IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко за COVID-19

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

    Аз нямам отговор. Някой има ли?

    Бях поразен по същия начин. Сериозна степен на олигофрения е необходима да тръгнеш да ваксинираш население там където пикове изобщо няма.

    Коментар


    • Абейс,
      защо в данните на Euromomo (обща смъртност в Европа) някои страни имат пикове на смъртност, но други нямат никакви?
      Ква а таа пандемия по отделни държави, някои – съседни: тука има, а у съседа нема?

      Аз нямам отговор. Някой има ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Антиваксърите трябва да са благодарни, че все още ги приемат в болниците,
        а не ги карат направо в моргата [/B]
        Аз предлагам антиваксърите предварително да си заплащат услугата "умиране в болница с тръба в гърлото".

        Коментар


        • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
          Задавам си въпроса... къде или каква е логиката на това, че, преди появата на "готови" ваксини, тестовете по желание за Ковид(ТМ) бяха не само безплатни за желаещия, а и насърчавани... а сега в страните Гърция, Кипър, Франция и в скандинавските, а май и португалоезичните и Испания - са за сметка на "искащия", и то най-малко два пъти за 5 дена, ако не си ваксиниран?
          Към това - защо по същия начин не искат желаещите да си плащат ваксинирането. Българский Докторский Лев от мафията, мъцни?
          Нима лозунгът на СЗО, лично на другаря Гюбре Йесус и мафията на лекарите-убийци - "Test, test test!" вече не е валиден?
          Много е проста логиката, но е непонятна за антиваксъри

          Преди създаването на ваксините имаше смисъл да се тества,
          за да се прекъсва бързо веригата на заразявания посредством карантина.

          Ваксината доказа своята полезност при милиард ваксинирани,
          които дори и да заболеят от КОВИД, го прекарват много по-леко.
          А тестването за КОВИД, което след 1 секунда може да е обезсмислено
          от прясно заразяване, да си го плащат антиваксъри
          Антиваксърите трябва да са благодарни, че все още ги приемат в болниците,
          а не ги карат направо в моргата
          Last edited by X_Y; 16.08.2021, 14:36.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
            Някой от вас, колеги, срещал ли е изследване, статистическо или друг тип, каква е вероятността от предаване/получаване на респираторен вирус в различни места на обществения живот - заведения, спортни и културни мероприятия, хотели и подобни, и от друга страна, транспорт, работно место, магазини и подобни?
            тексаска скала
            https://webcafe.bg/caffeine/teksaska...lkuvaniya.html.
            Там обаче няма АДски транспорт - според мен там си е чиста 10-ка
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Задавам си въпроса... къде или каква е логиката на това, че, преди появата на "готови" ваксини, тестовете по желание за Ковид(ТМ) бяха не само безплатни за желаещия, а и насърчавани... а сега в страните Гърция, Кипър, Франция и в скандинавските, а май и португалоезичните и Испания - са за сметка на "искащия", и то най-малко два пъти за 5 дена, ако не си ваксиниран?
              Към това - защо по същия начин не искат желаещите да си плащат ваксинирането. Българский Докторский Лев от мафията, мъцни?

              Нима лозунгът на СЗО, лично на другаря Гюбре Йесус и мафията на лекарите-убийци - "Test, test test!" вече не е валиден?

              Last edited by X_Y; 16.08.2021, 13:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                Не съм сигурен че е сияен пример точно в тази тема. Голям труд довел до ранен гроб.


                Но поне 40% от тока ти и тока ни идва от атомната електроцентрала "Козлодуй".
                Мария Склодовска със съпруга си Жан Кюри са дали началото, стъпвайки, разбира се, на раменете на други учени.

                Също трябва да грухтиш доволно, че те са умрели от лъчева болест - дотогава това е било абсолютно неизвестно.
                Със смъртта им е станало ясно.

                --------


                Подновявам предложението си да подаря някому своята регистрация тук.
                Last edited by X_Y; 16.08.2021, 13:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                  Показва, че Мария Кюри е положила голям труд

                  Не съм сигурен че е сияен пример точно в тази тема. Голям труд довел до ранен гроб.

                  Коментар


                  • Питам, защото ми е странен целия този шум за заведенията и т.н. и тяхното затваряне, щом като средностатистическият двукрак прекарва десетки и стотици пъти по-малко време в местата от първия тип, отколкото в тези от втория - работно място, транспорт, магазини и т.н.

                    Осъзнавам, че въпросът ми е вече неактуален, защото разделението вече ще е не по тип места, а по тип двукраки: първа ръка (ваксинирани), и останалите - втора ръка, които няма да могат да влизат никъде.

                    Но все пак ми е любопитно, защото от тази информация биха могли да излезат некои актуални и далече стигащи изводи...

                    След налагането на задължителна масова имунизация с ваксини, които вече показват, не по-ефективни он познатите десетки години ваксини за останалите грипове, разделениетж ще е:
                    1. Двукраки офце, ваксинирали се не повече от три месеца назад и
                    2. Всичката останала гмеж.

                    Остава един маргинален вариант за нас, които ще обявят най-малко за асоциални:

                    з. Тед Качински, AKA Unabomber.
                    Last edited by chan_tura_naga; 11.08.2021, 13:02.

                    Коментар


                    • Някой от вас, колеги, срещал ли е изследване, статистическо или друг тип, каква е вероятността от предаване/получаване на респираторен вирус в различни места на обществения живот - заведения, спортни и културни мероприятия, хотели и подобни, и от друга страна, транспорт, работно место, магазини и подобни?

