IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение


    2.2% от 7 милиона.
    Ако имаше толкова много заразени, щеше да има много повече в тежко състояние и много повече смъртни случаи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      8 критични + 3 смъртни.
      Да, и съмртните случаи са на хора над средната продължителност на живота в страната. И аз през цялото време смятах частичната карантина за максималния вариант.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Според мен няма 150 000 заразни (дори не знам от къде си я взел тази цифра).

        2.2% от 7 милиона.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev

          Не говорим за това, което си написал, а за това, че с коронавирус лесно могат да бъдат заразени милиони хора преди въобще първия от тях да получи сиптоми и да разберем, че има някаква биологична атака. Това не го ли осъзнаваш или и ти не четеш написаното?

          Помисли си за терористите - те използват като оръжие всичко, което им попадне в ръцете. Не им е попадала атомна бомба и затова все още не са я използвали. Да, ама сега вече си имат вирус, при който хората могат да се заразяват един от друг преди още да са се появили първите сиптоми. Вируса е силно заразен, и в същото време лесен за пускане в обществото, например по стадионите по време на следващото световно по футбол. Буквално за 1 ден могат да бъдат заразени стотици хиляди запалянковци, те да се приберат по домовете си и да заразят десетки милиони хора, и всичко това може да се случи преди да се появи първия сиптом на първия заразен.

          И това е само заплаха номер 1. Има и номер 2, за която ще си замълча, защото е още по-страшна и от първата, и затова се моля никой все още да не се е досетил за нея и никога да не се досеща.
          Събуди любопитство в мен отностно заплаха номер 2. Ако толкова някой би искал за заразява като вид тероризъм не би ли взел някой по-силен вирус?
          Аз вече мисля, че тук всичко се върти около парите, колко ще се направят от срива в икономиките - има единици, които ще направят големи пари, колко ще се направят от продажба на тестове, до колкото разбираме имало един одобрен само, после на ваксини и т.н., пак ще са единици фирми.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev

            Не говорим за това, което си написал, а за това, че с коронавирус лесно могат да бъдат заразени милиони хора преди въобще първия от тях да получи сиптоми и да разберем, че има някаква биологична атака. Това не го ли осъзнаваш или и ти не четеш написаното?

            Помисли си за терористите - те използват като оръжие всичко, което им попадне в ръцете. Не им е попадала атомна бомба и затова все още не са я използвали. Да, ама сега вече си имат вирус, при който хората могат да се заразяват един от друг преди още да са се появили първите сиптоми. Вируса е силно заразен, и в същото време лесен за пускане в обществото, например по стадионите по време на следващото световно по футбол. Буквално за 1 ден могат да бъдат заразени стотици хиляди запалянковци, те да се приберат по домовете си и да заразят десетки милиони хора, и всичко това може да се случи преди да се появи първия сиптом на първия заразен.

            И това е само заплаха номер 1. Има и номер 2, за която ще си замълча, защото е още по-страшна и от първата, и затова се моля никой все още да не се е досетил за нея и никога да не се досеща.
            Това което казваш ми е ясно. И затова аз ти казвам "всичко ново е добре забравено старо".
            Биологичните оръжия са известни още от древността и са били използвани много пъти. Прочети историята на тази тема и ще видиш.
            В миналото са намирали болни хора и са ги внедрявали в градове и села за да създадат епидемии. После като премине епидемията влизат войниците и завладяват територията.
            https://en.wikipedia.org/wiki/Histor...ogical_warfare

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              България е поръчала 1 милион теста за COVID-19

              https://nova.bg/news/view/2020/03/23...0%B0-covid-19/

              Ха сега продължавайте да ми твърдите, че говорим за обикновено грипче. По-скоро според мене говорим за друго - властимащите знаят нещо ужасно, но няма как да ни го кажат на всеослушание.


