IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Споделете лични срещи с грипа от трети вид Ковид-19

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По някакво стечение на обстоятелствата , средата на седмицата , присъствах на намиране и откарване в болница , на непозната за мен възрастна жена , в безпомощно и неадекватно състояние . Днес , разбрах, че била алкохоличка с унищожен черен дроб и някакво хронично заболяване на белите и с положителна проба за короната . Починала е , но не знам кой ден и съответно , няма как да разбера , каква причина за смъртта са вписали в смъртният акт . Подозирам , корона (все пак е нужно да пълним бройката в статистиката, за да оправдаем действия ) , макар да си е била пътник и без нея . Та , това е мойта близка среща с короната .

    Коментар


    • От колега, върнал се от Барселона на 18 март и прекарал две седмици домашен арест тук:

      "Докато бях там, никой не обръщаше внимание на разни там ковиди, "я не ме занимавай с глупости!". Не е срещал Ковид, нито неговите местни колеги и техни близки, не е виждал падащи на улицата бездиханни тела или прехвърчащи камиони с трупове.
      Арестуването на града/държавата дошло като гръм от ясно небе и едвам сколасал да хване последния влак, дйет съ викъ, за България.
      Last edited by 78-10; 10.04.2020, 11:47.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
        Първата лястовичка за темата, копирано от генералната тема с благодарности към Selena от Испания:
        Трима колеги са болни. Стоят си в къщи - дават им парацетамол. Засега са живи. Възраст - мъж на 50, жена на 42 и мъж на 52 с предишен сериозен здравословен проблем.

        Една съседка медицинска сестра тоже. Кашля жестоко вече втора седмица и лицето й през прозореца е добило сиво жълт цвят. Жената на колега - хирургическа медицинска сестра във водеща тяхна столична болница казва, че нещата са много зле. Едната ми роднина по сватовство - доктор в малък град до морето - до преди седмица нямаше пациенти. Сега имат двама. Говоря за малко относително изолирано градче.

        Друга позната медицинска сестра работи в столична поликлиника и казва, че не смогват. Дадоха фира няколко старчески дома, които са под пълна карантина в единия умряха 19 старци без да могат близките им нито да ги погребат, нито да ги изпратят. Гори ги държавата на държавни разноски. Засега 9 мъртви старци в друг дом от предградията на столицата.

        По професионална линия знам, че се е повишил рязко броят на съдебните аутопсии от 6-7 на ден, на 300 на ден. Пояснявам какво значи това: тъй като като всички коронери са мобилизирани по нормалните болници, труповете за съдебни аутопсии се събират по хладилниците и се обслужват, когато има съответен коронер на разположение.

        Карантината я удължиха от днес за още 15 дни, включая католическия Великден. Никой не налага вето на закона. Закупени са допълнително 640 000 бързи теста и започва масово тестване. Огромен панаирен център в столицата е преобразуван в болница, както и множество хотели.

        https://elpais.com/sociedad/2020-03-...-de-ifema.html

        Ма ти си пий чай с мед и лимон, както е казал мермерски. Иронията е, че точно тези трима колеги дето сега са натръшкани ми казаха януари месец, че съм източноевропейска параноичка. Сега скимтят. Няма застраховани. Ако спра да пиша тука - пий там един чай с лимон ...
        Но Селенчето "Окото на бурята" се оказва живо, не страдайте.

        Коментар


        • Има доста начини за среща с тази "мечка" на живо -
          - Доброволец в инфекциозно отделение за болни с "мечка", за по-сигурен резултат - да не носят никакви предпазни средства
          - Всекидневно няколкоко часово посещение на гари, автогари, летища, моабети в ромски квартапи - и никакви маски, ръкавици, мокри кърпички и прочее лиготии ...
          - Един "развлекателен уикенд" , /но само с еднопосочен билет / до Италия, Испания, Лондон, в краен случай чартър за болногледач или берач на ягодки и аспержи. Все нещо може да се уреди - то сега на посреднимеските фирми им се "отвори парашута"

          Коментар


          • Втора лястовичка, благодарности – г-н Груев.
            Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Тъйм вече имам близка позната, заразена с короната. Работи като гинеколог в щатите, и е под 30 години - нищо особено, кара го на крак. Продължавайте да се страхувате, така вероятността да не оцелеете нараства многократно!
            ... момичето е с баща българин, майка ѝ е американка
            Last edited by 78-10; 03.04.2020, 12:42.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

              Може да са ги изпразнили съзнателно чакайки Годо.

