IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

    Сър, в човешкия организъм винаги има стотици видове бактерии и вируся. Някои са синергетични, т.е. полезни, другите са "вредни", и тях имунната система ин ги е стъпила на врата постоянно.
    Бройката бактерии+вируси в организма нормално е 1.3 по-голяма от бройката на всички клетки на организма.

    ПъПъ. Със сигурност имам пет-десет хиляди вируса и от новия. Е, и кво? Организмът ми най-малко ще ги държи под строг контрол, а, повече — ще ги използва в бъдеще срещу още по-новите.
    Съгласен съм. Затова по преди писах, че трябва да сме приятели с тях. Аз съм си предизвиквал с антибиотици дисбактериоза. Не е приятна работа. Но има и други прояви на неприятелсто отношение на обикновените бацили, ако мнотго ги преследваш. В случая обаче имаме агресивен вирус, който трябва да се омаломощи. Вероятно ще стане чрез преболедуване от всички. Само не бива да се изпуска съвсем да се развихри, за да може да се излекуват повечето нуждаещи се.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      "Самоизолация в групи" ми се струва нон сенс. Предвидливите и издръжливите отдавна са се затворили в къщите си, но не знам колко ще изкарат и дали няма да се поболеят от продължителтото заседяване. Май не разбирате, че ситуацията предпоставя много повече заплахи и трябва да се маневрира между тях. Къф е смисълът да крием някой от Ковида като той вземе да се гръмне от депресия. Такива случаи има. А шапкарската изява още повече нагнетява напрежение. Пази Боже и армията да излезе по улиците заради средно заразно заболяване.
      Бе много добре те разбирам, защото и мен леко ме "хваща съклета"(въпреки че съм от интровертната общност, за съжаление ) Засега обаче по-добър вариант от нашия, срещу ковида, май никой не е изнамерил !? Опитите за стаден имунитет при разните смелчаци на запад от нас, завършиха с епик-фейл. видяхме, как се сгромолясха още преди пика Искам ми се да вярвам, че тарантул е намерил цяра, но все пак бих заложил на докторите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Така ли било? Тука в България младите не се виждат с родителите си и цялата рода?


        Какво общо има България?В България не в имало такова разпространение като в Италия.Все пак и грипът,който е заразен в някои държави има по-голямо разпространение,отколкото в други.А и в едни години е по-разпространен от други.
        В Италия просто не са изследвали всички заразени.Много хора изобщо не са ходили на лекар.И няма как да се знае реалният процент ма смъртност.
        Най-достоверно е изследването от един круизен кораб,при който почти всички на борда са били заразени и смъртността е била 0,2 процента.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


          Водката не помага !?!
          А и цигарите също ?!?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            Ама какво значи поносим темп на заразяване!? 2ма човека по-малко към орландовци ли Какво значи също "самоизолация" на по-"предвидливите" Използваш някакви "размити" понятия. Или има или няма изолация, полуизолация няма ефект. И остави тези приказки за надеждата. Аз например вярвам, че ковида ще "клекне" до посочената дата Ако се надяваш да ходиш на нечий ранен абитуриентски бал, това е отделен въпрос, но задръж си засега мерака А за да не ни "друса" по-мощно всички (това е важно), то може да се ползваш и от идеята която сам даде - - за "самоизолациятата в групи" и "по-предвидливите"
            "Самоизолация в групи" ми се струва нон сенс. Предвидливите и издръжливите отдавна са се затворили в къщите си, но не знам колко ще изкарат и дали няма да се поболеят от продължителтото заседяване. Май не разбирате, че ситуацията предпоставя много повече заплахи и трябва да се маневрира между тях. Къф е смисълът да крием някой от Ковида като той вземе да се гръмне от депресия. Такива случаи има. А шапкарската изява още повече нагнетява напрежение. Пази Боже и армията да излезе по улиците заради средно заразно заболяване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

              Теорията за "изкарването на крак" засега се опровергава резултатите от тестовете, които се правят на полицаите. А това означава, че гадината още не е казала "добро утро".
              При натрупване на тестове ще се разбере що-годе какво е протекло и какво още има да тече.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Като почнеха да ги глобяват, щяха да се замислят дали да се сбират. Освен това дори в групи, при самоизолация на по-предвидливите, темпът на заразяване пак щеше да е поносим. Продължавам да питам, кво правим след 13 май, ако Ковида не е клекнал от само себе си. Само това е надеждата. Иначе пак ще ни друса.
                Ама какво значи поносим темп на заразяване!? 2ма човека по-малко към орландовци ли Какво значи също "самоизолация" на по-"предвидливите" Използваш някакви "размити" понятия. Или има или няма изолация, полуизолация няма добър ефект. И остави тези приказки за надеждата. Аз например вярвам, че ковида ще "клекне" до посочената дата Ако се надяваш да ходиш на нечий ранен абитуриентски бал, това е отделен въпрос, но задръж си засега мерака А за да не "друса" по-мощно всички (думичката "всички" е важната), то може да се ползваш и от идеята която сам даде - - за "самоизолациятата в групи" и "по-предвидливите"
                Last edited by precakanoto; 02.04.2020, 13:17.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Няма значение дали се ваксинираш. Важното е, че вече всяка зима ще те гонят два вируса, а може би и повече, щото и при Ковида може да са устойчиви няколко щама, които ще се надпреварват.
                  Сър, в човешкия организъм винаги има стотици видове бактерии и вируся. Някои са синергетични, т.е. полезни, другите са "вредни", и тях имунната система ин ги е стъпила на врата постоянно.
                  Бройката бактерии+вируси в организма нормално е 1.3 по-голяма от бройката на всички клетки на организма.

