IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Матеев,
    купете си бактерицидни лампи или даже кварцови лампи. Първите са с по-меко излъчване и може да работят в присъствие на човек. Вторите са с по-твърдо и, допълнително, образуват озон от въздуха.
    Те убиват микроби, вируси и протозои във въздуха и на осветяваните повърхности.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Germicidal_lamp

    Коментар


    • Италианците са по-топли хора от Германците, целуват се прегръщат се, по този начин са се разболели повече хора,

      и французите са таквиз ....любвеобилни ....оттам идва голямата бройка
      италианците като отидат на гости в 10-членно семейство е задължително да се изпоцелуват с всичките.
      Last edited by ТАТО; 13.03.2020, 03:36.
      Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

        Да се чуди и мае човек )
        Гледай брой заразени към 20.02.2020

        Индия - 3ма
        Италия - 3
        Германия - 16

        През февруари в Индия е сравнително топло, но северните й части, дори не тези към Хималаите имат температури 12-15 градуса, в най-южните достигат до 25. При индийците, мисля че лютивите им многобройни подправки крепят имунитета им. Предполагам, само

        Но, погледни Германия и Италия. За Италия, първият заразен е от средата на януари. Германия малко след това. Февруари кротко...
        Има нещо странно с развитието в Италия.. Не може да се прави аналогия с никоя друга страна......сякаш са й изсипали няколко вагона тежко болни преди 2 седмици или верно са подкарали всички случаи под един знаменател да водят. Не знам какво да мисля

        Този вирус става опасен когато се концентрира, а Италианците са по-топли хора от Германците, целуват се прегръщат се, по този начин са се разболели повече хора, Германците са студени в това отношение, не са толкова социални. Затова в Италия се развива по-бързо, но това не означава, че Германия не е заразена и няма да "избухнат" ако не вземат мерки.

        Вируса в един момент натрупва критична маса и започва да натръшква всичко наред. В Италия явно това е станало по-бързо, отколкото в Германия.

        Според мен вируса има 3 фази, общо взето 1-ва фаза ниска концентрация леко болни ниска смъртност, 2-ра фаза средна концентрация на болни, разболяват се основно пенсионери, хора със слаб имунитет и тн. и 3-та фаза. множество заразени, вируса натръшква всички и убива много висок процент хора. Никоя друга болест не го прави това нещо, аз на няколко пъти се опитвам да го спомена това във форума, но почти никой не обръща внимание.

        При достатъчно висока концентрация от вируса, няма човек който да не се разболее и умре... т.е. смъртността в един момент може и 100% да бъде. Това изглежда просто невъзможно и невъобразимо на пръв поглед, но според мен този вирус е създаден, това е оръжие. Освен това вируса заразява и домашни любимци когато са изложени дълго време... ... кучета котки.... как се случва това нещо, коя друга болест заразява всичко наред... ще зарази ли и прасета ако са изложени на големи концентрации?!

        Има и друг момент, има липсваща еволюционна връзка, между този коронавирус и този от който трябва да е произлязъл... т.е. най-близкия му родственик по-надолу в дървото на еволюцията, няма определени характеристики за да се получи този... т.е. този вирус не е еволюирал от друг вирус а е създаден в лаборатория, което го прави много по-опасен от кой да е естествено възникнал вирус. Аз си го представям така, все едно на някой човек майка му баща му да са бели хора и от тях да се роди Китаец. Така е произлязъл и този вирус, най-близките му родственици нямат характеристиките от които COVID 19 да произлезе. Затова не е установено и до сега, от къде точно е дошъл, първоначално си мислеха, че е от прилепи, после от панголино, но така и не достигнаха до вируса от който трябва COVID 19 да е мутирал... т.е. той не може да се появи от нищото, трябва да еволюира от друг коронавирус. (не е произлязъл от SARS)

        Освен това има и други особени характеристики, да речем това, че може да се "крие" при невроните и да продължава там да се репликира. Това означава, че може буквално в един момент да убие човека, без човека изобщо да подозира, че е болен. Имаше много такива видеоматериали от Ухан, човека както си ходи пада и умира.

        Мисля че борбата с COVID 19 тепърва започва и за съжаление сме далеч от победата.

        В интерес на истината до началото на февруари тази година, никога не съм вярвал, че вирус може да причини такива щети в днешно време, при всичките ни технологии, дезинфектанти и тн.

        Някои хора казват.... в Китай вируса бил утихнал от самосебеси... но дали знаят изобщо че Китай хвърли хора и роботи срещу вируса, буквално всичко, те все едно водеха 3-тата световна там... и все още победата не е пълна, защото ако възникне ново огнище и не го открият навреме, пак ще се повтори всичко....

