IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
    Ще вметна още една статистика за размишление.
    Според Дневник и НОВА ТВ до 20 март имаме малко над 5000 направени теста, от които 112 положителни - това са около 2.2%. За цялото население на страната, това би означавало околко 150 000 заразени - да кажем, че не са 150 000, а са само 10 000 - трябваше от тях да има около 5% критични случаи, както говореха, това са 500 души. В момента имаме официално 8 критични случая от намерените 190 положителни проби. Къде са останалите критични случаи, защо не се тълпят пред болниците?

    Преди да се въведе извънредното положение, хората доволно дълго се тълпяха по улиците, заведенията и на опашки по магазините и т.н.. Дори вчера пенсионерите щяха да се сбият кой да влезе пръв сутринта в магазина. Минаха повече от две седмици, защо не се появяват критични случаи?
    Сега БХ щял да взима в щаба не само математици да му изчисляват модела, но и инакомислещи лекари. Да видим.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
      Ще вметна още една статистика за размишление.
      Според Дневник и НОВА ТВ до 20 март имаме малко над 5000 направени тестове, от които 112 положителни - това са около 2.2%. За цялото население на страната, това би означавало околко 150 000 заразени - да кажем, че не са 150 000, а са само 10 000 - трябваше от тях да има около 5% критични случаи, както говореха, това са 500 души. В момента имаме официално 8 критични случая от намерените 190 положителни проби. Къде са останалите критични случаи, защо не се тълпят пред болниците?

      Преди да се въведе извънредното положение, хората доволно дълго се тълпяха по улиците, заведенията и на опашки по магазините и т.н.. Дори вчера пенсионерите щяха да се сбият кой да влезе пръв сутринта в магазина. Минаха повече от две седмици, защо не се появяват критични случаи?
      във болниците са и ги лекуват за грип или пневмония и не ги тестват. Нали виждаш колко изпозаразени лекари откриха.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

        Заминаха защото нямаха какво да ядат. Мислеха за децата си И сега трябва да мислим в тая посока. Бабите ни ще се справят. Те нямат отговорности.
        Това просто е невярно.Заминаха защото си мислеха че там е рай само да се докопат и почва един живот като по филмите.Заминаха от алчност.България е благословена от бога земя.Всичко се ражда плодородни земи реки планини че и море минерални извори ама не аз съм велик тука няма да хода да бера чушки и да паса овцете щото е обидно в Испания ще спя в кошарата ама ше взема 500 евро кредит и ще се правя на баровец една седмица в България и ще се фукам колко е хубаво там и колко лошо е тука....Разбира се ще си съчинявам небивалици за големи заплати къщи нали никой не знае.как тука ще гледам 100 мои овце нали ще ми се подиграват навън никой не ме знае...Е разкрити са отдавна са както е казала баба Ванга ще си дойдат голи и боси и болни и са от мен и по прости отколкото заминаха.заминаха с големите кошници са посрани се връщат ми не ги искаме

        Коментар


        • Ще вметна още една статистика за размишление.
          Според Дневник и НОВА ТВ до 20 март имаме малко над 5000 направени теста, от които 112 положителни - това са около 2.2%. За цялото население на страната, това би означавало околко 150 000 заразени - да кажем, че не са 150 000, а са само 10 000 - трябваше от тях да има около 5% критични случаи, както говореха, това са 500 души. В момента имаме официално 8 критични случая от намерените 190 положителни проби. Къде са останалите критични случаи, защо не се тълпят пред болниците?

          Преди да се въведе извънредното положение, хората доволно дълго се тълпяха по улиците, заведенията и на опашки по магазините и т.н.. Дори вчера пенсионерите щяха да се сбият кой да влезе пръв сутринта в магазина. Минаха повече от две седмици, защо не се появяват критични случаи?
          Last edited by perin; 23.03.2020, 17:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            На морето хотелите са празни,могат там да ги пращат и да намерят работа на хотелиерите.Повечето
            от тях си идват с над 1000 евро,което ще им стигне хотелът да ги храни.

