IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко за COVID-19

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Маските не защитават от вирусИ, но ето защо увеличават риска от заразяване с вируси.
    Едно. Вирусите са много по-малки от решетката, от която е изтъкан плата на маската. Все едно комар и телена ограда, само че увеличете квадрата на оградата 100 пъти. Или топче за пинг-понг и футболна врата.
    То ест всички вируси минават през маската без да я "забележат". Маските могат да удържат само най-големите бактерии, които са хиляди пъти по-големи от вирусите. Вижте техническите спецификации на маските, продавани в аптеките, и ми кажете пише ли там какво удържат или филтрират? В 90% от случаите няма тази най-основна характеристика на филтъра, което е маската. А там, където има, вижте какво НЕ спират, хе хе...

    Две. Но маските могат да спрат върху себе си капки, дошли например от кихане или кашляне.

    Три. Респираторните/дихателните вируси както е ясно и от названието им, действат само на или през дихателната система. Някои респираторни вируси могат да се размножават още в началото на дихателния път, в носната кухина и в гърлото. Това ни е познато при обикновена настинка, обикновения грипен вирус, когато имунната система не го е пуснала по-навътре. Но ако не е успяла да го спре до там, може да влезе в трахеите и тогава имаме кашлица. Ако и там не е спрян, стига и до алвеолите и тогава може да имаме по-сериозни болести като пневмония в най-острия случай.

    Четири. Новия ковид вирус още не е имал време за такива промени(мутации) за да може да се размножава на толкова разнообразни места в дихателната система и засега може да се размножава само в алвеолите.

    Пет. До алвеолите се стига трудно. Нашият човек ковида трябва да избегне всякакво друго кацане, освен върху алвеолите, иначе е заминал, дал фира.

    До тук е подготвителната част, следващата ще е въведение към (евентуално при човешко желание) разбиране истината.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

      Боли ги оня за всички! Ако не си разбрал, да ти каж а.
      Добре, че дойде тоа вируз, да се преброи количеството от качеството.
      Кой е оня, който визираш?
      Вирусът е тук, факт. Ама нали всички трябва да бъдем отговорни, не смао към себе си, но и към другите. А докато някои все още не го вярват и се правят на интересни.... не знам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bonboniada Разгледай мнение

        Странно. По принцип мерките са наложени, за да се спазват от всички...
        Боли ги оня за всички! Ако не си разбрал, да ти каж а.
        Добре, че дойде тоа вируз, да се преброи количеството от качеството.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Николайко Перник Разгледай мнение

          Аз правя така:
          В малките магазинчета наоколо влизам без маска. Ако ми кажат да си сложа маска, врътвам се и излизам.
          Но в малките магазинчета наоколо никога не са ми го искали, още повече, че и те са без маска.

          В големите вериги от влизане съм без маска. И до края съм без. До сега не ми се е случвало на касата да ми кажат да си сложа, но ако кажат, ще им оставя всичкото на касата и ще си изляза.

          В метрото вече ме преследват полицаите, вече съм им познат донякъде, та на определени места с наблюдение с камери слагам маската – мръсна, грозна.

          А вие, свинчовци ... както искате... грух-грух.
          Странно. По принцип мерките са наложени, за да се спазват от всички...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение

            Интересно като не носиш, как пазаруваш примерно?
            Аз правя така:
            В малките магазинчета наоколо влизам без маска. Ако ми кажат да си сложа маска, врътвам се и излизам.
            Но в малките магазинчета наоколо никога не са ми го искали, още повече, че и те са без маска.

            В големите вериги от влизане съм без маска. И до края съм без. До сега не ми се е случвало на касата да ми кажат да си сложа, но ако кажат, ще им оставя всичкото на касата и ще си изляза.

            В метрото вече ме преследват полицаите, вече съм им познат донякъде, та на определени места с наблюдение с камери слагам маската – мръсна, грозна.

