IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
    като си отида на село чувствам някаква сила...в града не ми е комфортно
    ================================================== ==============================================
    Баща ми ( роден в София 1934 и несчитащ се за кореняк софиянец) често ми казваше - селянинът си остава селянин.
    Да аз съм роден в София но нито в София нито в Плевен ми е уютно.Селянина си остава селянин както и простака простак.По добре селянин отколко простак

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      ...И си призна? Странно. Западът се е сговнил. Яко. Наистина, сговнил се е.
      Или...
      ...Или (още), Манчо, Вражалецът, пак е тук. Този път, като гуру - „енергретик”.
      -Да жувей! Чу ли ма, Айше? Жувей, ма !

      ПРОЧЕЕ, КАКВО НАПРАВИ МНИМИЯТ «инхенеро», предложи ли смислени алтернативи на простотиите в сферата, в която работи? Поради щото е компетентен, поне?
      - Не е ясно. А усещането му било за непочтеност.
      СТОП. ТИ СИ ТАМ, «ИНЖ ПЕШЕ».ТИ. И, ЩОМ ТИ ДОПУСКАШ ВСИЧКО ТОВА, СЪЩО СИ ВИНОВЕН. РАЗБРА ЛИ?
      Може ли човешки да се разкараш и да не ме коментираш.Или искаш да те напсувам.Забрави за мен.Ясен ли съм

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

        Съжалявам, Матеев, че се сблъскаваш директно с действия, които не са обмислени, а са продиктувани от ...паника. Сляпо се следват някакви практики, по-скоро от мейнстрийм вълната, отколкото след задълбочен анализ на потребности и възможности.
        Гледах малка част от вчерашното видео на Заседанието на МС и щаба, тъжна работа и никаква обосновка от нито един ресорен министър.

        Надявам се, бързо да има реакция и с карантинни мерки за едно да не се обрекат много други хора.
        Стискам палци да има адекватна реакция още тази вечер и пиши за развитието на случая!
        Днес още сутринта звъняхме на шефката на габровската онкология, и тя потвърди, че отделението няма да приема пациенти за химиотерапия и имунотерапия. Да сме се обадели другата седмица, за да видим дали няма някаква промяна.

        Тази вечер обаче Министъра на здравеопазването каза, че шефовете на двете болници в Габрово и в Плевен не са изпълнили неговата заповед. Той бил се разпоредил болниците да приемат само спешни случаи, като според него химиотерапиите били в категорията "спешни". Според мене това е игра на думи и той иска да изкара виновни двамата шефове на Габровската и Плевенската болница, а не себе си, че не е формулирал правилно заповедта.

        Загадката обаче продължава. С речта си тази вечер министъра дефакто устно разреши химиотерапиите, но не каза нито думичка за имунотерапиите. За който не знае - между тези две думички има разлика - химиотерапията директно се мъчи да убие раковите клетки, а имунотерапията само ги маркира като чужди на организма, и след това се надява самия организъм да ги убие, след като вече е наясно, че тези клетни не са негови. Тоест и двата вида терапии са насочени към лечение на рака, но министъра спомена само едната думичка (химиотерапия) и сега пак ще хвърляме боб как тази заповед ще се тълкува на местно ниво от шефовете на двете болници.

        Утре пак ще звъним по телефона в онкологията, за да си изясним какво тълкувание е направено и дали наистина е решен проблема. То има и други следствени проблеми - за да функционира онкологията, трябва да функционира и кръвната лаборатория, а понякога и ренгенологията (ренген и/или скенер). Това са различни части от пътеката за вливане на химикали, така че само една онкология не е достатъчна.

        ПП: Написах този постинг, защото поискахте да ви държа в течение. И предполагам сега разбрахте защо толкова много се безпокоях от този коронавирус - безпокоях се не за себе си, а за жена ми, и както сами видяхте, вируса наистина създаде проблеми на семейството ми. Трагедия е някой да има раковоболен в семейството си, а още по-голяма трагедия и мъка е разни изроди да му се подиграват за това в интернет пространството. На никого не му го пожелавам това.

