IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това ни готвят:
    Зала Армеец


    Изпуснаха Короната из гетата и явно се плашат, че няма да стигат леглата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


      Не разбрах защото виждам че в Китай е спрян.

      Та виждам две разумни алтернативи - китайският подход с пълната карантина и заварени врати и този който искаше Борис - вирусът вилнее на воля няколко месеца, взима каквито жертви взима, останалите добиват временен или постоянен имунитет и животът продължава, при това по-добър за оцелелите.

      За мен и двата подхода работят. И двата съхраняват максимално икономиката. И двата са невъзможни за прилагане в либерастки общества.

      Сегашният половинчат експеримент рано или късно ще се сведе до един от двата подхода, но няма да предотврати имономическа катастрофа. Директните и индиректни жертви ще са много повече. Всъщност директните жертви вече са много повече.

      Ти си доста тъп за да казваш, че и двата метода работят, както виждаш Борис си промени стратегията. При положение, че Италия лекува болните и на ден умират по 500 и се увеличават всеки ден (в момента около 8.7% смъртност). Обясни ми моля те, как и на каква цена ще се постигне този стаден имунитет и ако въобще е възможно да се постигне. Ако ние трябва да чакеме 60% да се разболеят от населението, което е 40% в рисковата група, виждам как ще умрат стотици хиляди.

      П.П. При нас с военните легла максималният капацитет ще е 50,000, апарати 1,500-800.

      Коментар


      • https://www.msn.com/en-gb/news/coron...cid=spartanntp

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
          Върнах се назад в темата и погледнах ,че на 21.02 в Италия е имало 9 болни,от които 7 излекувани...
          И аз се върнах, на 20.02 са били 4 заразени, 0 излекувани, на 21.02 - 21 нови, 1 излекуван.

          Упорито се говори из Германия и Франция, че децата пак ще тръгнат Септември на училище, дотогава 90% ще минат на онлайн обучение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Още ли не разбра, че такъв вирус не може да се спре.

            Не разбрах защото виждам че в Китай е спрян.

            Та виждам две разумни алтернативи - китайският подход с пълната карантина и заварени врати и този който искаше Борис - вирусът вилнее на воля няколко месеца, взима каквито жертви взима, останалите добиват временен или постоянен имунитет и животът продължава, при това по-добър за оцелелите.

            За мен и двата подхода работят. И двата съхраняват максимално икономиката. И двата са невъзможни за прилагане в либерастки общества.

            Сегашният половинчат експеримент рано или късно ще се сведе до един от двата подхода, но няма да предотврати имономическа катастрофа. Директните и индиректни жертви ще са много повече. Всъщност директните жертви вече са много повече.

            Коментар


            • Върнах се назад в темата и погледнах ,че на 21.02 в Италия е имало 9 болни,от които 7 излекувани...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                Свободата и демокрацията са за тези които спазват правилата им. Което ще рече че не е за тези които ги използват за да ги унищожат. Има разлика между свобода и слободия.
                А и темата показва че никой не забранява различните мнения.
                Нали четеш по-назад: един иска да ходи да се разхожда, друг иска на вилата, трети иска друго нещо. Това свобода ли е или слободия?
                Та да се върна малко на въпроса за тези 51%. Хората които са избрани да управляват държавата в момента представляват повече от тези 51% технически. В момента тази отговорност лежи на тях. Хубави-грозни, добри-лоши, това са. Други няма.
                Не го знам кой е този Мутавчийски. За Генерала ли става въпрос?

                Границата между свобода и свободия е много тънка!
                Точно нея търсим тук!

                Коментар


                • Поразходих се навън, преди малко и какво - звездите ми проговориха (Ще сменя доставчика), че Матейчо и Селенчето са внедрени с цел мониторинг на тъпанарчетата, които се опитваме, предвид нивото на форума, различно от БГМАМА, да имаме мнение и да сме понаучили едно друго. Щом и Чичо, и Груйчето не им издържаха нервите....
                  Селенче, мойто дете, Матейчо първи започна сабахлем с обидите по лекаря. А сега всеки от тях е ЛЕКАР. И застава с името си и единия тон книги, които е прочел, пред нас. Поздравления, че си здрава и дай Боже всички близки да са ти така.
                  Матейчо, убаво е, че спре да пишеш, явно си прочел вица за чукчата и поне него си разбрал. Тук всички, гарантирам ти ВСИЧКИ, спазваме човешките мерки, които униформите ни припомниха. А пък аз и не се подигравам на крайните песимисти - това е тяхно мнение и аз го уважавам. И повярвай ми - повечето от пишештите, които ти репликираш с доводи, които в някои случаи са странни.
                  Извинявам се, че стана по-дълго.
                  И това ще мине ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Вселената решава какво ще се случи, а не псевдоелита! Псевдоелита се разпростира само до там, докъдето вселената му позволи! От друга страна същия този псевдоелит е продукт на масите!

