IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Не е никак малко, да. По принцип самият Бил Гейтс казва (разбира се чул от епидемолозите), че един нов щам на грипа или друга подобна зараза е общо взето основният риск, който би могъл да доведе до смърт от порядъка на десетки и дори стотици милиони хора.
    Преди малко излезе информация, че изолирания в Италия щам на вируса има разлики с този в Китай. Коварен, много коварен ще излезе. Голяма честота на мутациите, сравнително високо репродуктивно число, лесно разпространяване по въздушно - капков път ... А нашите отговорни лица все още се чудят как да протича карантината.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Ако бяха минирали границата сега щяха да напъват през Гърция и Македония.
      Минирането какво помага? Пускат първите да гръмнат и за другите коридорът е отворен. Жива охрана трябва. Застави, кльонове, полоси, прегради. А сега имаме смешна ограда. На границата със света на исляма, който все повече се разбунва поради високия естествен прираст на населението.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Няма да получи помощ.... Американците са оте***ли всичко и се готвят за коронавируса на тяхна територия. Русия може да смачка Ердо в момента и никой нищо няма да направи.
        Да, май и темата за Третата световна война ще стане актуална. Дали ще смачка е друг въпрос.
        Last edited by Money; 28.02.2020, 10:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          Няма да получи помощ.... Американците са оте***ли всичко и се готвят за коронавируса на тяхна територия. Русия може да смачка Ердо в момента и никой нищо няма да направи.
          А ако пусне милиони заразени бежанци към нас? Какво става?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Да, аз затова не се шашкам, защото при мене е неизбежно.


            В Англия хартиени пари почти не се ползват.
            Аз също не се шашкам.Пиша мнението си тук че е добре човек да е подготвен.Това е безспорен факт-подготвения винаги е по-добре от неподготвения.Подготовката не дава гаранция.Само увеличава възможните шансове.Най-важното е имунната система на човек да е готова.С химията с която се хранят в момента масово хората имунната система като цяло в обществото е силно компроментирана.......Това е големия проблем.
            Last edited by Hermes73; 28.02.2020, 10:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
              И като капак на всичко войната в Сирия ескалира,Ердоган е поискал помощ от НАТО за да воюва срещу сирийците и руснаците,откачена работа.

              Няма да получи помощ.... Американците са оте***ли всичко и се готвят за коронавируса на тяхна територия. Русия може да смачка Ердо в момента и никой нищо няма да направи.

              Коментар


              • С млякото какво правите? Кондензирано или мляко на прах?
                Last edited by Money; 28.02.2020, 10:40.

                Коментар


                • Да, аз затова не се шашкам, защото при мене е неизбежно.


                  В Англия хартиени пари почти не се ползват.

                  Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Ако си в градска среда е почти невъзможно да не се заразиш.Рано или късно трябва да платиш консумативите на жилището.Храната ще свърши в един момент.Вируса остава с дни по повърхности.Парите със сигурност са суперразпространител-Китай с тонове изземва банкнотите и ги дезинфекцира.90% от хората имат кредити и малка част от тях имат възможност за онлайн банкиране.Пенсиите се дава през банкомати.На 7 март ще се заразят хиляди и хиляди пенсионери пипащи банкоматите да си вземат пенсиите.Те живеят от пенсия до пенсия и нямат избор......

                  Коментар



                  • Вирусът идва, казва The Economist


                    The pandemic
                    The virus is coming


                    Many governments have been signalling that they will stop the disease. Instead, they need to start preparing people for the onslaught.

                    https://www.economist.com/leaders/20...irus-is-coming

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Можеш да се разболееш докато чакаш на опашка. Не е майтап.


                      Ако си в градска среда е почти невъзможно да не се заразиш.Рано или късно трябва да платиш консумативите на жилището.Храната ще свърши в един момент.Вируса остава с дни по повърхности.Парите със сигурност са суперразпространител-Китай с тонове изземва банкнотите и ги дезинфекцира.90% от хората имат кредити и малка част от тях имат възможност за онлайн банкиране.Пенсиите се дава през банкомати.На 7 март ще се заразят хиляди и хиляди пенсионери пипащи банкоматите да си вземат пенсиите.Те живеят от пенсия до пенсия и нямат избор......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                        Ами да я минират, какво чакат?! Мислиш че това са " твтрде крути мерки" ли?! То НРБ да бяхме границата трудно щяхме да удържим ако тръгнат милиони орди болни бежанци.


                        Турция не може да ги храни, затова ги пуска, не е само защото са болни.


                        Само едно въпросче, нашите управници по телевизора ли се информират, няма ли служби да им кажат какво се случва, по света и в Европа?!
                        И като капак на всичко войната в Сирия ескалира,Ердоган е поискал помощ от НАТО за да воюва срещу сирийците и руснаците,откачена работа.

                        Коментар


                        • Можеш да се разболееш докато чакаш на опашка. Не е майтап.

                          Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                          Не е никак глупаво защото намалява необходимостта да се ходи по магазини когато вече няма да е добра идея. Например от утре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                            Не е никак глупаво защото намалява необходимостта да се ходи по магазини когато вече няма да е добра идея. Например от утре.

                            Утре ли ще изкупят магазините?! Че то дори аз не съм готов на 100%... е**си....

                            Имам предвид, ако започнат опашките от утре, не е добра идея да се ходи по магазините... а аз имам неща за купуване. Мдам... след като аз не съм готов не ми се мисли..... луди хора живеят в татковината....
                            Last edited by Xman1; 28.02.2020, 10:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                              А, и запасяването с храна е глупаво в Европа.

                              Не е никак глупаво защото намалява необходимостта да се ходи по магазини когато вече няма да е добра идея. Например от утре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                Тук няма да има военни и заваряване на врати.

                                Oгромна, но вероятно неизбежна грешка.Копирането на китайския опит е единсвеният начин да се намали ефекта от епидемията.

                                Ето какво казва експерт от WHO завърнал се от Китай

                                "You know, if I had COVID-19, I'd want to be treated in China."
                                WHO health experts just returned from a trip to China's Wuhan province, the epicenter of the COVID-19 outbreak. They say we aren't ready.

                                Коментар

                                Working...
                                X