            Хотелиерите вместо да набиват крак и да чакат в празните хотели туристите, които няма да дойдат скоро, по един онлайн магазин да отворят и да започнат да доставят храна по домовете, в момента всички онлайн магазини за храна са претоварени. Ето една възможност, защо никой не се възползва, а всчики само хленчат.

            Другото което може да се направи е да се отворят спиртоварни и да започват да произвеждат спит, че спирт няма никъде.

            Тук само се говори как щял да загуби бизнеса, бизнеса може да печели, но трябва малко повече инициатива. Ето как нашите търговци и производители могат да бият западните вериги от рода на Лидл и Кауфланд. Доставяйте бе хора, доставяйте, има голямо търсене, вчера за 8 минути се изчерпаха всички слотове за деня в момента в който отвориха заявките за нови доставки.

            Вие да не си мислите, че като приключи всичко, хората ще спрат да пазаруват онлайн, нямате си на представа колко е удобно, после храната в килера под карантина и всичко е ОК, няма излишно излагане в супер заразна среда, каквато са магазините. (особено големите магазини, те са като епруветки за вируси, аз там не ходя от доста време, няма и да продължа, дори всичко да премине и да се върне "старата система на пазаруване")
            Last edited by Xman1; 23.03.2020, 17:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


              Цикъла започнат с началото на Ренесанса средата на 14 век приключи.
              Следва пост глобална епоха. 100- 200 години. Няма да влезем директно в средновековието но ще сме много близо до него.

              ,
              Не! Няма да се върнем назад в Средновековието (дори и Късното Следновекомие), защоно историческото битие на човечеството е показателно за това, че каквито и катастрофи и катаклизми (природни, болестни, социални, военнополитически), се върви напвад! Да, може да има забавяне в тази еволюция, но се върви напред. Няма как да се въре времето назад.
              но, при всимки положения ще има преосмисляни и преформатиране на органите на Европейския съюз, ще има масово обедняване, пауперизация на населението и огромно социално напрежение. Но това не е равнозначно на врйщане назад в краяпна Средновековието... Най малкото, комунално-битовите услуги и благоустойство са съвсем различни и несравнимо по напреднали. През Средновекомието са се къпали мнооого, много рядко, най вече редовен достъп до баня е имала едрата аристокрация, монарсите. На днешно време човечеството не може без течаща вода и душ всеки ден(дори по пъти). Това е само един от многото примери, което са показателни за това, че.врйщане назад към Средновековието няма за има.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Да става да са мислили като напуснаха и като плюха Родината...Никаква милост към тия високомерни твари.Да изоставиш майка си стара и болна на произвола защото си алчен за пари са да си живеят с парите.
                Заминаха защото нямаха какво да ядат. Мислеха за децата си И сега трябва да мислим в тая посока. Бабите ни ще се справят. Те нямат отговорности.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Да става да са мислили като напуснаха и като плюха Родината...Никаква милост към тия високомерни твари.Да изоставиш майка си стара и болна на произвола защото си алчен за пари са да си живеят с парите.
                  На едни сирийци помогнахме,настанихме ги и ги хранехме а наште хора да ги застопорим като кучета на границата,не е човешко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    Не става,щото само за една седмица са се завърнали250 хил ами ако се съберат на границата 3мил то ще стане хуманитарна катастрофа.Пък и това са наши граждани,не можем да се отнасяме към тях като животни.
                    Да става да са мислили като напуснаха и като плюха Родината...Никаква милост към тия високомерни твари.Да изоставиш майка си стара и болна на произвола защото си алчен за пари са да си живеят с парите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      Ей, Човеко, ти ми обърна душата, бе!
                      Баба ми ме будеше сутрин като ме целуваше по челото и се усмихваше!
                      Хайде, сине, ставай, че Ваньо е дошъл! Забрави ли, че днес ще ходите на реката?!
                      Само, моля те, да ми обещаеш, че ще се пазите!

