IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Пиша дълги и подробни постинги заради нискоинтелигентната част от пишешите в темата, иначе останалите ме разбират от половин дума. Но сега като се замисля, ти си напълно прав. Няма смисъл от подробни постинги, защото нискоинтелигентните така или иначе не ги четат, пък дори и да ги прочетат - няма да ги разберат. Също така с тях не може да се спори, защото те не разбират от разумни доводи - разбират само от заяждания, подигравки и обиди. То и без това друго мозъка им не може да сътвори.
    "Халваджия за бозаджия", Матеев?

    Умря ли циганката, която те хвалеше, та се кефиш на обезценения отвсякъде политически трол барбарон?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Пиша дълги и подробни постинги заради нискоинтелигентната част от пишешите в темата, иначе останалите ме разбират от половин дума. Но сега като се замисля, ти си напълно прав. Няма смисъл от подробни постинги, защото нискоинтелигентните така или иначе не ги четат, пък дори и да ги прочетат - няма да ги разберат. Също така с тях не може да се спори, защото те не разбират от разумни доводи - разбират само от заяждания, подигравки и обиди. То и без това друго мозъка им не може да сътвори.
      С цялото ми уважение към теб, допускаш две грешки:

      1. Пиши, за хилядите, които ни четат, но не участват. На тях си най-полезен;
      2. Избягвай фиксирането в двмата или трима окровени тъпака, те са си процент от всяка група (камбаната на Гаус), не това е целта на заниманието. Излишно е да изполваш думата “малоумници”, както е излишно и да се пише в ярки цветове или само с главни букви и болдване. Тук не визирам само теб.
      Last edited by Selena; 26.03.2020, 13:27.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Ти имаше същата позиция и за издръжливостта на вируса върху повърхности. Заяждаше се с мен, че не издържал 9 дни върху някои повърхности, а се оказа, че издържа 17 дни.
        Не знам за Хънтъра, но в това число сам и аз и продължавам да твърдя, че не е доказано дългото съществуване на ковида извън живо тяло. Разни "доказателства" като "между 3 часа и 7 дена"... хе-хе – все пак колко?

        Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
        Вирус има. Кой и защо го е пуснал е друга бира.
        И колко е смъртоносен също е друга бира.


        Чакам снимките от ледената пързалка в "мадрид" (както пишеш) затрупана с мъртви тела, леля...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

          Имаше един филм за Япония. Голяма мизерия. Като няма какво да се яде старците хващат пътеката към гората. Никой не ги изпраща. Може би си гледала филма или си чела нещо.
          Старинен обичай, нарича се убасуте. Преди време гледах филм за Гората на самоубийствата и там го споменаха. В превод думата означавала "да изоставиш майка си".
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Пиша дълги и подробни постинги заради нискоинтелигентната част от пишешите в темата, иначе останалите ме разбират от половин дума. Но сега като се замисля, ти си напълно прав. Няма смисъл от подробни постинги, защото нискоинтелигентните така или иначе не ги четат, пък дори и да ги прочетат - няма да ги разберат. Също така с тях не може да се спори, защото те не разбират от разумни доводи - разбират само от заяждания, подигравки и обиди. То и без това друго мозъка им не може да сътвори.
            Кой те излъга за това е червеното?
            Какъв тест пусна?
            Че аз имам и IQ 152 далечната 98 година.
            Твоето колко е?
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Щото там ги събират.
              То и в гробищата е пълно с кръстове.
              Да ме прощават другите религии нямам представа при тях как е
              А преди защо не ги събираха там, а карахме зимни кънки? И ти ще ме прощаваш, но кръстовете в гробищата са се акумулирали за последните 20 -30 години, а не за два месеца.
              Last edited by Selena; 26.03.2020, 13:21.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Имаше един филм за Япония. Голяма мизерия. Като няма какво да се яде старците хващат пътеката към гората. Никой не ги изпраща. Може би си гледала филма или си чела нещо.
                Пак култура базирана на сурови безмилостни условия. За тях, но по подобен начин ескимосите оставят в снега старите хора ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Колега, сбъркал си аудиторията
                  Тук не четат и не мислят, само пишат
                  Пък и се изразявай по-накратко
                  Пиша дълги и подробни постинги заради нискоинтелигентната част от пишешите в темата, иначе останалите ме разбират от половин дума. Но сега като се замисля, ти си напълно прав. Няма смисъл от подробни постинги, защото нискоинтелигентните така или иначе не ги четат, пък дори и да ги прочетат - няма да ги разберат. Също така с тях не може да се спори, защото те не разбират от разумни доводи - разбират само от заяждания, подигравки и обиди. То и без това друго мозъка им не може да сътвори.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Обясни ми защо тогава ледената пързалка на мадрид е препълнена с трупове?
                    Препълнена е, защото вирусът е много заразен и много бързо развиващ се. За два дни след проявените симптоми си мъртъв,ако те хване двойна пневмония. И вместо за сезона да има 15 000 жертви от грип, има 15 000 жертви от вируса за една седмица.

