IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой има ли данни за България през изминалия сезон за заболелите от грип и жертвите му?

    Четох скоро проф.Мира Кожухарова, епидемиолог, да твърди, че за изминалия сезон в Щатите - от болните от грип с летален край са били 6000.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      корона вируса ще 'счупи' съплай чейна и тогава ще видиш как няма недостиг на стоки и услуги
      китай формира 16 ако не и 20% от световното БВП и едно 'затваряне' ще създаде големи нарушения
      да не говорим колко дълг е концентриран там в тяхната индустрия и НИ.

      представи си производства, които се изнасят от китай обратно в западните икономики (мечтата на тръмп), но на каква цена ще произвеждат същите стоки - минимум с 50% горница..ако не и повече.. тогава ще видиш как няма инфлация.
      Ето какво става и със supply chain..


      Модни компании местят производството си от Китай в Турция 07.02.2020 18:32

      Прочети още : https://www.actualno.com/asia/modni-...s_1431485.html
      © Actualno.com

      https://www.actualno.com/asia/modni-...s_1431485.html


      Коронавируса ще го овладеят. До счупване на веригите няма да се стигне. Въпроса е че щетите ще наклонят везните към рецесия. При инфлация, лихвите се вдигат и кеша има цена, тия с дълговете гълтат вода. Това е. Банка до сега да е загубила? Значи аз съм банката и давам кеш, пък ще допусна тох да се обезцени, при инфлация? Я дай малко да вкарваме причинно, следствени връзки, като излагаме нещо, ако искаш де?
      Last edited by nkavrakov1982; 09.02.2020, 00:01.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Пътят на инфлацията е белязан от недостиг на стоки и услуги. Такъв няма. Така че пак си на грешен път. Парите дето се печатат не стигат до теб и мен. Те отиват на друго място.
        корона вируса ще 'счупи' съплай чейна и тогава ще видиш как няма недостиг на стоки и услуги
        китай формира 16 ако не и 20% от световното БВП и едно 'затваряне' ще създаде големи нарушения
        да не говорим колко дълг е концентриран там в тяхната индустрия и НИ.

        представи си производства, които се изнасят от китай обратно в западните икономики (мечтата на тръмп), но на каква цена ще произвеждат същите стоки - минимум с 50% горница..ако не и повече.. тогава ще видиш как няма инфлация.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          точно тук е голямата заблуда, защото парите не са това, което бяха.... прекалено много се печати, защото иначе ще има крах и на ниво правителства и на ниво общини и на нивко големи и малки частни компании... остава пътят на инфлацията, а тогава кешът спира да е цар, а бреме

          успех
          Пътят на инфлацията е белязан от недостиг на стоки и услуги. Такъв няма. Така че пак си на грешен път. Парите дето се печатат не стигат до теб и мен. Те отиват на друго място.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            При колапс в икономиката, лихвите и кредитирането се коригират. Банките спират кранчето защото риска се вдига. Тогава който има кеш е цар!
            точно тук е голямата заблуда, защото парите не са това, което бяха.... прекалено много се печати, защото иначе ще има крах и на ниво правителства и на ниво общини и на нивко големи и малки частни компании... остава пътят на инфлацията, а тогава кешът спира да е цар, а бреме

            успех
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

              Дата да не би война да предвиждаш? не съм чела как си избрал деня
              Рецесията е процес и обикновено не обявяват дата за театрална постановка
              Датата съм я избрал на базата на множество независими прогнози, от множество независими автори... Точно така рецесията е процес на натрупване на факторо в една точка. И тази точка ще се формира до месец, два. Неизбежно е.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                въпросът е подготвен ли си психически и практически да се срещнеш очи в очи с идващата криза....имаш да поработиш в тази посока.
                стискането на пари в банка на 0% лихва и свиане на личните разходи не е панацея...особено, когато принтерите на ЦБ не спират ден и нощ
                сега поне имат оправдание, че заради проблемите на китай с вируса се налага ...чисто хуманен акт....пътят към ада е застлан с добри намерения.


                При колапс в икономиката, лихвите и кредитирането се коригират. Банките спират кранчето защото риска се вдига. Тогава който има кеш е цар!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                  уникалното е, че китайците (и японците) от години си ходят с маски на лицето целогодишно. Дори когато идват в София. И се правят на много хигиенични и чисти.

                  Защо такава мизерия не стана при нас?

                  Както казал един личен лекар "не съм видял ромче с дерматит". А ние само мажем децата с кремчета.

