IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

    Аз също излязох да се разходя в прекрасния ден но не отидох в парка, щот е забранено.
    аз изкарах децата да идем до магазина (чакаха отпред) и малко по улиците - пусто е.
    с маски - за магазина (не знам за какво, но така сме решили, че е по-коректно)

    2 строежа - работниците един в друг никакви предпазни маски
    пред магазина 5 'смърдела' кафе и цигари пак един в друг - строих децата на 10м от тях

    няма как мерките да дадат резултат докато хора без никаква хигиена се навират един в друг...

    и преди да сте ме захапали либералите - вижте какво става в цяла европа - малко или повече локдаун

    да издържим до средата или края на април и тогава ще си дадем сметка тази гнус колко обикновена е....

    аз ще съм щастлив ако се окаже, че е мерките са били пресилени.

    колко от вас ако кажат, че забраната пада утре ще идат на заведение, в мола, за нова кола, за нов телевизор ?
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

      Подсети ме, моля, чие беше логото " Не спори с ..... - ще те свали на неговото ниво и ще те победи с опит."
      Имаше някой такова, Монтги ли беше, не си спомням. Но аз пък си падам да ме свалят на техното ниво. Разнобразие трябва, дедо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
        Това, че в темата се изсипаха всички форумни либерасти за да спасяват животи не е изненада. Те либерастите искат да ни спасят от всичо, и не се спират пред нищо. Ако трябва глоби - глоби, терор - терор. Комунизъм съпроводен с хитове от Евровизия.
        О мерси мен да не се опитват да ме спасяват....Аз разчитам на друг да ме пази тия са гола вода

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

          На мен ми отказват кръводаряване, щото контролирам кръвното с лекарства.
          И са прави. Представи си, че твоята кръв се прелее на дете!?
          Наздраве, Вълчо-34!

          Аз не мога да съм дарител, защото хемоглобинът ми редовно е под 100 единици, но сестра ми е записана в Кръвна банка - с рядка кръвна група е.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Така, нека ви кажа един виц, който е заедно с този за захарта и крокодилите обрисува мерките досега, според които за куйчета в парка е разрешено, но за деца - не, щото не хуманно да не превърнем парковете в кучешки тоалетни, но тези изроди, децата, нямат място там. Та вицът:

            Един мюсюлманин живеел много бедно - теснотия вкъщи, абе ужасна работа. Решил да търси съвет от ходжата, като най-умен в тяхното село. Та отишъл той и му рекъл:
            - Ходжа, ти баща, ти майка, ти генералгоджи, помагай - няма място да се обърна вкъщи - това жена, деца, ужасна работа е, какво да правя?
            Помислил ходжата, погладил брадата, и макар да нямал униформа с болтове, рекъл с нетърпящ възражение глас:
            - Абе ти кози имаш ли?
            - Е, как да нямам, че иначе откъде мляко и сирене - цели 5 козички имам.
            - Вкарай ги и тях вътре!
            Позамислил се човека, ма как да противоречи на ходжата, та той бил най-умния човек в селото, даже бил ходил до ВМА да види генералгоджи отблизо, та послушал. След два дни, още по-посърнал, пак отишъл при ходжата:
            - Аман-заман, ходжа, още по-зле стана, какво да правя сега?
            - Кокошки имаш ли? - все така с нетърпящ възражение, по генералгоджевски глас запитал ходжата
            - Е, имам, разбираемо е, иначе откъде яйца за децата - 10-на кокошки имам
            - Вкарай ги и тях вътре!
            Какво да прави човекът, вкарал ги и тях, все пак техният ходжа някога чак до София бил ходил, та явно бил големец. Пак след два дни, посърнал на макс, отново отишъл при ходжата:
            - ПОмагай, ходжа, още по-зле е работата, съвсем не остана място?
            - Крава имаш ли?
            - Е, имам, едничка, продаваме млякото от нея, че да плащаме вноските за ДПС, щото само те и падишах Бойко ни пазят от лошите комунисти, които ядат деца.
            - Вкарай я и нея вътре!
            Нямало как, щом ходжата го казвал, а той имал ценз, не бил прост човек, дето от хирург да го направят шеф на щаба за борба с вируси, та се съгласил. На другата сутрин, със зачервени очи, още преди да отворят джамията и да почне воят от минарето, нашият човек се явил при ходжата:
            - Аман-заман, ще се самоубивам, ходжа, това вече е нетърпимо, не се живее така, помагай или на теб ще ти тежа на съвестта!
            - Я, изкарай всички животни от къшата - все така компетентно и с нравствено-поучителен глас казал ходжата, който имал портрет на генералгоджи на огледалото си, зада му се възхищава.
            Пак послушал човекът, пък след два дни пак дошъл - баница, шербет, кадаиф донесъл и рекъл:
            - Жив да си ходжа, сега вече сме рахат - то се освободи едно пространство сега, да ти е кеф да живееш. Ей, друго си е да познаваш генералгоджи и да следваш неговите мъдри напътствия.