                    Коментар


                    • Last edited by Selena; 26.03.2020, 13:30. Причина: Извинявам се постът бе за друг адресат.

                      Коментар


                      • Доста умно и находчиво:

                        2. Смъртност спрямо броя на доказано заразените. Може да се сметне точно само след приключване на епидемията.

                        Мисли, преди да пишеш....
                        И това ще мине ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                          Никой не твърди че всички болни са открити, няма нужда генерал да ми го казва че и да го чувам. Да, реалната смъртност е по-малка от тая дето излиза с бакалски сметки с официалните цифри. Но да ми казва някой че смъртността била 0.01%, това е идиотизъм.
                          При коефициент на разпространение от между 1.5 и 3.5 (приемам, че е по средата) и доказаната вече температурна и физическа устойчивост на вируса с дни, и че масовото заразяване е започнало още от декември...., да се смята, че в света са болни само 500 000 човека не е идиотизъм, а е свещена тъпота... в никакъв случай не визирам теб, просто си коментирам.

                          Коефициентът на разпространение на грипа е 1.3.

                          ​Този сезон в щатите има поне 34 000 000 болни от грип. При положение, че има и ваксина...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Сметките с официалните цифри са всичко друго, но не и бакалски. Точно обратното - те са истинските сметки, защото са базирани на истинската официална информация. Бакалски са всички останали сметки, които един или друг разтегач на локуми публикува по света и у нас.

                            Нискоинтелигентните драскачи все още не могат да осъзнаят, че има РАЗЛИЧНИ ВИДОВЕ СМЪРТНОСТ, като например:
                            1. Смъртност спрямо броя на излекуваните и починалите. Може да се сметне сега веднага, защото имаме всички данни.
                            2. Смъртност спрямо броя на доказано заразените. Може да се сметне точно само след приключване на епидемията.
                            3. Смъртност спрямо общия брой на предполагаемо заразените. Може да се сметне след приключване на епидемията, но числото ще е субективно.
                            4. Смъртност спрямо броя на населението. Може да се сметне точно, но само след приключване на епидемията.

                            Нискоинтелигентните драскачи разсъждават само в черно и бяло, и затова признават само един вид смъртност - тази, която техния болен мозък си е въобразил, че е единствената истинска и друга такава няма и не може да има. Само обаче видяхте, че по време на развитието на една епидемия можем с точност да смятаме само смъртноста по точка 1, и затова смятаме само нея.

                            Живот и здраве епидемията да свърши, и тогава ще можем да сметнем смъртностите и по останалите точки. Към момента обаче числата по тези точки са неизвестни, и невежите нискоинтелигентни драскачи с удоволствие си ги измислят по свой вкус и след това на база на измислиците си плещят простотии и разтягат локуми из медиите и форумите по света.

                            Има една единствена официална смъртност, базирана на съществуващите официални данни, и аз съвсем безпристрастно смятам само и едниствено нея. Всяко едно друго число, което се плещи във форума, е само и единствено субективна измислица на някой разбрал-недоразбрал, който в повечето случаи е скаран с математиката и с логиката.
                            матейко какво виждаш в
                            2+2=4

                            Щото аз виждам 2 родители + 2 деца = семейство
                            Виждам възпроизвеждане на човека, продължаване на рода ….
                            ти виждаш САМО 2+2=4 което АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ ТИ ГОВОРИ.
                            Няма да ме разбереш не се и опитвай - ти си "БОГ" не може да се занимаваш с мене
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение







                              Карат вода от 99 кладенеца за да изчислят хиперспекулативна смъртност, при условие че имаме диамантена принцеса с точни данни за смъртостта:
                              700 заразени, 10 умрели, 15 в критично състояние. Засега 1.4% смъртност, потенциално 3.5%.
                              Точно така се смята, не разбирам как може да бъде смятано по друг начин освен по някаква езотерична математика. Ако тия 15 човека оздравеят, по дългата таблица на Матеев трябва да смятаме смъртността като 10/(10+15)=40%.
                              Но, има друго, което е любопитно. Италианците изкараха, че всеки втори от интубираните умира. Това е 50% от тях. Франсетата отидоха още по-далеч, те заявиха, че 80% от интубираните умират. А световната олелия е за апарати и легла за интензивно лечение, като това отнема 25 кв.м. площ на система. Затова Пирогов и ВМА се задръстиха с 35 пациенти. Възниква един въпрос - това ли е факторът, който може да бутне една здравна система?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                                Имаше един филм за Япония. Голяма мизерия. Като няма какво да се яде старците хващат пътеката към гората. Никой не ги изпраща. Може би си гледала филма или си чела нещо.
                                Спомням си и разказ на Джек Лондон по темата: в гладни времена ескимотата оставят, в далечния преход към по-хранителни места, стареца след себе си, със запален огън и дърва около него, за да отбива атаките на вълците, та да умре само от бялата смърт. Такъв бил обичаят.
                                Доколко ли е истина?

                                Коментар

                                Working...
                                X