                    Ако масите искат да бъдат роби, навярно Вселената ще им го даде!

                    Разбира се, тоталната робия все още не е на дневен ред!

                    Нека да видим от текущата ситуация как ще излезем и какво ще бъде следващите 2 години!

                    Аз не бих го мислил толкова! Целия живот е просто една илюзия и игра, в която участваме!
                    За ИЛЮЗИЯТА И ИГРАТА съм напълно съгласен.Напълно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Всяка една власт произтича от народа, но също така и всяка една власт може да се обърне срещу същия този народ! Това е стара сентенция!

                      Много хора се опитват да забранят различната гледна точка, за това как да се случват нещата!

                      Ето спазваме мерките. Аз поне ги спазвам!

                      Но на практика, така се получва, че определени хора се опитват да забранят на други, да имат мнение относно това, дали нещо е добро или не!

                      Има ли нещо по-добро от свободата? Аз мисля, че няма?
                      Би следвало като едно свободно общество, ние да може да обследваме мнението на масата, като в последствие, това мнение би следвало да бъде приобщено и към практиките!

                      А когато говорим за компетентности и взимане на мерки, от компетентни хора, да не забравяме, че същия този Мутафчийски, само преди 3 седмици заяви, че опасност от вируса нямало! Кога той е бил в рамките на компетентност? Тогава или сега?
                      Свободата и демокрацията са за тези които спазват правилата им. Което ще рече че не е за тези които ги използват за да ги унищожат. Има разлика между свобода и слободия.
                      А и темата показва че никой не забранява различните мнения.
                      Нали четеш по-назад: един иска да ходи да се разхожда, друг иска на вилата, трети иска друго нещо. Това свобода ли е или слободия?
                      Та да се върна малко на въпроса за тези 51%. Хората които са избрани да управляват държавата в момента представляват повече от тези 51% технически. В момента тази отговорност лежи на тях. Хубави-грозни, добри-лоши, това са. Други няма.
                      Не го знам кой е този Мутавчийски. За Генерала ли става въпрос?


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Има голяма вероятност в един момент хората след 100-200 години да не са един вид..А два подвида...Едните ще се лекуват с наноботи и с генни терапии ще живеят 200-300-500 години....другите ще са в каменната ера...90% от земната повърхност ще стане девствена природа.Това е бъдещето според мен което ни е отредено.
                        Вселената решава какво ще се случи, а не псевдоелита! Псевдоелита се разпростира само до там, докъдето вселената му позволи! От друга страна същия този псевдоелит е продукт на масите!

                        Ако масите искат да бъдат роби, навярно Вселената ще им го даде!

                        Разбира се, тоталната робия все още не е на дневен ред!

                        Нека да видим от текущата ситуация как ще излезем и какво ще бъде следващите 2 години!

                        Аз не бих го мислил толкова! Целия живот е просто една илюзия и игра, в която участваме!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Уникално е как за има няма 20-30 години си отгледахме поколения от инфантилни индивиди без критично мислене и без всякакъв контакт с реалността.
                          Да, и сега ни учат какво е демокрация и как трябва да се воюва за конституционното право, да се мотаеш по моловете...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Ако знам, че в рамките на моято поколение, навсякъде предстои да се превърне в днешен Китай, моментално бих започнал да водя, възможно на-нездравословния възможен живот! Така да ти го кажа!
                            Има голяма вероятност в един момент хората след 100-200 години да не са един вид..А два подвида...Едните ще се лекуват с наноботи и с генни терапии ще живеят 200-300-500 години....другите ще са в каменната ера...90% от земната повърхност ще стане девствена природа.Това е бъдещето според мен което ни е отредено.В момента пред очите ни се демонтира икономиката базирана на масовото потребление...
                            Last edited by Hermes73; 21.03.2020, 13:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Точното дума е началото на кошерно общество.Кошерно общество..
                              Ако знам, че в рамките на моято поколение, навсякъде предстои да се превърне в днешен Китай, моментално бих започнал да водя, възможно на-нездравословния възможен живот! Така да ти го кажа!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Свободният ти избор може да се простира само до риска за твоя живот. Когато се касае за чужд живот, предпочитам решението да го вземе някой малко по-компетентен в съответната област.
                                Ако всички хора имаха твоето мислене, то на практика, всеки би имал право да пусне куршум в главата на съседа, защото той видите ли можел да заплаши собствения му живот!
                                ТИ над всички!

                                Живееш в общество! 51% решават! Това е!
                                Ако решенията на дадено общество, не ти харесват, имаш свободата да отидеш в друго или където си щеш!

                                Коментар

                                Working...
                                X