                  ПъПъ. Със сигурност имам пет-десет хиляди вируса и от новия. Е, и кво? Организмът ми най-малко ще ги държи под строг контрол, а, повече — ще ги използва в бъдеще срещу още по-новите.
                  Last edited by 78-10; 02.04.2020, 13:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                    Аз се надявам още около 15 ти да се види разликата с чехите и някой да им уври главата че с маски е по добре (слагаме маските и бавно разхлабваме в Ухан това правят - сега всички са с маска и полицията арестува всички който са без - а икономиката е пусната)

                    въпроса беше защо не ги сложихме сега можеше и по сскоро базирано на цифрите да разхлабваме

                    Ми, просто те не работят достатъчно ефективно, а може дори в обратната посока да подведат. Има смисъл от добре изолиращи маски. А засега не се произвеждат толкова много. И са скъпи за цялото население да се ползват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Има съмнение, че у нас е влязъл по малко злотворен щам. Някои от лекуваните от грип Б, вероятно са минали Ковида. Имам такъв познат. Каза, че симптомите са същите. Но се чуди защо не е заразил семейството си нито с грип, нито с Ковид. Самият той го е прихванал от племеничето си.
                      Теорията за "изкарването на крак" засега се опровергава резултатите от тестовете, които се правят на полицаите. А това означава, че гадината още не е казала "добро утро".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                        Виждам че ей така си ги говориш лаф да става. Китай даде безплатно ноу-хау . ама кой да мисли. Например италианците а не само те връщат леките случаи в дома им и продължават да сеят зараза чрез близките си, китайците сглобиха набързо болници и ги изолираха, затова агонията в Европа ще е дълга и мъчителна. В момента там всичко е облизано и микроб не може да прехвръкне, затова много лесно ще овладеят евентуално и вторични огнища наесен. Европа продължава да си пее в хор от фалшиви гласове е как да стане.
                        В такава ситуация трябва да се знае кой взема решенията и кой води парада а при нас много пълководци като почнеш правителство,щаб1,щаб 2
                        РЗО,Хеи,Здравна каса,Гешев,Мешев,телефонни измамници и като се изпизди работата кой ще отговаря?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                          Виждам че ей така си ги говориш лаф да става. Китай даде безплатно ноу-хау . ама кой да мисли. Например италианците а не само те връщат леките случаи в дома им и продължават да сеят зараза чрез близките си, китайците сглобиха набързо болници и ги изолираха, затова агонията в Европа ще е дълга и мъчителна. В момента там всичко е облизано и микроб не може да прехвръкне, затова много лесно ще овладеят евентуално и вторични огнища наесен. Европа продължава да си пее в хор от фалшиви гласове е как да стане.
                          Сякаш не беше очаквано.
                          Европа като цяло ще изяде и отровата(смъртта на много от короната) и блокаж на икономиката. Точно заради различния тайминг и стратегия и конкретни мерки - или закъснели, или неефективни. И ще имаме 10 пъти по тежки щети в най-добрия случай спрямо единен Китай
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                            Виждам че ей така си ги говориш лаф да става. Китай даде безплатно ноу-хау . ама кой да мисли. Например италианците а не само те връщат леките случаи в дома им и продължават да сеят зараза чрез близките си, китайците сглобиха набързо болници и ги изолираха, затова агонията в Европа ще е дълга и мъчителна. В момента там всичко е облизано и микроб не може да прехвръкне, затова много лесно ще овладеят евентуално и вторични огнища наесен. Европа продължава да си пее в хор от фалшиви гласове е как да стане.
                            Китай понесе огромни щети. И пак не го е спрял. Първо закъсняха да действат, после въведоха концлагер, междувременно го изпуснаха към останалия свят и сега пак се връща при тях. Това не е много удачна реакция. Сега светът тях обвинява.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Като почнеха да ги глобяват, щяха да се замислят дали да се сбират. Освен това дори в групи, при самоизолация на по-предвидливите, темпът на заразяване пак щеше да е поносим. Продължавам да питам, кво правим след 13 май, ако Ковида не е клекнал от само себе си. Само това е надеждата. Иначе пак ще ни друса.
                              Аз се надявам още около 15 ти да се види разликата с чехите и някой да им уври главата че с маски е по добре (слагаме маските и бавно разхлабваме в Ухан това правят - сега всички са с маска и полицията арестува всички който са без - а икономиката е пусната)

                              въпроса беше защо не ги сложихме сега можеше и по сскоро базирано на цифрите да разхлабваме


                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                                Не, различен е от досегашния грип. Сега освен него, всяка година ще ни мори и Ковида, ако успее да заседне като грипа. И ще трябва да си правиш две ваксини. А те изтощават организма когато са няколко.
                                Не е съвсем така. Тук ни съобщиха, че ежегодната ваксина е коктейл валиден за няколко вируса
                                Така че догодина ще ни инжектират и малко ковидче

                                Коментар

                                Working...
                                X