IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега като се замисля, проблемът с КОВИД-19 може да се окаже чисто технологичен. Ако имаше някакво надеждно средство за 100%-ова индивидуална защита, нямаше да има нужда от нито една мярка при тази епидемия и при всички други бъдещи епидемии, каквито несъмнено ще има и за в бъдеще.

    Аз си го представям като прозрачен глобус, който се нахлузва на главата и автоматично се херметезира около врата. В него има вградена животоподдържаща система, доставяща въздух с необходимия състав, но това не е външния въздух, а автоматично генериран такъв с верния състав. Шанса да се зарази човек с такъв глобус е на практика нулев, защото той не ползва външен въздух.

    Този глобус ще е по-добър дори и от противогаз, защото с него ще може да се ходи беопасно във всякакви газови среди, дори и в най-отровните. Остава само някой да се напъне малко и да го изобрети това изделие, да го проектира, усъвършенства и след това да го пусне в масово производство.

    Къде сте изобретатели?
    Има гарантиран пазар от поне 7 милиарда бройки.

    Иначе ако наистина се появи такова изделие, ще се реши веднъж завинаги проблемът с всички сегашни или бъдещи инфекциозни епидемии, пандемии или кризи. Ще се реши и проблемът с бойните отровни вещества или пък с работата в химически опасни среди. И най-важното - никога няма да се повтори това, което се случва сега с целия свят.
    Last edited by Mateev; 28.04.2020, 20:41.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
      Барби, не съм ли ти казвал, че историята ти куца. Ако не съм, казвам ти го. Соца беше най-стабилния режим, но имаше твърде много външни и вътрешни противници.
      Очевидно си бил отличник по История на КПСС и на БКП

      На кривата "ракета" "Космосът" 'и пречи

      Коментар


      • БГ патент !!!
        Днеска в парковете се е напълнило с недисциплинирани ПАРТИЗАНИ...
        Простак съм Азъ - Непобедим !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          2. Скоро всичко ще е по старому и ръстовете на фирмени обороти чакат;
          Капитализма е като котките, винаги пада на краката си и пак се катери нагоре

          За разлика от
          социализма, който все по-надолу пада -
          революция, диктатура на пролетариата, реален социализъм, перестройка, "преход" ...
          Барби, не съм ли ти казвал, че историята ти куца. Ако не съм, казвам ти го. Соца беше най-стабилния режим, но имаше твърде много външни и вътрешни противници.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            Добре, нека помислим от гледна точка на пазарите. Някои от нас, макар и аматьори, ги наблюдават от 2 десетилетия. Някои от спамещите тук не са на толкова години даже
            Какво ни казват пазарите, които за мен са сериозен индикатор, а очевидно са спаднали символично след свръх надутост преди това и предвид че три четвърти от фирмите имат над 20% спад на продажбите, отнети са изконни човешки права, цели сектори са затрити, наложен е траен страх за ненужно потребление и тепърва се започва. Какъв им е мотива да са оптимисти – три опции давам:
            1 Е, това е болест някаква рекламирана, ми това не е причина за притеснение;
            2. Скоро всичко ще е по старому и ръстовете на фирмени обороти чакат;
            3. Нямаме право да паднем повече.
            Ще ми е интересно да чуя Вашето мнение и то само с един отговор, който си направи труда де.
            Оставаме в гърч. Ще има опит за възстановяване на стопанската активност, но дали ще има възстановяване до 90 % от предкризисните нива е трудно да се каже. Много вериги са прекъснати и сега трудно ще се възстановят. Сега говорих с шофьор на автовоз. Преди кризата е правил три курса с коли до морето, сега по един. Много стоки отиват в потребителска сянка. потребителските настроения трудно се възстановяват. И като всички си свият разходите, се получава самовъзпроизвеждаща се криза.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Добре, нека помислим от гледна точка на пазарите. Някои от нас, макар и аматьори, ги наблюдават от 2 десетилетия. Някои от спамещите тук не са на толкова години даже
              Какво ни казват пазарите, които за мен са сериозен индикатор, а очевидно са спаднали символично след свръх надутост преди това и предвид че три четвърти от фирмите имат над 20% спад на продажбите, отнети са изконни човешки права, цели сектори са затрити, наложен е траен страх за ненужно потребление и тепърва се започва. Какъв им е мотива да са оптимисти – три опции давам:
              1 Е, това е болест някаква рекламирана, ми това не е причина за притеснение;
              2. Скоро всичко ще е по старому и ръстовете на фирмени обороти чакат;
              3. Нямаме право да паднем повече.
              Ще ми е интересно да чуя Вашето мнение и то само с един отговор, който си направи труда де.
              Чака ни огромна инфлация, обезценка на дълга и единствения начин да запазиш стойност е да произвеждаш нещо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                Добре, нека помислим от гледна точка на пазарите. Някои от нас, макар и аматьори, ги наблюдават от 2 десетилетия. Някои от спамещите тук не са на толкова години даже
                Какво ни казват пазарите, които за мен са сериозен индикатор, а очевидно са спаднали символично след свръх надутост преди това и предвид че три четвърти от фирмите имат над 20% спад на продажбите, отнети са изконни човешки права, цели сектори са затрити, наложен е траен страх за ненужно потребление и тепърва се започва. Какъв им е мотива да са оптимисти – три опции давам:
                1 Е, това е болест някаква рекламирана, ми това не е причина за притеснение;
                2. Скоро всичко ще е по старому и ръстовете на фирмени обороти чакат;
                3. Нямаме право да паднем повече.
                Ще ми е интересно да чуя Вашето мнение и то само с един отговор, който си направи труда де.
                2. Скоро всичко ще е по старому и ръстовете на фирмени обороти чакат;
                Капитализма е като котките, винаги пада на краката си и пак се катери нагоре

