IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Забелязвам че заразените в Япония са се удвоили за ден. Май само страните наложили задължителна изолация на всички пристигащи от Китай ще се разминат с пандемията. Либерасткият ЕС как ли ще се справи?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Може да си фантазирам
      +1

      Коментар


      • Над 3000 нови случая за днес и още 72-ма починали. Но въпреки това мисля, че края му се вижда.



        The novel coronavirus (2019-nCoV) is affecting 28 countries and territories around the world. Dates below are based on GMT+0.
        Search:
        China 27,405 +3,081 562 +72 1,136 3,219 Asia
        Japan 35 +2 Asia
        Singapore 28 +4 1 Asia
        Thailand 25 8 1 Asia
        Hong Kong 21 +3 1 Asia
        S. Korea 19 +1 1 Asia
        Australia 14 +1 3 Oceania
        Malaysia 12 +2 Asia
        Germany 12 Europe
        USA 12 +1 N.America
        Taiwan 11 Asia
        Macao 10 Asia
        Vietnam 10 3 Asia
        France 6 1 Europe
        U.A.E. 5 Asia
        Canada 5 N.America
        Philippines 3 +1 1 Asia
        India 3 Asia
        U.K. 2 Europe
        Italy 2 2 Europe
        Russia 2 Europe
        Sri Lanka 1 1 Asia
        Cambodia 1 Asia
        Finland 1 Europe
        Nepal 1 Asia
        Sweden 1 Europe
        Spain 1 Europe
        Belgium 1 Europe
        Deaths: 564
        Recovered: 1,153

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          tnm , винаги съм имал съмнения че вирусите си имат и антивируси които се разпространяват по същия начин от тези които вече са оздравели, не антителата които науката познава и открива. Ако съм прав броя на оздравелите рязко ще нарасне. От мои наблюдения когато съм се заразявал с грип и съм живял в съседни но отдалечени населени места ми се е случвало да съм в населеното място в което заразата настъпва по късно и я хващам и аз, обаче отивам в населеното място където тя вече е преминала и много бързо оздравявам. Обаждам се по телефона на мои близки в другото населено място а те са още болни. Може да си фантазирам, но наистина дори съм си мислил че като отида там където хората вече оздравяват на мен бързо ще ми мине и се е случвало. Ако съм прав скоро броя на оздравелите в Китай ще почне да расте сериозно.
          supertrader, има антивируси. Аз поне имам няколко такива програми, качени на лаФтопа. Това, разбира се е в кръга на шегата.

          В молекулната биология все още има огромни бели петна, но все ми се струва, че наличието на такива организми няма как да не бъде забелязано. Вероятно има друго обяснение на това, което си описал. Всъщност, големите открития винаги са се случвали, когато се е тръгвало срещу определена парадигма.





          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
            Всички пандемии тръгват от югоизточна Азия.
            Температурите са отлични за развитието на вирусите и приемниците - птици и животни, които са пряко свързани с изхранването на тълпите от хора..
            Предаването става бързо и развитието експлоадира....Птичите не са толкова опасни, поради разминаването в генома...Опасни са тези вируси ( грипен или друг ) , които се предават от свине или маймуни....
            Страшно няма - времената, науката, лекарствата са други....

            Някой беше писал, че китайците са много зле с превенцията, науката и изследванията...Докато намерят и изследват вируса, щели милиони да се заразят....

            ГЛУПОСТИ на големи търкалета !!!!

            Няма друга държава в света, която да може да реагира по този начин !!!

            - да затвори милиони хора по домовете и градовете
            - да организира и построи болници за 10-20 дни....
            - да произведе маски, екипи, техника за ограничаване на предаването на вируса
            - да впрегне стотици колективи със супер техника и условия за изследване на вируса
            - да осигури финансиране в рамките на дни, а не месеци или бюджетни години

            Божеее, кога ще ги стигнем китайците.....

