IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Сега пък се престаравате
    Ние тук в окото на циклона си обикаляме без маски и се мием само на чешмата.
    Ще ви пиша малко преди да ме вкарат в пещта на крематориума
    Докато температурата в камерата се вдига, все още можеш да споделиш некое видео от вътре.
    Ще ти ръкопляскаме от балкона!

    Коментар


    • Дрън-дрън.

      Когато в Италия имаше 350 заразени умрелите там бяха колкото са сега в България. Единствената разлика е, че при нас това нещо идва по-късно.

      Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Медици трябва да се произнесат. Как и защо пази. Добре че са ни слагали навремето. Имаше страхове поради смъртни случаи, но режимът тогава държеше здраво и немаше мърдане.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
        Гратисният период за закупуване на маски е до 00:00 ч. в събота

        До 00:00 часа в събота е гратисния период за закупуване на предпазни маски, които със заповед на здравния министър са вече задължителни за носене на обществени места.

        Да поясним - Обществени места са магазини, аптеки, обществен транспорт, болници, банки, административни служби, приемни на КАТ и други, посочи генерал годжи.
        Сега пък се престаравате
        Ние тук в окото на циклона си обикаляме без маски и се мием само на чешмата.
        Ще ви пиша малко преди да ме вкарат в пещта на крематориума

        Коментар


        • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

          Къде да търсим, че и на мене ми е много интересно?
          В тази тема, вчера във втората половина на деня.
          Имай предвид, че отбелязаното време на постване често е с два часа разлика от истинското, бъг на софтуера. Също така не се адресират (съответно – намират) конкретни постове

          Можеш да потърсиш ползвателя, започва с bulgarian, завършва с lev, но не помня кво е по средата. В темата за имотите е най-често.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

            Правиш ли разлика между смърт и смърт....Аз ще ти подскажа...Първите починали у нас от корновирус(нали няма да ме караш да пиша ,че всъщност не са починали от коронавирус ,а със "любезното съдействие" на коронавирусът?!) са на съответно 11 -ти и 14- ти март....Погребани са след повече от две седмици, на 29 -ти март,защото всичките им близки са били под карантина.....Погребани са без техните деца да могат да присъстват на погребението,които са още под карантина....
            Ако утре се сгромоляса един автобус с пътници (Пази Боже!) в някоя пропаст и всичките 40 пътника загинат(Пази Боже),на следващия ден ще има национален траур и на последващия ден (най -късно) те ще бъдат погребани....След още два дни всички ще сме забравили за случая и умрелите ще влезнат в черната статистика на ПТП -тата....

            Схващаш ли ,какво искам да кажа?!
            Не го схваща. Аз го изживявам в момента... Спирам да пиша тук. Не виждам смисъл.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

              Българский лев вчера пусна доста подробно за лаици обяснение за вероятната полза на бецежето в случая с ковидето. Ако си го пропуснал, потърси.
              Къде да търсим, че и на мене ми е много интересно?

              Коментар


              • САМО ЗА ДЕН: 820 000 лв. глоби за разходки в София и Пловдив (ОБЗОР)

                https://www.monitor.bg/bg/a/view/sam...9KjXMwWzW9Fofo

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Медици трябва да се произнесат. Как и защо пази. Добре че са ни слагали навремето. Имаше страхове поради смъртни случаи, но режимът тогава държеше здраво и немаше мърдане.
                  Българский лев вчера пусна доста подробно за лаици обяснение за вероятната полза на бецежето в случая с ковидето. Ако си го пропуснал, потърси.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                    Остава мистерията с ниската резултатност на заразяване в Източна Европа. Най отгоре са Чехия, Полша и Румъния, които навремето бяха отклоняващи се и не следваха стриктно съветските модели. Та медицинските историци трябва да установят какво в съветския имунизационен модел подпомага днес срещу Ковида. Ще има полза от такова обследване.
                    Няма нищо мистериозно. Достатъчно е да се погледне статистиката на СЗО за целия свят. Малко случаи и поредни дни без нов случай се забелязват при страни с: не толкова отворена икономика, с по-малка търговска и транспортна свързаност, с по-неразвито консуматорско общество, което не е постоянно в търговски центрове и магазини, дори с неголяма гъстота на населението. И други подобни фактори, отнасящи се предимно до социалната дистанция, а не толкова до здравна култура. Разбира се, има единични случаи на държави изключения, но общите ми наблюдения са такива.
                    Това е на база на официални данни. Допусканията, че някои държави са по-честни, а други крият информация или не тестват са сложни за проследяване.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Ето ги стадиите:


