IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един въпрос днес ми изникна: Знаете ли как е назначен НОЩ ( национален оперативен щаб) за борба с короната...?!?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


      Евала Преци !!!
      Ученото си е учено...

      пп Няма да те рзбере....
      стига ми, че ти ме разбра, чичо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Ще те изненадам ли ако ти кажа, че това което се случва утре е точно функция на това което се случва днес, (мат, модел амиго)
        Ти някога чувал ли си и влизал ли си в в система интегро-диференциални уравнения с начални условия. Началните условия могат да гарантират хаос в бъдеще, но може и да го избегнат! На тебе началните условия сякаш нищо не ти говорят. Земи се кротни малко с психясването. Хвърлял ли си топка като ученик, я си припомни и си отговори, защо онези с по-голяма маса и с по-голяма височина пращат топката по-далече от тебе
        Ей ама сте калпазани, как да не ви се радва човек, като тинейджърчета кой по-по да си покаже адреналина Кажете нещо убаво бе, кажете нещо мотивиращо, мигар ботев и лески за туй са си дали душите на ветъро

        Евала Преци !!!
        Ученото си е учено...

        пп Няма да те рзбере....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

          Преци, остави го тоя паникьор.
          Днес гледам че венцеслави бибитко... бил си карал сам "собствената кола"...?!?
          Матейко, тия жипки са платени с едни откраднати пари от едни ловни стопанства
          Maverik, ще призная, че отсъствах доста месеци от форума и не съм в час с жаргона, Не знам кой е бибитко и другите герои. Имах период на умопомрачителна концентрация, която не можа да намери под вола теле (в професионална сфера имам предвид, а така ми се искаше да намери..., че още не мога да се върна към реалността) Откровено споделям, че не съм в час с наименованията на политическите фигури

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            Чисто техннически въпрос,
            ако еврото вече го бяхме приели, по-лесно ли щеше да е за ЕС да ни помогне в ситуация "зла чума"
            Тцъ...,
            Не виждаш ли, че всеки сам се спасява...
            Размисли за ЕС...

            Коментар


            • Чисто техннически въпрос,
              ако еврото вече го бяхме приели, по-лесно ли щеше да е за ЕС да ни помогне в ситуация "зла чума"

              Коментар


              • Матеев, да те питам..., колко загуби има от субсидиите...?!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Заразените в България вече са 201 човека от вече 16 области.

                  https://esribulgaria.maps.arcgis.com...4311295dce390f
                  Лъжат! Много повече са от 201. Над 1000 са..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Ще те изненадам ли ако ти кажа, че това което се случва утре е точно функция на това което се случва днес, (мат, модел амиго)
                    Ти някога чувал ли си и влизал ли си в в система интегро-диференциални уравнения с начални условия. Началните условия могат да гарантират хаос в бъдеще, но може и да го избегнат! На тебе началните условия сякаш нищо не ти говорят. Земи се кротни малко с психясването. Хвърлял ли си топка като ученик, я си припомни и си отговори, защо онези с по-голяма маса и с по-голяма височина пращат топката по-далече от тебе
                    Ей ама сте калпазани, как да не ви се радва човек, като тинейджърчета кой по-по да си покаже адреналина Кажете нещо убаво бе, кажете нещо мотивиращо, мигар ботев и лески за туй са си дали душите на ветъро
                    Преци, остави го тоя паникьор.
                    Днес гледам че венцеслави бибитко... бил си карал сам "собствената кола"...?!?
                    Матейко, тия жипки са платени с едни откраднати пари от едни ловни стопанства