            Май не е точно така както си мислим .https://www.dw.com/bg/медик-от-ухан-...е/a-52263224

            Коментар


            • Не съм фаталистка ,но това сме го гледали вече :

              https://programata.bg/?c=14&id=69057&p=30&l=1

              https://filmisub.com/filmi/16661-zarazqvane_2011.html

              Коментар


              • tnm , винаги съм имал съмнения че вирусите си имат и антивируси които се разпространяват по същия начин от тези които вече са оздравели, не антителата които науката познава и открива. Ако съм прав броя на оздравелите рязко ще нарасне. От мои наблюдения когато съм се заразявал с грип и съм живял в съседни но отдалечени населени места ми се е случвало да съм в населеното място в което заразата настъпва по късно и я хващам и аз, обаче отивам в населеното място където тя вече е преминала и много бързо оздравявам. Обаждам се по телефона на мои близки в другото населено място а те са още болни. Може да си фантазирам, но наистина дори съм си мислил че като отида там където хората вече оздравяват на мен бързо ще ми мине и се е случвало. Ако съм прав скоро броя на оздравелите в Китай ще почне да расте сериозно.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Всички пандемии тръгват от югоизточна Азия.
                  Температурите са отлични за развитието на вирусите и приемниците - птици и животни, които са пряко свързани с изхранването на тълпите от хора..
                  Предаването става бързо и развитието експлоадира....Птичите не са толкова опасни, поради разминаването в генома...Опасни са тези вируси ( грипен или друг ) , които се предават от свине или маймуни....
                  Страшно няма - времената, науката, лекарствата са други....

                  Някой беше писал, че китайците са много зле с превенцията, науката и изследванията...Докато намерят и изследват вируса, щели милиони да се заразят....

                  ГЛУПОСТИ на големи търкалета !!!!

                  Няма друга държава в света, която да може да реагира по този начин !!!

                  - да затвори милиони хора по домовете и градовете
                  - да организира и построи болници за 10-20 дни....
                  - да произведе маски, екипи, техника за ограничаване на предаването на вируса
                  - да впрегне стотици колективи със супер техника и условия за изследване на вируса
                  - да осигури финансиране в рамките на дни, а не месеци или бюджетни години

                  Божеее, кога ще ги стигнем китайците.....


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    tnm , не са ли патогенни всички вируси и защо не може да се направят лекарства за тях да ги унищожават, лекарствата които действата на вируси са много малко а такива които да ги унищожават мисля че няма. Поне това е което знам.
                    supertrader, освен че са патогени, вирусите са типични паразити. Те не могат да съществуват без гостроприемник. Като всеки жив организъм, те се отличават с наследственост /носят определени наследствени белези/ и изменчивост /способност да мутират/.

                    За тях е характерен краткия жизнен цикъл - понякога е само няколко часа и поради това те много бързо еволюират. В процеса на изменчивост, те могат да добият такива белези, които да ги направят високо заразни или резистентни към различни лекарства. Затова при тях по-ефикасни са ваксините.
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • tnm , не са ли патогенни всички вируси и защо не може да се направят лекарства за тях да ги унищожават, лекарствата които действата на вируси са много малко а такива които да ги унищожават мисля че няма. Поне това е което знам.

                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        1.4 млрд. души като повечето от тях са в централната и югозападната част на страната. На територия колко 20 Българии, живеят към 200 пъти повече народ. Не им е лесно.
                        Абсолютно си прав. Трудно се изхранва и управлява толкова народ.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Тези диви добитъци ги ядът от хиляди години.
                          Така си е. То и затова мине, не мине - та ги тресне някоя епидемия и умират със стотици хиляди.
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Хммм, колко вируса все от там тръгнаха. Тези нямат никакъв контрол при търговията с диви добитъци /за храна дето ги използват/
                            1.4 млрд. души като повечето от тях са в централната и югозападната част на страната. На територия колко 20 Българии, живеят към 200 пъти повече народ. Не им е лесно.

                            Коментар


                            • Късно е вече да мутира вирусът . Ако има 100 носители и мутация възникне у един , останалите 99 % ще продължат да предават лошия щам . Мутациите имат смисъл , ако са множествени , а се говори че вирусът е необичайно устойчив , или когато се разпространява бавно .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Хммм, колко вируса все от там тръгнаха. Тези нямат никакъв контрол при търговията с диви добитъци /за храна дето ги използват/
                                Тези диви добитъци ги ядът от хиляди години.

                                Коментар

                                Working...
                                X