              Според мен знаят за математическия модел, според който излиза, че ако се заразят 60% от населението ще загинат 200 000 души в България. Това разбира се може и да не се сбъдне, но трябва да спазваме мерките и да се въведат по-строги ако е необходимо. Просто хората максимално трябва да ограничат движението си и срещите си с други хора. Може да звучи невероятно, но един човек ако си остане в къщи днес, може да спаси живота на десетки хора утре. Има голямо значение, че изпреварихме някои държави от Европа с няколко дни (за извънредното положение), няколко дни означава 2 пъти по-малко болни, една седмица, означава 4 пъти по-малко болни.

              Освен това нека не забравяме БЦЖ ваксината, според доста източници тази ваксина омекотява COVID 19.

              Също така данните от Русия са обнадеждаващи, там аналгин хинина не е забранен и се използват масово антибиотици. Западняците са прекалено стриктни с лекарствата и затова сега ще страдат много повече.

              Освен това според мен парацетамола е вреден, защото разрушава черния дроб, а той е на първа бойна линия при болестите, на запад абсолютно масово се използва парацетамол и дори го предозират, като по този начин си унищожават всички шансове. Едно много по-безвредно и добро лекарство като аналгин-хинина, беше забранено, а опасния парацетамол го пият на запад като захарчета.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                България е поръчала 1 милион теста за COVID-19

                https://nova.bg/news/view/2020/03/23...0%B0-covid-19/

                Ха сега продължавайте да ми твърдите, че говорим за обикновено грипче. По-скоро според мене говорим за друго - властимащите знаят нещо ужасно, но няма как да ни го кажат на всеослушание.
                Сега ще почнат да разправят че някой явно има далавера от тези тестове
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  8 критични + 3 смъртни. Затова бях за по-умерена линия на карантиниране, защото у нас не се е развила драматична ситуация. Истерясването вероятно предизвика повече фатални случаи, отколкото Короната. Освен това щамът при нас може да е променен, отслабен и пр. Дори да пренебрегнем икономическите загуби, сега хората стоят затворени, стресирани, дебелеят или линеят, лишени са от чист въздух и слънце. Режимът е солдатофонски, както го нарече свищовскя дървар. Но това изобщо не ме учудва като го знам възширочкия министр. На него истерясването му си е стил на работа. Събира около себе си лесно поддаващи се на внушение "особени" особи, истерясва ги с безспорните си сугестивни умения и повежда стадото я към блатото, я към урвата. Но толкова е акълът на некои сънародници. Покрай тях се увличат както широките народни масиь така и някои "политични" компетентни лица. Та се почва една борба я с бежанци, я с роми, я с общински проблеми - мисъл до мисъл да не остане, само влечението на треската и екзалтацията. Смешна работа! Та и сега така.
                  Само че пропускаш какво каза днес от щаба ген Мутавчиев днес ВМА и Пирогов са пълни на пълния си капацитет да приемат инфектирани пациенти ( заедно с подозрителните пациенти който още не са доказано болни но ги наблюдавали) и почват да се насочват следващите болни към други болници ...

                  Не мога да ви разбера тези дето не го хващате това как този вирус задръства болници ако се остави да шава, и колко време ще му отнеме медицината в софия да се върне на ниво от преди век, или да трябва да те настаняват заедно с болни дори и да си друг случай ако ти трябва интезивно
                  Last edited by marketleverage; 23.03.2020, 17:49.
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev
                    Като гледам разсъжденията в темата, оставам с впечатлението, че никой досега не се е досетил за двете най-опасни характеристики на този вирус, които със сигурност ужасяват всеки един разумен човек на планетата. Ще ви кажа само едната от тях, а за втората ще си замълча, че става още по-страшно от първата.