            та и тук така, ще видим кога ще рахатясаме, няма да отнеме много време!
            генералгоджи е слънце, гешев е радост, тоя вирус комунистите ни го докараха!
            А бре а Путин къде го забрави....Само той е докарал тоя вирус не може а е некой друг

            Коментар


            • Това, че в темата се изсипаха всички форумни либерасти за да спасяват животи не е изненада. Те либерастите искат да ни спасят от всичо, и не се спират пред нищо. Ако трябва глоби - глоби, терор - терор. Комунизъм съпроводен с хитове от Евровизия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                Как наблюдават 1 милион столичани ?!?!!?
                Както могат... Затова се разчита на отговорността на простия гражданин към обществото. В случаите, когато се окаже много прост, се повишава нивото на мерките и глобите. Това е начина - да му бръкнеш на Ганьо в джоба. Ако беше в друга държава, хич и не би му хрумнало да се прави на Каролев.

                За нарушаване на карантината в ОАЕ награждават с от 3 години затвор до живот + глоба в размер до $300 000.

                Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                Трябваше на границата да бъдат регистрирани, строго предупредени за последствията при нарушения, а данните им да се разпратят до местните полицейски и общински власти за осъществяване на контрол. Просто и ясно.
                Нито е просто, нито е ясно. Само се опитай да си представиш процеса и веднага ще се сетиш, че е невъзможно да се контролират толкова хора с ограничен ресурс.
                Last edited by Ender; 28.03.2020, 22:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                  Маверик,
                  мен като от рискова възрастова група дали ще ме вземат доброволец?

                  Бих могъл да обслужвам адреси в моя близост.
                  Има ли някакъв сайт по темата?
                  На мен ми отказват кръводаряване, щото контролирам кръвното с лекарства.
                  И това ще мине ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Нека преведем горното твърдение в цифри! Хората, които трябва да се поставят под карантина са 350 000. С какъв ресурс могат да бъдат наблюдавани и контролирани при численост на полицейския състав около 20 000?
                    като се въведат данните от лични карти и МПС на всички, които са под карантина в един масив.
                    Когато те спре полицая да сканира л.к. за секунди ...
                    Допълнително мобилните оператори ще съдействат за проследяване по GSM ...
                    Оказва се , че се контролират и ограничават в придвижването предимно тези които не са потенциално опасни ...
                    Страхотна стратегия
                    п.с. И задължително всички трябва да носят маски на обществени места
                    ....ама трябва по-малко пара в свирката и повече към двигателя за да върви локомотива

                    и един факт който може да ви стори, че не е по темата - но показва как правилно приложени технологични решения могат на помогнат на полицията ...и на гражданите :
                    Знаете ли за колко време , с колко процента и как намаляха телефонните измами след като ескалираха като коронавирус години наред ?
                    Отговора е : 6 месеца , над 80% и работата на екип от 10-20 човека от един мобилен оператор
                    Last edited by Protokol; 28.03.2020, 22:58.
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Нека преведем горното твърдение в цифри! Хората, които трябва да се поставят под карантина са 350 000. С какъв ресурс могат да бъдат наблюдавани и контролирани при численост на полицейския състав около 20 000?
                      Трябваше на границата да бъдат регистрирани, строго предупредени за последствията при нарушения, а данните им да се разпратят до местните полицейски и общински власти за осъществяване на контрол. Просто и ясно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                        Маверик,
                        мен като от рискова възрастова група дали ще ме вземат доброволец?

