IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ИСТИНАТА ЗА КОРОНА ВИРУС
     
    Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Драгоданов, тук съм съгласен - не е висока, стандартна, но за България е висока, тъй като у нас личната хигиена е ниска (казвам го като човек, който ползва основно градски транспорт, нищо че има две коли, та имам наблюдение) - не се изразих правилно. Дезинфектанти съм ползвал веднъж, пак по желание на жена ми, напукаха ми се ръцете и се отказах. останете си здрави и не изпадайте в паника - вирус като вирус, най-важното е да не убиваме икономиката, което съвсем скоро ще се разбере и от БХ и компания.
      За личната хигиена на мнозинството от българите, ДА, ФАКТ, ПРАВ СИ! За съжаление си прав! В по-горния си постинг не се заяждам!
      Относно напукването на ръцете- това е нормален ефект при употреба на дезинфектант /медицински такъв/ с по-висока концентрация на етилов алкохол в него /от порядъка на над 70%/, или при диркетната употреба на етилов спирт. 90-95% концентрация.. Няма нищо страшно!Ефектът на изсъхането, ,,изпършавяването", напукването на епидермиса бързо отминава, особено, когато си си вкъщи, не излизаш и само се миеш със сапун, а не се налага да използваш често дезинфектант. Казвам ти го, като човек, който, когато е навън, на път за офиса, или на пазар или просто някъде по институциите, на ден изразходвам по около 50 мл течен дезинфектант за ръце

      Коментар


      • Eх, ех, ех, как започнахме пак от състрадателността и частното да псуваме олигофрените - признавам, гюбелсовата пропаганда е нищо, сравнена с модерния инфлунсър във всичките му форми! Ми никой не отрича правото на живот на никого, по никакъв начин, но ако нямаше пари, изработени от обикновените бачкери, и иновации, които няма как да се случат, като си седиш вкъщи, хирургът нямаше да може да спаси никого и приказката щеше да свърши, преди да е започнала! Искайки от олигофрените като мен да си седят вкъщи, колко ли пък малко се изисква от неолигофрените да не ни обричат на гладна смърт (образно казано), щото олигофрените сме милиони, много милиони само в Бг...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          За мен е много интересен този точно момент - че проблема независимо дали е реален или измислен, води до преоценка на стойностите на обществото и множество конфликти /дори и в този форум/. Най-интерсените разделителни линии са по дихотомиите млади/стари, животи/икономика, свои/чужди и бедни/богати. Ясно е, че икономиката рано или късно ще се възстанови, но с обществото ще е много по-трудно, защото тази криза е изпитание за цивилизацията.

          „Преди години антроположката Маргарет Мийд била попитана от студент какъв според нея е първият признак за цивилизация в дадена култура. Студентът очаквал Мийд да говори за кукички за риболов или глинени съдове, или каменни мелници.
          Но не. Мийд отговорила, че първият признак за цивилизация в древна култура е бедрена кост, която е била счупена и след това е зараснала. Мийд обяснила, че в животинското царство, ако си счупиш крака, умираш. Не можеш да избягаш от опасността, не можеш да стигнеш до реката, за да пиеш вода или да ловуваш за храна. Ти си месо за дебнещите зверове. Никое животно не оцелява със счупен крак достатъчно дълго, за да зарасне костта.

          „Счупена бедрена кост, която е зараснала, е доказателство, че някой е отделил времето да остане при този, който е паднал, превързал е раната, пренесъл е човека до безопасно място и се е грижил за него в процеса на възстановяване. Помагането на някой друг във време на трудности е мястото, където започва цивилизацията“ – казала Мийд.“


          – Ira Byock (2012). The Best Care Possible: A Physician's Quest to Transform Care Through the End of Life. New York: Avery.
          ++++++++++++++++++++++++++++++

