Първоначално изпратено от gigow
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Коронавирусът прерастна в пандемия (2)
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Да секват. И без това само ги крадат. Никакви субсидии за нищо. Едно време и без субсидии хората са работели и раждали жените на къра.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнениеБългарски евродепутат е арестуван от Европрокуратурата за крупно присвояване на евросредства по магистрала "Струма". Очакват си арести и у нас. Май ще секнат европарите.Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
Коментар
-
Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнениеИ в тая мъгла Щатите се разцепват в различни посоки. Тексас и Калифорния вече нямат вяра на Изтока. Да не говорим за Средна Америка, която си е с провинциален манталитет.
И със САЩ е така. Не вярвай на такива неща.
Пък някой се надява премиерът на Русия да опъне петалата....
И да Умре, кво? Путин ще си назначи друг.
Както е казал поетът:
Аз паднах.
Друг ще ме смени и ... толкоз.
Какво тук значи някаква си личност.Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
Това е една от многото причини, поради които и аз по-долу казвам в прав текст, че не вярвам на този подход: дай да изсипем една торба пари и да дадем на чиновника да ги "управлява".
https://speednewsbg.blogspot.com/201...TpaxEiOtpFV-gg Европрокуратурата арестува депутат от ГЕРБ в ЕП... Разследват източване на €800 млн. от магистрала "Струма"...
Коментар
-
Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнениеhttp://iconomist.bg/103142-Проф.-Иво...а-света„Коронавирусът не е причината за затварянето на света и новия световен ред. Коронавирусът е удобното извинение, претекстът, димната завеса, която трябваше да прикрие дълбоките противоречия, които се натрупаха в годините... Когато пушилката се слегне, ще разберем, че сме участвали в една от най-големите манипулации на 21 век“. Това коментираСпоред него „т.нар. глобализация приключи и очевидно се отива към фрагментаризация на големи геополитически и геоикономически блокове“. „Ще имаме нещо като локална глобализация. Еднополюсният американски ред приключи“, смята той.В предаването „12+3“ проф. Христов прогнозира ескалация на отношенията между САЩ и Китай. „Това напрежение нарастваше в последните близо 15 години. Китай във вида, в който е, е продукт на американско геополитическо решение, взето преди повече от 45-50 години. Това решение беше изработено между определени елити вътре в американската върхушка и част от ръководството на китайската компартия. Целта беше ясна – Китай да бъде напомпан, за да бъде използван срещу Съветския съюз. Е, беше напомпан. Проблемът беше, че драконът беше изпуснат и Франкенщайн започна да оспорва лидерството на своя създател. Срещу Китай започна преса по всички линии и тя ще се засилва все повече. Трябва да се съкратят инвестициите в китайската икономика, трябва да се изтеглят голяма част от производствата. Китай трябва да бъде превърнат в световен парий. За целта активното мероприятие коронавирус играе изключително полезна роля“, каза той.По думите на проф. Иво Христов у нас няма управление на кризата. „Обществата, които успешно се справиха с кризата, са централноевропейските – Германия, Австрия, Чехия, Дания, включително и Швеция. Там нещата бяха направени разумно, спокойно и компетентно... Не знаем у нас колко има заразени и не знаем починалите от какво са починали. Има лъжа, по-голяма лъжа, най-голяма лъжа, статистика. Когато имате неясни или неверни сходни данни, дори при правилен алгоритъм, ще имате грешни отговори. Това е първото правило в социалната наука и логиката“, мотивира се той.Проф. Христов посочи, че правителствата са използвали коронавируса, за да отработят техниките, за които са очаквали да им дойде времето – електронното следене, електронното подслушване, контрола върху информацията, социалната манипулация и контрола на населението. „Това ще бъде светът през 21 век, за съжаление“, подчерта социологът. Проф. Иво Христов посочи, че в момента у нас покриваме пореден пик на епидемията, а в същото време има либерализация на мерките: „Ако тези мерки са реакция и решение на проблема, проблемът се изостря, а те се смекчават. Значи, няма логика. Следователно се търсят съвършено други ефекти“.Last edited by Trakatrak; 30.04.2020, 22:52.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
И аз, Ботич се страхувам че безгрижието е отминало. Завинаги. Урокът е даден. Човечеството се самозабрави и създаде условия за подобни неща, наруши баланса на Планетата. Сега ще си плати и то скъпо.