                    Та защо всички си мислите, че една бъдеща епидемия от този вирус ще се развие по същия сценарий като тази? Нали вече ви намекнах, че съществуващата епидемия е с ранг на ГЕНЕРАЛНА РЕПЕТИЦИЯ. Никой ли не се замисли и никой ли не се досети какво се случва след генералната репетиция? Никой ли не се досети, че следващия път някой може едновременно да зарази 100 000 човека например на някой голям стадион, и после докато първия от тях прояви сиптоми, заразените от раз в един ден ще скочат от нула на 10 милиона. Как тогава ще овладеем епидемията и смъртните случаи? Ще овладеем дръжки.

                    Този вирус вече го притежава всяка една организация по света, включая и терористичните. И е само въпрос на време някой болен мозък да го използва по ужасяващ начин. Това е по-страшно дори и от атомна бомба в ръцете на терорист. Умните хора по света вероятно отдавна са се досетили за този ужасяващ сценарий, и в момента вероятно трескаво мислят има ли въобще някакъв шанс той да бъде предотвратен.

                    Така че мислете бе хора, мислете ...... и престанете с вашите смешки за обикновения грип, че много се излагате. Грипа не е обикновен - това чудо има качествата на БОЕН ВИРУС, независимо дали е създаден случайно от природата или нарочно от някой болен мозък. И в двата случая обаче вече се сдобихме с още един дамоклев меч, надвиснал над главата на човечеството, и този меч има потенциала да е по-смъртоносен дори и от ядрена бомба.

                    Склонен съм да си мисля, че дори и след приключване на епидемията, мерките за антивирусна защита още много-много години ще бъдат тема номер 1 на обществото. Под една или друга форма властимащите непрекъснато ще ни напомнят как всеки един гражданин на света е длъжен в къщи и в аптечката на колата да има по няколко маски с висш клас на биологична защита, които да може да си ги сложи буквално 10 секунди след обявяването на всеобща тревога.
                    Всичко ново е добре забравено старо!

                    Корона вирусът който наблюдаваме сега е само едно ниво по опасен от обикновен сезонен грип тип Б.. Всъщност около 20% от сезонните грипове се причиняват именно от различни щамове на корона вирусите които са към 40 вида. Тези вируси са навсякъде около нас, в природата през цялата година и се активират само при определени условия когато има подходящи температури, влажност и др..
                    Заболеваемост от под 1 % и смъртност от под 5% е нищо!

                    Истински опасен вирус означава заболеваемост над 90% смъртност 50%+. Както е имало такива вируси в миналото.
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Bubonic_plague

                    Коментар


                    • България е поръчала 1 милион теста за COVID-19

                      https://nova.bg/news/view/2020/03/23...0%B0-covid-19/

                      Ха сега продължавайте да ми твърдите, че говорим за обикновено грипче. По-скоро според мене говорим за друго - властимащите знаят нещо ужасно, но няма как да ни го кажат на всеослушание.

                      Коментар


                      • Тази статия трябва да се прочете и на този учен трябва да му се помни името...!

                        https://dnes.dir.bg/na-fokus/10-stap...ev-pred-dir-bg

                        Ако ви е останало малко място в мозъка след напоителните беседи на 3 пъти магистъра...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev
                          Като гледам разсъжденията в темата, оставам с впечатлението, че никой досега не се е досетил за двете най-опасни характеристики на този вирус, които със сигурност ужасяват всеки един разумен човек на планетата. Ще ви кажа само едната от тях, а за втората ще си замълча, че става още по-страшно от първата.

                          Та защо всички си мислите, че една бъдеща епидемия от този вирус ще се развие по същия сценарий като тази? Нали вече ви намекнах, че съществуващата епидемия е с ранг на ГЕНЕРАЛНА РЕПЕТИЦИЯ. Никой ли не се замисли и никой ли не се досети какво се случва след генералната репетиция? Никой ли не се досети, че следващия път някой може едновременно да зарази 100 000 човека например на някой голям стадион, и после докато първия от тях прояви сиптоми, заразените от раз в един ден ще скочат от нула на 10 милиона. Как тогава ще овладеем епидемията и смъртните случаи? Ще овладеем дръжки.

