IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

    Не съм си правил ваксини за грип, няма да правя и за този следващ.
    Винаги досега съм го минавал безследно

    Но можете да отворите обзалагане за моята съдба — така както най-хайляшки "не спазвам дисциплината".

    Обещавам да споделя като се разболея, а ако се случи да умра, ще завещая на дощерката да ви каже тука "умря сиромах 78-10".
    Няма значение дали се ваксинираш. Важното е, че вече всяка зима ще те гонят два вируса, а може би и повече, щото и при Ковида може да са устойчиви няколко щама, които ще се надпреварват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Deaths in Bergamo in March по години. От 2015 до 2020.

      Малко е замазано, но се вижда много ясно за какво става дума.

      [ATTACH=CONFIG]n3571876[/ATTACH]



      https://www.bloomberg.com/opinion/ar...ing-death-toll
      Мерси че го намери това ей тази инфомация гледах с по 200-300 умрели средно и за този месец са били 1200 това с последните дни

      Добре че и голяма медия го пусна и дано ни помогне да убедим поне някой че не е обичайната ситуация

      mWPCloud.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Именно де, и това се опита и ... пак същото
        Някои хора са екстроверти, чувстсват и разбират живота, повече сред други хора (групи).
        Като почнеха да ги глобяват, щяха да се замислят дали да се сбират. Освен това дори в групи, при самоизолация на по-предвидливите, темпът на заразяване пак щеше да е поносим. Продължавам да питам, кво правим след 13 май, ако Ковида не е клекнал от само себе си. Само това е надеждата. Иначе пак ще ни друса.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Не, различен е от досегашния грип. Сега освен него, всяка година ще ни мори и Ковида, ако успее да заседне като грипа. И ще трябва да си правиш две ваксини. А те изтощават организма когато са няколко.
          Не съм си правил ваксини за грип, няма да правя и за този следващ.
          Винаги досега съм го минавал безследно

          Но можете да отворите обзалагане за моята съдба — така както най-хайляшки "не спазвам дисциплината".

          Обещавам да споделя като се разболея, а ако се случи да умра, ще завещая на дощерката да ви каже тука "умря сиромах 78-10".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            Аз не знам на малоумни ли се правите или какво

            Защо не видиш как се е развивала епидемията в други държави, където преди месец също "нямаше нищо"? Как така от 90 случая в UK за по-малко от месец станаха 30 000?

            Или виж Испания как от 500 станаха 104 000 за един месец.
            Само заради точността - епидемията се развива що-годе равномерно, в известна зависимост от мобилността на населението. Друга бира е броят на положително регистрираните - това си е проблем на организацията на тестовете, а не на епидемията..
            И това ще мине ...

            Коментар




            • Водката не помага !?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Нали за това говоря. Епидемията не може да се спре, докато самата тя не се омаломощи. Затова пък трябва да се контролира с подходящ тайминг. Какъв е смисълът, ако я спрат март, а през май тя все пак избухне с пълна сила. По-добре да се разпределят кризисните случаи равномерно във времето.
                Виждам че ей така си ги говориш лаф да става. Китай даде безплатно ноу-хау . ама кой да мисли. Например италианците а не само те връщат леките случаи в дома им и продължават да сеят зараза чрез близките си, китайците сглобиха набързо болници и ги изолираха, затова агонията в Европа ще е дълга и мъчителна. В момента там всичко е облизано и микроб не може да прехвръкне, затова много лесно ще овладеят евентуално и вторични огнища наесен. Европа продължава да си пее в хор от фалшиви гласове е как да стане.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Трак, искам да потвърдя споделеното от Пип. С една малка корекция. Генералът каза, че се хващат 2 от 10 случая на заразяване. В този момент някакъв глух глас (очевидно на човек от Щаба) подсказа нещо отстрани, в резултат на което генералът се "поправи" и каза 2 от 11.
                  Това не променя драстично картината.
                  За намиране на реален брой заразени, умножаваме по 5.

                  По-скоро искам да обърна внимание на твоята оценка за "вялото разпространение".
                  Моята преценка (при позоваване на официалните данни) е аналогична, но същевременно усещам, че важни елменти в картината ми се губят.
                  Първият официален случай е съобщен на 8-ми март. Оттогава до сега са минали 26 дни. Естествено, не е хванат пациент "нула", но освен спекулативното твърдение: че заразата обиколя из България неустановен брой дни преди 8-ми март, не можем да направим друго.

                  Тезата ми е, че от момента на плъзване на заразата до сега вече са "извъртяни" поне два пълни карантинни цикъл - 2 Х 14 дни.
                  Акцентирам на този времеви период, доколкото все още се работи с хипотеза за максимално дълъг инкубационен период от 14 дни.
                  При официално признание, че се хващат 2 от 11, формалната логика насочва към различен извод: досега картината се предполагаше да е различна.
                  Не знам за причините.

