IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това може да трае поне до юни, после зимата пак евнтуално, пробвайте да накарате времето да работи във ваша полза.
    Използвайте многото свободно време пълноцелно, белким ви дойде бизнес идея във умните глави.

    Това е Западния тренд:
    Например продажбите на таблети, телефони, компютри, игри (на всички носители), плей стейшъни.
    Доставка на пици (и друга готова храна), хранителни продукти, цигари и алкохол
    Платен стрийминг за образователни курсове или други интересни неща.
    Продажба на офис оборудване за дома, на апаратура за конф разговори.
    Предоставяне на къщи и хотели за хора под карантина.
    Хамалски услуги (колапса на икономиката ще мести хора в по-евтино жилище или на село)
    Изработването на продукти в къщи, впрегнете жена и децата.
    Има и полезни хобита, аз ще пробвам правене на домашна бира (трябват дрожди, мека вода и комплекта за 35-50 лв, става за две-три седмици).

    Сега, за знаещите английски правенето на пари онлайн доскоро беше неограничено, разликата сега е да се провери дали наистина фирмата ще е платежоспособна за в бъдеще.
    Шанс за нови интерактивни знания онлайн, най-добрата инвестиция са знанията, книгите също са в играта.
    Last edited by hazard; 21.03.2020, 16:34.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Така е ,но ако го лепнеш в малкото градче или селце с това здравеопазване край с тебе.
      Ако си на достолепна възраст и със съпътстващи заболявания където и да те лепне ....краят е един и същ.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
        В такава ситуация се сещаме че голямото село не е най-доброто място за живот.

        В малкото градче или селце сега е супер за живот.....принципно няма тълпи, няма голяма вероятност от зарази , няма го и страха......
        Така е ,но ако го лепнеш в малкото градче или селце с това здравеопазване край с тебе.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение

          само локумите ли ? и е била булка прежду 40 лазарника
          и не може в белене тя .
          тя е в испания ама и в германия а част от нея е и в щвейцария. тя е навсекъде саму не и в лулин
          бухахахахахахахахах
          мерси
          https://youtu.be/9PVvKHrhnlE

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

            Адмирации за поста !!!
            Или си гении или ясновидец ...
            Кошерното общество според теб къде би се наложило в двата вида хора - сред елита от 10 процента хора или сред получовеците от 90 процента ? Може и на лични да споделиш
            А сега не е ли така?
            Даже са 1% богопомазаните. Е още не сме толкова развити че да живеят по 200 години, ама харчат и ползват като за 200 живота
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
              Не гледаме как се развиват разболелите се световно


              Например че е отнело месец и половина да се стигне до 100 000 случая след това 12 дни до 200 и сега имаме 50 000 за два дни





              Ако гледаш в % - ръста се забавя ...след 10 дена ще е плато ...също в % . Изводи всеки да си прави
              п.с. няма да си изтрия поста
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Не гледаме как се развиват разболелите се световно


                Например че е отнело месец и половина да се стигне до 100 000 случая след това 12 дни до 200 и сега имаме 50 000 за два дни






                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Италия ги стигна 5000 починали. Испания и Франция след няколко дена (7-8-9) и те ще имат по толкова.
                  И Германия е със същата тенденция, само че те са решили да "щадят" статистиката и за това уж нямат толкова умрели от вируса. Чувам, че ако починалият имал и други заболявания, го пишат починал не от вируса, а от другото заболяване.

                  Коментар


                  • Днес качих колата, купих десет чувала храна и петдесетина килограма кокали
                    и ги закарах до вилата/къщата в която са кучетата ми.
                    Имаше патрулна кола и полицаи на подстъпите към София - доста далече. ,
                    Но явно все още е много рано, промените в Закона не са публикувани или
                    не знам защо, имаше само легитимиране и въпрос къде и с какво цел пътувам.
                    Напълно нормално. Нямаше върнати от колоната автомобили.
                    А и доколкото съм преживял, знам, че българинът по андрешковски ще измисли
                    хиляда начина да излъже и не спази ограниченията. Кажете ми, за Бога,
                    кой Закон в тази държава се спазва?
                    Така че, това са днешните ми впечатления. За няколко часа се откъснах от потискащата действителност.
                    Независимо от това, утре възнамерявам да се събера и изнеса там
                    за 2-3 седмици. Животинките не бива да стоят гладни и да не виждат
                    стопанина си. А и имам едни малки разкошни сладури - мелези
                    между българска и македонска овчарки.
                    Градът може и без мен.

                    Много интересно наблюдение имах в магазин на една от веригите.
                    Няма да я споменавам.
                    Пускаха клиент над 60 години, когато излезе друг на тази възраст.
                    Вътре имало двама и трябвало някой от тях да излезе, за да влезе следващият.
                    Откровено ме разсмяха.
                    Страхуват се, като се съберем повече, да не започнем нова революция ли, що ли?


                    Коментар


                    • В такава ситуация се сещаме че голямото село не е най-доброто място за живот.