Нямам никакво понятие как ще е занапред, знаеш че не обичам да говоря наизуст.
Кадрите от Бруклин са ужасяващи. Това не е театър. Както им се струва на някои.
Нас ни пази имам чувството липсата на кой знае какви контакти. Помисли. Обезлюдените села и малки градове в които и много преди вируса по улиците не можеш да срещнеш един човек. Тъмните улици и пустиняк навсякъде. Няма отдавна междуселски, междуградски автобуси, 10 влака на кръст и само дето имаше междуградски автобуси ама от един до друг град отдалечен и спирки няколко само.
Общностите са изолирани, където ги има.
Но нямаме гета с милиони и стотици хиляди наблъскани като сардели. Улици по които не можеш да се разминеш. Коли, коли, но всеки със семейството си е в колата.
Но би могло да стане доста по-страшно.
Тук уж не работи нито едно учреждение, таксита отдавна спряха, спряха и градски транспорт. А не можеш да се движиш по улиците. 4 ленти с наситен трафик, по 30 метра от кола до кола. Къде ходят не мога да ти кажа. Ужас. Гмеш каквато не си сънувал. А представи си ако всички работеха и моловете бяха отворени. Щеше да има мор. Масова.
- 1 like
Коментар
-
http://iconomist.bg/103142-Проф.-Иво...а-света
„Коронавирусът не е причината за затварянето на света и новия световен ред. Коронавирусът е удобното извинение, претекстът, димната завеса, която трябваше да прикрие дълбоките противоречия, които се натрупаха в годините... Когато пушилката се слегне, ще разберем, че сме участвали в една от най-големите манипулации на 21 век“. Това коментира
Според него „т.нар. глобализация приключи и очевидно се отива към фрагментаризация на големи геополитически и геоикономически блокове“. „Ще имаме нещо като локална глобализация. Еднополюсният американски ред приключи“, смята той.
В предаването „12+3“ проф. Христов прогнозира ескалация на отношенията между САЩ и Китай. „Това напрежение нарастваше в последните близо 15 години. Китай във вида, в който е, е продукт на американско геополитическо решение, взето преди повече от 45-50 години. Това решение беше изработено между определени елити вътре в американската върхушка и част от ръководството на китайската компартия. Целта беше ясна – Китай да бъде напомпан, за да бъде използван срещу Съветския съюз. Е, беше напомпан. Проблемът беше, че драконът беше изпуснат и Франкенщайн започна да оспорва лидерството на своя създател. Срещу Китай започна преса по всички линии и тя ще се засилва все повече. Трябва да се съкратят инвестициите в китайската икономика, трябва да се изтеглят голяма част от производствата. Китай трябва да бъде превърнат в световен парий. За целта активното мероприятие коронавирус играе изключително полезна роля“, каза той.
По думите на проф. Иво Христов у нас няма управление на кризата. „Обществата, които успешно се справиха с кризата, са централноевропейските – Германия, Австрия, Чехия, Дания, включително и Швеция. Там нещата бяха направени разумно, спокойно и компетентно... Не знаем у нас колко има заразени и не знаем починалите от какво са починали. Има лъжа, по-голяма лъжа, най-голяма лъжа, статистика. Когато имате неясни или неверни сходни данни, дори при правилен алгоритъм, ще имате грешни отговори. Това е първото правило в социалната наука и логиката“, мотивира се той.
Проф. Христов посочи, че правителствата са използвали коронавируса, за да отработят техниките, за които са очаквали да им дойде времето – електронното следене, електронното подслушване, контрола върху информацията, социалната манипулация и контрола на населението. „Това ще бъде светът през 21 век, за съжаление“, подчерта социологът. Проф. Иво Христов посочи, че в момента у нас покриваме пореден пик на епидемията, а в същото време има либерализация на мерките: „Ако тези мерки са реакция и решение на проблема, проблемът се изостря, а те се смекчават. Значи, няма логика. Следователно се търсят съвършено други ефекти“.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнениеБългарски евродепутат е арестуван от Европрокуратурата за крупно присвояване на евросредства по магистрала "Струма". Очакват си арести и у нас. Май ще секнат европарите.
