IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

    относно цените, Маркетлевъридж, ако ти е интересно
    http://www.pmprb-cepmb.gc.ca/view.asp?ccid=730&lang=en
    http://www.pharmtech.com/fda-approve...ersion-tamiflu
    Ето на какво попаднах от една книга за етика пациентите като жертви - 90 долара е била цената през 2008 като цените който си спомням $170-190 са горе долу от тогава възможно е да е било покрай истерията със винския грип 2009

    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Паниката и страхът са най-сигурното средство за доброволно отказване от права
      Какви права?
      търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

        Както и предполагах би станало когато хората разбират ситуацията и се пазят - има 10 процента дето се мислят за безсмъртни другите са се покрили

        Само че като е затворено от държавата киното в мола може да мрънка на собствениците на мола да плати кризисен наем - такса поддръжка само, ако е отворено и имат само 10% клиенти това собствениците на мола не ги интересува и ще дължат пълен наем ...
        Въпрос на гледни точки....
        Другата гледна точка е, че 10-20 човека (или колкото са там човека персонал) ще вземат заплата и ще хранят семействата си. Държавата пък няма да им плаща обезщетения, а ще насочи парите към болни или други нуждаещи се....

        А от чисто епидемилогична гледна точка, едва ли риска ще е голям.... Ще седна с приятелката ми на разстояние от останалите хора - на 100 % риска ще е в пъти по-малък от това да пътувам в метрото или автобуса.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          За разбирачите по икономика - кратко и ясно.

          https://twitter.com/DKThomp/status/1250471852633448448

          OpenTable bookings had declined 70% before US restaurants were closed. Swedish movie theaters are open but revenues are down 90%. “When will government open up the economy?” is the wrong question. Open doors and no customers is not an economy!
          Както и предполагах би станало когато хората разбират ситуацията и се пазят - има 10 процента дето се мислят за безсмъртни другите са се покрили

          Само че като е затворено от държавата киното в мола може да мрънка на собствениците на мола да плати кризисен наем - такса поддръжка само, ако е отворено и имат само 10% клиенти това собствениците на мола не ги интересува и ще дължат пълен наем ...
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal;n3582541................................. .........
            Внимавайте с тези извънредни мерки, че се изпълняват от [B
            съвестни хора с пагони, понякога до степен да не различават нито добро нито зло.[/B] [/I]
            Не е далеч призива: ..щом не сме свободни, по-добре да мрем!
            Съгласен съм!
            И се сетих за онзи анекдот за комбинацията от качествата на работници - 4 варианта от комбинация от 2 качества : работлив, мързелив, умен, глупав. Мързелив и глупав е ясен веднага. Умен и работлив е съкровище. Търпим е мързелив и умен. Но глупав и работлив е .......
            И това ще мине ...

            Коментар


            • пандемия в действие

              Под условие за анонимност и двете групи признаха, че бизнесът им е скочил в пъти след обявяването на извънредното положение. Притиснатите от немотия хора залагат техника, бижута и дори автомобили.

              „Това е период, в който се правят най-големите пари, също както по време на предишната криза. Сега очакваме притиснатите от мизерията да бъдат много повече“, коментира собственик на заложна къща. Негов колега бе още по-лаконичен – „стягам се за жътва“.
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
                Ще задам въпроса още веднъж :

                Ще задам въпроса по друг начин и кокретно например за БГ. ЗАЩО през 70-те/ 80-те и 90-те год. нямаше такива смъртоносни вируси убивайки по 300 - 400 К души годишно както в наши дни ??? Аз съм от по-старата генерация и не помня да е имало такива епидемии и пандемии и не знам си кви демии.... Имаше зимни настинки и най- обикновени грипчета. А отговорете ми смислено, защо и как така от нищото се появиха тия смъртоносни вируси в края на 90- те год.?? Свински, птичи, кокоши, от прилепи и от други добитъци
                Щото, бай Стамене, навремето нямаше средства за масова дезинформация и хората виждаха само това, което им беше пред очите.

                А сега са много информирани и им се набива в тъпите кратуни, че да си крайно осведомен е едно от най-големите блага в съвременната прогнила цивилизация.

                И така всяко шимпанзе се чеше вечер пред телевизора, чука по клавиатурата и се кьори в телефона. И целият поток, който го облъчва, вместо да го извиси интелектуално и духовно, го прави скот и го отдалечава все повече и повече от изначалните основи на щастливия живот!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Кво сега ще се заразяваме май

                  Махалите май ще почнат да набират скорост и ще се блокира там - натам вървят нещата.

                  Да не говорим за всичките дето сега ще се изнесат от градовете по родните си места. Добре че по селата са на голяма дистанция. Е родата на заразените ще страда. Ама така работи естествения подбор.


