IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
    Най-вероятно имаме отделно пускане на вируса в Корея, Италия, Иран и Япония преди две седмици и то на места където се събират хора (както пазара в Ухан) църкви, болници и др

    Достигнах до същото заключение. Защо ли още няма в метро на голям град?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      Не си ги чела, щото нищо не са писали
      Лапсус на клавиатурата - не съм чела това, което други са написали за пророчествата им. Така по-добро ли е?
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Най-вероятно имаме отделно пускане на вируса в Корея, Италия, Иран и Япония преди две седмици и то на места където се събират хора (както пазара в Ухан) църкви, болници и др

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Пеше, не съм чела нито нея, нито Ванга, нито Дънов. Нищо лично, но аз нямам интерес към подобни прозрения..
          Не си ги чела, щото нищо не са писали

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


            Нарочно не правят тестове за да не всяват паника, но според мен това не е правилна стратегия.

            Трябва да се спрат туристическите полети по света веднага, с всеки един ден забавяне риска става все по-голям.


            Надявам се в България, власт имащите да не се надяват на "стадния имунитет", защото България е по-малка от Ухан, а там ситуацията е страшна. Това нещо ако го изпуснем тук, означва край на България, колкото и невероятно да ви звучи в момента.

            А както казах и по-рано ние болници за 10 дни няма как да построим и 20 000 допълнителни медици, няма от къде да докараме.... зад нас не стои Китай, ние сме си общо взето сами.
            Ако застоя е от гледна точка на неправенето на тестове / и Сингапур ?!?!/ , то може да вземем инфото от кораба, Южна Корея или Италия и да приложим съотношенията със задна дата.... Цифрите биха били.... от Ухански тип....
            Не може / дано/ да е това...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Сега почваш ли да разбираш думите на леля Слава ....после и да искат няма да могат да се върнат.
              Пеше, не съм чела нито нея, нито Ванга, нито Дънов. Нищо лично, но аз нямам интерес към подобни прозрения..
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mohave __ Разгледай мнение
                По - интересно е че много от тях не прибавят дори по 1 случай . Някак замлъкнаха . А може и вирусът да се окаже калпав .

                Нарочно не правят тестове за да не всяват паника, но според мен това не е правилна стратегия.

                Трябва да се спрат туристическите полети по света веднага, с всеки един ден забавяне риска става все по-голям.


                Надявам се в България, власт имащите да не се надяват на "стадния имунитет", защото България е по-малка от Ухан, а там ситуацията е страшна. Това нещо ако го изпуснем тук, означва край на България, колкото и невероятно да ви звучи в момента.

                А както казах и по-рано ние болници за 10 дни няма как да построим и 20 000 допълнителни медици, няма от къде да докараме.... зад нас не стои Китай, ние сме си общо взето сами.
                Last edited by Xman1; 24.02.2020, 11:57.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ама с втората част от превенцията си съгласна :-)
                  В началото имаше такива ''надежди'' ... конспиративни... как се захващал вируса и т.н....Явно не вървят, а може и да е дори по-зле на база аргумента който написа....
                  Преди години, в неспокойната ми младост, когато учехме за видовото разнообразие на света, използвахме цветни карти, с които онагледяваха информацията.

                  Имаше скала с различни цветове - жълтият беше за изобразяване на най-богатите откъм флора и фауна местообитания. Само на две места върху цялата земна карта присъстваше този цвят - джунглата на Амазонка и област в Китай, която за съжаление съм забравила коя точно е.

                  Гъстотата на човешката популация на определени места от територията на Поднебесната и непрекъснатия й пряк контакт с тревички, пчелики и всякакви други добитъци е една от предпоставките за циркулирането на тези вируси от дзвер към човек.

                  Към втората част от превенцията бих добавила и още неща, но те ще бъдат по-добре приети от аудиторията на Кръчмата

                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • В Италия затишие - дрън-дрън.

                    Вече +58 болни и общо 215 в Италия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                      Мда, не е лошо всеки да има план Б
                      Глупава декларация, подклаждаща паниката , надеждата не трябва да умира, не го очаквах от него.

                      Chinese President Xi Jinping makes a shocking admission that his country failed to contain the coronavirus outbreak. The confession is a clear sign that the Communist Party can no longer control the narrative around the infectious disease.
                      • Dow futures crashed over 1.5% at the open of trade on Sunday.
                      Ако сега изпоуволни полвината политбюро и неудобните нему кадри, значи просто използва удобния момент. Ще се радвам ако нарочно е преувеличил малко в оценката си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        ..Блокада на града единственото което ме развеселява е че Накавръчето не може да дойде да ми украдне запасите у мазето и хамбара.
                        Колко дена би издържал на групови атаки 24/7 от прегладнела пасмина от манговци (и не само) ??

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          Айде да вкарам малко паника

                          В четвъртък (20.02.2020) се игра мача между Лудогорец и Интер Милано в Разград. Както може да се сетите на мача е имало около 1000 привърженици на Интер от Милано (заразената провинция).
                          Гела веднага под карантина, по за дълго...а ВС да почва работа по активите му

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Ако ще ги копаме розовите домати на Пешото, аз таз част от превенцията я пропукам.За мен полагането на труд е по-нездравословно от коронавируса.

                            Никъде не съм прочела, че този вирус не налазва по индоевропейците. Дори ми се струва, че китайците/азиатците трябва да имат по силен имунитет от нас, защото мине не мине и от там тръгне някой грип.
                            Ама с втората част от превенцията си съгласна :-)
                            В началото имаше такива ''надежди'' ... конспиративни... как се захващал вируса и т.н....Явно не вървят, а може и да е дори по-зле на база аргумента който написа....

                            Коментар


                            • Айде да вкарам малко паника

                              В четвъртък (20.02.2020) се игра мача между Лудогорец и Интер Милано в Разград. Както може да се сетите на мача е имало около 1000 привърженици на Интер от Милано (заразената провинция).

                              Коментар


                              • national power, тази болест е нещо непреодолимо и просто трябва да се приеме че я има, така изглежда. За завръщането на българите от чужбина в момента не е чак толкова назрял момента, едва когато във всяка държава всяко населиние което не е местно или се пише от друг етнос започне да бъде игнорирано по всякакъв начин тези които не са в родината си ще изпазнат в немилост. Затова е много хубаво да си имат хората родина и собствена държава, защото иначе в един момент няма да има къде да отидат. Бог да пази тези които пазят България ! Сигурен съм че той го прави.
                                Last edited by supertrader; 24.02.2020, 11:09.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X