                      На масата ме чакаха пресна дъхава чушка, натъпкана с ароматно овче сирене, топло яйце, запазило топлината на кокошката и огромен, почти нереален домат, по чиято повърхност още имаше дребни капчици влага.
                      Обичах да разчупвам домата и да поемам дълбоко сладко-сипчивия му дъх и свеж аромат, докато с възхита изучавах огромните клетки от разчупената повърхност!

                      Обикновено нямах търпение да довърша закуската и хуквах, а баба кротко ме кореше отзад:
                      Сине, пак си забрави малинките, да ги изядеш после!

                      Ех, Бате!
                      На мен душата ми е в онзи свят.Това е моят свят...Семействата и родовете са заедно.Работят не се карат трудно е но е сладко.Ти знаеш какво е да ядеш на къра питка сиренце чушка домат краставичка най вкусното нещо на света..Бачкаш бачкаш па седнеш хапнеш и после пак бачкане.Лятото беше приказка Есента и тя зимата разкош тичаме със ските и шейните на баира прибираме се премръзнали а пролетта пролетта беше някаква феерия...Това бяха селата които затрихме и дадохме на мангалите...Като бях много малък баба ми ме водеше на реката тя пере аз се къпя слагаше в нещо като мешка едно вретено на което имаше сирене и мливо за животните пере си тя три четири часа и като свърши вади мешката а вътре две кила риба мренки кротушки трескозъбец кленчета скобар.После като по голям правехме забави .....Искам такув свят за внуците ми дано даде Гиспод

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                        Сложни?

                        1. Избухнала епидемия. Както са избухвали през цялата човешка история, уви, много по-кратка от тази на вирусите.

                        2. Прерастнала в пандемия. Тук може и да има умисъл. Пандемията можеше да се блокира от Китай, СЗО и САЩ стига някой да имаше желание.

                        3. В краен резултат ще има предимно губещи и непланирано преразпределение на богатство. Някои обаче ще добият огромни ползи от ситуацията - тези, които благодарение на случайност са добре позиционирани, както и тези, които са умни, предвидливи и способни да оценяват правилно риска.

                        4. Когато всичко приключи голяма част от зяпалите с отворена уста ще продължава да вижда конспирации на илюминати - тая идея се кльопа къде повече пред ужасяващата възможност някои хора да са просто много, ама много по-умни
                        Визирах вътрешни дракания между нас.
                        Примерно, Забелязваш някаква слабост при колега, но не е задължително да му вадиш нож.
                        Не ми придиряй, аз също се правя на Хубавата Снежанка, щото е такава темата и нещата са сериозни, иначе хич не съм неукорим.

                        Насочваш ме да изведа няколко линии на разделение:
                        1. Ние и Те. Моля те, на ме питай за дефинирането на тези множества! Да, Те са обезсърчително умни, силни и са решени да действат. Системата е затлачена с боклук и промените са задължителни. Иначе рискуват далеч повече.

