IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Хер Начев ма стресира с дългите си коментари, а ти ще ма довършиш с едно изречение. Бъди по-ларж, щото в противен вместо у форума, ще си "убивам" времето около казаня.
    Моля те, стой тук!
    Искам украшение, имам потребност и от муза!
    Обещавам да прекратя безчинствата!
    Вацев: Ще има нов световен ред, но този път не след война

    Коментар


    • Първоначално изпратено от г-жа Фирдевс Разгледай мнение

      Секвоя не е ли?
      Много е възможно, от някои години почти не се различават.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        Така е Тракащ...Аз не разисквам,кой какви лайна е изсрал за последните 30 години...Аз разисквам на база изсраните лайна ,дали се предприемат адекватни мерки...Нормално е да имаме и различни виждания.....
        Е, то нали на база на тези лайна смятаме какво е възможно сега - не са адекватни мерките, защото продължават да пускат емигрантите да се завръщат. Ако те не бъдат спрени, всякакви карантини на тукашните българи са безсмислени, защото това е вносен вирус, не е ендемичен (нали така беше думичката). То малко като булката не е девствена, ма ние купуваме червени чаршафи за сватбата, щото с японското знаме няма да стане работата - да ме прощавате за цинизма.

        Иначе и Враца нямат инфекциозно, а е голям град, реално най-големият в целия Северозапад (Плевен не го броя), та болните ги пращат в Бяла Слатина - какво да ти кажа. Превенция, бате, превенция, а не лекуване на последиците, а превенция не значи стоене вкъщи, за д аутрепем икономиката, а палаткови лагери на всички емигранти. Ма както и да е, чакаме новите карантини - дали ще ги обявят по традиция в петък, или ще е по-рано?

        п.С. матеев, БХ кара Тойота в такива моменти - харесва я марката, не ме питай откъде знам
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

          Майки, само вдве изречения ти проявяваш явно противоречие. Казваш, че не знаеш, дали вирусът е пуснат преднамерено или е изпуснат случайно от лаборатория. Това са два различни варианта с многомилионни разклонения като следствие. Следва по-нататък в следващото изречение, че смяташ, че няма никаква умисъл. В първия случай имаме неизбежен умисъл, а във втория - нямаме. Така че не става ясно хипотезите накъде хващат гората.
          Хипотезата е много проста!

          Вируса може да е бил целенасочен удар към Китай, но не смятам, че има сценарий, на глобално ниво, чрез него хората да се поробят, каквато теза се лансира! Това само при положение, че е пуснат преднамерено! Аз обаче не казвам, че вярвам в това! За мен най-логичното е, да е продукт на природата или самите китайци да са го изпуснали, защото инциденти неминуемо с времето навсякъде се случват!

          Аз застъпвам тезата, че вируса няма да доведе до поробване в глобален мащаб, освен това, което си върви и без вирус!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение


            И никога не подценявайте опонента, не демонстрирайте арогантно превъзходство над него, защото картината и играта са сложни.
            Сложни?

            1. Избухнала епидемия. Както са избухвали през цялата човешка история, уви, много по-кратка от тази на вирусите.

            2. Прерастнала в пандемия. Тук може и да има умисъл. Пандемията можеше да се блокира от Китай, СЗО и САЩ стига някой да имаше желание.

            3. В краен резултат ще има предимно губещи и непланирано преразпределение на богатство. Някои обаче ще добият огромни ползи от ситуацията - тези, които благодарение на случайност са добре позиционирани, както и тези, които са умни, предвидливи и способни да оценяват правилно риска.

            4. Когато всичко приключи голяма част от зяпалите с отворена уста ще продължава да вижда конспирации на илюминати - тая идея се кльопа къде повече пред ужасяващата възможност някои хора да са просто много, ама много по-умни

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

              Tundra
              Секвоя не е ли?
              г-жа Фирдевс.2015г.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Добре си го нагласил. Сякаш си ме чел. Но забравяш, че има настоящи конвенционални истини без да са чак фундаментални теории, които съвсем реално и рационално санкционират. Много внимателно трябва да им се изпречваш. Да те не прегазят.
                Хер Начев ма стресира с дългите си коментари, а ти ще ма довършиш с едно изречение. Бъди по-ларж, щото в противен вместо у форума, ще си "убивам" времето около казаня.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Аз не знам дали вируса е продукт на природата, без човешка намеса! Дали е пуснат срещу някой като Китай, преднамерено или пък, чисто случайно, е изпуснат от лаборатория!

                  Просто не смятам, че има някаква генерална скрита умисъл, през него да се поробят хората или икономиката да бъде скапана, за да се ограбят същите!