                За разлика от
                социализма, който все по-надолу пада -
                революция, диктатура на пролетариата, реален социализъм, перестройка, "преход" ...

                Коментар


                • Ще ИМА- и краденето няма да спре..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    ПРАВИТЕЛСТВОТО НА КАНАДА
                    дава по 2 000 долара месечно на всички, които са болни от коронавирус или са загубили работата си по време на епидемията.
                    Имат пари, могат да си го позволят. Печатница имат, каза БХ, а ние сме с един гол резерв. Няма се учудя, ако има и второ актуализиране на бюджета. Некъде към октомври.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                      Сигурно си искал да напишеш "последните 300 години"

                      По тези земи не е имало никога такова благосъстояние каквото има в момента. Нито пък толкова оптимизъм.
                      Не си съвсем запознат. В момента има добър стандарт на живот, но твърде голяма зависимост от функционирането на системата. Спрат ли механизмите на обмена, умираме прави. Докато селска България се е самозадоволявала дори и при чума, холера, шарка, тиф и инфлуенца. Карантина трудно се поддържа когато всички се снабдяват от магазините, от фурните, от пазарите. Дори при соца хората се самозадоволяваха, а снабдяването и производството на стоки за прехране и ширпотреба бяха разконцентрирани. Едва през 70-те започнаха да концентрират производството им по една бая вредна програма. Нещо повече, сега имаме огромна задлъжнялост на населението и на малките стопански играчи, което ще предизвика напрежение с непредвидими последици. Още не може да осъзнаем, че трябва да се плъзваме покрай вируса, така че само да изгори външно общността, а не да я удари в сърцето, в слабините, главата или бъбреците. Много неясна остава обстановката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                        Какъв им е мотива да са оптимисти – три опции давам:
                        1 Е, това е болест някаква рекламирана, ми това не е причина за притеснение;
                        2. Скоро всичко ще е по старому и ръстовете на фирмени обороти чакат;
                        3. Нямаме право да паднем повече.
                        Ще ми е интересно да чуя Вашето мнение и то само с един отговор, който си направи труда де.
                        4. Няма причини за оптимизъм.