        Коментар


        • Чикаго пред костко тази сутрин https://www.facebook.com/Fox32Chicag...58913803528797
          mWPCloud.com

          Коментар


          • ]
            В италия за капак имат вече и бунтове в затора (само не разбрах как да си го преведа) 27 бунта в един затор или бунтове в 27 затвора

            Авто транслейт

            7 riots only this morning in the carcarcari. They don't want any restriction, they want "freedom"....

            Smashing everything, kidnapping agents, burning buildings.. and they want freedom, it takes penalty and we need to put an end to these riots to "blackmail" the state in a difficult time like what we are living.
            https://www.facebook.com/BorgonzoniP...58680007608885
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Освен по фондовите борси по света и у нас.
              Думата "ПАНИКА", е просто едно етикетче! Слагаш го ти, слагат го и други!

              Няма вечно растящ фондов пазар или икономика! Не е измислено още, как да стане
              Мислеха си, че са го измислили, но явно не са!

              Конюнктурата може да те облагодетелства или да е против теб! Ако очакваш винаги да е единствено в твоя ползва, то няма как да стане!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Aз пък не очаквам нито задлъжнялост нито глад нито безработица за себе си..Ако невинни хора останат без работа и храна ще ми е жал но тези с кредитите особено за фукара и гъзария да са мислили....Предупреждавах отдавна.Може да ми прочетеш писанията за до 2022г.Запада се е сговнил яко и морално е катастрофирал.Писал съм много пъти че като си отида на село чувствам някаква сила...в града не ми е комфортно усещането ми е за непочтеност.
                ...И си призна? Странно. Западът се е сговнил. Яко. Наистина, сговнил се е.
                Или...
                ...Или (още), Манчо, Вражалецът, пак е тук. Този път, като гуру - „енергретик”.
                -Да жувей! Чу ли ма, Айше? Жувей, ма !

                ПРОЧЕЕ, КАКВО НАПРАВИ МНИМИЯТ «инхенеро», предложи ли смислени алтернативи на простотиите в сферата, в която работи? Поради щото е компетентен, поне?
                - Не е ясно. А усещането му било за непочтеност.
                СТОП. ТИ СИ ТАМ, «ИНЖ ПЕШЕ».ТИ. И, ЩОМ ТИ ДОПУСКАШ ВСИЧКО ТОВА, СЪЩО СИ ВИНОВЕН. РАЗБРА ЛИ?
                Last edited by Pyramid; 09.03.2020, 19:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Аз не виждам да има паника? Ти къде я виждаш тази паника?
                  Като гледам и по новините, а и по улиците, одеве бях и в магазина, бях и в мола... има си хора, всичко е спокойно!
                  Паника няма!
                  Освен по фондовите борси по света и у нас.

                  Коментар


                  • като си отида на село чувствам някаква сила...в града не ми е комфортно
                    ================================================== ==============================================
                    Баща ми ( роден в София 1934 и несчитащ се за кореняк софиянец) често ми казваше - селянинът си остава селянин.
                    Партия была, есть и будет есть!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                      Тези 5% смъртност са от хоспитализираните.

                      Демек хващаш грип, става ти мега зле, влизаш в болница и почиваш. И процентът на такива е 5%.


                      Медиите и И-нет са царството на неразбиращите цяло, дял, процент, пункт, намаляване на растеж, процент/пъти и т.н.
                      И това ще мине ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                        Като гледам как се развиват нещата, пораженията от паниката и действия без никаква оценка на въздействието ще вземат далеч по-големи жертви от самия вирус.
                        Аз не виждам да има паника? Ти къде я виждаш тази паника?
                        Като гледам и по новините, а и по улиците, одеве бях и в магазина, бях и в мола... има си хора, всичко е спокойно!
                        Паника няма!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                          за това говорим отдавна
                          този вирус е сламката, която прекърши гърба на камилата
                          тоест икономиката беше на ръба, и сега направо ще се катурне
                          очаквам безработица, глад, задлъжнялост
                          Aз пък не очаквам нито задлъжнялост нито глад нито безработица за себе си..Ако невинни хора останат без работа и храна ще ми е жал но тези с кредитите особено за фукара и гъзария да са мислили....Предупреждавах отдавна.Може да ми прочетеш писанията за до 2022г.Запада се е сговнил яко и морално е катастрофирал.Писал съм много пъти че като си отида на село чувствам някаква сила...в града не ми е комфортно усещането ми е за непочтеност.

