IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

    Аз точно това се чудя... тези колони от военни автомобили трябва да возят трупове всеки божи ден нали? Трябва да има все повече и повече филмчета с тях... От спешните отделения трябва също да има все повече и повече видео потвърждения... Но всичко това липсва...
    https://www.dw.com/bg/%D0%BD%D1%8F%D...%81/a-52986798

    "Седя на балкона и гледам военните камиони, които извозват труповете. Возят ги към крематориуми извън града, защото вече няма къде да ги държат и погребват. Тук се завръща само прахът им. Не пускам телевизора, защото дъщеря ми ще се побърка, ако постоянно гледа такива кадри. Чуваме линейките. Минават покрай нас на всеки половин час. Денем и нощем."

    Има ли някой който да услужи на Руми Маринова със смартфон с камера?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Няма съмнения, доматите ще му донесат задоволство и радост. Да ги строи като войници и да им чете исторически сказки за повдигане на бойния дух, хем и да растат повече Давай му зор, за да не изпусне сезона
      ЗА проверките у хабитатя - прояваваме разбиране, не лесно и за тези на опашката но и за проверяващите., А и в "хабитатя" имаше май някаква болница под карантина, така че, може съблюдаването на "реда" да има основания. Едва ли щяха се напрягат толкова, заради някакъв "обикновен грип"
      Ако тази зла веща жена продължи да ми праща студове и снегове, не само разсада на доматето ще пострада, ми и народа ще изкара пролетни настинки с хипохондрични пристъпи Ковида ли ги е фанал. Това верно ще претовари системата. Проверяващите в Хабитатя трябва първом с нея да се заемат, пък после да разгонват мирните граждани. В начале усмири основната напаст, после гони потурите на следовниците.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        Именно за пенсионерите и социалнослабите трябва да се замислим, щото скапвайки икономиката, ще се омаже всичко - и пенсии няма да има, и работа, и помощи, та дори в махалите наместо продължителни сватби, ще има множество погребения. Дребният бизнес може да изглежда маргинален, но той изхранва ядрото от населението. Тази стопанска самоорганизация на народа сега е смразена, стопирана, зашеметена. Още малко и ще почнат бунтовете. А правителството няма почти никакви компенсации за самонаетите, които най-много ще пострадат от сегашната ситуация. Вижда се, че пари няма, бедна и прахосническа държава сме, та не можем да удържим на дълго запиране.
        П.п. Аз съм си на хамака, поне докато грееше, но съвестта ми ме терзай, че аз се излежавам, а трудовите хора трябва и те като мен. Не съм за пример, Преци.
        Добре за какво бяхте против маските като искате да се пуска по бързо икономиката - даже и в парка можеше да ходят хората ама маскирани

        Искаш мярка X вместо мярка Y има шанс мяркс X да покаже много добър резултат до две седмици (оптимистична прогноза) когато може спокойно да каже ето мярка X работи дайте да разхлабваме Y - накрся разхлабването така или иначе че е всички с маски

        Иначе на малкия бизнес му трябват и клиенти - аз в бизнес който избягва да спазва някакви мерки дори и държавата да не му ги налага (да кара хората да са с маски няма да вляза даже бих си губил времето като активист да водя кампании за бойкот на бизнеси който не взимат мерки ) в мола на рецуркулация като масово са без маски съвсем няма да ида ...


        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

          В моловете също въздуха рециркулира, в клас А бизнес сградите също рециркулира (бизнес парка и тези по цариградско) , по големите не стари хотели, в самолетите, а както се разбра и министерски съвет нали са я спряли системата и Баце се грее с духалка в кабинета си
          В сградата на министерския съвет се греят с парно. Ще е голям смях, ако верно са пуснали духалките.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

            В това няма нищо вярно, вместо думата Китай сложи коя да е друга страна в Европа и ще пасне.
            Кое не е вярно? Че им спря икономиката и очакват 6 % надолу БВП. Че преживяха блокаж на цели провинции и крайно пренапрягане на държавата, за да спрат зараза, която бяха изпуснали. Китай е пренаселена държава и там условията са други. Дори Западна Европа не може да се сравни с тях, доколкото модернизацията тук е всеобхватна, а в Китай все още живеят в различни епохи на едно ограничено място.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
              Примерът с Принцесата е доста.... с разнопосочни сигнали. От една страна има възможност за пълна изолация по групи (каюти) но се оказва, че климатичната инсталация е работела някакъв период от време, в който заразата е покрила прибл. 27%. Струва ми се, че такова заразяване, за ТОЛКОВА време няма как да стане в що-годе нормална градска среда. Е, на мач е друго....
              В моловете също въздуха рециркулира, в клас А бизнес сградите също рециркулира (бизнес парка и тези по цариградско) , по големите не стари хотели, в самолетите, а както се разбра и министерски съвет нали са я спряли системата и Баце се грее с духалка в кабинета си
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Недей да така - Арахната трудолюбив! Ще посее и 10-тина корена домати, за да може после ще се оплаква, че са тревясали и добивите рязко са паднали.
                Наздраве!

