IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Пирамиде и Матеев, а и други в сферата на песимистичните представи, ... нека е по-кратко - Моля вижте цифрите и да си припомним отговора на лафа - какво правят боговете срещу фактите!?,
    Просто вижте цифрите с които нарастват заразените у нас. Не ви ли прави впечатление разликата с останалите държави?! Уж сте технически лица, а сякаш губите почва под краката. Каква е "кривата" на нарастване при нас, ами тя в последните дни е линейна (слава на бога)!! а не експоненциална като в другите пишман държави, нали така или греша. !? Това в случая е като шестицата на матурите Погледнете спрямо останалите тотално закъсали държави ( като база). Не е добре, когато се говори само в черни краски.

    Ние ги изпреварихме с мерките, при по-малко заразени хора. Това би трябвало да даде резултат, виж другите области в Китай, само в Ухан стана тежко, на другите места се отърваха с по-леки мерки и много по-малко заразени.

    Ако ние успеем да се отървем от масово заразяване, ще станем отличниците на Европа и на Света, но нека не се радваме предварително, не сме победили още.

    Също така аз смятам, че като по-малка държава имаме по-големи шансове, ако задържим строгите мерки, виж Сингапур. Там се справят добре, а са много по-гъсто населени от нас.
    Last edited by Xman1; 23.03.2020, 18:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Преди време, се сетих за заплаха №3 (или 4), свързах се с отговорните, започнах да ги информирам за проблема и...знаеш ли, какво получих? ПРЕДУПРЕДИТЕЛЕН ПРОТОКОЛ. Да не съм „плашел хората”.
      Пирамиде и Матеев, а и други в сферата на песимистичните представи, ... нека е по-кратко - Моля вижте цифрите и да си припомним отговора на лафа - какво правят боговете срещу фактите!?,
      Просто вижте цифрите с които нарастват заразените у нас. Не ви ли прави впечатление разликата с останалите държави?! Уж сте технически лица, а сякаш губите почва под краката. Каква е "кривата" на нарастване при нас, ами тя в последните дни е линейна (слава на бога)!! а не експоненциална като в другите пишман държави
      ps. Нека оставим хората които разбират повече от нас, да си свършат работата
      Last edited by precakanoto; 23.03.2020, 18:52.

      Коментар


      • Заразените в България вече са 201 човека от вече 16 области.

        https://esribulgaria.maps.arcgis.com...4311295dce390f

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Аз не съм лекар нито фармацевт ама и там некой далавераджия в комбина с гнусни и продажни политици е издействал забраната на аналгин хинина за да наложи неговото производство....както тука мафията направи скъпи неколко пътеки.Преди време бях залудял от бълхи на село.Нищо не помага ужас ви казвам.Кученцето сиромашкото като ме видеше с машината за пръскане идваше самичко при мене....Ликвидирах ги с едно ръсене с един японски селскостопански препарат падан.Е забраниха го.Всичко което вършеше работа го забраниха.Целта е да трупат кинта да пием бонбони вместо лекарства и да трупат пари като не ни минава.Аз и затова не пия лекарства и не ходя по доктори.Чувствам се в отлично здраве и знам че съм в Божийте ръце.Реши ли мога и здрав да си замина...

          Целта на западняците е за всяко нещо да тичаш в болница да те "лекуват" за хиляди евро/долари. Лошото е че като ходиш по болници се заразяваш от знайни и незнайни болести. Аз също повече от 10 години не съм ходил на доктор, не искам да имам досег изобщо с тия търгаши.

          Още повече сега с този вирус отиването в болница е много лоша идея.

          Според мен трябва да се възобнови производството на аналгин-хинин, западняците да умират, след като смятат че е вреден, аз не познавам някой да е умрял от това лекарство, но беше много ефективно за грип някога.

          Също амидофена и него го забраниха, той беше най-доброто лекарство за смъкване на температура.
          Last edited by Xman1; 23.03.2020, 18:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

            Как такъв вирус е успял да задръсти всички болници като имаме 190 заразени и повечето от тях са пратени под домашна карантина, защото нямат никакви симптоми?