                  Е това е добро

                  Цял живот селски пияндур, жули ракия по три пъти на ден след ядене, вика "вируси-мируси, нищо ни мой да ма фани мене", разболее се от ковид-19, вкарат го в болницата, он със сто болести - диабет, високо кръвно, черният му дроб с начална форма на цироза, рисков отвсякъде. Направят му всички изследвания, оставят го за десет минути сам в стаята, избяга, хване такси, прибере се на село и директно у хоремага при другите пияндури. Докато дойдат ченгетата да го приберат, он заразил всички, те пък заразят жени, деца, баби, бащи, дядовци, ебе се майката на целото село, дойде жандармерия - затворят го, сложат го под карантина за две седмици, ония ми ти селяндури откачат. Почнат масови тестове, излезнат 258 души положителни, от тях умрат 86, от Щаба изпушат, на Мутафчийски още повече му висне униформата. Таксиджията го намерят чак след пет дни, он изпозаразил още 200 души, не могат да им хванат спатиите, открият само петима от тях, останалите никакви ги няма, рязко се вдигне нивото на заразените, почнат да мрат като мухи, след един месец надминем щатите по смъртност, затворят цяла България, удължат извънредното положение до Великден 2021 година, почнат да умират от глад и от домашно насилие. До Коледа 700 хиляди души се преселят в отвъдното, стане мазало дасийбемайката. Започнат да хвърлят хуманитарни пакети с провизии от самолети, долу се избият за тях. До март 2021 година стигнем 1.2 милиона жертви, влезнем в историята на човечеството като най-тъпата нация в света.
                  Щеше да е смешно, ако темата не беше и все пак малко сериозна, все пак
                  От всички изброени персонажи (ако властите не пречат де) ще умре (ама пак не се надявай много) селският пияница и то не за друго, ама съм чувал за пари от хеликоптери да се дават, даже два пъти съм виждал да се дават, но за стограмка в пакета за оцеляване не го вярвам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Кво сега ще се заразяваме май

                    Махалите май ще почнат да набират скорост и ще се блокира там - натам вървят нещата.

                    Да не говорим за всичките дето сега ще се изнесат от градовете по родните си места. Добре че по селата са на голяма дистанция. Е родата на заразените ще страда. Ама така работи естествения подбор.


                    Е това е добро

                    Цял живот селски пияндур, жули ракия по три пъти на ден след ядене, вика "вируси-мируси, нищо ни мой да ма фани мене", разболее се от ковид-19, вкарат го в болницата, он със сто болести - диабет, високо кръвно, черният му дроб с начална форма на цироза, рисков отвсякъде. Направят му всички изследвания, оставят го за десет минути сам в стаята, избяга, хване такси, прибере се на село и директно у хоремага при другите пияндури. Докато дойдат ченгетата да го приберат, он заразил всички, те пък заразят жени, деца, баби, бащи, дядовци, ебе се майката на целото село, дойде жандармерия - затворят го, сложат го под карантина за две седмици, ония ми ти селяндури откачат. Почнат масови тестове, излезнат 258 души положителни, от тях умрат 86, от Щаба изпушат, на Мутафчийски още повече му висне униформата. Таксиджията го намерят чак след пет дни, он изпозаразил още 200 души, не могат да им хванат спатиите, открият само петима от тях, останалите никакви ги няма, рязко се вдигне нивото на заразените, почнат да мрат като мухи, след един месец надминем щатите по смъртност, затворят цяла България, удължат извънредното положение до Великден 2021 година, почнат да умират от глад и от домашно насилие. До Коледа 700 хиляди души се преселят в отвъдното, стане мазало дасийбемайката. Започнат да хвърлят хуманитарни пакети с провизии от самолети, долу се избият за тях. До март 2021 година стигнем 1.2 милиона жертви, влезнем в историята на човечеството като най-тъпата нация в света.
                    Браво, прекрасно си описал какво ни очаква! Имаше навремето един лаф за матряла. Да не останем само без матрял накрая!

                    Коментар


                    • За разбирачите по икономика - кратко и ясно.

                      https://twitter.com/DKThomp/status/1250471852633448448

                      OpenTable bookings had declined 70% before US restaurants were closed. Swedish movie theaters are open but revenues are down 90%. “When will government open up the economy?” is the wrong question. Open doors and no customers is not an economy!

                      Коментар


                      • Кво сега ще се заразяваме май

                        Махалите май ще почнат да набират скорост и ще се блокира там - натам вървят нещата.

                        Да не говорим за всичките дето сега ще се изнесат от градовете по родните си места. Добре че по селата са на голяма дистанция. Е родата на заразените ще страда. Ама така работи естествения подбор.