                          Този вирус вече го притежава всяка една организация по света, включая и терористичните. И е само въпрос на време някой болен мозък да го използва по ужасяващ начин. Това е по-страшно дори и от атомна бомба в ръцете на терорист. Умните хора по света вероятно отдавна са се досетили за този ужасяващ сценарий, и в момента вероятно трескаво мислят има ли въобще някакъв шанс той да бъде предотвратен.

                          Така че мислете бе хора, мислете ...... и престанете с вашите смешки за обикновения грип, че много се излагате. Грипа не е обикновен - това чудо има качествата на БОЕН ВИРУС, независимо дали е създаден случайно от природата или нарочно от някой болен мозък. И в двата случая обаче вече се сдобихме с още един дамоклев меч, надвиснал над главата на човечеството, и този меч има потенциала да е по-смъртоносен дори и от ядрена бомба.

                          Склонен съм да си мисля, че дори и след приключване на епидемията, мерките за антивирусна защита още много-много години ще бъдат тема номер 1 на обществото. Под една или друга форма властимащите непрекъснато ще ни напомнят как всеки един гражданин на света е длъжен в къщи и в аптечката на колата да има по няколко маски с висш клас на биологична защита, които да може да си ги сложи буквално 10 секунди след обявяването на всеобща тревога.
                          Нека си има мерки за епидемиологична защита, но държавата не бива да се затваря. Трябва да се грижим за хората съвкупно, а не само за заболелите. Писал съм го и друг път, не може широкото бейби бум поколение и в тоя случай да налага своите интереси над всички, само защото вече е остаряло и се е поболяло. Благодарни сме му за поп културата и либерализацията на живота, но сега не бива да ни въвличат в режим на затъмнение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                            Ще вметна още една статистика за размишление.
                            Според Дневник и НОВА ТВ до 20 март имаме малко над 5000 направени теста, от които 112 положителни - това са около 2.2%. За цялото население на страната, това би означавало околко 150 000 заразени - да кажем, че не са 150 000, а са само 10 000 - трябваше от тях да има около 5% критични случаи, както говореха, това са 500 души. В момента имаме официално 8 критични случая от намерените 190 положителни проби. Къде са останалите критични случаи, защо не се тълпят пред болниците?

                            Преди да се въведе извънредното положение, хората доволно дълго се тълпяха по улиците, заведенията и на опашки по магазините и т.н.. Дори вчера пенсионерите щяха да се сбият кой да влезе пръв сутринта в магазина. Минаха повече от две седмици, защо не се появяват критични случаи?

                            Според мен няма 150 000 заразни (дори не знам от къде си я взел тази цифра). Другата причина е че в България основно сме се заразили отвън и сме по назад по отношение на заразата. Това че няма много случаи в момента не трябва да ни успокоява, а дори напротив, трябва да се готвим тепърва за "вълната" която евентуално ще ни залее.

                            Друг е въпроса, че може да има и други причини, но нека не обявяваме "победа" преди да сме сигурни. Това ще е най-лошия сценарии, да обявим "победа" да си тръгнем по старому... и после вируса да ни нокаутира. Нека не бъдем пълни наивници, ако след две седмици не сме залети от болни, ще можем да сме спокойни, че въведените мерки са дали резултат. После ще трябва да внимаваме да не се заразим отвън.... и много внимателно да вървим напред. Според мен извънредното положение трябва да продължи, докато не се излекува и последният болен... и дори по-дълго за всеки случай.... а хотелиерите временно да се преориентират към друг бизнес. Ясно е че няма как да има туризъм този сезон, че и следващия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Е, то нали на база на тези лайна смятаме какво е възможно сега - не са адекватни мерките, защото продължават да пускат емигрантите да се завръщат. Ако те не бъдат спрени, всякакви карантини на тукашните българи са безсмислени, защото това е вносен вирус, не е ендемичен (нали така беше думичката). То малко като булката не е девствена, ма ние купуваме червени чаршафи за сватбата, щото с японското знаме няма да стане работата - да ме прощавате за цинизма.