            Не Е запълни всички болници ама ще успее бързо да ги запълним ако го оставим да в вилнее - махнем карантината (скоро и болницата до вас ) Китайската чума има около 15% хоспитализация (до 5% на респиратори) Сезонния грип има около 1% хоспитализация

            На брифинга в 17:00 часа

            на 16:15 -16 минути и 15 секудни е въпроса - във видеото го питат за ВМА и Пирогов
            Отговор - На пълен капациет са хоспитализираните пациенти!

            https://www.facebook.com/mma.vma/vid...1190252597346/


            Във връзка с увеличаване на случаите и изчерпване н акапацитета на ВМА и на „Пирогов” от Националния оперативен щаб ще направят предложение на министъра на здравеопазването да издаде заповед всяка една болница, независимо от вида на собствеността й, в тридневен срок да представи обособени отделения (оборудвани и с реанимационни легла), които да работят с COVID-19, поясни още проф. Мутафчийски.

            (кой се уредил там уредил, почват да пълнят по другите болници) аз така го разбирам

            вероятно не всички крила са за инфекциозни а имаш и други случай
            Last edited by marketleverage; 23.03.2020, 18:56.
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



              Според мен знаят за математическия модел, според който излиза, че ако се заразят 60% от населението ще загинат 200 000 души в България. Това разбира се може и да не се сбъдне, но трябва да спазваме мерките и да се въведат по-строги ако е необходимо. Просто хората максимално трябва да ограничат движението си и срещите си с други хора. Може да звучи невероятно, но един човек ако си остане в къщи днес, може да спаси живота на десетки хора утре. Има голямо значение, че изпреварихме някои държави от Европа с няколко дни (за извънредното положение), няколко дни означава 2 пъти по-малко болни, една седмица, означава 4 пъти по-малко болни.

              Освен това нека не забравяме БЦЖ ваксината, според доста източници тази ваксина омекотява COVID 19.

              Също така данните от Русия са обнадеждаващи, там аналгин хинина не е забранен и се използват масово антибиотици. Западняците са прекалено стриктни с лекарствата и затова сега ще страдат много повече.

              Освен това според мен парацетамола е вреден, защото разрушава черния дроб, а той е на първа бойна линия при болестите, на запад абсолютно масово се използва парацетамол и дори го предозират, като по този начин си унищожават всички шансове. Едно много по-безвредно и добро лекарство като аналгин-хинина, беше забранено, а опасния парацетамол го пият на запад като захарчета.
              Аз не съм лекар нито фармацевт ама и там некой далавераджия в комбина с гнусни и продажни политици е издействал забраната на аналгин хинина за да наложи неговото производство....както тука мафията направи скъпи неколко пътеки.Преди време бях залудял от бълхи на село.Нищо не помага ужас ви казвам.Кученцето сиромашкото като ме видеше с машината за пръскане идваше самичко при мене....Ликвидирах ги с едно ръсене с един японски селскостопански препарат падан.Е забраниха го.Всичко което вършеше работа го забраниха.Целта е да трупат кинта да пием бонбони вместо лекарства и да трупат пари като не ни минава.Аз и затова не пия лекарства и не ходя по доктори.Чувствам се в отлично здраве и знам че съм в Божийте ръце.Реши ли мога и здрав да си замина...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Преди време, се сетих за заплаха №3 (или 4), свързах се с отговорните, започнах да ги информирам за проблема и...знаеш ли, какво получих? ПРЕДУПРЕДИТЕЛЕН ПРОТОКОЛ. Да не съм „плашел хората”.
                Прав си. Сега ще си изтрия постингите и ще помоля всеки, който ги е копирал, също да ги изтрие. По добре е никой да не знае и никой да не се досеща.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                  Да, и съмртните случаи са на хора над средната продължителност на живота в страната. И аз през цялото време смятах частичната карантина за максималния вариант.
                  А тия първите двама май са си чистокръвни индийци

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                    Как такъв вирус е успял да задръсти всички болници като имаме 190 заразени и повечето от тях са пратени под домашна карантина, защото нямат никакви симптоми?
                    А ти по колко легла си мислиш, че има всяка една реанимация?
                    Ами по 3, 4 или 5 легла, и само големите болници може да имат по 7-8.

