IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ситуацията е следната или всички се връщат на работа до 1 месец/даже е много/ или отиваме в сценарий Голямата депресия част 2......./тук вече ще се молите да умрете по бързо и обесените,самоубилите се и умрелите от глад ще са много повече от умрелите от коронавирус/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
      ...
      Коефициентът на смъртност (КС) се измерва в промили (‰) и показват броя починали (П) на всеки 1000 души от средногодишното население (СН). .....
      Спориш за терминология. Твоето е съвсем друг коефициент, който има съвсем друг смисъл. Ако приемем, че заразата се ограничи например само до територията на един град, и умрат 100% от хората, то тогава в световен план ще са умрели само 0.001%. Значи ли това че вируса е безопасен?

      Тоест двете чиска отчитат различни смъртности и човек не трябва да ги бърка едно с друго. По-вярното число е именно да се отчита какъв процент от заразените са умрели, защото заразата може да не е по целия свят, може дори да не е в една държава, а само в някаква провинция или град например.

      И за да има възможност да се прецени доколко смъртоносен е един вирус, трябва да се смята смъртноста именно на база броя на заразените, а не на база целия свят. Така се прави в науката. Та смъртноста на коронавируса в момента достигна почти до 15% на база на броя на заразените, и това го прави един от най-смъртоносните вируси, с които човечеството се е сблъсквало.

      Да, някой разтегач на локуми може да каже, че реалния брой на заразените е 10 или 100 пъти по-голям, и така да намали процента на 1.5 или дори на 0.15, но това ще си остане РАЗТЯГАНЕ НА ЛОКУМИ и нищо повече. Науката обаче (вирусилогията, математиката и статистиката) не работи с локуми, тя работи с точни и ясни числа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Нищо не издиша - формулата си е вярна, но при грешни данни естествено ще показва и грешни резултати. Ще показва и резултати с ниска достоверност, ако няма достатъчно на брой случаи.

        Специално при нидерландците ако подадените данни наистина са верни, то тогава да, смъртноста наистина е 99.28% (276 / 278 * 100). При тях обаче има още 5560 доказано заразени, които когато им приключи случая (смърт или излекуване) ще променят цифрата на смъртноста, изчислена по формулата.

        Колкото до целия свят, там вече са се натрупали десетки хиляди случаи, и формулата при тях вече показва достатъчно репрезентативно число, на което вече може да се вярва.

        Не знам защо продължавате да спорите, при това не спорите с мен, а с математиката. От другите теми знам, че сте скарани с математиката, но тука говорим за елементарно събиране и делене, което се учи още в първи клас.
        Статистиката е УНИКАЛНА НАУКА с неверни данни дава ВЕРНИ изводи ...
        Ти си способен с верни данни да изкараш САМО грешни изводи !?!?!?
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Нищо не издиша - формулата си е вярна, но при грешни данни естествено ще показва и грешни резултати. Ще показва и резултати с ниска достоверност, ако няма достатъчно на брой случаи.

          Специално при нидерландците ако подадените данни наистина са верни, то тогава да, смъртноста наистина е 99.28% (276 / 278 * 100). При тях обаче има още 5560 доказано заразени, които когато им приключи случая (смърт или излекуване) ще променят цифрата на смъртноста, изчислена по формулата.

          Колкото до целия свят, там вече са се натрупали десетки хиляди случаи, и формулата при тях вече показва достатъчно репрезентативно число, на което вече може да се вярва.

          Не знам защо продължавате да спорите, при това не спорите с мен, а с математиката. От другите теми знам, че сте скарани с математиката, но тука говорим за елементарно събиране и делене, което се учи още в първи клас.
          Честно казано не те разбирам.какво толкова се страхуваш от смъртта?Неизбежна е не си безсмъртен.Аз лично за пръв път се сблъсквам с такъв животински страх...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от щурец Разгледай мнение
            -да няма офшорки , колонии , рестрикции ,вето, санкции и много други

            -да си нарежат калашници ,ракети,космоси , бомби и тн

            нема да стане
            Некои работи ще станат въпреки сегашното им нежелания иначе си заминават.Просто ще бъдат принудени

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              и 99,5% смъртност при нидералндците - усещаш ли се как издиша тази теория, то бетер черната чума стана?
              Нищо не издиша - формулата си е вярна, но при грешни данни естествено ще показва и грешни резултати. Ще показва и резултати с ниска достоверност, ако няма достатъчно на брой случаи.

              Специално при нидерландците ако подадените данни наистина са верни, то тогава да, смъртноста наистина е 99.28% (276 / 278 * 100). При тях обаче има още 5560 доказано заразени, които когато им приключи случая (смърт или излекуване) ще променят цифрата на смъртноста, изчислена по формулата.

              Колкото до целия свят, там вече са се натрупали десетки хиляди случаи, и формулата при тях вече показва достатъчно репрезентативно число, на което вече може да се вярва.

