IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    И какво ще спечели от криенето? Един ден отсрочка ли? Да не би Бойко утре да е на лов, и да иска да не му развалят уйкенда?
    Не знам. За толкова неща ни лъготят от години та, едно повече или по-малко...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Ами това, че според човек на моя познат, съдебен патолог, фактически, сме „коронясани” но, правителството крие...От снощи.
      И какво ще спечели от криенето? Един ден отсрочка ли? Да не би Бойко утре да е на лов, и да иска да не му развалят уйкенда?

      Коментар


      • Какво е "това", може ли с думи?! Махнали са го...
        Ами това, че според човек на моя познат, съдебен патолог, фактически, сме „коронясани” но, правителството крие...От снощи.

        Коментар




        • Starbucks reopens most stores in China, citing 'early signs of recovery' from coronavirus

          https://www.businessinsider.com/star...20-2?r=US&IR=T


          Инак, китайците ще ги повтори вторично ако се разрази по целия свят.


          Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          То има и един друг още по-голям проблем..... Китай ще започне да се връща в играта по някое време, но другите още са до никъде... Южна Корея ако спре..... става още по-голям ужас... защото стават Китай + Южна Корея.... т.е. колко процента от индустриалното производство в света е това. Другото е, дори Китай да се върне, не е ясно изобщо какво ще прави, защото това не е това предишния Китай, този е друг Китай, никой не знае какви ще са им приоритетите. Може да искат съвсем други неща да произвеждат и да не ги интересуват обикновените боклуци които ние потребяваме. Има много неща които не са ясни и България вместо да се преориентира и да се подготви за сътресения, се държи така все едно нищо не се е случило, все едно сме на някоя друга планета.




          Какво е "това", може ли с думи?! Махнали са го...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Преди час, във ФБ, видях, беше писал мой задочен познат, че във ВМА има българин с доказан коронавирус. Което ме навежда на мисълта, че ние сме в Европата. Мдам.
            Ама това беше ясно още когато всички гурбетчии решиха да се приберат за да не се заразят, значи щом хора прибрали се от Италия във Франция на 15.02.2020 са диагностицирани днес, може да сметнете г/д кога ще е голямото коронясване. Аз не че съм в България, но дори да има супер много заболели около мен - центъра на Лондон, няма да се прибера за да не си заразя семейството и държавата. Предпочитам да кихам на британците.
            Last edited by Econlav; 28.02.2020, 19:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              От Китай контейнери в момента НЕ ПЪТУВАТ.Стоки не се събират.Засега държавните чиновници са пуснати до 02 03 2020 в карантина.Ако карантината бъде отменена трябва да се има впредвид че в най-добрия случай средата или края на март евентуално може да има раздвижване.При това плъзване на епидемията по света до средата на март ще има чували във всяка една държава по света и транспорта на товари и хора ще бъде силно ограничен..........До избухването на вируса в Италия имаше някаква надежда..............после никаква..........

              То има и един друг още по-голям проблем..... Китай ще започне да се връща в играта по някое време, но другите още са до никъде... Южна Корея ако спре..... става още по-голям ужас... защото стават Китай + Южна Корея.... т.е. колко процента от индустриалното производство в света е това. Другото е, дори Китай да се върне, не е ясно изобщо какво ще прави, защото това не е това предишния Китай, този е друг Китай, никой не знае какви ще са им приоритетите. Може да искат съвсем други неща да произвеждат и да не ги интересуват обикновените боклуци които ние потребяваме. Има много неща които не са ясни и България вместо да се преориентира и да се подготви за сътресения, се държи така все едно нищо не се е случило, все едно сме на някоя друга планета.


              Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Преди час, във ФБ, видях това.
              Какво е "това", може ли с думи?! Махнали са го...

              Коментар


              • Преди час, във ФБ, видях, беше писал мой задочен познат, че във ВМА има българин с доказан коронавирус. Което ме навежда на мисълта, че ние сме в Европата. Мдам.
                Вижте публикации, снимки и други във Facebook.
                Last edited by Pyramid; 28.02.2020, 19:05.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  При складовете положението не е розово.За пореден път ще напиша че снабдителните вериги са много тънки.Работят на логиката че ЩЕ ИМА и не е необходимо да се поддържа голяма наличност...Истината ще лъсне при първите карантинирани населени места и първите чували........
                  И аз това искам да кажа - откакто частния бизнес контролира търговията, никъде никой не поддържа големи складови наличности. Всеки един бизнесмен добре си е направил сметката, и е изтънил до минимум наличностите в складовете си. Едно забавяне на контейнер с 3-4 дена, и дефицита вече лъсва. Който например ползва Aspirin Protect, ще потвърди, че за последните 3 години поне 3 пъти той изчезва от аптеките в цялата страна. Мине се седмица-две и отново се появи. Това е така и с редица други лекарства. Знам го, защото се нуждая от ритмично снабдяване, и всяко едно сътресение в доставките веднага ме поставя пред патова ситуация.

