IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    Теория на конспирацията или обикновена статистика обусловена от културни особености или от нещо друго.
    https://twitter.com/TrevorSutcliffe/...98835036979200
    Това се потвърждава и от статистиката по държави. Ако говорите италиански, риска да се тръшнете от вируса е многократно по-голям, отколкото ако сте немско-говорящ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

      това е интересно - въпроса за нас нали ни изкарваха със междини гени межу западно евразииски и средиземноморски гени на последните проучвания който имаше

      Дали ще сме близо до франция и италия и испания или до германия
      Изкарали са ни такива за квито им е платено да ни изкарат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        Знаеш ли какво си мисля,Селена...Много,не казвам всички,а много от тия които в момента неглижират ситуацията всъщност премират от страх...И всячески се опитват да прогонят тая мисъл,че се случва нещо необичайно,може би доста сериозно и опасно....Колко опасно -някой ,като теб вероятно вече са разбрали...Други -като нас,предвид по-ранните мерки се надявам да го "получим" в по-смекчен вариант...И когато човек до последно се опитва да не приеме реалността,то тя му се стоварва с цялата си тежест,и неподготвеният си плюе на петите, изпаднал вече в панически страх....
        Извинявам се, че се намесвам в чужд разговор, но нали затова сме във форум

        Съгласен съм с изказаното мнение. Тези който се надсмиват и неглижират са още във фазата на отричането. Други, за разлика от тях, поради навременната информираност и подготовка сме вече психически привикнали към новата ситуация и проблема. Един вид с едни гърди напред сме. Това разбира се не трябва да ни кара да сваляме гарда. Ранното осмисляне и приемане на променената реалност, води до по-бързо адаптиране към последващите промени и запазване на психичното здраве.


        Поздрави и успех!
        MG Academy e компания за професионално обучение специализираща в сферата на soft skills, мениджмънт, финанси, маркетинг и информационни технологии.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Теория на конспирацията или обикновена статистика обусловена от културни особености или от нещо друго.

          https://twitter.com/TrevorSutcliffe/...98835036979200
          това е интересно - въпроса за нас нали ни изкарваха със междини гени межу западно евразииски и средиземноморски гени на последните проучвания който имаше

          Дали ще сме близо до франция и италия и испания или до германия
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Теория на конспирацията или обикновена статистика обусловена от културни особености или от нещо друго.

            https://twitter.com/TrevorSutcliffe/...98835036979200

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Винаги запазвам ироничното, дори в критични ситуации............. Въобще тия динамични редици са доста сложни и само си чешем езиците, но Матейко прехвърли търпимото като пр до крайния резултатоизведе смъртност от умрели/оздравели, което си е почти нонсенс. И после почна да ругае, наместо да се вразуми. Така лакърдия не става.
              Ако позволиш, след като отразя, че ако почерпиш, ще ти сложа +, "смъртност от болест" следва да е едно простичко уравнение, независимо от това дали е след края, на периоди или ежедневно - натрупването на величините ще води към едно. Аз лично се замислям, защо не се намери някой да съобщава точно тестуваните и резултатите от СЪОТВЕТНОТО изследване. Не ми се вярва, че не го следи някой. Ако нямат тези данни ... не са добре нещата. Та тези числа, като се наслагват с Ум/Положителни (умишлено не използвам "заразени") могат да представят една реалистична картина, която във времето ще бъде все по-близо до окончателния бъдещ резултат. Наздраве! Пардон, тук не трябва да се наздрависваме....
              И това ще мине ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Ми който неглижира чумата на 21 век, си е негов проблем - той ще се разболее и умре, все пак имаме 15% смъртност, даже в България е 45% (добре че кирчо гела оздравя, че иначе беше 50% смъртността) - 4 излекувани и 3 умрели. Казах ти, със спин-а е същото - който иска да си чука на частно, да си чука - презервативът не пази на 100%, носи си риска, който го е страх, седи си дома и прави упражнения за предмишница - така 100% не се заразява и си е супер
                Зарежи смятането на смъртност така.... тази сметка ще излезе като случаите приключат.... - този който я неглижира , може в последствие да е асимптоматичен преносител и да заразява други (не носи обикновенна маска сее зараза като говори - от изпаранията или киха, кашля - сее по продутктие в магазина итнт) , презерватива може да не е 100% ама ако сложиш два риска пада още от да е само 1 (така че и при източника и при присътващия да го има)

                Нали има и женски презервативи все едно тя да носи женски https://en.wikipedia.org/wiki/Female_condom a ти мъжки = на всички да са с маска
                Last edited by marketleverage; 26.03.2020, 16:34.
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Мога ли да те попитам нещо - Каролев е капут и рядко срещан малоумник, който познавам задочно, но можеш ли да ми обясниш ти или който и да е друг, като как би се заразил от него или мен, ако не ме среща или е облечен във водолазен костюм, както всички сте екипирани? какво очавакте, че след 2 седмици всичко ще изчезне? Или след два месеца? Ми няма да изчезне и какво ще правим тогава? Ще затворим държавата за 2 години? Или 20? Личната превенция е преди всичко, останалото е перверзия, в която искаш 7 милиона да се съобразят и да затворят държавата за 3 умрели бабички с по 7 инсулта - та ако ти се пазиш, вероятността да се заразиш е нищожна. Горе-долу като със спин-а, нали?