                        Е това е добро

                        Цял живот селски пияндур, жули ракия по три пъти на ден след ядене, вика "вируси-мируси, нищо ни мой да ма фани мене", разболее се от ковид-19, вкарат го в болницата, он със сто болести - диабет, високо кръвно, черният му дроб с начална форма на цироза, рисков отвсякъде. Направят му всички изследвания, оставят го за десет минути сам в стаята, избяга, хване такси, прибере се на село и директно у хоремага при другите пияндури. Докато дойдат ченгетата да го приберат, он заразил всички, те пък заразят жени, деца, баби, бащи, дядовци, ебе се майката на целото село, дойде жандармерия - затворят го, сложат го под карантина за две седмици, ония ми ти селяндури откачат. Почнат масови тестове, излезнат 258 души положителни, от тях умрат 86, от Щаба изпушат, на Мутафчийски още повече му висне униформата. Таксиджията го намерят чак след пет дни, он изпозаразил още 200 души, не могат да им хванат спатиите, открият само петима от тях, останалите никакви ги няма, рязко се вдигне нивото на заразените, почнат да мрат като мухи, след един месец надминем щатите по смъртност, затворят цяла България, удължат извънредното положение до Великден 2021 година, почнат да умират от глад и от домашно насилие. До Коледа 700 хиляди души се преселят в отвъдното, стане мазало дасийбемайката. Започнат да хвърлят хуманитарни пакети с провизии от самолети, долу се избият за тях. До март 2021 година стигнем 1.2 милиона жертви, влезнем в историята на човечеството като най-тъпата нация в света.
                        Last edited by mathematician; 16.04.2020, 20:01.

                        Коментар


                        • Матеев, нямам никакво желание да споря на тема лекарства. Информацията ми е насочена към останалите читатели и е призив за внимателна употреба на каквито и да е лекарства, включително да не приемат думите ти за чиста монета.
                          В някои страни дори е забранена телевизионната реклама на лекарства.

                          Отново само към останалите!
                          Майка съобщава, че Тамифлу е причинил халюцинации на сина й.

                          Япония забранява Тамифлу за тийнейджъри



                          През 2008ма FDA предупреждава, че в редки случаи Тамифлу може да доведе до делириум и ненормално поведение, водещо до самонараняване и в някои случаи до смърт.


                          относно цените, Маркетлевъридж, ако ти е интересно
                          http://www.pmprb-cepmb.gc.ca/view.asp?ccid=730&lang=en
                          http://www.pharmtech.com/fda-approve...ersion-tamiflu

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
                            Ще задам въпроса още веднъж :

                            Ще задам въпроса по друг начин и кокретно например за БГ. ЗАЩО през 70-те/ 80-те и 90-те год. нямаше такива смъртоносни вируси убивайки по 300 - 400 К души годишно както в наши дни ??? Аз съм от по-старата генерация и не помня да е имало такива епидемии и пандемии и не знам си кви демии.... Имаше зимни настинки и най- обикновени грипчета. А отговорете ми смислено, защо и как така от нищото се появиха тия смъртоносни вируси в края на 90- те год.?? Свински, птичи, кокоши, от прилепи и от други добитъци
                            Аз знам за Белгия. Сигурно така е във Франция, Нидерландия и др. В Белгия когато човек стигне да здравната каса /основно пенсионери/ няма пускане. Лекуват ги срещу всичко и по много. Сега болеста коси старческите домове в Белгия. Окото ми се плаши като вляза в аптека и като видя тия с книжките какви пакети с лекарства изнасят. В Белгия е *10.

                            Коментар


                            • Money ей това са тези експерименти за търсене на нови вируси на който Тръмп им спря парите май те са го изпуснали

                              Secretary of State Mike Pompeo has demanded that China 'come clean' following reports that coronavirus originated in a Chinese laboratory, not as a bioweapon, but as part of bungling experiments to prove that Chinese scientists were superior to Americans in identifying emerging virus threats.

                              It comes after President Donald Trump said on Wednesday the U.S. is trying to determine whether the coronavirus first crossed to humans accidentally during experiments with bats at the Wuhan Institute of Virology Lab.

                              After word of the outbreak finally became public, Chinese leaders were quick to blame Wuhan's 'wet market' where wild animals -- though not bats -- are sold for consumption, leading one source to tell Fox News the debacle is the 'costliest government coverup of all time.'

                              'Patient zero' worked at the Wuhan lab, and spread the virus into the local population after leaving work, sources who had been briefed on intelligence told the outlet.
                              https://www.dailymail.co.uk/news/art...rt-claims.html
                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Аз знам, че ТАМИФЛУ работи, защото няколко пъти досега ми е прекратявал грипа за нула време. Знам също така че лекарството е одобрено в много държави по света, включително и в България.
                                Да работи, аз се излекувах от корона вирус за три дни с тамифу, разбира се пих го пет, че така пишеше на листовката! Направо не додумвам защо от щаба крият тази информация от нас
                                Вероятно настина помага в случая, този път говоря сериозно, логиката при корона вирусите е подобна, и пак казвам че тази …ня зараза е по – слаба от свинският грип. Просто през 2009 само и грип ни трябваше за да се гътнем от глад!
                                П.С. Някой разбра ли колко теста сме направили вчера и онзи ден ?!

                                Коментар

                                Working...
                                X