                  Това сигурно е така и с редица други продукти, но огромното изобилие маскира факта на нередовните доставки. А в момента много от доставките буквално са прекратени. Колко време мислите че ще мине, преди всички да го осъзнаят това?
                  Last edited by Mateev; 28.02.2020, 18:39.

                  Коментар


                  • Интересна е хипотезата за нарастващото либидо преди криза. Дали това съждение може да бъде отнесено към дейността на борсите, следейки внимателно шума в спалнята преди евентуален крах? Ще монтирам едни датчици за тази цел, защото понякога проспивам тези моменти и губя ценни активи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                      Проблема изобщо не е сега... в момента 95% от хората ни мислят за абсолютно побъркани, защото държавата ги залива с дезинформация и не само нашата държава. Като им се покаже Ухан го игнорират, като им се покаже Южна Корея пак... или казват, че то в Южна Корея не било толкова тежко... е не е толкова тежко но не са го и спрели, в Южна Корея и Италия продължава да настъпва... на другите места е в очакване. Все пак в Ухан е тръгнало някъде през октомври.





                      И аз това бих казал да покажат складовете и контейнерите които пътуват... има ли информация... не... тогава тия пълни рафтове по магазините нищо не означават. Това все едно на 30-и Декември да ми показват че има маски в аптеките.
                      От Китай контейнери в момента НЕ ПЪТУВАТ.Стоки не се събират.Засега държавните чиновници са пуснати до 02 03 2020 в карантина.Ако карантината бъде отменена трябва да се има впредвид че в най-добрия случай средата или края на март евентуално може да има раздвижване.При това плъзване на епидемията по света до средата на март ще има чували във всяка една държава по света и транспорта на товари и хора ще бъде силно ограничен..........До избухването на вируса в Италия имаше някаква надежда..............после никаква..........

                      Коментар


                      • ааааааа хаха ха хаахахах, слагаме маските

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          Е, те и да го изпразнят той пак ще се напълни на другия ден
                          При складовете положението не е розово.За пореден път ще напиша че снабдителните вериги са много тънки.Работят на логиката че ЩЕ ИМА и не е необходимо да се поддържа голяма наличност...Истината ще лъсне при първите карантинирани населени места и първите чували........

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Е, те и да го изпразнят той пак ще се напълни на другия ден
                            Проблема изобщо не е сега... в момента 95% от хората ни мислят за абсолютно побъркани, защото държавата ги залива с дезинформация и не само нашата държава. Като им се покаже Ухан го игнорират, като им се покаже Южна Корея пак... или казват, че то в Южна Корея не било толкова тежко... е не е толкова тежко но не са го и спрели, в Южна Корея и Италия продължава да настъпва... на другите места е в очакване. Все пак в Ухан е тръгнало някъде през октомври.


                            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Ще се напълнят, ако има в складовете. Ами като се изпразнят и складовете? Нови контейнери пътуват ли от някъде? Може би извънземните ни ги спускат от космоса.

                            И аз това бих казал да покажат складовете и контейнерите които пътуват... има ли информация... не... тогава тия пълни рафтове по магазините нищо не означават. Това все едно на 30-и Декември да ми показват че има маски в аптеките.
                            Last edited by Xman1; 28.02.2020, 18:25.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Е, те и да го изпразнят той пак ще се напълни на другия ден
                              Ще се напълнят, ако има в складовете. Ами като се изпразнят и складовете? Нови контейнери пътуват ли от някъде? Може би извънземните ни ги спускат от космоса.

                              Които сме по-възрастни (аз съм 60-ти набор) тази игра вече сме я играли. Нагледахме се на празни рафтове и на купонна система години наред. Сина ми току ще се беше родил и имахме невероятното щастие да имаме правото с купони да получим пакет захар на месец. Другите хора го нямаха това щастие. Хляба също беше с купони, бензина също. А имаше период от време, през който въобще нямаше цигари в магазините. За Кока Кола или за банани да не говорим - веднъж в годината пътувах до Благоевград, за да купя за Нова година една касетка с Пепси кола. Луканка пък човек можеше да си купи само в магазин в Правец.
                              Last edited by Mateev; 28.02.2020, 18:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                При съвсем малка паника 10-20 съседи ще изпразнят магазина за 1 час.....Тези магазинчета имат наличност основно по рафтовете.......Зареждат ден за ден.Нека само да бъде затворен в карантина първия град или област.......
                                Е, те и да го изпразнят той пак ще се напълни на другия ден

                                Коментар

                                Working...
                                X