                  Апропо, това не съм го казвал и не е мое мнение. Вярвам, че Гешев е радост, а генералгоджи е слънце. Смъртността е 15%, другото е фалшиви новини!
                  По принцип съм съгласен с тезата , че много от нещата са преекспонирани - новините , статистиките, мерките ... но за това не си прав.
                  Знаеш какво става като чуеш : Е...ал съм му ... или Те ша ми кажат кво да правя
                  ...и карат в насрещното или аварийната лента
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                    Мерките за ограничаване на движението при ниска степен на заразяване са прекалени. Те могат да имат смисъл при епидемичен взрив, но въведени преди него изтощават дисциплината и ако все пак се случи взривът, хората няма да имат силици да продължат да се изолират. Както при търгуването с акции, темпоралният цикъл е изключително важен за добрия резултат. А у нас всичко се прави на безумна офанзива, но докато се перчим от победата, идва и отстъплението.
                    Много сложно го обясни - аз чета на децата приказката за лъжливото овчарче по този повод
                    Всяка прилика с действителни лица е случайна. Вярвам, че гешев е радост, а генералгоджи е слънце, смъртността е 15% и добре че ръсят със захар, иначе щеше да е 150%
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Обаче имат 99% смъртност - вай, изгинаха като нация нидерландците, мога да приема Дутцен Крос на гости - ще командировам жената на село, да се пази от чумата в София, Тъкмо ще и покажа, че и белите можем някои работи, щото то мултикултурализъм, ма после що жените не можели да паркират - понеже мъжете винаги ги лъжели колко са 20 сантиметра
                      И ти ли, Бруте, стана последовател на Матейко!

                      Коментар


                      • Смъртност поради многогодишна злоупотреба с антибиотици. Сега нито възрастните ще спасим, ами и младите ще останат без работа. За това ли беше цялата дандания и цирк?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                          Не всички който е срешнал по трасето София - Разлог имат средства да се пазят - даи малко време да наваксаме с персоналните предпазни средства и ще почнем да рестартираме икономиката със съответните огрничения - да не може в определени бинзеси да се влиза без маска за да пазиш другите


                          ПП В БГ цифрите са толкова добри защото имахе и грипна ваканция от 6-11 което също е форма на карнатина преди да почнат случайте и при откриване на първия случай ограничихме кръчми кина и театри

                          Когато имаш болест с екпоненциално нарастване на случайте всяка малка пречка в началото дава огромни резултати в последствие...
                          Ми който неглижира чумата на 21 век, си е негов проблем - той ще се разболее и умре, все пак имаме 15% смъртност, даже в България е 45% (добре че кирчо гела оздравя, че иначе беше 50% смъртността) - 4 излекувани и 3 умрели. Казах ти, със спин-а е същото - който иска да си чука на частно, да си чука - презервативът не пази на 100%, носи си риска, който го е страх, седи си дома и прави упражнения за предмишница - така 100% не се заразява и си е супер
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Мога ли да те попитам нещо - Каролев е капут и рядко срещан малоумник, който познавам задочно, но можеш ли да ми обясниш ти или който и да е друг, като как би се заразил от него или мен, ако не ме среща или е облечен във водолазен костюм, както всички сте екипирани? какво очавакте, че след 2 седмици всичко ще изчезне? Или след два месеца? Ми няма да изчезне и какво ще правим тогава? Ще затворим държавата за 2 години? Или 20? Личната превенция е преди всичко, останалото е перверзия, в която искаш 7 милиона да се съобразят и да затворят държавата за 3 умрели бабички с по 7 инсулта - та ако ти се пазиш, вероятността да се заразиш е нищожна. Горе-долу като със спин-а, нали?

                            Апропо, това не съм го казвал и не е мое мнение. Вярвам, че Гешев е радост, а генералгоджи е слънце. Смъртността е 15%, другото е фалшиви новини!
                            Мерките за ограничаване на движението при ниска степен на заразяване са прекалени. Те могат да имат смисъл при епидемичен взрив, но въведени преди него изтощават дисциплината и ако все пак се случи взривът, хората няма да имат силици да продължат да се изолират. Както при търгуването с акции, темпоралният цикъл е изключително важен за добрия резултат. А у нас всичко се прави на безумна офанзива, но докато се перчим от победата, идва и отстъплението.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Засега имат само 356 умрели.
                              Обаче имат 99% смъртност - вай, изгинаха като нация нидерландците, мога да приема Дутцен Крос на гости - ще командировам жената на село, да се пази от чумата в София, Тъкмо ще и покажа, че и белите можем някои работи, щото то мултикултурализъм, ма после що жените не можели да паркират - понеже мъжете винаги ги лъжели колко са 20 сантиметра
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • сега ингилизите почват да го поемат целия. цирка сега при тях сега започва.
                                https://www.dnes.bg/notifikacii/2020...-london.443644

                                Коментар

                                Working...
                                X