IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

    Баси, и аз съм по тоя път, ама да не лежим на отминаващата болка, че после да не се налага екстрено да търсим шлосери. Аз ще гледам да се оправя.
    Ставаме 3ма. От няколко дена усещам болка при студено, а моята зъболекарка не работи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

      Баси, и аз съм по тоя път, ама да не лежим на отминаващата болка, че после да не се налага екстрено да търсим шлосери. Аз ще гледам да се оправя.
      То шлосери бол, няма що да ги търсим Ще се оправим, в най-лошия случай клещите и готово
      (шега)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Потвърждавам, - имах час за зъболекар няколко дни напред, (малко пред карантината) и като дойде часа, той спуснал кепенците. Отидохме с моя приятел доктор, друг специалист да търсим, но и той дръпнал шалтера. Казах си егати конспирацията, боли не боли, повече с конспираторите няма да се занимавам (за да не си хабя повече времето) и сега чакам да отворят, ... амен амен след великден А и болката усети, че няма да е на нейното, и заради антиконспирацията спря да боли, ама да видим докога
        Баси, и аз съм по тоя път, ама да не лежим на отминаващата болка, че после да не се налага екстрено да търсим шлосери. Аз ще гледам да се оправя.
        И това ще мине ...

        Коментар


        • Примерът с Принцесата е доста.... с разнопосочни сигнали. От една страна има възможност за пълна изолация по групи (каюти) но се оказва, че климатичната инсталация е работела някакъв период от време, в който заразата е покрила прибл. 27%. Струва ми се, че такова заразяване, за ТОЛКОВА време няма как да стане в що-годе нормална градска среда. Е, на мач е друго....
          И това ще мине ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

            ... - зъболекарите и те са в схемата на страната на конспираторите
            Потвърждавам, - имах час за зъболекар няколко дни напред, (малко пред карантината) и като дойде часа, той спуснал кепенците. Отидохме с моя приятел доктор, друг специалист да търсим, но и той дръпнал шалтера. Казах си егати конспирацията, боли не боли, повече с конспираторите няма да се занимавам (за да не си хабя повече времето) и сега чакам да отворят, ... амен амен след великден А и болката усети, че няма да е на нейното, и заради антиконспирацията спря да боли, ама да видим докога
            Last edited by precakanoto; 02.04.2020, 14:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

              Виж сега аз не съм паникьор, но ще ти отговоря. Когато ти се размотаваш насам натам ще срещнеш друг безстрашен като теб и ще му залепиш вирусчето и двамата ще се тръшнете пред вратата ми болни. Тъй като сме в една екосистема аз нещастния пъзлю ще трябва да ви лекувам или да платя вашето лечение. Тъй като не съм много щастлив от това ще предпочета да ви изолирам/или погреба ако не оживеете.. И пак стигаме до превенцията която е в пъти по евтина. Нищо лично защото ми харесва характера ти.
              Добре де, нали аз ще умра, какъв е проблемът? Няма да си ти или твои близки? Пак не го разбирам този алтруизъм? Че сме в една екосистема, в една сме, но сега бизнесът, ергоназ страдам от решения взети под страх с евентуална, абсолютно недоказана теза за висока заболеваемост и смъртност, с които плашат народа. Та така. И не се сърдя, просто ми е интересно чуждото мнение

              Ретро, за мрънкането си на сто про прав, каквото и да бяха направили, все щеше да има рев, но затова са отгоре и лапат тлъстите комисиони, нали, да не ги жалим излишно, за останалото не съм съгласен с теб, знаеш
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Недей да така - Арахната трудолюбив! Ще посее и 10-тина корена домати, за да може после ще се оплаква, че са тревясали и добивите рязко са паднали.
                Наздраве!

                У хабитатя сериозно са се взели проверяващите. Само ходят по магазините и разбутват опашките от хора - искат 2 метра отстояние.
                Няма съмнения, доматите ще му донесат задоволство и радост. Да ги строи като войници и да им чете исторически сказки за повдигане на бойния дух, хем и да растат повече Давай му зор, за да не изпусне сезона
                ЗА проверките у хабитатя - прояваваме разбиране, не лесно и за тези на опашката но и за проверяващите., А и в "хабитатя" имаше май някаква болница под карантина, така че, може съблюдаването на "реда" да има основания. Едва ли щяха се напрягат толкова, заради някакъв "обикновен грип"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Днес ходих на зъболекар да си вадя зъб и не можах да намеря нито един който да работи.Всички са се изпокрили от страх с оправданието ,че
                  нямат защитни средства срещу Ковид 19.
                  Аз както и някой други ви написахме че който разбира / може да схване картинат и може да се изпокрие ще се изпокрие дори и ДА може да работи - зъболекарите могат ако искат ама имат и медицинско образование да разбират (примера ми беше как дори и да не правим нищо срещу китайската чума идва в един момент в който работника ти казва - шефе този месец работи ти а другия ще дойда аз да те сменя ако си жив)

                  Иначе да знаеш че това е част от конспирацията с празните болници да цакат качеството на живот 78-10 и Грую - зъболекарите и те са в схемата на страната на конспираторите