              Мислех да използвам по едно време тази фраза в голямата тема за короната, но загубих интерес.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                Е, може би има недоразумение: във видеата долу, които пуснах и които, стори ми се, коментираш, болниците са празни не поради затваряне, а поради липса на пациенти, макар отдавна да чакат цунамито ковидноболни.
                Може да са ги изпразнили съзнателно чакайки Годо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                  Чух, че ще изпразват и болницата в Добрич.
                  Е, може би има недоразумение: във видеата долу, които пуснах и които, стори ми се, коментираш, болниците са празни не поради затваряне, а поради липса на пациенти, макар отдавна да чакат цунамито ковидноболни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                    Защо, в какъв смисъл?
                    Няма пациенти заради карантината ли?
                    Имам приятелка, която долетя от Германия /по-скоро - Нидерландия -летищата в Германия са затворени/ заради майка си, която си е счупила раменна кост след като е припаднала. Припадъкът е вследствие на липса на кислород, а липсата на кислород - породена от вода в белите дробове. С триста зора роднините, които са в БГ, са успели да накарат лекарите да я приемат в болницата в Добрич. Вече на българска земя, приятелката ми разбира, че не могат да задържат майка й по-дълго в болницата, докато укрепне, защото затварят самата болница.
                    п.п. Завеждащият отделение, с когото е говорила преди да пристигне в България, е в хоум офис - преглед и становище - дистанционно - пращат му рентген и изследвания по мейл и той, по мейл, връща предписания към стафа,който все още не е абдикирал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      Чух, че ще изпразват и болницата в Добрич.
                      Защо, в какъв смисъл?
                      Няма пациенти заради карантината ли?

                      Коментар


                      • Това нещо е изчислено да разреди с много човечеството,но за сега слабо вървят нещата .Потенциялните му
                        жертви са пенсионерите и хронично болните,естествен подбор.
                        Last edited by Grosss; 02.04.2020, 19:54.

                        Коментар


                        • Чух, че ще изпразват и болницата в Добрич.

                          Коментар


                          • Тъй като темата виси празна, за забавление ви пускам свидетелства за ЛИПСА на срещи с грипа от трети вид.
                            Тук са събрани свидетелства от САЩ. Статията е от вчера, видеата - не знам, но любопитните могат да узнаят при желание.

                            People Who Question Crisis Stories from Mainstream Media Visit Hospitals and Find Empty Emergency Rooms
                            или
                            Хора, съмняващи се в приказките за криза на главните медии, посещават болници и ги намират празни

                            https://needtoknow.news/2020/04/peop...ergency-rooms/

                            В първото видео са показани 5 болници от Ню-Йорк, първите 4 празни, последната е безплатна болница за неимущи, неосигурени. При първата или втората е показан бездействащ хладилен тир за "грабвайте телата", 4-5 бездействащи очакващи линейки, медицинското лице от едната още не е срещал болни от ковида.

                            Подобни са и следващите в статията видеа от Сиатъл, Хаваи, Кентъки, щата Вашингтон, Германия и т. н.

                            ​​​​​
                            Last edited by 78-10; 02.04.2020, 10:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                              Според статистиката на потвърдените случаи вероятността да се заразиш с короната и да умреш е следната:
                              [/TABLE]
                              Както се вижда от таблицата ако си под 50г шанса е почти нула. Тоест да се заразиш и да умреш от тоя вирус е почти невъзможно освен ако нямаш друго сериозно заболяване, отслабен имунитет и си над 60г.
                              иди и пробвай без маска в реанимацията, да кажеш после как си оцелял

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                                Друг някой да е срещал лично пандемията – той, негови близки, познати?
                                Трудна работа. Невидима заплаха и враг. Ако не видиш по медиите, няма и да видиш, ако не бяха те нямаше и да разберем за туй чудо.

                                Коментар

                                Working...
                                X