        Дори вируса да затихне, ще трябва да живеем в готовност, всеки един момент на всяко едно място в света отново да "избухне".

        Трябва ни революция в медицината, за да се справим с този вирус.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

          Да се чуди и мае човек )
          Гледай брой заразени към 20.02.2020

          Индия - 3ма
          Италия - 3
          Германия - 16

          През февруари в Индия е сравнително топло, но северните й части, дори не тези към Хималаите имат температури 12-15 градуса, в най-южните достигат до 25. При индийците, мисля че лютивите им многобройни подправки крепят имунитета им. Предполагам, само

          Но, погледни Германия и Италия. За Италия, първият заразен е от средата на януари. Германия малко след това. Февруари кротко...
          Има нещо странно с развитието в Италия.. Не може да се прави аналогия с никоя друга страна......сякаш са й изсипали няколко вагона тежко болни преди 2 седмици или верно са подкарали всички случаи под един знаменател да водят. Не знам какво да мисля
          Здравей Съни, за съмненията - има премного условности в "статистиката" и това може да бъде объркващо. Ето и пример: Мой колега ми казва, че синът му, който е в Англия (млад мъж на 25г) му се обажда и споделя - В англия се тестват досега по няколко хиляди човека дневно. Но от утре (може вече да е започнало) ще се тестват по 10 0000 дневно. И се очкват почти двойно повече засечени случаи, предупредили ги там да не се шашкат. А при това положение, какво да кажем ние, след като до оня ден бацето е казал, че имаме всичко на всичко 3000 теста в държавата .... Просто най-добре е да видят какво прави Тръмп и сие (ако не вярват достатъчно на себе си) и да затварят за един месец всички в кошарата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

            Колибката явно не добра за тегления от чужбина.

            Странно, току що пробвах и нямам никакъв проблем с чуждо ip.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              А в гъсто населената Индия която е до Китай също толкова голямо население. дет немат никъв контрол и се движът на огромни тълпи и не са особено извесни с хигената. И с също така се събирът. наголеми групи в храмовете и си споделят храната. с мишките .

              74 заразени и един смъртен случай. А там вируса бе пристигнал преди да се дотътри до Европа.

              Ако може да ми обясни някой А......
              Да се чуди и мае човек )
              Гледай брой заразени към 20.02.2020

              Индия - 3ма
              Италия - 3
              Германия - 16

              През февруари в Индия е сравнително топло, но северните й части, дори не тези към Хималаите имат температури 12-15 градуса, в най-южните достигат до 25. При индийците, мисля че лютивите им многобройни подправки крепят имунитета им. Предполагам, само

              Но, погледни Германия и Италия. За Италия, първият заразен е от средата на януари. Германия малко след това. Февруари кротко...
              Има нещо странно с развитието в Италия.. Не може да се прави аналогия с никоя друга страна......сякаш са й изсипали няколко вагона тежко болни преди 2 седмици или верно са подкарали всички случаи под един знаменател да водят. Не знам какво да мисля

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
                Заради популизъм,а и не само...Заради бизнеса, не се предприемат необходимите радикални мерки / 20 дневна пълна карантина/, за да се препятства разпространението на болестта. Разбирам, че за бизнеса ще има големи загуби от подобни мерки, но ако не се предприемат /вече ми се струва, че е късно/, ще стане страшно и щетите, ще бъдат несъразмерно по-тежки, в сравнение с финансовите загуби....Китайската народна република показа как може да се ограничи и да се овладее тази пандемия. Европа е състарена, лигава, слаба, беззъба, нерешителна, безпомощна....МОЛЯ СЕ НА ГОСПОД БОГ, дано не повторим сценария в Италия!


                По-зле ще сме от Италия. Днес приятели ми казаха, че понеже в някои държави са им спрели моловете, тук са докарали тумби чужденци с автобуси (вероятно част от тях чумави), да си напазаруват в наще молове. Това е престъпление по мое мнение. Няма ли кой да го види и да го спре това нещо, нямаме ли ДАНС и други подобни, нямаме ли разузнаване, как може да се допуска подобно нещо. И после ще има рев до небето, олеле какво стана, ами просто някои хора в алчноста си да направят пари изобщо не ги интересува ни здравето ни живота на населението.

                Трябва да се спрат всички туристи, просто абсолютно всички туристи идващи от чужбина, това не са никакви "туристи" това са луди и безотговорни заразоносители.


