IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    А бе, хора!Имам странното чувство ,че на вас - ербапите,дето се правите,че изобщо не ви пука,щото вирус нема, всъщност ситуацията така ви е стресирала,че направо ви е спряла мисловната дейност.....Постът ми е на принципна основа,а частния случай съм го дал,защото мисля,че на тоя свят има милиони подобни частни случаи -братя ,сестри,братовчедки,деца,чичовци,бащи ,майки,лели,приятели и т.н. -със сърдечни проблеми,диабет,белодробни проблеми и т.н.,които са най- уязвими от вируса.....И не ,не съм сигурен ,че носенето на маски ще я спаси "тази жена",но със сигурност увеличава шанса....Това, което донякъде ме успокоява е,че братовчедка ми работи на място,до което достъпът е строго ограничен до двама-трима човека( въобще), и ако някой без право на достъп е настоятелен да влезе,ще го арестуват, а ако изключително настоятелен - ще го пратят при Свети Петър(без да преувеличавам),преди коронавируса...Но от друга страна са тези милиони частни случаи,които е твърде вероятно да нямат това предимство - суперограничен контакт с чужди хора....Допълнението в този пост, към частния случай на братовчедка ми е да засили вниманието повече към другите....Моля ви,не се вторачвайте в частния случай....
    Колкото до носене на маски от болен - а ти сигурен ли си,че не си болен и не я сееш короната наляво и надясно?!
    Колкото до липсата на маски - "Който търси ,намира"
    Колкото до идиотите ,дето си слагат маски на кучетата - те ще изчезнат ,ако короната затрие всички на тая планета,до последния човек...Ама и последния също,щото не се знае ,дали последният оцелял не е бил най-големият идиот....
    Не вади обобщения от частен случай. Опитваме се да запазим хладен разум за социалните процеси, ако и нас да ни е бъзе за сигурността ни и тази на близките ни. Не бива да излизаме от релсите, ако и те да водят в различни, дори противоположни посоки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Сега разбрах, че от 10ч. тази вечер, по Тв Евроком ще бъдат излъчени 2 предавания. заради които освен гостите в тях, в прокуратурата се привикват поетапно водещите, редактори и оператори. За едното знам, че гост е бил следовател Бойко Атанасов. Не знам много за него, но помня, че имаше изявена позиция против избора на сегашния главен прокурор. На проведения разпит в прокуратурата са го разпитвали защо участва в делото Рико(САЩ), кои други и т.н. Заведеното производство било по сигнал на ПИК или Монитор, не съм сигурна. Не знам други подробности.
      Телевизията ще излъчи въпросните предавания от 10ч
      Ами, Съни, формално не си в темата, но на практика си точно в нея.
      Как странно се преплитат различни сюжети и повествования, които на пръв поглед нямат връзка.
      Ние нямаме участие в движещите мотиви на Кандидата, но с множество будещи изненада актове, той се заяви като много мотивирано действащо лице на нашия терен по повод на Ковид кризата.
      И до ден днешен не знам действителните причини, а хипотезите ме отнасят в дискомфорт.

      За следователя си права, а пък аз бих искал да допълня и имената на двама магистрати . Л. Панов и К. Шекерджиев, които заявиха аналогично мнение и съм любопитен за по-нататъшните им биографии.
      Имаше и една жена от същата група - почти съм сигурен, че беше съдийка, но не съм категоричен за името и.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

        Добре де ваксините са били ок ама тия ваксини нямат ли срок на годност ?? Говорим за време , че преди 30 - 40 год са ни ги слагали като деца и ученици през соца ??
        Нещата не са много ясни. Ето тук давам за БЦЖ от руската Уикипедия (не намерих на български). Там пише, че ефективността след 15 години спада на 59 процента. Различната ефективност, изглежда, зависи и от разликата между хората, расите.