                        2. Ние-Семплите и Ние-Умните. Аз съм от първата категория. Не го казвам заради лукавост, флирт или други нехигиенични подбуди. Знам, че ще загубя. Не успявам да формулирам, Не изнамирам ясен, непротиворечив и смислен проект. Дефанзивната ми позиция просто отлага края.
                        Групата на Ние-Умните ще се доберат до някакви трохи, за повече не съм сигурен.
                        Last edited by nachev; 23.03.2020, 16:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Аз съм и препоръчал да ги държат на границата в ничията зона между Цариброд и Калотина.Защото тия тарикати изоставиха Родината си в най трудният момент присмиваха ни се на останалите тука.Са да си стоят там на убавото на големите заплати и отличното здравеопазване....Да спрат всякакви полети на авиацията фалит за повечето авиокомпании та да си седне тоя народ на задника и да запре безцелното скитане...Тоя сняг съсипа дръвчетата в цялата страна...Дано поне не вали повече от оня гадния дъжд и природата да си отдъхне и реколтата да е добра..Сега тарикатите ще разберат какво е Родината щото като им казвах че е като майката не вярваха добра лоша друга нямат.Сега всички дето сме остамали тука ще разберем че сме направили правилният избор.А тия ако ги пуснат с тях трябва да се отнасяме с презрение никой да не им дава работа и да ги пъдят отсекъде
                          Не става,щото само за една седмица са се завърнали250 хил ами ако се съберат на границата 3мил то ще стане хуманитарна катастрофа.Пък и това са наши граждани,не можем да се отнасяме към тях като животни.
                          Last edited by Grosss; 23.03.2020, 16:38.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            1920 г. - 1860 млн. души. От тогава сме нараснали над 4 пъти. Средата е много по възпиемчива към епидемии.
                            Така е, моя грешка. Това го написах без да проверя, но идеята е същата, само мащабът е преувеличен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Е, то нали на база на тези лайна смятаме какво е възможно сега - не са адекватни мерките, защото продължават да пускат емигрантите да се завръщат. Ако те не бъдат спрени, всякакви карантини на тукашните българи са безсмислени, защото това е вносен вирус, не е ендемичен (нали така беше думичката). То малко като булката не е девствена, ма ние купуваме червени чаршафи за сватбата, щото с японското знаме няма да стане работата - да ме прощавате за цинизма.

                              Иначе и Враца нямат инфекциозно, а е голям град, реално най-големият в целия Северозапад (Плевен не го броя), та болните ги пращат в Бяла Слатина - какво да ти кажа. Превенция, бате, превенция, а не лекуване на последиците, а превенция не значи стоене вкъщи, за д аутрепем икономиката, а палаткови лагери на всички емигранти. Ма както и да е, чакаме новите карантини - дали ще ги обявят по традиция в петък, или ще е по-рано?

                              п.С. матеев, БХ кара Тойота в такива моменти - харесва я марката, не ме питай откъде знам
                              Аз съм и препоръчал да ги държат на границата в ничията зона между Цариброд и Калотина.Защото тия тарикати изоставиха Родината си в най трудният момент присмиваха ни се на останалите тука.Са да си стоят там на убавото на големите заплати и отличното здравеопазване....Да спрат всякакви полети на авиацията фалит за повечето авиокомпании та да си седне тоя народ на задника и да запре безцелното скитане...Тоя сняг съсипа дръвчетата в цялата страна...Дано поне не вали повече от оня гадния дъжд и природата да си отдъхне и реколтата да е добра..Сега тарикатите ще разберат какво е Родината щото като им казвах че е като майката не вярваха добра лоша друга нямат.Сега всички дето сме остамали тука ще разберем че сме направили правилният избор.А тия ако ги пуснат с тях трябва да се отнасяме с презрение никой да не им дава работа и да ги пъдят отсекъде

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Е, то нали на база на тези лайна смятаме какво е възможно сега - не са адекватни мерките, защото продължават да пускат емигрантите да се завръщат. Ако те не бъдат спрени, всякакви карантини на тукашните българи са безсмислени, защото това е вносен вирус, не е ендемичен (нали така беше думичката). То малко като булката не е девствена, ма ние купуваме червени чаршафи за сватбата, щото с японското знаме няма да стане работата - да ме прощавате за цинизма.

                                Иначе и Враца нямат инфекциозно, а е голям град, реално най-големият в целия Северозапад (Плевен не го броя), та болните ги пращат в Бяла Слатина - какво да ти кажа. Превенция, бате, превенция, а не лекуване на последиците, а превенция не значи стоене вкъщи, за д аутрепем икономиката, а палаткови лагери на всички емигранти. Ма както и да е, чакаме новите карантини - дали ще ги обявят по традиция в петък, или ще е по-рано?

                                п.С. матеев, БХ кара Тойота в такива моменти - харесва я марката, не ме питай откъде знам
                                На морето хотелите са празни,могат там да ги пращат и да намерят работа на хотелиерите.Повечето
                                от тях си идват с над 1000 евро,което ще им стигне хотелът да ги храни.
                                Last edited by Grosss; 23.03.2020, 16:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X