                  Днес журналистите опитаха да намекнат за това, че мерките към различните видове пациенти са различни, някои биват съветвани да си стоят у дома, но въпросът не намери смислено развитие.
                  Има съмнение, че у нас е влязъл по малко злотворен щам. Някои от лекуваните от грип Б, вероятно са минали Ковида. Имам такъв познат. Каза, че симптомите са същите. Но се чуди защо не е заразил семейството си нито с грип, нито с Ковид. Самият той го е прихванал от племеничето си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Малко данни за коронавируса в България
                    Депутати
                    - взети са проби на 182 депутати
                    - 180 проби са отрицателни
                    - 2 проби са съмнителни
                    т.е. 99% не са заразени с коронавирус
                    Да изчакаме данните за всички - депутати и работещи в НС и тогава да смятаме процента.
                    Вероятно след 3-4 дни ще е по-ясна картината.
                    Гледах сутринта брифинга, на въпрос за депутатите, генерала отговори, че има проби във Варна и Стара загора, но за тях нищо не каза, остави обобщението на Цвета Караянчева. Не ми се вярва да не разполга с информация какви са резултатите, в мен остана съмнение, че не иска да я споделя.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Именно, трябваше да се разгонват групите, а не хората от парковете.
                      Именно де, и това се опита и ... пак същото
                      Екстровертите например, чувстват и разбират живота, повече сред други хора (групи). За тях вероятно е най-мъчително да ги гонят от парка
                      Last edited by precakanoto; 02.04.2020, 14:02.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Че парковете си бяха отворени и беше съвсем ясно казано да не се събират на групи.... но ....се събираха
                        Именно, трябваше да се разгонват групите, а не хората от парковете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                          Трак,
                          май почна да забравяш, че това е просто нов щам на ежегодните грипове?

                          Или никога не си го мислел и продължаваш заешки да се ослушваш по нощите за самосвалите с труповете?
                          Не, различен е от досегашния грип. Сега освен него, всяка година ще ни мори и Ковида, ако успее да заседне като грипа. И ще трябва да си правиш две ваксини. А те изтощават организма когато са няколко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            Няма да спираме изолацията, но не е необходимо тя да е дотолкова пълнообхватна. Парковете трябва да се отворени, но без хората да се събират на групи. ...
                            Че парковете си бяха отворени и беше съвсем ясно казано да не се събират на групи.... но ....се събираха
                            Сещаш се тарантулчо, че на приказки е едно, на практика е друго, като при малките деца

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              По-интересното е, че от тия може би 2000 заразени има само десетина смъртни случаи. Ще рече, смъртността е като при грип - 0.5 %. Също интересно е, защо у нас и на други места заразата се разпространява вяло. Въпреки това медицинската система е блокирана от паниката около епидемията. С други думи, ако не щем да мрем на камари от Ковида, поне от липса на здравни грижи да поизмрат нуждаещите се от спешна помощ.
                              Трак, искам да потвърдя споделеното от Пип. С една малка корекция. Генералът каза, че се хващат 2 от 10 случая на заразяване. В този момент някакъв глух глас (очевидно на човек от Щаба) подсказа нещо отстрани, в резултат на което генералът се "поправи" и каза 2 от 11.
                              Това не променя драстично картината.
                              За намиране на реален брой заразени, умножаваме по 5.

                              По-скоро искам да обърна внимание на твоята оценка за "вялото разпространение".
                              Моята преценка (при позоваване на официалните данни) е аналогична, но същевременно усещам, че важни елменти в картината ми се губят.
                              Първият официален случай е съобщен на 8-ми март. Оттогава до сега са минали 26 дни. Естествено, не е хванат пациент "нула", но освен спекулативното твърдение: че заразата обиколя из България неустановен брой дни преди 8-ми март, не можем да направим друго.

                              Тезата ми е, че от момента на плъзване на заразата до сега вече са "извъртяни" поне два пълни карантинни цикъл - 2 Х 14 дни.
                              Акцентирам на този времеви период, доколкото все още се работи с хипотеза за максимално дълъг инкубационен период от 14 дни.
                              При официално признание, че се хващат 2 от 11, формалната логика насочва към различен извод: досега картината се предполагаше да е различна.
                              Не знам за причините.

                              Днес журналистите опитаха да намекнат за това, че мерките към различните видове пациенти са различни, някои биват съветвани да си стоят у дома, но въпросът не намери смислено развитие.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Англичаните до два-три дена ще правят по 1000 трупа на ден. Техният NHS и преди КОВИД-а работеше на макс и недостигаха лекари.
                                Те все пак са 60 млн. В големите държави числата изглеждат смущаващо високи, но делът на смърните засега не е чак толкова висок. Трагедията е в някои малки държавици, където загиналите вече достигат до десети процента от населението. Сан Марино, Андора, Исландия и др- са много по зле.

                                Коментар

                                Working...
                                X