        https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%A6%D0%96

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Значи, не знам, за мен феноменът е загадка, но е налице. Може да сме с по-различна резистентност. Но се вижда ясно на картата какъв кошмар е в южна европа и колко по-спокойно е в източна европа. Ако това продължи нека някой по сведущ да даде логично обяснение. Аз нямам такова.
          на запад ги поддържат живи поне 20 години. След короната такова поддържане е невъзможно.
          Тука е естествен подбор - станеш ли на 65-70 и ако оцелееш - ни пари, ни лечение за 90%.
          + естествена социална изолация - 50% сигурно не са разбрали за короната
          Обяснения да искаш - дали е вярно е въпрос на многогодишни изследвания
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Епидемиите на последните 14 века. Как след катастрофите се раждат новите шансове

            https://www.svobodnaevropa.bg/a/3050...K840Tu_MrnP7wM

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Значи, не знам, за мен феноменът е загадка, но е налице. Може да сме с по-различна резистентност. Но се вижда ясно на картата какъв кошмар е в южна европа и колко по-спокойно е в източна европа. Ако това продължи нека някой по сведущ да даде логично обяснение. Аз нямам такова.
              Моето обяснение е по-скоро окултно - от отвъдния свят ни пазят другарите Тодор Живков, Брежнев, Хонекер, Чаушеско и останалите от бандата ... Тоше, Тоше къде си , че ривем без теб .... искам си НРБ-то (

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                Защо мислиш, че носенето на маски от всички при дефицит на маски, би спасил тази жена. Маски трябва да носят уязвимите, болни или такива с множество контакти, а не всеки хипохондрик да изкупува маските и да не остане за действително нуждаещите се. А маски по аптеките продължава да няма. Докато хората си разхождат кучетата с такива. И на кучетата слагат.
                А бе, хора!Имам странното чувство ,че на вас - ербапите,дето се правите,че изобщо не ви пука,щото вирус нема, всъщност ситуацията така ви е стресирала,че направо ви е спряла мисловната дейност.....Постът ми е на принципна основа,а частния случай съм го дал,защото мисля,че на тоя свят има милиони подобни частни случаи -братя ,сестри,братовчедки,деца,чичовци,бащи ,майки,лели,приятели и т.н. -със сърдечни проблеми,диабет,белодробни проблеми и т.н.,които са най- уязвими от вируса.....И не ,не съм сигурен ,че носенето на маски ще я спаси "тази жена",но със сигурност увеличава шанса....Това, което донякъде ме успокоява е,че братовчедка ми работи на място,до което достъпът е строго ограничен до двама-трима човека( въобще), и ако някой без право на достъп е настоятелен да влезе,ще го арестуват, а ако изключително настоятелен - ще го пратят при Свети Петър(без да преувеличавам),преди коронавируса...Но от друга страна са тези милиони частни случаи,които е твърде вероятно да нямат това предимство - суперограничен контакт с чужди хора....Допълнението в този пост, към частния случай на братовчедка ми е да засили вниманието повече към другите....Моля ви,не се вторачвайте в частния случай....
                Колкото до носене на маски от болен - а ти сигурен ли си,че не си болен и не я сееш короната наляво и надясно?!
                Колкото до липсата на маски - "Който търси ,намира"
                Колкото до идиотите ,дето си слагат маски на кучетата - те ще изчезнат ,ако короната затрие всички на тая планета,до последния човек...Ама и последния също,щото не се знае ,дали последният оцелял не е бил най-големият идиот....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                  Само голямата тояга по тъпите кратуни ви оправя

                  Ти трай, че на Корбин не му давам и наполовина шансовете на Борис при двубой с короната

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение


                    Но стига офтоппик пишем си за корона вируса
                    Само за последно да питам - къде да си поръчам Т-шъртка, че 73-та ми беше любима година за парти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                      Пускам защото консервастите сте пълни идиоти и празноглавци