                  Както поробването, така и ограбването си вървят в пълна степен и без вируса!
                  Майки, само вдве изречения ти проявяваш явно противоречие. Казваш, че не знаеш, дали вирусът е пуснат преднамерено или е изпуснат случайно от лаборатория. Това са два различни варианта с многомилионни разклонения като следствие. Следва по-нататък в следващото изречение, че смяташ, че няма никаква умисъл. В първия случай имаме неизбежен умисъл, а във втория - нямаме. Така че не става ясно хипотезите накъде хващат гората.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Такава ни е структурата на болничната система. Какво странно има? Нали това ппавеха десните - съкращаваха болници, рационализираха разходите. Пещера е до Пловдив. Там ще се лекуват.
                    Така е Тракащ...Аз не разисквам,кой какви лайна е изсрал за последните 30 години...Аз разисквам на база изсраните лайна ,дали се предприемат адекватни мерки...Нормално е да имаме и различни виждания.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Значи, ако имаш дар слово, можеш да защитаваш еднакво резултатно всякакви тези. В журналистиката зависи кой дава парите. Подобно обучение имат и в юридическия факултет, където в един казус заставаш последователно и от двете страни и трябва да се обосновеш максимално. Някога, в древните философски школи, са провеждали същите занятия. Така се развиват умения в областта на реториката и апологетиката. Това показва не друго, а колко недостъпна е истината, поради невъзможността да бъде дефинирана. Това определя светът ни като релативистичен, в който всички категории са обречени да бъдат обяснявани една с друга, без да имат своя собствена вътрешноприсъщност. В този смисъл ние тук си говорим празни приказки, които сами по себе си нямат никаква вътрешноприсъща стойност, но в процеса на споделянето им ние ги превръщаме във фундаментални теории.
                      Добре си го нагласил. Сякаш си ме чел. Но забравяш, че има настоящи конвенционални истини без да са чак фундаментални теории, които съвсем реално и рационално санкционират. Много внимателно трябва да им се изпречваш. Да те не прегазят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Лют съм защото ми отнеха оня свят на пълни с хора и животни села на щастливи и безгрижни деца.Села с трудолюбиви хора с висок морал...и добри добри хора.Села в които имаше какво ли не във всяка къща овце кокошки пуйки гъски патици крави градини плодове зеленчуци....Няма ги баба и дядо да им кажа колко много ги обичам..Не се заблуждавайте това не е тъга по детството или младежките години това е тъга за днешните деца .....
                        Ей, Човеко, ти ми обърна душата, бе!
                        Баба ми ме будеше сутрин като ме целуваше по челото и се усмихваше!
                        Хайде, сине, ставай, че Ваньо е дошъл! Забрави ли, че днес ще ходите на реката?!
                        Само, моля те, да ми обещаеш, че ще се пазите!

                        На масата ме чакаха пресна дъхава чушка, натъпкана с ароматно овче сирене, топло яйце, запазило топлината на кокошката и огромен, почти нереален домат, по чиято повърхност още имаше дребни капчици влага.
                        Обичах да разчупвам домата и да поемам дълбоко сладко-сипчивия му дъх и свеж аромат, докато с възхита изучавах огромните клетки от разчупената повърхност!

                        Обикновено нямах търпение да довърша закуската и хуквах, а баба кротко ме кореше отзад:
                        Сине, пак си забрави малинките, да ги изядеш после!

                        Ех, Бате!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                          Цикъла започнат с началото на Ренесанса средата на 14 век приключи.
                          Следва пост глобална епоха. 100- 200 години. Няма да влезем директно в средновековието но ще сме много близо до него.

                          ,
                          Може пък верно да идват пророкуваните след 1989 г. Нови Тъмни Времена. Но пък научната колегия все още дълбае, ровичка, бърника. Явно ще я разбърникат и нея. Вижда се колко сме уязвими. А ледовете тепърва ще се топят. Под тях ще се витализират, възраждат стари вируси и микроби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            Помниш ли как до неотдавна тази Калинка лаеше срещу правителството в предаването на Петър Волгин по Хоризонт?
                            Сега пак толкова успешно лае ЗА същото правителство.

                            Волгин и той същият: кога беше тъмносин и русофоб, кога после стана червен и русолюб...

                            Долна пасмина са журналята, най-долната в България.
                            Значи, ако имаш дар слово, можеш да защитаваш еднакво резултатно всякакви тези. В журналистиката зависи кой дава парите. Подобно обучение имат и в юридическия факултет, където в един казус заставаш последователно и от двете страни и трябва да се обосновеш максимално. Някога, в древните философски школи, са провеждали същите занятия. Така се развиват умения в областта на реториката и апологетиката. Това показва не друго, а колко недостъпна е истината, поради невъзможността да бъде дефинирана. Това определя светът ни като релативистичен, в който всички категории са обречени да бъдат обяснявани една с друга, без да имат своя собствена вътрешноприсъщност. В този смисъл ние тук си говорим празни приказки, които сами по себе си нямат никаква вътрешноприсъща стойност, но в процеса на споделянето им ние ги превръщаме във фундаментални теории.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                              Tundra
                              По-скоро - Sequoia.
                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                Майк, винаги ми е било интересно да те чета!
                                Със своите категорични тези по един настойчив начин разбутваш някакви закостенели и омързеливени мисловни структури и подбутваш към активен размисъл.

