разликата в микрони май беше 2 пъти). Ама на препоръчват ги за превенция на СПИН и даже работят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
      Ще задам въпроса още веднъж :

      Ще задам въпроса по друг начин и кокретно например за БГ. ЗАЩО през 70-те/ 80-те и 90-те год. нямаше такива смъртоносни вируси убивайки по 300 - 400 К души годишно както в наши дни ???

      През седемдесетте изобщо умираше ли някой?

      Как мислиш, дали статистиките на смъртността не го показват по-добре от личните ти спомени?

      Коментар


      • Ще задам въпроса още веднъж :

        Ще задам въпроса по друг начин и кокретно например за БГ. ЗАЩО през 70-те/ 80-те и 90-те год. нямаше такива смъртоносни вируси убивайки по 300 - 400 К души годишно както в наши дни ??? Аз съм от по-старата генерация и не помня да е имало такива епидемии и пандемии и не знам си кви демии.... Имаше зимни настинки и най- обикновени грипчета. А отговорете ми смислено, защо и как така от нищото се появиха тия смъртоносни вируси в края на 90- те год.?? Свински, птичи, кокоши, от прилепи и от други добитъци

        Коментар


        • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

          Пич самолети имаше и преди 40 г. и си летяха по целия свят ама нямаше пандемии !!!!!
          Ако вземем последните САРС и МЕРС дето едното е от Китай а другото тръгва от Арабия някъде от камили уж (не знам какво са ги правили тези камили).

          Та тези двете модерните трябваше да си болен (показал симптоми) за да си заразен. Съответно едни прости термо-камери по летищата/КПП-та и термометри спасяваха положението.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
            Този пост го пускай през 10 минути циркулярно да го четат юнаците със заешки сърца и мозък скован от апокалиптичен страх, всъщност мозъците им отдавна са се превърнали в джумерки от денонощно следене и четене на статистики колко нови заразени и колко умрели
            Браво на тракториста - най-големия специалист по коронавирус, който слага в джоба си професори и всякакви други учени, ккато и всички четящи и пишещи в темата. Мисля да си хвърля дипломите и да си купя трактор, та белким поумнея като бай Стамен Тракториста.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

              Не съм сигурен какво имаш предвид.
              Може и да си прав.Човек му се иска да е на "правилната" страна на логиката и може да направи грешка в логиката заради това желание за умствено спокойствие.
              Но може и да не си прав.
              Не съм сигурен какво имаш предвид.
              Приемам че го има по същата логика че имаме лекарства и ваксина за бактериална пневмония (лекарства от 70+ години) и въпреки всичко си имаме пневмонии
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                Пич самолети имаше и преди 40 г. и си летяха по целия свят ама нямаше пандемии !!!!!
                Само за последните 35 години само 1 голямо летище и въобще не отчита ръста при нискобюджетните който летят през малки летища + китай беше сравнително изолиран а от тях и странните им хранителни навици тръгват много болести (има информация на станфорд от 90 че испанския грип и той тръгнал от китай https://virus.stanford.edu/uda/


                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение

                  Ми да видим Б.Джонсън, Чарлз и Трудо как ще изглеждат след седмици, месеци и ще ти повярвам.
                  Трудо хванали го че жена му беше болна и беше заразила някаъв негър ама не и него поне отначало

                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                    Въртиш си логиката
                    Не съм сигурен какво имаш предвид.
                    Може и да си прав.Човек му се иска да е на "правилната" страна на логиката и може да направи грешка в логиката заради това желание за умствено спокойствие.
                    Но може и да не си прав.
                    Не съм сигурен какво имаш предвид.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      Едно време болестите се разнасяха от плъхове, сега от самолети.

                      Демек пак е имало, но мащаба е бил по-малък като е нямало самолети да го разнесат по целия Свят.
                      Пич самолети имаше и преди 40 г. и си летяха по целия свят ама нямаше пандемии !!!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                        Ще задам въпроса по друг начин и кокретно например за БГ. ЗАЩО през 70-те/ 80-те и 90-те год. нямаше такива смъртоносни вируси убивайки по 300 - 400 К души годишно както в наши дни ??? Аз съм от по-старата генерация и не помня да е имало такива епидемии и пандемии и не знам си кви демии.... Имаше зимни настинки и най- обикновени грипчета. А отговорете ми смислено, защо и как така от нищото се появиха тия смъртоносни вируси в края на 90- те год.?? Свински, птичи, кокоши, от прилепи и от други добитъци
                        Едно време болестите се разнасяха от плъхове, сега от самолети.

                        Демек пак е имало, но мащаба е бил по-малък като е нямало самолети да го разнесат по целия Свят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                          Все пак остана елементарният въпрос: защо има още грипове и не се вижда да спрат?
                          Не, не ме е страх от гриповете, но въпросът, логиката са на место, верни.
                          Отговор?
                          Ще задам въпроса по друг начин и кокретно например за БГ. ЗАЩО през 70-те/ 80-те и 90-те год. нямаше такива смъртоносни вируси убивайки по 300 - 400 К души годишно както в наши дни ??? Аз съм от по-старата генерация и не помня да е имало такива епидемии и пандемии и не знам си кви демии.... Имаше зимни настинки и най- обикновени грипчета. А отговорете ми смислено, защо и как така от нищото се появиха тия смъртоносни вируси в края на 90- те год.?? Свински, птичи, кокоши, от прилепи и от други добитъци