                ​​​​​​
                Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                Ами представи си ситуацията в нашите затвори. Казват, че 90% там са от братчедите. Никаква самоизолация, маски, препарати, и нищо чудно да не ги хване нищо. Само тези оцеляват и Сорос им става крал. Те обичат братчедите да имат крал. Сорос в кресло и целия в злато.

                Те братчдите да не са "терминатори" та да не ги лови... сигурно и тях ги лови, просто не са се разболяли още.

                Аз като ходих днес до магазина (към 14ч следобед, за да не срещам много хора), не видях нито един болен, нито кашлящи нито нищо.... това значи ли че всички тия хора са някакви "суперхора", еми не, просто не е стигнало все още до тях.
                Last edited by Xman1; 13.03.2020, 01:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

                  .....Толкова кашлящи едновременно хора накуп, не бях виждал от много време насам точно в тоя супермаркет!
                  ...............................
                  Само да напомня, че от две седмици имаме грипна епидемия на щам В, доскоро имаше доста затворени училища по тази причина.
                  Грип В е по-редкия тип и за разлика от тип А притича с по-тежки усложнения. Кашлицата е много характерна.
                  Иначе, интересни наблюдения за живота в София

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sorento Разгледай мнение
                    Да нахвърлям набързо какво се случва в Италия.Ако някой има инфо, моля да сподели.
                    Имам много приятели и контрагенти там, и последните няколко дни се чуваме, по-няколко пъти на ден.
                    От вчера имат нов декрет, който затваря и фариките, баровете(кафетата), ресторантите,
                    Фризьорски салони, магазин и т.н.
                    Училищата са затворени повече от месец.
                    Остават да работят хранителните магазини, аптеките и някои сервизи.
                    Имат карабинери и полицаи на всички входове и изходи на градовете, както и на възловите места в
                    вътре в града.Спират почти всичко наред.
                    Няма проблем да се движиш, ако имаш основателен мотив.
                    Среща с приятел, покупка на чадър и т.н., НЕ се толерират.
                    До хранителен магазин ПЕША, е рарешено само на един член на семействоото.
                    Камионите с храна вода, гориво и т.н. се движат без проблем, така е гарантирано достатъчно количество на всичко от първа
                    необходимост в магазините и избегната масовата паника и опразването на рафтовете.
                    Това е в северната част.Така ще е до 25март, до ново нареждане.
                    Относно индивидуалната хигиена и дисциплина:
                    Техните съвети.
                    Не се ръкувай с никой.Говори с хората, като стоиш на разстояние.
                    Измивай си ръцете и устата по няколко пъти на ден.
                    Ползвай дезинфектанти и т.н.
                    Пий вода често.Не ходи където има много хора.
                    На обществени места, ресторанти барове и т.н.
                    Според тях, проблема е , че всички са подценили ситуацията в началото.
                    Сега всчики си стоят по къщите и спазват указания.Ако си под карантина и не я спазваш
                    си подсъден.
                    В началото всички ми казваха, че това е един обикновен грип, една настинка.
                    Сега всички са на друго мнение, платено с висока цена.Това прилича на нашите тигри, които борят короната с домашнярка.
                    Всеки който пие ракия, не му трябват маски, дезинфектанти и т.н.
                    Заразен човек може да не знае че е заразен и 15-20 дена да сее зараза, преди да разбере какво се сучва.
                    Представете си за такъв период колко хора може да бъдат заразени, и послследствията от следващите заразоносители.
                    Това се случва в момента.Според тях този период с невярването и хаоса е преодолян и всички спазват мерките.
                    За тях, вируса вече е контролиран и е въпрос на време да премине.
                    Северната част са богати и здравеопазването е на супер ниво.Когато фабриките не работят, правителството плаща заплатите на
                    работниците.Т.е парите са гарантирани.Не така седят нещата в малкия биузнес, който е обвързан с наеми, банки и т.н.
                    В Милано на много магазини има табели-тотална разпродажба поради затваряне и .т.н.
                    Днес по улиците на София беше сравнително спокойно, все едно е празник и всички са в Гърция.
                    Ако се развие с такава скорост, както в Италия-жална ни майка на всички.
                    Вярно, че физически силен издрав човек, може да го преживее на крак.
                    Но, короната удря хората с проблеми, а такива изобщо не липсват тук.
                    Предполагам, че всички имаме познати или близки, които са изложени на голям риск, поради безхаберието и несериозното
                    отношение към проблема.Всички ние сме виновни, или ще сме винновни, ако не вземем необходимите мерки.
                    Дано властимащите да направят всичко необходимо.Дано при затоплянето да изчезнат всички тия болести от самосебе си.
                    Италианците ми казват:-Просто трябва да спреш за няколко седмици.
                    Който е в частния сектор, ще ме разбере.
                    Малко дълго стана, за което се извинявам, но това е просто едно мнение, не е истерия или паника.
                    Oйде коньо у ряката