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            И в крайна сметка, ревът на полубанкрутиралите южни държави за общи еврооблигации и още пари, пари, пари, показва само едно - че това не е здравна, а чисто финансова криза, в която всичко е позволено, дори и надписване на починалите. Искрено се надявам немците да не се подведат и този път по популизма на южна европа. Апропо, само маляките ми липсват, за да е пълна картинката - очаквам "взрив" и там. Разбира се, това не са мои тези, а не олигофрените, които аз не споделям - благодаря на гешев, Бх и генералгоджи, че ръсят със захар и шекер и пазят нацията ни от всичко. Наздраве!
            Еми аз защо съм, против да влизаме в еврозоната.Аман от такива дето все трябва да им се помага...Ще се научат да живеят с 200 евро.Не искат да копат да садят да пасат овце искат в града.Не могат да си го позволят ама искат....Трябва да си много глупав за да вземеш дълг за да плащаш нереални заплати и пенсии който не иска да си ги намали...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Палим колата и отивам да опъна некоя циганка без презерватив на околовръстното , па дано прихванем малко имунитет.Пък може да се заразим от некой омаломощен вирус от силната имунна система на ромката . Кво ще чака ваксина за корона вируса.


              Бъзикаш ме ти...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Палим колата и отивам да опъна некоя циганка без презерватив на околовръстното , па дано прихванем малко имунитет.Пък може да се заразим от некой омаломощен вирус от силната имунна система на ромката . Кво ще чака ваксина за корона вируса.
                Корона няма да хванеш ма виж пичи въшки или трипер са ти в кърпая вързани

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                  Ама,моля ти се!Защо трябва ди мислим за такива хора,които така или иначе са си обречени?!Според мен, направо трябва да ги евтаназираме...
                  Айде един частен случай(а такива случаи с различни нюанси съм убеден,че има милиони по света) от мен за такъв обречен човек....
                  Моята братовчедка...Защо му трябваше на оня шибан хирург да я оперира от сърцо,когато шансовете и бяха ,така или иначе,под 50 %,пък дори и да оживее,тя трябва през целия си живот да е една-две идееи по-внимателна,да не се натоварва много,да е освободена от физ.възпитание и т.н.?Защо?
                  Е тя пък взе,че оживя след операцията(Господ с ръцете на хируга и подари години за живеене).След това взе,че завърши и училище....Завърши и университет,което вече ми се струва малко нагло за обречен човек....Гледай ти,реши и да се ожени....Нахалство!Роди и се дъщеричка...Наложи се младото семейство да се чуди ,как да свързва двата края в началото на прехода,щото тогава спасение не дебнеше от всякъде....Спечелиха зелена карта....Е това си е вече прекалено....Преместиха се в САЩ...Продължи образованието си ,работейки, и спечели страхотно работно място,като се пребори с около двеста и петдесет чистокръвни американци за това място....След това си намери още по-страхотна работа....Може да си позволи почти максималното от това,което предлага здравната система на САЩ,защото нали не си мислите,че е оздравяла....Междувременно и се роди син...Синът и,Бог така е наредил,и той има подобно на нейното сърдечно заболяване...Поотрасна.... и той с цялата си наглост,щото нали и той е обречен, играе и бейзбол,оная шибаняшка игра ,на която никога не съм и разбирал правилата.... Междувременно братовчетка ми си има вече и две прекрасни внучета,от дъщеричката ,помните ли я ,тя отдавна порасна и е прекрасна млада жена....
                  Обречената от 4-годишна възраст моя братовчетка ,към днешна дата е на "преклонната" възраст от 51 години....И тя ,и сина и,който е на 14-15 години,в момента са мишени на милионите шибаняци по света,които не искат да си направят труда да сложат една шибана маска на лицето си, и с това си огромно усилие да намалят дори и с 1% шанса епидемията да помете моите близки!!!
                  Няма бе човек не се бой.Кога Господ те пази никой идиот нищо не мое ти направи....На мен най смешни са ми тия със здравословният начин на живот дет ядат корени от репей мерят си кръвното захарта пишката ходилото носа и ушите и си мислят че са безсмъртни...и че не мое си умрат с отлични месицински показатели.Да са ти живи и здрави роднините предполагам много здрави са погребали....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                    Повтарям: хигиената е враг на имунитета!