                        Коментар


                        • На живо от Френския парламент: ДЕ-КАРАНТИНИЗАЦИЯ

                          Премиерът Е.Ф. би могъл да мине и без Парламента, но все пак подлага на обсъждане мерките за излизане от карантината
                          • декарантизацията ще започне на 11/5/2020 само ако са изпълнени определени индикатори
                          • преходна фаза от 11/5 до 2/6/2020
                          • задължителна маска при някои ситуации (в транспорта, в предприятията)
                          • масови безплатни вирусологични тестове - 700 000 седмично
                          • всеки открит заразен ще бъде приканен да се изолира и ще се тестват и неговите контакти
                          • от 11/5/2020: функциониране на училищата за деца от 3 до 5 (PS,MS,GS) и от 6 до 10 г. (CP,CE1,CE2,CP1,CP2)
                          • от 18/5/2020: функциониране на колежите (6, 5 клас)
                          • не повече от 15 ученика в клас; децата без маски, учителите с маски
                          • работа по предприятията - дистанционно и/или с разместен график
                          • библиотеките, магазините и пазарите отварят 11/5/2020
                          • ресторантите, кината, театрите, музеите - евентуално от 2/6/2020
                          • плажовете - евентуално от 1/6/2020
                          • свободно придвижване до 100 км от дома, на по-голямо разстояние само по неотложни поводи
                          • църкви - от 2/6/2020
                          • сбирки - до 10 души, от 11/5/2020
                          • и т.н.
                          https://www.francetvinfo.fr/sante/ma...i_3938493.html
                          Сега видях, че "Дневник" са ме изпреварили
                          https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/04...t_vkushti_kak/
                          Last edited by barbaron; 28.04.2020, 20:13.

                          Коментар


                          • Добре, нека помислим от гледна точка на пазарите. Някои от нас, макар и аматьори, ги наблюдават от 2 десетилетия. Някои от спамещите тук не са на толкова години даже
                            Какво ни казват пазарите, които за мен са сериозен индикатор, а очевидно са спаднали символично след свръх надутост преди това и предвид че три четвърти от фирмите имат над 20% спад на продажбите, отнети са изконни човешки права, цели сектори са затрити, наложен е траен страх за ненужно потребление и тепърва се започва. Какъв им е мотива да са оптимисти – три опции давам:
                            1 Е, това е болест някаква рекламирана, ми това не е причина за притеснение;
                            2. Скоро всичко ще е по старому и ръстовете на фирмени обороти чакат;
                            3. Нямаме право да паднем повече.
                            Ще ми е интересно да чуя Вашето мнение и то само с един отговор, който си направи труда де.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                              Нали имал участие в лаборатория медицински решения - разбира се че го подозирам че има интерес (нямам ли право да го подозирам) ?

                              и то не съв вноса а с продаването на дребно (щото от боцкане печелиш по 20 лв чисти) (бозкаш пръстче слагаш в реактива и следващия) по бързи 20 лв няма (не разбрах имали тестване с бърз тест в софия под 40 лв)

                              не може някой да лекар при това шеф на инфекзиозна клинкика да ги каже тези неща (освен ако не е яко фрустиран от нещо и го играе на въпреки)




                              Компанията, в която има участие е лаборатория само на име. Там не се вземат проби, това е лаборатория в смисъла на инкубатор на мисълта и иновациите.
                              стига спекули. Един мислещ човек да има и се почва плюене.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                                Е как от коя - като му гледам погледа и мустака е като от картелите в Кралицата на Юга, пендехо каброн

                                Оригиналнат снимка беше с аналгин хинин ама това по му отива на погледа
                                Вече не е партиеен.
                                Аз се абстрахирам, кой какъв е бил, особено ако не са много прегрешенията му,
                                и се концентрирам дали казва смислени работи, в случая - да.
                                Да не би да сте чули нещо наскоро от Бореца за неправди - евродепутата Елена Йончева ???
                                Или, че Мая Манолова не е спусната кукла на конци и сега се бори с неправдите нещо?
                                Що, Алън Гринспан като се оттегли от ФЕД, почна да говори верни работи.

                                Коментар

                                Working...
                                X