                      Нема грам мозък

                      Само голямата тояга по тъпите кратуни ви оправя
                      Мерси, либерале.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                        Добре де ваксините са били ок ама тия ваксини нямат ли срок на годност ?? Говорим за време , че преди 30 - 40 год са ни ги слагали като деца и ученици през соца ??
                        Значи, не знам, за мен феноменът е загадка, но е налице. Може да сме с по-различна резистентност. Но се вижда ясно на картата какъв кошмар е в южна европа и колко по-спокойно е в източна европа. Ако това продължи нека някой по сведущ да даде логично обяснение. Аз нямам такова.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Сега разбрах, че от 10ч. тази вечер, по Тв Евроком ще бъдат излъчени 2 предавания. заради които освен гостите в тях, в прокуратурата се привикват поетапно водещите, редактори и оператори. За едното знам, че гост е бил следовател Бойко Атанасов. Не знам много за него, но помня, че имаше изявена позиция против избора на сегашния главен прокурор. На проведения разпит в прокуратурата са го разпитвали защо участва в делото Рико(САЩ), кои други и т.н. Заведеното производство било по сигнал на ПИК или Монитор, не съм сигурна. Не знам други подробности.
                          Телевизията ще излъчи въпросните предавания от 10ч
                          Бъди добра, ако го гледаш, да разкажеш накратко тук, моля, за предаването.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                            Да, бе и аз това го слушах снощи по ТВ. Имаше там един учЕн от новия щаб дето 10 минути говори и нищо не каза. Сигурно разбира от вируси, ама нищо не разбира статистика, епидемии или пандемии. Баце дето е чел само Винету го обясни на разбираем език, та взех че разбрах тоя какво е дрънкал 10 минути.

                            Добре че е Генерала Мутафчийски че другите са едни теоретици дето не им ясно как работят нещата на практиката.

                            Според мен е загуба на време и ресурси.

                            Какво ще хване?

                            Ще хванат макс 3 случая с антитела. Даже не съм сигурен че и толкова ще хванат.

                            При 300 официално регистрирани, най-вероятно са 3000 или ако използваме първия модел от Ухан където говореха за 30 пъти разлика са 9000 макс заразените. Айде да ги сложим 6000 или 7000 щото по-лесно се смята.

                            Демек 6000 на 6 000 000 (население) са 1 на хиляда. Добре тестваме най-рисковите групи - 3-5-10 на хиляда. Да ама те па от своя страна са най-оборудвани и имат маски, етц. И може и нищо да не хванат. Щото според мен заразяването става повече при близък контакт - барове, семейни сбирки, целувки на виждане на довиждане.

                            И след 2 седмици какво ще открием 4 на хиляда. Демек още един да има нов. Ако тестовете не са коректни и не хванат първите 3 ще оттече всичко в канала.


                            Тука една статия за различните възрастови групи заразени в Италия, Южна Корея и Германия. Като има условие че Германия и Корея тестват на случаен принцип и с по-малко симптоми, а Италия само тези със сериозни. Така че не може да се вярва много.

                            https://medium.com/@andreasbackhausa...y-c4200a15a7bf


                            Демек каква ще е файдата да знаете, че 0.3% от населението го е прекарало вече и има антитела. И евентуално след още 2-3 седмици са станали 0.4% от населението.
                            На мен ми се иска да видим къде се намираме

                            която гледах Peak Prosperity вчера защото една част хората дето искат да рестартират твърди че много хора са го изкарали (като странен грип през февруари) сценарии Б


                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Писах го вчера или оня ден. Ваксините от време оно са били ок при нас.
                              Добре де ваксините са били ок ама тия ваксини нямат ли срок на годност ?? Говорим за време , че преди 30 - 40 год са ни ги слагали като деца и ученици през соца ??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                                Аз също смятам, че ефектът на короната в 90% е истерия, което не ми пречи да знам, че има някаква възможност да умра от новия грип. Както и от стар. Както от инфаркт, инсулт или рак, които вероятности са по-големи.
                                Едното не отрича другото, двете явления нямат сечение, обща точка за някакъв логичен извод или сравнение.
                                ​​​​​​

                                Но демократолиберастите сте скарани с мисленето, с логиката и фактите, обявявате това публично (какво струва даже само вашата концепция "постистина"...), така че не виждам защо пускаш пропагандата си под флага на мислене и логика.
                                Пускам защото консервастите сте пълни идиоти и празноглавци

                                Нема грам мозък

                                Само голямата тояга по тъпите кратуни ви оправя

                                Коментар

                                Working...
                                X