                      "Coronavirus is just in China"

                      "Coronavirus is just in Asia"

                      "Coronavirus is just in Europe"

                      "Coronavirus is just in New York"

                      "Coronavirus is just on the East Coast"

                      "I probably already had coronavirus"

                      "Help, I have coronavirus, why aren't there any hospital beds, help"





                      С какво тези стадии трябва да ме притеснят, че нещо не разбирам. Аз не съм медик, та да мога да имам собствено мнение на база опит. Чета общодостъпна информация и се опитвам да си изградя представа. Но съм статистик, та мога да видя отклоненията от моделите, което ме алармира, че има нещо нередно.

                      Защо не се тества?
                      Кой печели от незнанието за ситуацията?
                      Кой ще загуби много (например ще бъде осъден за държавна измяна) ако се окаже, че вече сме минали пика февруари и всички мерки са безумни?

                      Само въпроси си задавам. А малко тестове, ще дадат доста отговори.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

                        Шал. Сутринта Генерала смотолеви, че се признава за маска.
                        Да, чух го. "Е,", каза, "но по-удобно е с маски – времето се стопли".
                        Около мен в две аптеки маски няма, сигурно свършват бързо.

                        А ако тръгна с армейски противогаз, имам неколко



                        дали ше ме опандизат?
                        Last edited by 78-10; 31.03.2020, 11:24.

                        Коментар


                        • Ето ги стадиите:


                          "Coronavirus is just in China"

                          "Coronavirus is just in Asia"

                          "Coronavirus is just in Europe"

                          "Coronavirus is just in New York"

                          "Coronavirus is just on the East Coast"

                          "I probably already had coronavirus"

                          "Help, I have coronavirus, why aren't there any hospital beds, help"




                          Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                          Личното ми мнение е, че много хора вече са го изкарали този вирус.
                          Ако пуснат тестове за антитела масово, ще цъфнат едни 40% вече преболедували без да са разбрали, което веднага ще покаже, че мерките от първата до последната за ненужни и безсмислени и само тормозят населението.
                          Това, разбира се, е лично мнение, но някак си управляващите бягат като от тамян от тези тестове.

                          Очаквам репресиите да се увеличават, народа да се "страхува" да не надига глава, че короната дебне отвсякъде. Дори и да направят някакви тестове на 1000 полицаи както казват, то или ще фалшифицират резултата или ще тупат топката до Великден и ще кажат, справихме се с кризата, ей го прекарахме го за 1 месец без бум. Ще ни черпят с разхлабване на мерките и ние трябва да сме благодарни. А всичките загробени милиарди ще са разбира се за наша сметка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                            Остава мистерията с ниската резултатност на заразяване в Източна Европа. Най отгоре са Чехия, Полша и Румъния, които навремето бяха отклоняващи се и не следваха стриктно съветските модели. Та медицинските историци трябва да установят какво в съветския имунизационен модел подпомага днес срещу Ковида. Ще има полза от такова обследване.
                            Я са скивай ти какво правел лошия СССР

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Медици трябва да се произнесат. Как и защо пази. Добре че са ни слагали навремето. Имаше страхове поради смъртни случаи, но режимът тогава държеше здраво и немаше мърдане.
                              Режимът държеше здраво...Да си дойдем на думата че без ред и дисциплина няма напредък...Затова на тая либерастка безсмислена говорилня трябва да се сложи край

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                                Да знаете някъде да се продават фалшиви и евтини маски, само за външен вид, за парлама?
                                Шал. Сутринта Генерала смотолеви, че се признава за маска.

                                Коментар

                                Working...
                                X