              Не знам защо продължавате да спорите, при това не спорите с мен, а с математиката. От другите теми знам, че сте скарани с математиката, но тука говорим за елементарно събиране и делене, което се учи още в първи клас.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Не!!!! Битката ще е до последна капка сперма,докато не се хвърли кърпата.Американците полудяха с
                техните печатници.
                Те където са се запътили ние от там се връщаме.Печатниците ще им докарат Гражданска война гледам че добре се въоръжават.Остава да огладнеят или да изперкат вследствие затварянето и стой та гледай....Но за тия ич ми не дреме дори напротив искам Божият гняв да се стовари отгоре им заради злините които причиниха на целият свят

                Коментар


                • да седнат и да се споразумеят
                  -да няма офшорки , колонии , рестрикции ,вето, санкции и много други

                  -да си нарежат калашници ,ракети,космоси , бомби и тн

                  нема да стане

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    и 99,5% смъртност при нидералндците - усещаш ли се как издиша тази теория, то бетер черната чума стана?
                    Ама нищо не разбираш . След короната ще имаме и нова статистика. Само не знам паниката матеева дали има толкова голямо число да я измери
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар



                    • Така че твоята формула става за разтягане на локуми, но не и за точна статистика, на която се базира моята формула. Плюс това пак повтарям

                      формулата ми
                      е по-добра
                      от формулата
                      ти

                      Да се свършва този спор

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Тая гад ще принуди големите Китай Русия САЩ и ЕС а може и други да седнат и да се споразумеят иначе мор.Как искат да я кръстят ама вече няма да има държава която да мами целият свят и да налага санкции и да води войни...Разумът ще надделее.А защо новата валута примерно да не се казва специални права на тираж например
                        Не!!!! Битката ще е до последна капка сперма,докато не се хвърли кърпата.Американците полудяха с
                        техните печатници.

                        Коментар


                        • Last edited by Mateev; 24.03.2020, 21:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Ами кой тогава,остава златото?
                            Тая гад ще принуди големите Китай Русия САЩ и ЕС а може и други да седнат и да се споразумеят иначе мор.Как искат да я кръстят ама вече няма да има държава която да мами целият свят и да налага санкции и да води войни...Разумът ще надделее.А защо новата валута примерно да не се казва специални права на тираж например

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Да бе, да бе, така е, но в твоята "формула" има числа, които никой не ги знае какви са и никога няма да ги разбере. Така че твоята формула става за разтягане на локуми, но не и за точна статистика, на която се базира моята формула. Плюс това пак повтарям - тази формула не съм я измислил аз - това е формулата, по която ВИНАГИ и НАВСЯКЪДЕ във ВСЯКА ЕДНА ЕПИДЕМИЯ се смята процента на смъртност спрямо хората, които ДОКАЗАНО СА БИЛИ ЗАРАЗЕНИ.

                              Между впрочем тази формула показва 45% смъртност за Италианците, 42% смъртност за Испанците, 25% смъртност за Французите, и това всъщност обяснява защо се е вдигнала общата световна смъртност. Тези числа дори не съм ги смятал - просто опидох на сайта и ги проверих какви са. Същото можете да го направите и вие, ако чукнете на линка на всяка една държава.

                              https://www.worldometers.info/coronavirus/

                              И да, за Китай тази смъртност си остава 4% и това е числото, което е останало в главите ви, но по същата формула за Китай са смятани и другите държави, и смъртноста при някои тях НАИСТИНА Е УЖАСЯВАЩА. Учудвам се, че досега никой не го е забелязал това.
                              и 99,5% смъртност при нидералндците - усещаш ли се как издиша тази теория, то бетер черната чума стана?
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Матеев,за да разберем точния процент на смъртност,трябва да бъде изследвано целокупното население ,да се установи ,колко са наистина заразените,а предвид спецификата на тоя вирус ,заразените може и да се окажат в пъти повече,а от там и смъртността в пъти по-малко...Но дори и да се изследва целокупното население,кой може да даде гаранции,че даже някой с отрицателен тест,не го е "прекарал" вече и по тоя начин ще влезе в статистиката като здрав-недаразяван,а не като заразен-излекуван ....Мисля,че малко пренагнетяваш обстановката....Ако си прочел мненията,ще знаеш ,че не съм от тези,дето казват,че "таково животно нема",но пък и прекомерното нагнетяване на обстановката предвид недостатъчната информация ,която имаме(изследване на силно ограничен кръг от хора),пак не го намирам за особено коректно....
                                Да бе, да бе, така е, но в твоята "формула" има числа, които никой не ги знае какви са и никога няма да ги разбере. Така че твоята формула става за разтягане на локуми, но не и за точна статистика, на която се базира моята формула. Плюс това пак повтарям - тази формула не съм я измислил аз - това е формулата, по която ВИНАГИ и НАВСЯКЪДЕ във ВСЯКА ЕДНА ЕПИДЕМИЯ се смята процента на смъртност спрямо хората, които ДОКАЗАНО СА БИЛИ ЗАРАЗЕНИ.

                                Между впрочем тази формула показва 45% смъртност за Италианците, 42% смъртност за Испанците, 25% смъртност за Французите, и това всъщност обяснява защо се е вдигнала общата световна смъртност. Тези числа дори не съм ги смятал - просто опидох на сайта и ги проверих какви са. Същото можете да го направите и вие, ако чукнете на линка на всяка една държава.

                                https://www.worldometers.info/coronavirus/

                                И да, за Китай тази смъртност си остава 4% и това е числото, което е останало в главите ви, но по същата формула за Китай са смятани и другите държави, и смъртноста при някои тях НАИСТИНА Е УЖАСЯВАЩА. Учудвам се, че досега никой не го е забелязал това.

                                Коментар

                                Working...
                                X