                  Лошо,много лошо. Имунитета на цялата китайска нация явно е свален много ниско.
                  Дано не дойде насам.
                  Носенето на маска не е само за защита от болести. Това е част от културна им идентичност. Наподобява носенето на ветрило в миналото. Поставянето му пред лицето е означавало, че човекът, който го носи не иска да бъде обезпокояван. Дори да се разминеш на няколко сантиметра от него, нямаш право да нарушаваш уединението му.

                  Колкото до имунитета ... Съществува термин "стаден имунитет". Отнася се за здравословното състояние на дадена популация и се явява като непряка бариера при разпространението на заразните болести. За да се прекъсне или поне намали заболяемостта, определен брой хора от дадена популация трябва да имат изграден имунитет към дадена инфекция/вирус.

                  Тъй като този вирус е нов, съответно и хората с изграден имунитет са малко - болестта прогресира. Естествения имунитет се придобива с времето, а китайците не разполагат с него. Изкуственият имунитет се добива чрез ваксиниране... Налага се спешно да се измайстори такава.
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    Не се притеснявайте.

                    Коронавируса е Черния Лебед на Насим Талеб.
                    Световната криза настъпва.
                    Аз съм човека който я предсказа, и уточни дори дата 13 Март 2020 та година. Има го записано в другата тема, за поскъпването на жилищните имоти. Това е.
                    Рано или късно има събития, които катурват системата идват.


                    Когато се формират количествени натрупвания те винаги водят до качествени изменения!
                    Карл Маркс.
                    Дата да не би война да предвиждаш? не съм чела как си избрал деня
                    Рецесията е процес и обикновено не обявяват дата за театрална постановка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                      Някой има ли информация дали за момента има заразени не-азиатци?
                      Има. А има ли умрели неазиатци? До момента май няма ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Не се притеснявайте.

                        Коронавируса е Черния Лебед на Насим Талеб.
                        Световната криза настъпва.
                        Аз съм човека който я предсказа, и уточни дори дата 13 Март 2020 та година. Има го записано в другата тема, за поскъпването на жилищните имоти. Това е.
                        Рано или късно има събития, които катурват системата идват.


                        Когато се формират количествени натрупвания те винаги водят до качествени изменения!
                        Карл Маркс.
                        въпросът е подготвен ли си психически и практически да се срещнеш очи в очи с идващата криза....имаш да поработиш в тази посока.
                        стискането на пари в банка на 0% лихва и свиане на личните разходи не е панацея...особено, когато принтерите на ЦБ не спират ден и нощ
                        сега поне имат оправдание, че заради проблемите на китай с вируса се налага ...чисто хуманен акт....пътят към ада е застлан с добри намерения.



                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Ще видим, ще видим.

                          Коментар


                          • Не се притеснявайте.

                            Коронавируса е Черния Лебед на Насим Талеб.
                            Световната криза настъпва.
                            Аз съм човека който я предсказа, и уточни дори дата 13 Март 2020 та година. Има го записано в другата тема, за поскъпването на жилищните имоти. Това е.
                            Рано или късно има събития, които катурват системата идват.


                            Когато се формират количествени натрупвания те винаги водят до качествени изменения!
                            Карл Маркс.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Наш професор по икономика: Светът фалира до 6 месеца заради коронавируса, чака ни невиждана световна рецесия


                              http://onovini.eu/2020/02/%D0%BD%D0%...BmK8TYGGPx6Loo
                              Не съм го чела какво е казал професора, но се сетих какво прочетох някъде от Ники Василев

                              Светът, най-накрая може да си намери повод да изпадне в рецесия, след 10 години на бум

                              Коментар


                              • Хора, шашната съм. Виждала съм Китай отблизо и как се въдворява ред от униформени, по-скоро с поглед и респект, отколкото преки действия, но това чудо, което гледам сега във видеата е нещо, надхвърлящо нормалните възприятия за бързи мерки.
                                Нямам думи за мерките, които тази страна прилага, строи болници с хиляди легла за дни, оборудвани с всички техники и инсталации, цехове към тях, в които се шият изолиращите предпазни костюми за медиците и които се сменят на 6 часа, после се изхвърлят, изолира милионни градове и карантината блокира всякакво движение и всичко това с мерките за обезпечаване на все пак, нормалните човешки потребности като храна….
                                Сигурна съм, че виждаме малка част от целия процес, който ври и кипи там.

                                Не знам, нещо подобно само във фентъзи филми съм виждала.

                                Чак ми е страшно.Така ли може да изглежда бъдещия ред в света?

                                Коментар

                                Working...
                                X