Коментар
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
За тихото и кротко бачкане го писах пред 10 страници. С маски, дистанция, без събиране на групи и бачкане без лайф.
Само че проблемът е че потреблението ще падне. Някои сектори ще бъдат поставени на трупчета да чакат по-добри времена. Съответно доста хора ще останат без работа. Съответно това ще намали още потреблението.
А иначе плановете зависят от хората значи - "политиците правят сметката без кръчмаря"
Може да отворят ресторанти, молове, кина, СПА, морски туризъм - но дали ще имат посетители и колко ще са и дали ще си струва на собствениците на тези бизнеси да ги държат отворени зависи от хората. Дали ще почнат да потребяват.
В несигурните времена за работа за доходи, продажбите на автомобили през март падат с 55% в ЕС. За какво да работят автозаводите, ако няма кой да им купува продукцията.
Изхождаме от някаква латентна, смътна и полурелигиозна представа и надежда, че най-доброто, на което можем да се надяваме, е възстановяването на старото положение след бляскава победа над коварен враг.
Възвестяваме край, после Отпразнуваме го вихрено, разпищолено - едене, пиенье и жени до забрава!
И после - отново БЛЪСКАЙ да забрава, гони ПРОДАЖБИ до забрава, прави ДОХОД до забрава, режи РАЗХОДИ до забрава!
Изсмукваме всякакви, дори немислими резерви - ето на, колкото да ти вляза в тона - даваме примерно шофьорски книжки и на 14 годишните, че да могат и автозаводите да си продават продукцията. А пък тате да е длъжен да Земе кредит от банка за ново возило на най-драгоценното си отроче и т.н.
Моля, по никакъв начин не възприемай думите ми като някакъв опит за назидателстване! Не, категорично не! Не и в тази тема. По политически и икономически въпроси мога да се дрънкам с всеки при наличие на определени обстоятелства, но не и тук.
По никакъв начин не се опитвам да предпоставям наличието на голям, конспиративен, но ДОБРОНАМЕРЕН план, който се опитва да върне заблудените човешки овце в стадото, като иносказателно им подсказва изначални житейски истини, но...
какъв е смисълът да върнем в пълен вид и обем този начин на живот, който н и докара до това дередже?!,
което не значи че ПРИЕМАМ/НЕ ПРИЕМАМ и наличието/липсата и на НЕДОБРОНАМЕРЕН план.
Ноу съффишън дейта ъвейлъбъл.
Спирам, че става опасно, вие тук блъскайте рогите, аз се оттеглям временно,
Поздрави
Коментар
-
Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнениеАбсолютно подкрепям! Честно ли е ти да имаш 100 кила ракия, па я - ни едно! Къде е социалната справедливост? Я бързо да преразпределим благата. А другата седмица, га ти имаш 45 кила, па я ни едно, па ли че ги преразпределяме (оти сам по-инициативен)?
П.С. Верно може да е деструктивна концентрацията на собственост в условия на епидемия.
П.П.С. Наздраве!
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
Дал съм ти един европейски документ, в който на България се припадат едни около 10 млрд. лв. участие в обсъжданата програма. Не сме възразили (Бг) по никакъв начин и е доста странно, че в актуализирания бюджет се предвиди таван за нов дълг също 10 млрд. лв. Вероятно е просто механично съвпадение! Ей къде е 4-ти май, БХ отново стяга дисагите и скоро ще ни каже.
Бг има ориентировъчно 0,4 от БВП на ЕС. Смислено е да предположим, че се обсъждат съвместни програми за порядъково 2500 млрд.- лв., което е ориентировъчно 1,3 трлн. Евро.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнениеСеквестиране - не, но преразпределение, подобно на аграрните реформи, може да възстанови стопанската активност, като собствеността се поразхвърля между способните и инициативните. Прекалената концентрация на собственост може да бъде и деструктивна.
П.С. Верно може да е деструктивна концентрацията на собственост в условия на епидемия.
П.П.С. Наздраве!Last edited by Ender; 30.04.2020, 22:23.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Излизам от доларите. Лично решение. Ще има погром и там..
- 1 like
Коментар
Коментар