            А вие, свинчовци ... както искате... грух-грух.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
              Отдавна се каня да поискам от аптекаря инструкция за ползване на маските, прилагана към тях. Защото съм сигурен, че там няма да бъде спомената защита от вируси или ще бъде казано, че не защитават от вируси. За да не поемат производителите отговорност – иначе ще ги скъсат от съдебни искове.
              Но понеже не купувам маски (вия си купувайте), не ми се е случвало.

              Хеле сега в работата видях оставени в стаята ми 4 маски KN95. Не нося маска (вия си носете) и, изглежда, това е мек намек да нося... Ма не знам, доколко се надяват да се впрегна, ето днес в градския автобус се срещнахме с директорското тяло: то с маска, а аз без. Да има предвид, де (П.П. А може би това е прелюдия към последващо административно наказание )



              Да ви ..... маските!
              Пък вия си ги носете.
              Интересно като не носиш, как пазаруваш примерно?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                Митак, ама то раждането ... какво общо има с носа? Там не участват ли други неща?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                  Митак, ама то раждането ... какво общо има с носа? Там не участват ли други неща?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение


                    По т.3. - Имам познати (в ж.р.), които от началото на пандемията не са си подали носа навън. Е, как ще родят?

                    Митак, ама то раждането ... какво общо има с носа? Там не участват ли други неща?
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                      Каквото и да говорим за вируса, той:

                      1. "Вирусът" ни извади или ни отдалечи от болничните заведения (и контакти с други болни), където много от нас бяха "абонирани" - през ден или поне веднъж седмично...

                      2. "Вирусът" ни отдалечи от работните ни места, т.е. - от нервното напрежение, свързано с контактите с други хора и с началници..., вкл. ни отдалечи и от възможността да получаваме вируси от разболяващи се колеги...

                      3. ""Вирусът" дава възможност за повече време уединение на ония, които го търсят, а това най-вероятно ЩЕ увеличи раждаемостта...

                      4. Ако се случи и да пообедняваме с времето, това най-вероятно ще ни насочи към по-здравословни продукти и режими на хранене...

                      .............

                      При подобен ред на мисли, ще се вдигне горната граница на живота на хората.

                      Не е задължително, но ми се струва, че за няколко години Планета, наистина може да почне да се пренаселва... Дали няма да е необходимо да имаме (под ръка) подходяща ваксина, защото положението (ако правилно разсъждавам) - не е на добро...

                      (лично и неангажиращо)
                      Позволи ми да направя един личен и неангажиращ "отговор" на твоето мнение:
                      По т.1. - И аз мисля, че хората се отдалечиха от болничните заведения вече година и резултата от отлагане на мед.процедури(прегледи, операции и др.) и други подобни е налице. Колко болести са прогресирали безвъзвратно научаваме и ще научим много скоро.
                      По т.2. - Дали има 10% от работещите, които са се отърсили от "шефската опека"? Не мисля, че има и 1%, ама проучване не съм правил, затова нека са всички.
                      По т.3. - Имам познати (в ж.р.), които от началото на пандемията не са си подали носа навън. Е, как ще родят? Положението е кофти за необвързаните, още повече, като кръчмите са затворени. Семейните и обвързаните така или иначе деца ще си направят. Трябват социални контакти.
                      По т.4. - Все си мисля, че колкото по-беден ставаш, толкова се предполага, че по-големи боклуци ядеш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                        А може би това е прелюдия към последващо административно наказание


                        И най-неукият реднек знае че маските не спират летящи вируси. Това не е ли дъвкано до втръсване преди година?
                        Last edited by mibova; 06.02.2021, 16:44.

                        Коментар


                        • Отдавна се каня да поискам от аптекаря инструкция за ползване на маските, прилагана към тях. Защото съм сигурен, че там няма да бъде спомената защита от вируси или ще бъде казано, че не защитават от вируси. За да не поемат производителите отговорност – иначе ще ги скъсат от съдебни искове.
                          Но понеже не купувам маски (вия си купувайте), не ми се е случвало.