                          Коментар


                          • Дължината на текстовете тука е право пропорционална на паниката и шаша в най-горната част на писующите ги.

                            Ние, сегашните българи, сме най-страхливата гмеж на Земята.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              По-долу беше споменала, че си гледала прякото излъчване на заседанието на МС, та имам всички основания да съм убеден, че щ е ме разбереш.

                              Да вметна и аз някои субективни и неангажиращи наблюдения.
                              Това беше събиране на група от хора, които целяха назидателна демонстрация, че властта мисли и работи неуморно и непрестанно за общественото благо.

                              Възможно е държавата - в лицето на специализирани институции и Щаба да има някакви планове за действие в кризисна ситуация, но тази сбирка не излъчваше такива сигнали.
                              Виждаше се липса на колективно осмисляне на ситуацията, забелязваше се инцидентен ad hoc сблъсък със заплашителна и чужда материя. Генералът-хирург четеше някакви писани неща, вероятно подготвени от професионални екипи, но тяхната практическа стойност се оказа близка до точката на замръзване, след като днес видимо не знаеха, какво да правят с пациенти на химиотерапия и диализа. Тежка драма!

                              Забелязваше се, че специалистите не са обработили материята експертно и в дълбочина, която е годна за представяне на управленците, с ясно разграничаване на: 1. Проекти за решения по темите, в които има пълна яснота или 2. Варианти, които са съпроводени поне със SWOT анализ, по темите и въпросите, които са спорни. 3. Ясно акцентиране на въпроси, обстоятелства, които неизбежно ще изискват допълнителни управленски решения в някакъв обозрим срок.

                              Типично за българската администрация и управленски маниери властваше духът на импровизаторското изкуство. Още на младини, при сблъсък с това явление, бях смаян от начина на анализ и вземане на сериозни решения. Тази сутрин някъде Харалан рече едни интересни приказки - в смисъл: Понеже българската модерност исторически се е състояла късно, тя и до ден днешен е оберечена на въздействието на силни предмодерни фактори! Аз знам, че ти, Съни, ме разбираш! Други колеги, моля да не ме приканват за коментар!

                              И накрая, разбира се, няма начин да отминем обстоятелството, как тежката сянка на БХ захлупваше и доминираше пространството с едно натрапчиво и дебелашко поведение. Генералът от МА беше грубо и ненужно прекъсван, с или без повод.
                              Цялото това позьорство, което беше достойно за студентска продукция в НАТФИЗ, демонстрацията на ангажимент и даване на посока на третиране на тежка проблематика, от която субектът очевидно нищо не разбира, забележимо целеше да внуши на притихналата във възторг и умиление публиката, че:
                              - без него сме загубени,
                              - нито за момент д а н е се забравя, кой вади милЬОните от ръкава,
                              - кой е с най-големите топки и най-голямата .......,
                              - кой кара влака!
                              Е, именно де, този дето "кара влака", го докара до тук, нали? Аман от овладтени некадърници и калпави доктори. Щото, АКО бяха истински, да бяха тропнали по масата много по-отдавна. Уплашени за себе си, обаче, подведоха и гражданите. Не, че паниката е път. НЕ Е. Ама и помайването не е, а тъпчовци да ти нареждат и да не ги отрежеш по професионална линия, значи, не си за това място.
                              ​​​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                                Думата е "умрели", но вас милениалчетата ви е страх даже от думите. Ако плясна силно с ръце, половината от вас ще паднат на земята с епилептична пяна на уста.
                                ...Ама първо, да се събудиш, предлагам. Че гледаш прекалено много екшъни с Чък Норис и Стивън Сегал.
                                Last edited by Pyramid; 09.03.2020, 17:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X