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                      Как се казва филмът, че да го потърся от друг източник. Колибката явно не добра за тегления от чужбина.
                      Мерси!
                      май наистина няма достъп от чужбина, Преди около 5-10 години бях фен, гледах само там, но после правеха някакви реорганизации и известно време не работеше нито отвън, нито отвътре. Когато поствах или цитирах линкове до мой добър приятел в щатите, той постоянно се оплакваше, че няма достъп, общо взето крива история. Но имаше друг сайт с документални филми, който е в колаборация с колибата а там имаше дори повече общочовешки теми, докато колибата беше някак по-техническа, (гледах я заради математика и физика, макар, че сега съм на мнение, че на микро ниво границите между много "дисциплини" се размиват)

                      ps. Забравих най-важното - Добра ви вечер на всинца (и с пожеланието да не срещате короната)

                      ps2 - сетих се за Fox Mulder, да е жив и здрав -преводач в колибката, и на него бях фен, (не само заради персонажа от досиетата х, но и заради "детските" лекции на проф. Алекс Филипенко които имам свалени някъде до 80та серия) иии ... и защото Mulder "изяде" всички преводачи в колибата...
                      Last edited by precakanoto; 13.03.2020, 01:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

                        Та, до тук приказката, за това, че сме били чистоплътни, хигиенични, дисциплинирани!
                        Аз съм чувал че сме били гостоприемни С чистоплътност, хигиеничност и дисциплина, вероятно някой друг народ се е хвалил

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                          Аз също събрах интресни впечатления от София.

                          Около 18.00 часа минах покрай детска площадка, където примерно 20 хлапета беснееха, видимо опиянени от хубавото време. Вероятно си ги представяте, тропат като малки слончета с тромавите си крачета, крещят с дразнещ фалцет и безчинства без никакъв контрол. В същото време майките седяха скупчени по пейките и пушеха кахърно цигари. Не знам за какво говореха - вероятно за короната.

                          Малко след това направих сериозна грешка. Реших, че не е удачно д а се завра в голям магазин и се отбих в среден такъв, където обикновено почти няма хора. Грешка, грешка! Обичайното опипване и стискане на всякакъв вид стока, ама сега също съпроводено от завиране под носа и помирисване на плодове и зеленчуци.

                          Притичах с извърната глава и се наредих на единствената работеща каса, като предвидливо оставих около метър от стоящия пред мен. Това ми поведение очевидно не се хареса на како-лелята, която застана след мен и много скоро станах обект на яростна забележка. В пълно самообладание промълвих следното:
                          Госпожо, от няколко дни страната се намира в специфични условия, които предефинират битовите и културни навици!
                          Тя окръгли очите и се обърна с въпросителен поглед към съпровождащия я господин. Онзи само съчувствено вдигна рамене. В погледа му се четеше: Остави човека, не виждаш ли, че не е добре!

                          Половин минута по-късно стоящият пред мен се извърна, забеляза свой познат отзад, приближи се до мен и двамата проведоха някакъв идиотски, екзалтиран разговор на висок глас.

                          След още малко в едно служебно помещение в ъгъла двама мъже се сбиха, стана як въргал, единият получи сериозен хематон на окото. Касиерът спря работа и започна да вика полиция.

                          С триста зора платих проклинайки се и се измъкнах.

                          Отвън на входа имаше двама млади. Очевидно мъжът (по-високият индивид) имаше коса до кръста и беше със странно отнесен поглед. Малко след това, с отработени и професионални п
                          охвати на хора, които вероятно са изкарали ендоскопски курсове за напреднали, младежите започнаха ентусиазирано да изследват взаимно сливиците си.