                      В малкото градче или селце сега е супер за живот.....принципно няма тълпи, няма голяма вероятност от зарази , няма го и страха......
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Вселената решава какво ще се случи, а не псевдоелита! Псевдоелита се разпростира само до там, докъдето вселената му позволи! От друга страна същия този псевдоелит е продукт на масите!

                        Ако масите искат да бъдат роби, навярно Вселената ще им го даде!

                        Разбира се, тоталната робия все още не е на дневен ред!

                        Нека да видим от текущата ситуация как ще излезем и какво ще бъде следващите 2 години!

                        Аз не бих го мислил толкова! Целия живот е просто една илюзия и игра, в която участваме!
                        Само от любопитство да попитам Майк, - какво е вселената, че тя ще решава,?! Нима демокрацията за която апелираш ще се окаже че винаги е била подвластна (под диктата) на "вселената"? Няма ли някакво противоречие? Или демокрацията е чудесно средство да пълним кръчмите и водим "по-висш" социален живот !?
                        пс. хубаво казваш за границата между свободата и слободията
                        Last edited by precakanoto; 21.03.2020, 15:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Има голяма вероятност в един момент хората след 100-200 години да не са един вид..А два подвида...Едните ще се лекуват с наноботи и с генни терапии ще живеят 200-300-500 години....другите ще са в каменната ера...90% от земната повърхност ще стане девствена природа.Това е бъдещето според мен което ни е отредено.В момента пред очите ни се демонтира икономиката базирана на масовото потребление...
                          Адмирации за поста !!!
                          Или си гении или ясновидец ...
                          Кошерното общество според теб къде би се наложило в двата вида хора - сред елита от 10 процента хора или сред получовеците от 90 процента ? Може и на лични да споделиш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                            Слушах преди седмица БХ и Щаба как се хвалят какви мерки били взели как сме били едни от първите и прочие. Колко време след като се знаеше че в Италия положението е изпуснато БХ и Щаба направиха нещо? Какво ставаше с върналите се от Италия? Звъняха им по телефон да ги питат как са и дали кашлят и айде спокойно се разхождайте из софия но се чувайте веднъж на ден в продължение на 14 дни с личната лекарка. Големи мерки взеха тогава. ДО оня ден всеки можеше да се връща и на добра дума да си седи в къщи. А дали си седи е друг въпрос. Малко бяха добросъвестните които сами се изолираха. Това ли са ви мерките глупендери?

                            Мутафчийски при цялото ми уважение да излезне и да каже защо твърдеше края на февруари ,че това е по-леко от грипче и няма страшно? Някой журналист няма ли да го попита този въпрос както и професор Кантарджиев?

                            Безцелните пътувания и щъкания трябваше да бъдат замразени в това подкрепям, но никога няма да подкрепя както и голяма част от хората ако се въведат мерки за неизлизане от вкъщи. Защото в тази държава от край време има по-равни от равните. И приближените до властта ще се облагодеталстват с спекула или други неща.
                            А това
                            Пълната забрана за културни събития и кинопрожекции беше отменена.
                            https://news.bnt.bg/news/otmeniha-za...43099news.html
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Слушах преди седмица БХ и Щаба как се хвалят какви мерки били взели как сме били едни от първите и прочие. Колко време след като се знаеше че в Италия положението е изпуснато БХ и Щаба направиха нещо? Какво ставаше с върналите се от Италия? Звъняха им по телефон да ги питат как са и дали кашлят и айде спокойно се разхождайте из софия но се чувайте веднъж на ден в продължение на 14 дни с личната лекарка. Големи мерки взеха тогава. ДО оня ден всеки можеше да се връща и на добра дума да си седи в къщи. А дали си седи е друг въпрос. Малко бяха добросъвестните които сами се изолираха. Това ли са ви мерките глупендери?

                              Мутафчийски при цялото ми уважение да излезне и да каже защо твърдеше края на февруари ,че това е по-леко от грипче и няма страшно? Някой журналист няма ли да го попита този въпрос както и професор Кантарджиев?

                              Безцелните пътувания и щъкания трябваше да бъдат замразени в това подкрепям, но никога няма да подкрепя както и голяма част от хората ако се въведат мерки за неизлизане от вкъщи. Защото в тази държава от край време има по-равни от равните. И приближените до властта ще се облагодеталстват с спекула или други неща.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                                И аз се върнах, на 20.02 са били 4 заразени, 0 излекувани, на 21.02 - 21 нови, 1 излекуван.

                                Упорито се говори из Германия и Франция, че децата пак ще тръгнат Септември на училище, дотогава 90% ще минат на онлайн обучение.
                                Че какъв е проблема, вече и "уча се" можеш безплатно се регистрираш, и с даскалите онлайн малкия синковец ( 2 клас) онлайн вече без помощ се справя, само ме тормози вечер да му сканирам и пращам домашните, ма кво пък...с/та си работи. Тъй и тъй до лятната ваканция останаха броени седмици.

                                Коментар

                                Working...
                                X