                    Здравните проблеми на Майкъл Джексън май започнаха, след като живя около една година в изкуствени стерилни условия.
                    Палим колата и отивам да опъна некоя циганка без презерватив на околовръстното , па дано прихванем малко имунитет. Пък може да се заразим от некой омаломощен вирус от силната имунна система на ромката . Кво ще чака ваксина за корона вируса.

                    Само требва да минем през личния лекар да ми издаде документ за да мога да премина КПП - то.
                    Last edited by Todor Sabev; 27.03.2020, 17:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                      Ама,моля ти се!Защо трябва ди мислим за такива хора,които така или иначе са си обречени?!Според мен, направо трябва да ги евтаназираме...
                      За мен е много интересен този точно момент - че проблема независимо дали е реален или измислен, води до преоценка на стойностите на обществото и множество конфликти /дори и в този форум/. Най-интерсените разделителни линии са по дихотомиите млади/стари, животи/икономика, свои/чужди и бедни/богати. Ясно е, че икономиката рано или късно ще се възстанови, но с обществото ще е много по-трудно, защото тази криза е изпитание за цивилизацията.

                      „Преди години антроположката Маргарет Мийд била попитана от студент какъв според нея е първият признак за цивилизация в дадена култура. Студентът очаквал Мийд да говори за кукички за риболов или глинени съдове, или каменни мелници.
                      Но не. Мийд отговорила, че първият признак за цивилизация в древна култура е бедрена кост, която е била счупена и след това е зараснала. Мийд обяснила, че в животинското царство, ако си счупиш крака, умираш. Не можеш да избягаш от опасността, не можеш да стигнеш до реката, за да пиеш вода или да ловуваш за храна. Ти си месо за дебнещите зверове. Никое животно не оцелява със счупен крак достатъчно дълго, за да зарасне костта.

                      „Счупена бедрена кост, която е зараснала, е доказателство, че някой е отделил времето да остане при този, който е паднал, превързал е раната, пренесъл е човека до безопасно място и се е грижил за него в процеса на възстановяване. Помагането на някой друг във време на трудности е мястото, където започва цивилизацията“ – казала Мийд.“


                      – Ira Byock (2012). The Best Care Possible: A Physician's Quest to Transform Care Through the End of Life. New York: Avery.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                        Шансът да го изгледам е малък. но забелязвам .co.za домейна. В ЮАР от край време е имало сериозно лоби срещу безжичните технологии, нямам представа защо. То не бяха демострации на майки, хора с алергии и невралгии, по едно време беше пълно с подобни сайтове.
                        Не им се сърди на хората, имат продукти и сервизни дейности да продават
                        https://www.emfsa.co.za/products/
                        https://www.emfsa.co.za/services/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                          Чудна работа, защо евроазиатското безстрашно джудже, което язди тигри,
                          е сложило този американски костюм при посещението в болницата в Комунарка
                          Изглежда, НЕ си даваш сметка за важността на един Президент. А, дали костюмът е "американски" или не, ами, няма никакво значение. И руски би могъл да бъде.
                          Last edited by Pyramid; 27.03.2020, 17:04.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            Нека съм изтрещал или откачил, но ето ви изслушване на професор-невробиолог, какво говори пред датския парламент: https://www.emfsa.co.za/videos/wirel...ament-hearing/
                            Шансът да го изгледам е малък. но забелязвам .co.za домейна. В ЮАР от край време е имало сериозно лоби срещу безжичните технологии, нямам представа защо. То не бяха демострации на майки, хора с алергии и невралгии, по едно време беше пълно с подобни сайтове.

                            Не е ли по-добре да погледнем медицинските статистики? Има ли вълна от нови заболявания? Хора да мрат по улиците от мозъчни тумори?