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Прав бях. Няма как да то го обясня и ти няма как да го разбереш. Въпроса за мене приключи, търси си друг за диалог.
                      За мен цифрите говорят сами, на тях вярвам повече, отколкото на многословия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        Ще те изненадам ли ако ти кажа, че това което се случва утре е точно функция на това което се случва днес, (мат, модел амиго)
                        Ти някога чувал ли си и влизал ли си в в система интегро-диференциални уравнения с начални условия. Началните условия могат да гарантират хаос в бъдеще, но може и да го избегнат! На тебе началните условия сякаш нищо не ти говорят. Земи се кротни малко с психясването. Хвърлял ли си топка като ученик, я си припомни и си отговори, защо онези с по-голяма маса и с по-голяма височина пращат топката по-далече от тебе
                        Ей ама сте калпазани, как да не ви се радва човек, като тинейджърчета кой по-по да си покаже адреналина Кажете нещо убаво бе, кажете нещо мотивиращо, мигар ботев и лески за туй са си дали душите на ветъро
                        Прав бях. Няма как да ти го обясня с думи и ти няма как да го разбереш. Въпроса за мене приключи, търси си друг за диалог.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Пирамиде и Матеев, а и други в сферата на песимистичните представи, ... нека е по-кратко - Моля вижте цифрите и да си припомним отговора на лафа - какво правят боговете срещу фактите!?,
                          Просто вижте цифрите с които нарастват заразените у нас. Не ви ли прави впечатление разликата с останалите държави?! Уж сте технически лица, а сякаш губите почва под краката. Каква е "кривата" на нарастване при нас, ами тя в последните дни е линейна (слава на бога)!! а не експоненциална като в другите пишман държави
                          ps. Нека оставим хората които разбират повече от нас, да си свършат работата
                          100+
                          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                          Коментар


                          • https://www.investor.bg/evropa/334/a...atelna-300988/

                            Mи как да не е атеист човек, няма господ...
                            Дано не го е хванал алцхаймера, че като забавя поне да не забравя.

                            Абе тоя адаш на синковеца изненадващо адекватен тия дни, първо вето наложи на простотиите на бсп, сега и за това е прав.

                            https://www.investor.bg/ikonomika-i-...rizata-300981/
                            Last edited by pipbel; 23.03.2020, 19:14.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Ти не разбра ли, че някои хора гледат не това, което се случва днес, а това, което ще се случи след няколко седмици, и дори това, което няма да се случи, но следващия път може и да се случи.?
                              Ще те изненадам ли ако ти кажа, че това което се случва утре е точно функция на това което се случва днес, (мат, модел амиго)
                              Ти някога чувал ли си и влизал ли си в в система интегро-диференциални уравнения с начални условия. Началните условия могат да гарантират хаос в бъдеще, но може и да го избегнат! На тебе началните условия сякаш нищо не ти говорят. Земи се кротни малко с психясването. Хвърлял ли си топка като ученик, я си припомни и си отговори, защо онези с по-голяма маса и с по-голяма височина пращат топката по-далече от тебе
                              Ей ама сте калпазани, как да не ви се радва човек, като тинейджърчета кой по-по да си покаже адреналина Кажете нещо убаво бе, кажете нещо мотивиращо, мигар ботев и лески за туй са си дали душите на ветъро

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Пирамиде и Матеев, а и други в сферата на песимистичните представи, ... нека е по-кратко - Моля вижте цифрите и да си припомним отговора на лафа - какво правят боговете срещу фактите!?,
                                Просто вижте цифрите с които нарастват заразените у нас. Не ви ли прави впечатление разликата с останалите държави?! Уж сте технически лица, а сякаш губите почва под краката. Каква е "кривата" на нарастване при нас, ами тя в последните дни е линейна (слава на бога)!! а не експоненциална като в другите пишман държави, нали така или греша. !? Това в случая е като шестицата на матурите Погледнете спрямо останалите тотално закъсали държави ( като база). Не е добре, когато се говори само в черни краски.
                                Ти не разбра ли, че някои хора гледат не това, което се случва днес, а това, което ще се случи след няколко седмици, и дори това, което няма да се случи, но следващия път може и да се случи. Може да ни наречеш параноици, но точно параноиците в Пентакона (и не само там) правят планове и харчат милиарди за неща, които никога не са се случвали, но за които има реална вероятност да се случат.

                                Не ми се сърди, но мисленето на някои хора в темата ми изглежда много плитко, първосигнално и детско. В същото време аз и Пирамид, и още 2-3 човека в темата имаме мислене на иноватори и изобретатели, което е многомерно, многовариантно, с много сценарии далече в бъдещето, в комплект с вероятноста за тяхното възникване. Няма как да го разбереш това, и няма как да ти го обясня с думи, но такива хора движат прогреса на човечеството, а не хората с ограничено мислене.

                                Хайде опитай се с думи да обясниш как изглеждат многомерните характеристики на някаква фигура в многомерното пространство, която освен всичко друго се променя и във времето. Представяш ли си го това, виждаш ли го картинно или графично в мозъка си?

                                Коментар

                                Working...
                                X