                      Коментар


                      • Американски институт: СЗО изтрива естествено придобития имунитет от уебсайта си

                        На български, но без доказателства:
                        https://eurocom.bg/new/amerikanski-i...ot-uebsayta-si

                        Оригиналната статия на английски с доказателствата на безочливите и невероятни манипулации на СЗО во главе с етиопското Гюбре:
                        WHO Deletes Naturally Acquired Immunity from Its Website
                        https://www.aier.org/article/who-del...m-its-website/

                        Насъбрал съм факти за манипулациите на СЗО с истината (просто казано – преки и непреки лъжи), ма не виждам що и за кого да се хаба.
                        --------------------------------


                        Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                        chan_tura_naga
                        Какво общо има Мария Кюри? Защо изобщо се споменава? Най-малка аналогия не виждам с вирусите.
                        Показва, че Мария Кюри е положила голям труд, за да може да изчисти най-основното в научното си доказателство и да стъпи на реалност, а не на въображение. Подходът се нарича научен и на него е основана цялата (точна) наука.

                        Сравнението с онези продажни учЕни показва, че те бързат да лъжат, за да хапнат от мръвката, докато лъжата хваща дикиш.


                        За останалото в статията мисли сам, аз съм до тук.
                        Last edited by chan_tura_naga; 10.08.2021, 11:24.

                        Коментар


                        • chan_tura_naga

                          Прочетох материала от препратката ти. Не съм компетентен да дискутирам повечето тези, но някои неща ми правят впечатление.

                          Какво общо има Мария Кюри? Защо изобщо се споменава? Най-малка аналогия не виждам с вирусите. Какво общо има Роберт Кох? Че той е живял преди вирусите и да се намесват постулатите му в тази дискусия е абсурдно.

                          Основното твърдение на автора - че няма изолирана вирусна култура е в разрез например с това което пише на сайта на CDC. Не само че имат, ами я и предлагат за без пари. Наистина не на журналисти. И на мен сигурно няма да ми пратят. Ама на голяма лаборатория, университет, фармацевтична компания съм сигурен че изпращат.

                          "SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19, was isolated in the laboratory and is available for research by the scientific and medical community."

                          "SARS-CoV-2 strains supplied by CDC and other researchers can be requested, free, from the Biodefense and Emerging Infections Research (BEI) Resources Repositoryexternal icon by established institutions that meet BEI requirements."


                          https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...l-culture.html

                          Коментар


                          • Начи, статията е за научната несъстоятелност за използване на PCR-генната технология за тест за ковида вироза голяма.

                            Много накратко и избирателно рлелазказвам некои неща.


                            Приведени са няколко смазващи довода. Първият е за това, че няма (поне по това време) изолиран чист вирус Сарс-Марс-19, с който да се установи стандарт или калибриране. УчЕните, захлебвани от проковид кампанията, правят изводите си от някаква недоказана каша на вирусобактериална флора, като така даже въобще не може да се докаже ковида вироза голяма въобще.

                            За наличието на чиста култура, която да доказва поне нещо, са питани:
                            1. Авторите на четирите най-важни статии за доказване на съществуването на новия Вироз. Отговорите им показват, че работят с боза, което означава, че учЕните вярват това да е ковида вироза голема, но по никакъв начин не са го доказали.
                            Между другото се казва, че Мария Кюри е пречистила 100 милиграма радиев хлорид от тонове руда, за да може да докаже нещо.

                            2. Създателите на PCR-теста за Вироза (Drosten PCR test), който тест бил приет от Световната здравна организация и лично другаря Гюбре Йесус. След дълго мълчание с месеци от страна на запитаните учЕни на кърмилка на мафията, най-накрая чрез адвокат е бил изтръгнат отговорът, че и те са работили с незнайно какво.




                            Другите доводи за научната несъстоятелност за използване на PCR-генната технология за тест за ковида вироза голяма са:
                            -- ирационални резултати на теста;
                            -- прекалено голямото усилване в процедурата на теста (над 20 цикъла на усилване дават безсмислени резултати. А Световната здравна организация и лично другарят Гюбре Йесус препоръчват 40...
                            -- и други.

                            Статията е пълна с препратки към научни извори и "извори", със споменаване на имена на учени и "учени".

                            Коментар


                            • Дублиране
                              Last edited by chan_tura_naga; 09.08.2021, 09:30. Причина: ... поради грешка на софтуера на форума.

                              Коментар


                              • Аналогов,
                                ето обещаната вчера от мен статия за това, че няма изолирана чиста култура на ковид-Сарс-Марс-деветнаесе. Което би трябвало да е първото в основите на всякакви научни изводи.

                                Две поправки на вчерашното ми нейно описание: не е от преди половин година, а от преди една година; авторът не е вирусолог или имунолог, а журналист в научната област.

                                COVID19 PCR Tests are Scientifically Meaningless
                                https://off-guardian.org/2020/06/27/...MWiHTqD_2jv4Zo

                                Преди да почнеш евентуално да мрънкаш за източника, виж кои са Off-Guardian – това са журналисти, изгонени от Guardian за неподчинение на "Партийната линия", то ест репресирани по политическа линия (в една от най-големите демокрации, а? ).


                                Статията е препубликувана и от Българска асоциация по патология, което дава гаранция за медицинската ѝ верност.
                                https://bpa-pathology.com/covid19-pc...y-meaningless/

                                В следващ пост ще преразкажа накратко и избирателно съдържанието на тази статия, взето от оригинала..

                                Коментар

                                Working...
                                X