IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Вярно е, а виж какво може вездесъщата печатница. Ами сега накъде ?
    Колко по-високо щяха да са дългосрочните лихви без печатницата? Не, много, според мене. А и виж как 30г облигации паднаха на рекордно ниско ниво без Феда да ги купува.

    Коментар


    • До сега беше фейк нюз, но вече май е вярно - вирусът е и в Румъния.

      https://www.romania-insider.com/roma...rus-first-case


      Search:
      China 78,073 +415 2,715 +52 30,049 8,745
      S. Korea 1,261 +284 12 +1 24 18
      Diamond Princess 705 +14 4 10 36
      Italy 468 +145 12 +1 3 35
      Japan 172 +11 3 +2 23 13
      Iran 139 +44 19 +3 25
      Singapore 93 +2 62 7
      Hong Kong 89 +4 2 18 6
      USA 60 +3 6
      Thailand 40 +3 22 2
      Bahrain 33 +10
      Taiwan 32 +1 1 5 1
      Kuwait 26 +15
      Australia 23 +1 15
      Malaysia 22 20
      Germany 19 +1 15 1
      France 18 +4 2 +1 11 1
      Vietnam 16 16
      Spain 13 +4 2
      U.K. 13 8
      U.A.E. 13 3 2
      Canada 12 +1 3
      Macao 10 6
      Iraq 5
      Oman 4
      Philippines 3 1 2
      Croatia 3 +2
      India 3 3
      Austria 2
      Finland 2 +1 1
      Israel 2
      Lebanon 2 +1
      Pakistan 2 +2
      Russia 2 2
      Sweden 2 +1
      Afghanistan 1
      Algeria 1
      Belgium 1 1
      Brazil 1
      Cambodia 1 1
      Egypt 1 1
      Georgia 1 +1
      Greece 1 +1
      North Macedonia 1 +1
      Nepal 1 1
      Norway 1 +1
      Romania 1 +1
      Sri Lanka 1 1
      Switzerland 1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        Ей такива новини ми трябват
        https://novini.bg/zdrave/lekarstva/5...mTwy5ZuJcexyd8
        Taзи новина е от поне една седмица. Може би помагало...

        Коментар


        • Ей такива новини ми трябват
          https://novini.bg/zdrave/lekarstva/5...mTwy5ZuJcexyd8
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            nachev не виждам от какво се учудваш.
            Здравей, балансирани приятелю!
            Аз на нищо не с е чудя!
            Пия си кротко мерлото!

            Коментар


            • nachev не виждам от какво се учудваш. Това са си естествените инстинкти на всички хора. Поне на всички хора, които еволюцията е докарала до днешно време. Както беше казал един психолог, хората, които когато видят тигър са стоели и са размишлявали над естеството на тигъра просто не са оцеляли.

              Коментар


              • Днес, през целия ден в главата ми се върти натрапчиво една тема. Темата за дереджето!
                Предполагам, че моята приятелка Съни е виновна.
                Сутринта тя ми пусна линк към една статия на д-р Тони Филипов, в която се описваше драмата на един илитерат, който се опитва да допише Достоевски.
                През целия ден се оглеждах нервно и не успявах да открия източника на своята нервност. Разведряване се случи едва вечерта, когато си организирах серийно гледане на всевъзможни новинарски емисии и по едната гола случайност попаднах на поредната циркова изява на БХ, който след участието си в изнесеното и смесено заседание на кабинетите на България и Гърция е бил осенен от едно дълбоко проникновено разкритие: глаголът will в английския език управлявал "бъдещо време". Разкритието беше изнесено с една луково-хитровата андрешковска физиономия, която ме накара да потъна 6 фута в майката Земя, но имала глава да пати! Не беше уточнено, за кое точно бъдеще време става дума, ама нейсе!
                Започнах да се досещам бегло за причините на на.шата мизерия. Доколкото в днешния ни език има някаква многознакова и полипрофилна неопределеност - нали се сещате - симпати и емпати и други такива, нека да уточня за какво иде реч. Иде реч за
                ДЕРЕДЖЕТО! Да си го кажем н а чист български, че да се разберем и да направим връзка с началото на днешното ми включване - единствено и последно в тази тема!

                В мига, в който в съзнанието ми изплува думата дередже, започнах да се замислям за нещата, които ме сполетяха днес и за знаците, които потенциално ми беше пратила съдбата. Защо днес? Днес е знаков ден - поредният, а може-би и последен ден, в който все още нямаме явен нишан от короната. Реших, че е моя мисия да запиша добросъвестно и отговорно и да споделя:

                Отбих се в Метро 1, гр. София. Апокалиптична картина, разпраЯм ви. Пред мен се счупиха две колички, накамарени с връх и бутани морно от како-лели с окръглени от ужас очи. Отсрамихме се, помогнахме, събрахме разпилелите се продукти. Туширах напрежението! Взех и телефончета - да се чуем чисто приятелски, на кафе, ... когато бурята отмине. Плакаха женичките, успокоявах ги с благ глас... колкото можах, ама хич не беше лесно! А дано поне после с е подкваси млякото

                После се отбих в отделението за бира - че какъв мъж ще съм аз ако не си накупя бира в изобилие, да издържа поне тримесечна блокада! Обаче, изненадка! Там заварвам обсадно положение. Всичките марки бира се скупчили в дясната страна и отвърнали дългите си шии от мястото, където стои Коронота. Драма, разпраЯм ви. Дърпат се, не се дават, щот като ги сложа в количката се налага да мина отново в близост до Короната. Зор, не щат и не щат, налага се да ползвам засилка и яко ускорение!
                А Короната проточва шия към мен и с почти човешки глас ми нашепва: Вземи Мъ, вземи мъ! Ама, много скъпа бе, пущинята!