                                Много вероятно е всичко е да въпрос на нагласа, на трептене. Последното го казвам доколкото се опитваш ярко и с чисто формално-логически доводи да обориш някакви предполагаеми тези на Пинокио. Съжалявам, не съм проследил спора ви и не знам точното съдържание на оспорваните тези, но на мен Пинокио ми е ясен, понятен, близък като гледна точка и непротиворечив по същество. Така го приемам субективно. Така г о усещам и ще опитам кратко да обоснова.

                                Искам да взема конкретната дума "конспирация", която твърде вероятно поражда някакво напрежение в теб. Нарочно съм я сложил в кавички, доколкото зад това явление могат да се крият многолики прояви. Респективно това може да асистира сериозна промяна на спора.
                                Аз самият тази сутрин ясно изтъкнах, че нямам категорично становище и продължавам да разглеждам голямо количество хипотези по повод на пандемията.

                                Малко упражнения: Нека условно да приемем, че заразата би могла да има различен произход:
                                Умишлено започвам от втората хипотеза.
                                II. Изкуствен произход - тоест вирусът е резултат на лабораторна работа и висока генна технология. Някой е работил и стигнал нарочно и умишлено д о него. Самият акт н а неговото сътворяване конспирация ли е?
                                Знаем, че в лабораториите отдавна има много химични и биологически агенти, които притежават огромна унищожителна сила.
                                Кои страни имат потенциал за сътворяване н а такива, такъв продукт. Един ден опитах набързо да си отговоря на този въпрос и се уплаших - моного са! Проблемът е, че не става дума само за държави. Има още огромно количество субекти, които притежават потенциал да произведат и разпространят пакост - като се започне от огромни корпорации, та се стигне до откровени откачалки.
                                Ако приемем, че сътворяването е условна "конспирация", то умишленото разпространение е една категорична и безусловна "конспирация". До тук вероятно нямаме различия!
                                А случайното изпускане на вируса може ли да се класифицира като "конспирация"? Аз примерно бих казал, че всеки човек, който е с всичкия си и има достатъчно жизнен опит, не трябва да изключва подобно развитие. Тази теза особено добре щеше да ме ползва, при условие че исках да докажа теза, че самото притежание е конспирация.
                                Дори не се наемам да разсъждавам върху мотивите - те биха могли д а бъдат една огромна и ярка палитра от "аргументи" - като се почне от откровена корист и интерес, та се стигне до завършения вид на едно безкрайно зло, изпълняващо незнайни повели.

                                Този подход много хармонично се копулира със създаването и притежанието на ваксина/лекарство.
                                Смислено е да предположим, че има разработени цели подробни програми за прилагане и използване на продукта.


                                I. Естествен произход - тоест вирусът е продукт, който е сътворен от Майката Природа по силата на физически и биохимично процеси, без никаква асистенция от човека при сътворяването, под каквато и да е форма. Човешкото "сътрудничесто" и участие тук се явява като един съпътстващ ефект, доколкото първоначалното заразяване (пациант "0") и последващото разпространение се дължат или могат да с е обяснят с някаква човешка дейност или практики, включително социални.

                                Ето ти една много специфична хипотеза. Да - вирусът е естествен продукт, но някой го е намерил, открил и със свои последващи действие или бездействия, пряко или косвено се е превърнал в причина за прескачането му в човека. Междувременно е работил върху прогнози и/или модели и/или ваксина/лекарство и се е готвил.
                                Това конспирация ли е?!

                                Имаме и още една доста специфична хипотеза - никой не знае конкретно за това кой точно вирус и кога точно ще дойде, но има определени кръгове, които убедено знаят, че един ден той ще дойде задължително, има сериозни основания да вярваме, че този ден не е далеч и си струва д ас еподготвим целево за него. Въпреки непознаването на конкретните параметри!
                                Разработваме конкретни прогнози, модели и се готвим.
                                За какво?!
                                Очевидно е - да се предпазим и да извлечем полза!

                                А това конспирация ли е?!

                                Искам основно да демонстрирам колко богато могат да бъдат конотирани дълбоко различни по същността си явления.

                                Известна противоречивост и ограниченост при възприемане на тези явления е върховна проява на нашата човешка същност. Съдя по себе си също - днес съм склонн да дам тежест на една от хипотезите, а утре някаква информация, идея, картина ме засилва в друга посока!

                                Има още много, но време няма, дори не мога да редактирам, сорри!

                                Поздрави!
                                Аз не знам дали вируса е продукт на природата, без човешка намеса! Дали е пуснат срещу някой като Китай, преднамерено или пък, чисто случайно, е изпуснат от лаборатория!

                                Просто не смятам, че има някаква генерална скрита умисъл, през него да се поробят хората или икономиката да бъде скапана, за да се ограбят същите!

                                Както поробването, така и ограбването си вървят в пълна степен и без вируса!

                                Коментар

                                Working...
                                X