                            От Едисон насам има страх от електричеството, предимно безпочвен и ирационален. А професори по света дал бог. Винаги се намира някой готов да застане и зад най-безсмислената кауза, особено ако могат да паднат кинти. Или поне да се види по телевизията

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                              Прав си, само дето ако го нямаше щяха да живеят още.. .да подаваш противоречива информация е най-лесния начин да объркаш овцете.. . не знам защо ги пишете и вярвате тези глупости..над определена възраст голяма част от хората имат някакви заболявания.. .. Ако се приеме,че това е истина.. то тогава трябва да се е увеличила смърността от другите заболавания!!!..а това, че умират хора.. вече не е толко важно
                              Ама,моля ти се!Защо трябва ди мислим за такива хора,които така или иначе са си обречени?!Според мен, направо трябва да ги евтаназираме...
                              Айде един частен случай(а такива случаи с различни нюанси съм убеден,че има милиони по света) от мен за такъв обречен човек....
                              Моята братовчедка...Защо му трябваше на оня шибан хирург да я оперира от сърцо,когато шансовете и бяха ,така или иначе,под 50 %,пък дори и да оживее,тя трябва през целия си живот да е една-две идееи по-внимателна,да не се натоварва много,да е освободена от физ.възпитание и т.н.?Защо?
                              Е тя пък взе,че оживя след операцията(Господ с ръцете на хируга и подари години за живеене).След това взе,че завърши и училище....Завърши и университет,което вече ми се струва малко нагло за обречен човек....Гледай ти,реши и да се ожени....Нахалство!Роди и се дъщеричка...Наложи се младото семейство да се чуди ,как да свързва двата края в началото на прехода,щото тогава спасение не дебнеше от всякъде....Спечелиха зелена карта....Е това си е вече прекалено....Преместиха се в САЩ...Продължи образованието си ,работейки, и спечели страхотно работно място,като се пребори с около двеста и петдесет чистокръвни американци за това място....След това си намери още по-страхотна работа....Може да си позволи почти максималното от това,което предлага здравната система на САЩ,защото нали не си мислите,че е оздравяла....Междувременно и се роди син...Синът и,Бог така е наредил,и той има подобно на нейното сърдечно заболяване...Поотрасна.... и той с цялата си наглост,щото нали и той е обречен, играе и бейзбол,оная шибаняшка игра ,на която никога не съм и разбирал правилата.... Междувременно братовчетка ми си има вече и две прекрасни внучета,от дъщеричката ,помните ли я ,тя отдавна порасна и е прекрасна млада жена....
                              Обречената от 4-годишна възраст моя братовчетка ,към днешна дата е на "преклонната" възраст от 51 години....И тя ,и сина и,който е на 14-15 години,в момента са мишени на милионите шибаняци по света,които не искат да си направят труда да сложат една шибана маска на лицето си, и с това си огромно усилие да намалят дори и с 1% шанса епидемията да помете моите близки!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                Да не вземе някой да даде фира от пренапрягане, използвам всеки случай за разреждане на напрежението с някоя неполиткоректна приказка.

                                Колега, за по-лесно съм те кръстил Набор78, ама да знаеш, че звучиш като по-опитен
                                Забележката е насочена към това, че може и да са ти познати реалностите на едновремешните студентски бригади, но не е сигурно, а за тях иде реч по-долу..

                                Някога това си беше нещо задължително и (почти( нямаше измъкване. При особено спартански (мизерни) условия се провеждаха някои от т.н. селскостопански бригади. Ние (мъжкараците) се стараехме в съответствие с условията, без съмнителни излишества. При колежките-дами н ещата не стояха така, те се подлагаха на тежки и стоически процедури (примерно маниашко къпане със студена вода по бански на двора, че и яко пране) - само и само да изглеждат спретнати, апетитни и да са неотразимо благоуханни.
                                Видимо беше, че сме неравностойни и в мизерията си правехме всячески несръчни опити да излезем от положение.
                                Понякога използвах следния лаф, но не мога да си спомня да ме е довел до успех:

                                Хигиената убива Секса,
                                а Трудът - Таланта!

                                В новите условия, максимата може да се обогати творчески:

                                Ковида утрепа Секса,
                                дано поне Хигиената не пре.бе Имунитета,
                                че к'вит сме лигльовци и мързеливци,
                                ще станем баш "вечни" щастливци!
                                ​​​​​​!

                                Коментар

                                Working...
                                X