                          Прибрах се в потрес!
                          Да, много полезно мнение! Аз също направих подобна грешка тази, защото ми си пиеше нещо газирано и се набутах в средно голям супермаркет. Не защото ми беше необходимо, просто защото не устисках! Толкова кашлящи едновременно хора накуп, не бях виждал от много време насам точно в тоя супермаркет!
                          Личното ми мнение е, че 95% от хората са напълно неадекватни, относно коронавируса. Това са мои преки, лични /т.е. субективни / впечатления, от видяно сред колеги, в процеса на работА и т.н. Всички казват да не се събират групи от хора, особено в затворени помещения, те си ходят на гости, на лафче...
                          Хора, мои добри приятели и колеги с които съм по-близък, които винаги с насмешка са се отнасяли, затова, че от години насам, нося по джобове, по сака, по борсета или в чанта дезинфектант, във вид на гел, или течен дезинфектант,вв пулверизаторче днес бяха отрезвени и искаха спешна поръчка на дезинфектант. Е да, ама не....Няма и няма! Всеки търговец казва клишираното : "ОчакВаме доставка следващата седмица" или "Има вече предваритено платени количества" и т.н.
                          Та така, днес от наивитет и доброта, от единият закупен от мен 750 мл течен дезинфектант, раздадох на иначе смеещи се ,,умници".....на ,,гелчетата". и замина...Другата бутилка в родата..Чак ме е яд, че не поръчах поне 5 броя...
                          Та, до тук приказката, за това, че сме били чистоплътни, хигиенични, дисциплинирани!
                          Хората масово започват да се стягат, едва когато яйцето им е опряло до гъза, т.е. когато мечката вече играе в двора ни...Нулева култура, нулева самодисциплина! Кашлят до теб, в теб и в непосредствена близост до теб...
                          Една такава ,,умна" миналата седмица ми отказа, когато й предлагх да й подаря 3 броя маски, а тя каза "ЧЕ няма смисъл , защото нищо не спират"...€Днес ги искаше вече, ама вече ги бях дал на друг.....
                          Истината е, че са малцина адекватните хора, които давайки си сметка, са предприели някакви мерки /според възможностите си/, за да се предпазят...
                          НО В МОМЕНТА, ГОЛЕМИЯТ ПРОБЛЕМ Е, „ЧЕ ТВЪРДЕ МНОГО ХОРА ЩЪКАТ НАГОРЕ-НАДОЛУ!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Ето ви линк към един страхотен научно-популярен филм за строежа на клетката и за начина на нейното функциониране. Ще останете безкрайно учудени колко сложна е една единствена клетка - град София ряпа да яде, защото клетката го превъзхожда по сложност и вътрешна организация. Но не това е най-интересното във филма - две трети от него показва как вирусите нападат организма, как се бият с антителата и белите кръвни клетки, как достигат до клетката, как лъжат нейната охрана и тя ги пуска вътре, как после лъжат вътрешните механизми на защита, как превземат централата на клетката, как подменят ДНК-то и как се възпроизвеждат.

                            Въобще впечатляващи кадри, все едно гледате Междузвездни войни. Много ще се накефите на филма и няма да усетите как ще мине 1 час. И най-накрая ще имате едно голямо количество нова информация, част от която дори ще ви помогне да разберете какво всъщност се случва в момента с коронавируса. Филма е правен за аденовирусите, но битките и самата война се водят по същия начин, при това се водят откакто на земята се е зародил живота. Така твърдят във филма - вирусите са се появили тогава, когато се е появила и първата клетка, и от тогава до ден днешен вече милиарди години са в една непрекъсната война.

                            Горещо ви препоръчвам да изгледате филма:
                            Филм: http://kolibka.com/download.php?mid=12573
                            Субтитри: http://kolibka.com/download.php?sid=12573
                            Как се казва филмът, че да го потърся от друг източник. Колибката явно не добра за тегления от чужбина.
                            Мерси!

                            Коментар


                            • Норвегия също влиза в карантинен режим. Не толкова строг, колкото в Италия, но не е и проформа:

                              https://theweek.com/speedreads/90177...-shutting-down

                              Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Аз също събрах интресни впечатления от София.

                              Около 18.00 часа минах покрай детска площадка, където примерно 20 хлапета беснееха, видимо опиянени от хубавото време. Вероятно си ги представяте, тропат като малки слончета с тромавите си крачета, крещят с дразнещ фалцет и безчинства без никакъв контрол. В същото време майките седяха скупчени по пейките и пушеха кахърно цигари. Не знам за какво говореха - вероятно за короната.
                              Щом е детска площадка вероятно става въпрос за предучилищни малчугани. Детските градини не са спрени, предполагам знаеш. Та събирането на малчугани далеч не е изключение.

                              Ето и едно мое наблюдение - трафикът около бизнес парка и южната дъга на околовръстното е спаднал чувствително в пиковите часове. Усеща се по средата между "нормален делник" и "четири почивни дни".
                              Друго такова - доста IT фирми си наритаха хората да работят от вкъщи, или поне им дадоха възможност да го направят.
                              Last edited by ssaki; 13.03.2020, 00:09.

                              Коментар


                              • Прочетох ви и не разбрах.
                                Дългата разходка или Денят на трифидите?
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X