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            Все пак остана елементарният въпрос: защо има още грипове и не се вижда да спрат?
                            Не, не ме е страх от гриповете, но въпросът, логиката са на место, верни.
                            Отговор?
                            Въртиш си логиката

                            По същата причина защо има бактериални пневмонии и не се вижда да спрат като почти всички антибитотици ги лекуват и то не от 22 години ами от 70+ години

                            И ваксина има
                            На Меркел слагаха таква като имаше контакт със заразения с коронавирус доктор

                            122 лв

                            https://apteka.framar.bg/30038484/%D...B8%D0%BD%D0%B0



                            89 лв https://apteka.framar.bg/30016519/%D...B0%D0%B9%D0%BD



                            24 лв

                            https://apteka.framar.bg/30000327/%D...D0%BC%D0%BE-23
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                              Никой лекар няма да откаже да ти изпише Тами флу или другото стига да си с грип... тези лекарства блокират разпространението на вируса от клетка на клетка а не убива вируса - само че трябва да се спазват нормални медицински процедури отиваш на лекар правити се тест за грип ако не си ваксиниран или имаш съмнения че ваксината не те е хванала... Изписват ти лекарство от 45лв в наши дни, а преди 10 години като ти кажат 300 лв, за лекарства и народа ще пищи бялата мафия изписва лекарста от по 300 лв за грип... (дето може да го караш с парцетамол от 2 лв)


                              Това че го пиеш веднъж не е като имунитет ако блокираш вируса прекалено рано и ефективно вероятно няма да получиш такъв и при последващо заболяване пак ще трябва да го пиеш


                              1. Българина въобще не ходи на лекар за такива неща

                              2. Българиа е скъп на триците и евтин на брашното няма да забрава преди около 12 години бях зле ходих на лекар - лекарката ми изписа Оспамокс от 8лв и алегорзан ден (или беше с алергозана общо 8 лв - цирата от 8 лв е останал в главата ми) - => ден 5 ти въобще не ми минаваш а имах половинат станични ефекти - сърбежа беше най неприятен - алегозана не помагаше отидох при лекарката пак и я питах какво може да ми изпише и кое се води най доброто, тя каза че обикновенно като я питат какво е най-евтино - изписа ми зинат тогава беше скъп 44 лв платих ама след 5 дни бях ок и нямах никакви странични ефекти оттогава винаги си питам какво има налично защото те са свикнали да изписват най евтиното .....

                              3. Ваксината е много по евтина от лекарството 20 тина лв ако някой си мисли за нещо по здравна каса то трябва да е ваксина и евентуално безплатно лекарство само за тези дето са ваксинирани но не ги е хванала (не сме богата държава)
                              Все пак остана елементарният въпрос: защо има още грипове и не се вижда да спрат?
                              Не, не ме е страх от гриповете, но въпросът, логиката са на место, верни.
                              Отговор?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                                Е, добре, защо още съществува грип, всяка година по 2-3 версии, при това жестоко и железно лекарство?

                                Изличиха от Земята причинителите на чума, едра шарка, тиф, донякъде жълта треска, и други подобни (освен менингококовата инфекция засега) – повече с антибиотици, но не толкова и не малко с подобряване на чистотата (хигиената) при хората.

                                Както писаха, обаче, и по-долу, гриповете, макар и сдЪржани, продължава да ги има 30 години, да речем, и си вземат "таксата", къде по-голема от сегашното медийно 19то грибче.

                                Това Тамифлу кво, платена реклама ли ти е?
                                Никой лекар няма да откаже да ти изпише Тами флу или другото стига да си с грип... тези лекарства блокират разпространението на вируса от клетка на клетка а не убива вируса - само че трябва да се спазват нормални медицински процедури отиваш на лекар правити се тест за грип ако не си ваксиниран или имаш съмнения че ваксината не те е хванала... Изписват ти лекарство от 45лв в наши дни, а преди 10 години като ти кажат 300 лв, за лекарства и народа ще пищи бялата мафия изписва лекарста от по 300 лв за грип... (дето може да го караш с парцетамол от 2 лв)


                                Това че го пиеш веднъж не е като имунитет ако блокираш вируса прекалено рано и ефективно вероятно няма да получиш такъв и при последващо заболяване пак ще трябва да го пиеш


                                1. Българина въобще не ходи на лекар за такива неща

                                2. Българиа е скъп на триците* и евтин на брашното няма да забрава преди около 12 години бях зле ходих на лекар - лекарката ми изписа Оспамокс от 8лв и алегорзан ден (или беше с алергозана общо 8 лв - цирата от 8 лв е останал в главата ми) - => ден 5 ти въобще не ми минаваш а имах половинат станични ефекти - сърбежа беше най неприятен - алегозана не помагаше отидох при лекарката пак и я питах какво може да ми изпише и кое се води най доброто, тя каза че обикновенно като я питат какво е най-евтино - изписа ми зинат тогава беше скъп 44 лв платих ама след 5 дни бях ок и нямах никакви странични ефекти оттогава винаги си питам какво има налично защото те са свикнали да изписват най евтиното .....

                                Скъп на триците (пие парцетамол от 12 лв за 10 дози с тези всички хот продукти (прахчеата дето се разтварят в топла са повечето случай парацетамол и още нещо което може да го сглобиш с доза от стотинки )

                                3. Ваксината е много по евтина от лекарството 20 тина лв ако някой си мисли за нещо по здравна каса то трябва да е ваксина и евентуално безплатно лекарство само за тези дето са ваксинирани но не ги е хванала (не сме богата държава)
                                Last edited by marketleverage; 16.04.2020, 15:20.
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X