                          Хеле сега в работата видях оставени в стаята ми 4 маски KN95. Не нося маска (вия си носете) и, изглежда, това е мек намек да нося... Ма не знам, доколко се надяват да се впрегна, ето днес в градския автобус се срещнахме с директорското тяло: то с маска, а аз без. Да има предвид, де (П.П. А може би това е прелюдия към последващо административно наказание )

                          Както и да е, потърсих информация за тези маски и намерих изискванията към тях в канадски сайт, в който се твърди, че са консултанти на правителството.
                          https://buyandsell.gc.ca/specificati...ID-19-products

                          Гледам аз и не вярвам на ушите си... В изискванията няма отбелязано какъв размер частици филтрира филтърът (маската по същество е просто филтър, само филтър). А това е първата информация за един филтър, подчертавам – на първо място. И я няма.
                          Е, не е случайна тази "гениална" липса на данни...


                          https://www.oliberte.com/pages/wp-co...5/Picture1.png

                          Това горе е китайският вариант на техническите данни за маска клас (K)N95.
                          В него поне е написано, че спира бактерии и гъбички. За вироз не става дума, щото е стотици или хиляди пъти по-малък. А в канадския документ и това за спиране на бактерии и гъбички го няма.
                          На страницата на сайта също не се споменават вирози, нито един път.

                          Да ви ..... маските!
                          Пък вия си ги носете.
                          Last edited by RUBLA; 03.02.2021, 13:30. Причина: Спазвайте добрия тон!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                            Продължавам с главната страница.

                            Децата са невъзприемчиви към вируса, нито пък го пренасят(1). Средната възраст на умрелия от Ковид-10 е 82.4 години.Това е по-висока възраст от средната продължителност на живота в Англия, която е 81.1 години(2).

                            "Локдаун"ите(3) пречат на естествената имунизация на населението(4) и удължават проблема. Доказано е исторически(5), че практиката на изолацията само на уязвимите, оставяйки останалото население в практиката за спазване на безопасно разстояние, е начинът за справяне с грипоподобни вируси.

                            Страхът(6), внушаван от паниката и истерията(7) в медиите, причинява повече смърти(8). Много хора отказват да търсят медицинска помощ от страх да излязат от домовете си. Други не получават нужната медицинска помощ(9) заради въведените новит процедури.

                            Няма ясно медицинско доказателство, че маските(10) предотвратяват заразяване с респираторни вируси, включително Ковид-19. Това даже е указано в правителствени ръководства(11) за бизнеса.

                            Начинът на социално дистанциране(12), въведен при Ковид-19, няма общо с исторически доказаната практика за изолация на болните хора. Няма научни доказателства(13), че мерките рли Ковид-19 предотвратяват разпространението на болестта.


                            1, 2, ... 13 : Повече от час "This site can’t be reached" сайтът е недостъпен.
                            Дано не са го затворили доблестните "бойци" с "пандемията".
                            Ако отново стане достъпен, ще дам цитираните източници с кратък преразказ от тях.

                            Каквото и да говорим за вируса, той:

                            1. "Вирусът" ни извади или ни отдалечи от болничните заведения (и контакти с други болни), където много от нас бяха "абонирани" - през ден или поне веднъж седмично...

                            2. "Вирусът" ни отдалечи от работните ни места, т.е. - от нервното напрежение, свързано с контактите с други хора и с началници..., вкл. ни отдалечи и от възможността да получаваме вируси от разболяващи се колеги...

                            3. ""Вирусът" дава възможност за повече време уединение на ония, които го търсят, а това най-вероятно ЩЕ увеличи раждаемостта...

                            4. Ако се случи и да пообедняваме с времето, това най-вероятно ще ни насочи към по-здравословни продукти и режими на хранене...

                            .............

                            При подобен ред на мисли, ще се вдигне горната граница на живота на хората.