                    Освен това нали вече чу, че част от апаратите за интубация с години стоят завити под чаршафи и никога досега не са били използвани. Тоест има ги, но не се знае дали са пуснати в експлоатация, дали са в пълна комплектация, дали са тествани и въобще дали има специалисти, които да работят с тях. Представи си сега как ровят из кашните в мазата и вадят инструкции на английски с обем няколко стотин листа. Кой ще ги прочете, кога ще ги прочете, и как ще посмее да прави експеримент с живи хора с една толкова сложна и неизтествана машина?
                    Last edited by Mateev; 23.03.2020, 18:27.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                      Сега вече няма смисъл да смятам каквото и да е. Вече сме по пързалката и няма връщане
                      Сега ни слагат на пързалката, вярно в. Ала все още, надявам се, зависи и по нещичко от нас самите. Не унивай.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev

                        Не говорим за това, което си написал, а за това, че с коронавирус лесно могат да бъдат заразени милиони хора преди въобще първия от тях да получи сиптоми и да разберем, че има някаква биологична атака. Това не го ли осъзнаваш или и ти не четеш написаното?

                        Помисли си за терористите - те използват като оръжие всичко, което им попадне в ръцете. Не им е попадала атомна бомба и затова все още не са я използвали. Да, ама сега вече си имат вирус, при който хората могат да се заразяват един от друг преди още да са се появили първите сиптоми. Вируса е силно заразен, и в същото време лесен за пускане в обществото, например по стадионите по време на следващото световно по футбол. Буквално за 1 ден могат да бъдат заразени стотици хиляди запалянковци, те да се приберат по домовете си и да заразят десетки милиони хора, и всичко това може да се случи преди да се появи първия сиптом на първия заразен.

                        И това е само заплаха номер 1. Има и номер 2, за която ще си замълча, защото е още по-страшна и от първата, и затова се моля никой все още да не се е досетил за нея и никога да не се досеща.
                        Преди време, се сетих за заплаха №3 (или 4), свързах се с отговорните, започнах да ги информирам за проблема и...знаеш ли, какво получих? ПРЕДУПРЕДИТЕЛЕН ПРОТОКОЛ. Да не съм „плашел хората”.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          ...и сега си спрял да смяташ? Кое предизвика тази промяна?
                          Сега вече няма смисъл да смятам каквото и да е. Вече сме по пързалката и няма връщане

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                            Ако имаше толкова много заразени, щеше да има много повече в тежко състояние и много повече смъртни случаи.
                            Това имам предвид, че не мога да си го обясня. Такъв е процентът от пробите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                              Само че пропускаш какво каза днес от щаба ген Мутавчиев днес ВМА и Пирогов са пълни на пълния си капацитет да приемат инфектирани пациенти ( заедно с подозрителните пациенти който още не са доказано болни но ги наблюдавали) и почват да се насочват следващите болни към други болници ...

                              Не мога да ви разбера тези дето не го хващате това как този вирус задръства болници ако се остави да шава, и колко време ще му отнеме медицината в софия да се върне на ниво от преди век, или да трябва да те настаняват заедно с болни дори и да си друг случай ако ти трябва интезивно
                              Как такъв вирус е успял да задръсти всички болници като имаме 190 заразени и повечето от тях са пратени под домашна карантина, защото нямат никакви симптоми?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                                Да, и съмртните случаи са на хора над средната продължителност на живота в страната. И аз през цялото време смятах частичната карантина за максималния вариант.
                                ...и сега си спрял да смяташ? Кое предизвика тази промяна?

                                Коментар

                                Working...
                                X