                              Иначе и Враца нямат инфекциозно, а е голям град, реално най-големият в целия Северозапад (Плевен не го броя), та болните ги пращат в Бяла Слатина - какво да ти кажа. Превенция, бате, превенция, а не лекуване на последиците, а превенция не значи стоене вкъщи, за д аутрепем икономиката, а палаткови лагери на всички емигранти. Ма както и да е, чакаме новите карантини - дали ще ги обявят по традиция в петък, или ще е по-рано?

                              п.С. матеев, БХ кара Тойота в такива моменти - харесва я марката, не ме питай откъде знам
                              Не ме пуснаха в банката ,щото съм без маска!Мамицата им!Нарушиха ми констатуционните права!Докъде я докарахме - да не можеш да влизаш в банката без маска!Е сега е времето да се обират банки!
                              Прав си за завръщащите се ...Ама ето ти още един недък на демокрацията в момент на криза...Айде и от мен малко "ако"-та...Ако сега беше байтошово време - от самолета,в автобуса,и от там в някоя почивна станция,пионерски лагер - под карантина....Тогава имаше и още едно предимство - тия дето щяха да се прибират от чужбина щяха да са единици...
                              Ама в едно либерално общество -не стига, че прибиращите се са хиляди,ами държавни почивни станции вече няма,па никой частник не съм чул ,че си дава хотела да се настаняват разни прииждащи от чужбина....Па ,ако му го вземе насила , ще ревне -помощ, комунисти,национализация....Палатков лагер....Можеше,ама пак по байтошово време,ама пък тогова,както споменах станции бол - не хиляди ,ами стотици хиляди капацитет имаха....
                              Всички си прибраха гражданите,които искат да се прибират....Не може само ние да ги оставим в нищото....Палатков лагер на летището,или между границите...Да бе да...И какво им пречи да си хванат дори и пеша пътя....
                              Last edited by retro_69; 23.03.2020, 17:46.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                                Ще вметна още една статистика за размишление.
                                Според Дневник и НОВА ТВ до 20 март имаме малко над 5000 направени тестове, от които 112 положителни - това са около 2.2%. За цялото население на страната, това би означавало околко 150 000 заразени - да кажем, че не са 150 000, а са само 10 000 - трябваше от тях да има около 5% критични случаи, както говореха, това са 500 души. В момента имаме официално 8 критични случая от намерените 190 положителни проби. Къде са останалите критични случаи, защо не се тълпят пред болниците?

                                Преди да се въведе извънредното положение, хората доволно дълго се тълпяха по улиците, заведенията и на опашки по магазините и т.н.. Дори вчера пенсионерите щяха да се сбият кой да влезе пръв сутринта в магазина. Минаха повече от две седмици, защо не се появяват критични случаи?
                                8 критични + 3 смъртни. Затова бях за по-умерена линия на карантиниране, защото у нас не се е развила драматична ситуация. Истерясването вероятно предизвика повече фатални случаи, отколкото Короната. Освен това щамът при нас може да е променен, отслабен и пр. Дори да пренебрегнем икономическите загуби, сега хората стоят затворени, стресирани, дебелеят или линеят, лишени са от чист въздух и слънце. Режимът е солдатофонски, както го нарече свищовскя дървар. Но това изобщо не ме учудва като го знам възширочкия министр. На него истерясването му си е стил на работа. Събира около себе си лесно поддаващи се на внушение "особени" особи, истерясва ги с безспорните си сугестивни умения и повежда стадото я към блатото, я към урвата. Но толкова е акълът на некои сънародници. Покрай тях се увличат както широките народни масиь така и някои "политични" компетентни лица. Та се почва една борба я с бежанци, я с роми, я с общински проблеми - мисъл до мисъл да не остане, само влечението на треската и екзалтацията. Смешна работа! Та и сега така.

                                Коментар

                                Working...
                                X