                            Не е задължително, но ми се струва, че за няколко години Планета, наистина може да почне да се пренаселва... Дали няма да е необходимо да имаме (под ръка) подходяща ваксина, защото положението (ако правилно разсъждавам) - не е на добро...

                            (лично и неангажиращо)

                            Коментар


                            • Продължавам с главната страница.

                              Децата са невъзприемчиви към вируса, нито пък го пренасят(1). Средната възраст на умрелия от Ковид-10 е 82.4 години.Това е по-висока възраст от средната продължителност на живота в Англия, която е 81.1 години(2).

                              "Локдаун"ите(3) пречат на естествената имунизация на населението(4) и удължават проблема. Доказано е исторически(5), че практиката на изолацията само на уязвимите, оставяйки останалото население в практиката за спазване на безопасно разстояние, е начинът за справяне с грипоподобни вируси.

                              Страхът(6), внушаван от паниката и истерията(7) в медиите, причинява повече смърти(8). Много хора отказват да търсят медицинска помощ от страх да излязат от домовете си. Други не получават нужната медицинска помощ(9) заради въведените новит процедури.

                              Няма ясно медицинско доказателство, че маските(10) предотвратяват заразяване с респираторни вируси, включително Ковид-19. Това даже е указано в правителствени ръководства(11) за бизнеса.

                              Начинът на социално дистанциране(12), въведен при Ковид-19, няма общо с исторически доказаната практика за изолация на болните хора. Няма научни доказателства(13), че мерките рли Ковид-19 предотвратяват разпространението на болестта.


                              1, 2, ... 13 : Повече от час "This site can’t be reached" сайтът е недостъпен.
                              Дано не са го затворили доблестните "бойци" с "пандемията".
                              Ако отново стане достъпен, ще дам цитираните източници с кратък преразказ от тях.

                              Коментар


                              • Я да почнеме едно ликвидиране на неграмотността тука с "Всичко за COVID-19" във факти, а не в пропагандни лъжи.

                                Набарал съм един сайт https://evidencenotfear.com/ със събрани факти.
                                За евентуалните желаещи ще кажа, че не могат да се оплачат от източниците на фактите, препоръчвам им да не си губят времето.

                                За удобство на участниците или за такива, които не знаят английски, започвам с кратки преводи, събрали квинтесенцията, или петата производна на публикациите.

                                На главната страница:

                                Ковид-19 може да е тежка болест за част от населението, но ако вашият единствен източник на информация са заглавията на новините, може би ще се изненадате да откриете, че повечето от тях нямат почти нищо общо със страха от вируса сам по себе си. Въпреки плашещите репортажи, експертите в областта(1) на епидемиологията, микробиологията и вирусологията имат достатъчно доказателства за следващите ключови факти(2):

                                В най-малко 80 % от случаите вируса не предизвиква симптоми или предизвиква симптоми на лека настинка(3).
                                -- при децата вероатнистта да бъдат ударени от мълния е по-голяма от тази да умрат от Ковид-19(4).
                                -- за възрастните е по-вероятно да загинат в автомобилна катастрофа.(5)

                                повечето от населението няма риск да умре от Ковид-19. Изследванията показват, че 99.94 % оживяват от Ковид-19 и ще имат съпротивляемост за дълго време.


                                1. Експертите: https://evidencenotfear.com/tag/medical-experts/
                                2. Доказателстват и ключови факти: https://evidencenotfear.com/evidence/
                                3. Почти безобидна за повечето хора ("Mostly harmless" ): https://evidencenotfear.com/evidence/#mostly-harmless
                                4. За децата: https://evidencenotfear.com/children-and-covid19/
                                5. За възрастните: https://evidencenotfear.com/tag/car-accidents/
                                6. 99.94 % оживяват от Ковид-19 и ще имат съпротивляемост за дълго време: https://evidencenotfear.com/dr-mike-...gpole-channel/
                                Last edited by Иван Петкандраганов; 06.01.2021, 11:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X