                        Бих могъл да обслужвам адреси в моя близост.

                        Има ли някакъв сайт по темата?
                        Не знам. Утре ще им звънна.
                        Сайт -》 МЗ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          само един въпрос - къде е по вероятно да сееш зараза - в парка или в магазина?
                          Боря се против малоумието.
                          Имаме 200 000 гастари влезли от силно заразени страни - за тях мерки колкото да се каже че има нещо. както и ти си посочил.
                          За разходка на местните където има единици заразени са драконовски и то там където е най-малко вероятно да заразят който и да е …
                          Имаме мухи тук таме заразени а трепем всички с гранатомета.
                          Със и без мерки по статистика разликата е НИКАКВА. ЕФЕКТИВНОСТ НУЛА. Защо ги правим,
                          Така е, част от мерките сякаш са за тормоз над гражданите, докато съществената част с профилактиране на връщащите се от чужбина не беше извършена. Сякаш се провежда саботаж срещу българското общество. Но не баш от правителството. Изглежда като да има сили над него, които направляват нарочната мърлящина и умишленото затрудняване. Но виждаме, че българите успяват да превъзмогнат предизвикателствата на заразата. И не се дават. Поне засега.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                            Ми сега тухлите са фриз..., щото там знаеш тайминга докато сработи... Па гледам търсят доброволци... Ше се помага...
                            Нямам ракиджийник като Матейко... Ше ода да пръскам с неговата ракийка.

                            Бутай за дезинфекция в намордника и смело напред.
                            Като каза за тулите - преди време се сетих,, че имам една готина снимка на котарака, беше застанал между две тухли и аха да я постна в темата за имотите с надписа "а ето кой е по-голям от две тули четворки", но се отказах от шегата, за да не я разберат като заяждане

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Нека преведем горното твърдение в цифри! Хората, които трябва да се поставят под карантина са 350 000. С какъв ресурс могат да бъдат наблюдавани и контролирани при численост на полицейския състав около 20 000?
                              Как наблюдават 1 милион столичани ?!?!!?
                              Властта не знае какво да прави, от нейното безсилие прави глупости - всява паника, увеличава риска.
                              Тотално сме неподготвени, еле па болниците - оглозгани порутени сгради. Имаме хиляди неща на хартия а само 20-30 случая и вече няма места
                              Last edited by bota156; 28.03.2020, 22:44.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                само един въпрос - къде е по вероятно да сееш зараза - в парка или в магазина?
                                Боря се против малоумието.
                                Имаме 200 000 гастари влезли от силно заразени страни - за тях мерки колкото да се каже че има нещо. както и ти си посочил.
                                За разходка на местните където има единици заразени са драконовски и то там където е най-малко вероятно да заразят който и да е …
                                Имаме мухи тук таме заразени а трепем всички с гранатомета.
                                Със и без мерки по статистика разликата е НИКАКВА. ЕФЕКТИВНОСТ НУЛА. Защо ги правим,
                                Естествено, че е по-опасно да се заразиш магазина, защото това е затворен търговски обект и колкото и голямо да е помещението, в което се упражнява търговска дейност, все пак това е място с по-ограничена /практически, само с изкуствена вентилация и циркулация на въздуха/.
                                Колкото до това, че забраниха достъпа до парковете НЕ Е малоуммие, както си мислите някои! Точно напротив! Просто ти си в самокарантина , считано от 10.02.2020г. и не си виждал с очите си, какво стълпотворение на хора в градинките и паркчетата бше! Глава до глава! Наложиха тази крайна мярка, защото хората са недисциплинирани! Лично аз, в този форум преди малко повече от един месец съм се възмущавал открито от това, което виждах по софийските улици и в зелените площи на междублоковите пространства.

                                Коментар

                                Working...
                                X