                Викам си, явно работа е сериозна и трябва да подходя отговорно!
                Звъня на Джипито и викам: Дохтуре, народът е откачил от страх, кво да праЯ? До днес се надсмивах, но усещам, че и мен ме налазва ужас! А той ми отговаря: Лошо, Седларов! Подготви се за дълга и изнурителна диета на пица и палачинки.
                Аз отвръщам с надежда: Помагат ли, докторе?!
                А той: Абе, хич не помагат, но само те могат да се плъзнат под процепа на входната врата!

                Веднага се запътвам за ремедията, че маска при мен никаква, йок! Питам с кротка интонация и с надежда в погледа. Отговорът е обезсърчителен: Т-ц! Обаче, долавям в непосрествена близост втренчения и заинтригуван поглед на едно същество, което е вероято някаква кръстоска между славей и невестулка! Веднага разбирам, за кво иде реч! Без да губи време, съществото ми вика: Онези, дето струваха 10 стинки (от нетъкания текстил) ги давам на 2 лв., другите по 15 ст. - вървят на 6 лв. Маска с клапан и филтър - 30 кинта! Показвам му среден пръст, а той ми се хили угоднически, защото аз съм си леко страшен и е ясно, че ако го мелна веднъж, няма да се наложи да повтарям.

                Тъкмо си пристигам у къщи и ме звъни един авер: Знаеш ли, вика той, че днес от WHO били казали, че ако си бил вписан в списъка на антиваксърите, няма да ти бият ваксина против короната, когато и да стане актуално това.
                Всички антиваксъри са вън! Айде да ги видим сега! Щот напоследък никакви не се чуват!
                Ти участвал ли си в антиваксърското движение, щот те знам, че си малко алтернативен - скачаше против Стамбулското споразумение?!
                А аз отговарям с възможно най-невинен глас: Какво, ... АЗ!!! Антиваксър! Аз съм пръв привърженик на ваксините!

                ...
                ...

                Боже, моля те, много те моля!
                Ти си единственото и последно спасение и надежда!
                Нямаме, наистина нямаме на какво друго да се надяваме!
                На теб само се уповаваме!
                Спаси тази страна!

                Кураж, дружина!
                Last edited by nachev; 27.02.2020, 00:27.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  В трапа при холандските лалета от 17 век и въздушните кули на Джон Лоу от 18 век...
                  Да историята се повтаря винаги .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                    Вярно е, а виж какво може вездесъщата печатница. Ами сега накъде ?
                    В трапа при холандските лалета от 17 век и въздушните кули на Джон Лоу от 18 век...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                      Да ама дори да работи нямат капацитет за производство. Липсва им и първоначалния щам не им го дават.
                      Едва ли капацитета ще е проблем. Няма никакъв проблем да го пуснат за производство във фармацията в цял свят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        GILD е с лекарство Модерна е с ваксина
                        Да ама дори да работи нямат капацитет за производство. Липсва им и първоначалния щам не им го дават.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Хахаха, че те от 2012 не са спирали да предвиждат, че крахът е не само неминуем, но и ще бъде ужасен.


                          Вярно е, а виж какво може вездесъщата печатница. Ами сега накъде ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                            GILD или MRNA? Те имат само от първото в комбинация със други препарати.
                            GILD е с лекарство Модерна е с ваксина

                            Коментар


                            • Хахаха, че те от 2012 не са спирали да предвиждат, че крахът е не само неминуем, но и ще бъде ужасен.

                              Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              Знаете ли на какво ми приличат обсъжданията в тази тема?

                              Ами на мнението на стадото в началото на всеки един тренд. Като трейдери знаете, че най-много ще спечелите, ако отворите позиция в началото на тренда. Ако започнете да чакате, за да се убедите на 100%, че тренда вече е започнал, тогава вече ще е късно за позиция и ако я отворите, ще загубите. Печелят само тези, които са го предвидили този тренд и са отворили позиции в самото начало, когато на графиките все още нищо не се е виждало.

                              И сега сме в същата ситуация. Вече почти на всеки е ясно, че ТРЕНД ЩЕ ИМА. Знаем му дори и посоката. Новините крещят с пълен глас, че ТРЕНД ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЩЕ ИМА, само където не знаем дали ще започне утре или вдруги ден. И въпреки това голяма част от стадото НЕ ПРЕДПРИЕМАТ НИЩО. Невероятно, но факт.

                              Не само че са заблудени овце, но дори и спорят в публичното пространство, че видите ли, който вече е отворил позиция по тренда, бил голям глупак.

                              Такова ясно и толкова високо-вероятно събитие никога друг път в живота ви няма да се случи. В момента можете да прогнозирате вярно с вероятност 99.9%, и въпреки това някои членове на стадото продължават да стоят като щрауси със заровени в пясъка глави, и да спорят, че няма никаква опасност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Нямам идея. Всичко е възможно. Реално вече тестват лекарство. Може и да се окаже успешно
                                GILD или MRNA? Те имат само от първото в комбинация със други препарати.

                                Коментар

                                Working...
                                X