                  ПП те имат защитни средства НО докато работят ти трябва да си без маска за да ти работят усатата и работят в ситуация на липса на source control - да се контролира източника да не ръси зараза (което е обратно на идеалния случай всички да са с маска)
                  Last edited by marketleverage; 02.04.2020, 14:21.
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                    Ако не бяха взети мерки и бяхме пламнали,като в Италия,въпросите по форумите щяха да бъдат :Какво правят нашите тиквеници?Защо не взеха никакви мерки?Не видяха ли какво се случва в Италия?
                    Но тъй като са взети мерки и засега не пламваме,като Италия,въпросите по форумите са :Какво правят нашите тиквеници? Ама, какви са тези мерки?Ние да не сме в Италия?
                    Параграф 22
                    Разбирам,че на много, може би им се иска, ние да не взимаме никакви мерки и когато пламнем като в Италия,с някаква вълшебна пръчица да върнем времето назад и да вземем правилните мерки....Остава само да намерим вълшебната пръчица....Но дори и да имаме вълшебна пръчица ,и да можем да връщеме времето назад ,когато и както си поискаме,пак ще има недоволни ......
                    +100

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      И много моля, отговори ти или някой от паникьорите с тоалетната хартия, като как аз ще ви заразя, ако не излизате от вкъщи?
                      Виж сега аз не съм паникьор, но ще ти отговоря. Когато ти се размотаваш насам натам ще срещнеш друг безстрашен като теб и ще му залепиш вирусчето и двамата ще се тръшнете пред вратата ми болни. Тъй като сме в една екосистема аз нещастния пъзлю ще трябва да ви лекувам или да платя вашето лечение. Тъй като не съм много щастлив от това ще предпочета да ви изолирам/или погреба ако не оживеете.. И пак стигаме до превенцията която е в пъти по евтина. Нищо лично защото ми харесва характера ти.

                      Коментар


                      • Ако не бяха взети мерки и бяхме пламнали,като в Италия,въпросите по форумите щяха да бъдат :Какво правят нашите тиквеници?Защо не взеха никакви мерки?Не видяха ли какво се случва в Италия?
                        Но тъй като са взети мерки и засега не пламваме,като Италия,въпросите по форумите са :Какво правят нашите тиквеници? Ама, какви са тези мерки?Ние да не сме в Италия?
                        Параграф 22
                        Разбирам,че на много, може би им се иска, ние да не взимаме никакви мерки и когато пламнем като в Италия,с някаква вълшебна пръчица да върнем времето назад и да вземем правилните мерки....Остава само да намерим вълшебната пръчица....Но дори и да имаме вълшебна пръчица ,и да можем да връщеме времето назад ,когато и както си поискаме,пак ще има недоволни ......

                        Коментар


                        • Днес ходих на зъболекар да си вадя зъб и не можах да намеря нито един който да работи.Всички са се изпокрили от страх с оправданието ,че
                          нямат защитни средства срещу Ковид 19.

                          Коментар


                          • Смъртността на Принцесата е 11 / 712 = 0.015

                            Сиреч 1.5% по непълни данни. И както казваш при перфектно медицинско обслужване. Като се претовари здрваната система и току-виж станали доста над 3%. Но да приемем, че са само 3%.

                            Ако оставим заразата да се разпространява безпрепятствено в България ще се заразят между 50 и 70% от хората. Да приемем 4.2 милиона. Значи 126 000 умрели от КОВИД-19.


                            Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Ако говорим за "Принцесата", от 2600 човека, заразени бяха 700. Починали са 11, а 80 все още не са излекувании, като 15 от тях са в тежко състояние. За съжаление, не могат да се направят много полезни изводи. Когато се установи наличие на корона на лодката, всички бяха изолирани по каютите. А в последствие разполагаха с "неограничена" /предвид мащаба/ медицинска помощ и апаратура. На всичко това може да се гледа като на лабораторна постановка. В реални условия картинката е значително по-различна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Какво общо има България?В България не в имало такова разпространение като в Италия.Все пак и грипът,който е заразен в някои държави има по-голямо разпространение,отколкото в други.А и в едни години е по-разпространен от други.
                              В Италия просто не са изследвали всички заразени.Много хора изобщо не са ходили на лекар.И няма как да се знае реалният процент ма смъртност.
                              Най-достоверно е изследването от един круизен кораб,при който почти всички на борда са били заразени и смъртността е била 0,2 процента.
                              Смъртонатта на даимън принцес е около 1.5 процента (15 пъти по смъртностно от грип) за момента като още имаш 82 активни случая и 15 критични може да се вдига (може да е била 0.2 в някакъв момент ама трябва време да се боледува преди да почнат да се влошат умират хората - през това време също запушват болничната ) (също трябва да се има в предивд че по голямата част от хората го хванаха след катантината и са с ниска инфекциозна доза - което води по лека клинична картина както казват вирусолозите

                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Тарантулчо, рано е да броим пилците. Мерките са изоставащи. имай го предвид. Дали са строги или не, няма как да знаем предварително, Пилците ще броим след ковида и тогава ще разбереш дали е трабвало да се доверяваш повече на хората които ползват както знанията, така и имат опита и мат-моделите срещу ковида. Става дума не за някакъв генерал а за много хора, чието мнение той просто консолидира и изразява. И това не се прави тарантулчо за да се очистят пенсионерите, а точно обратно - да не дадат фира. Може да звучи циничното 'фира", но всъщност харесвам пенсионерите като цяло и са ми мили, връзка с едни други времена. И нищо деморализиращо няма - като дойде великден ще има яснота и ще кажат колко още остава, не е много, не драматизирай Цяло лято ще се търкаляш из хамака и ще се чудим как да ти оправяме покрива да не капе
                                Недей да така - Арахната трудолюбив! Ще посее и 10-тина корена домати, за да може после ще се оплаква, че са тревясали и добивите рязко са паднали.
                                Наздраве!

                                У хабитатя сериозно са се взели проверяващите. Само ходят по магазините и разбутват опашките от хора - искат 2 метра отстояние.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X