                У хабитатя сериозно са се взели проверяващите. Само ходят по магазините и разбутват опашките от хора - искат 2 метра отстояние.
                Лично ще те държа отговорна за провала на аграрните ми начинания. Щото дали ти, дали правителството, дали сланата или Ковида, все сте от един дол габърчета като вредители срещу свободната трудова инициатива и гърбавеенето от нехайна работа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  Тарантулчо, рано е да броим пилците. Мерките са изоставащи. имай го предвид. Дали са строги или не, няма как да знаем предварително, Пилците ще броим след ковида и тогава ще разбереш дали е трабвало да се доверяваш повече на хората които ползват както знанията, така и имат опита и мат-моделите срещу ковида. Става дума не за някакъв генерал а за много хора, чието мнение той просто консолидира и изразява. И това не се прави тарантулчо за да се очистят пенсионерите, а точно обратно - да не дадат фира. Може да звучи циничното 'фира", но всъщност харесвам пенсионерите като цяло и са ми мили, връзка с едни други времена. И нищо деморализиращо няма - като дойде великден ще има яснота и ще кажат колко още остава, не е много, не драматизирай Цяло лято ще се търкаляш из хамака и ще се чудим как да ти оправяме покрива да не капе
                  Именно за пенсионерите и социалнослабите трябва да се замислим, щото скапвайки икономиката, ще се омаже всичко - и пенсии няма да има, и работа, и помощи, та дори в махалите наместо продължителни сватби, ще има множество погребения. Дребният бизнес може да изглежда маргинален, но той изхранва ядрото от населението. Тази стопанска самоорганизация на народа сега е смразена, стопирана, зашеметена. Още малко и ще почнат бунтовете. А правителството няма почти никакви компенсации за самонаетите, които най-много ще пострадат от сегашната ситуация. Вижда се, че пари няма, бедна и прахосническа държава сме, та не можем да удържим на дълго запиране.
                  П.п. Аз съм си на хамака, поне докато грееше, но съвестта ми ме терзай, че аз се излежавам, а трудовите хора трябва и те като мен. Не съм за пример, Преци.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                    Но, задъханите математически модели са си сложили превръзка на очите.
                    Или проблем има само, когато се тестват хората?
                    ааа не съм съгласно, моделите джарат смело и без превръзка, щото са плод на човешката мисъл и бидейки матрялно несъществуащи, то и вируса не ги лови шега
                    Разбира се, че ако се прави модел, то тр. да е в полза на хората и хорското общество, а не срещу тях.
                    Аз те разбрах какво имаш предвид, но искаш точно по време на епидемия, да решаваш неща, нерешени и трупани с години, , Изводите за здравната система ще се правят след епидемията и точно тогава запази и събирай въпросите, ще има нужда от тях "след", а не "преди" да сме смотали вируса
                    Last edited by precakanoto; 02.04.2020, 16:04.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Много странни неща има Съни, откъм "информационна" "стойност", затова да не прибързваме с всички изводи
                      Но, задъханите математически модели са си сложили превръзка на очите.
                      Или проблем има само, когато се тестват хората?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                        Баси, и аз съм по тоя път, ама да не лежим на отминаващата болка, че после да не се налага екстрено да търсим шлосери. Аз ще гледам да се оправя.
                        На 22-а поликлиника в София работели.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          А нашите тиквеници НИЩО не правят.
                          БИЛИ СА ЕДНА УПОЙКА И ЧАКАТ ПАЦИЕНТА САМ ДА СЕ ОПРАВИ.
                          За тези без симптоми на корона - НЯМА НИЩО. УМИРАШ КАТО КУЧЕ.
                          Капацитет и организация НУЛА. И без това малкото което има и него УНИЩОЖИХА.
                          ЛЕЖАЛ СЪМ НАД 200 ДЕНА В 7 РАЗЛИЧНИ БОЛНИЦИ В СОФИЯ
                          Положението все по зле става. Видимо само за 2 години и за лежащо болен и дочути оплаквания на лекари и сестри. Най вече че няма персонал, работа на 2,3 работи. А и бие супер много на очи като сестрите от 3+старша станаха 1+старша. И вечер има или сестра или доктор !?!?
                          И това във ВМА
                          В това е трагедията. Те нямат друга възможност да реагират в скапаната система, освен крайните мерки. И затова жертва стават икономиката и социалния живот.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                            Мъни, погледни колко полета между Лондон и Китай е имало през декември и януари. Десетки хиляди пътници от двете страни.
                            Генералното консулство на кралството е в Ухан. Кога затвори? Мисля, с въвеждането на карантината там, в края на януари.
                            Заразяването през това време не е било консервирано, заразени и болни няма как да е нямало,
                            но чак в началото на март Англия отчита 90 заразени.
                            Не е ли странно?
                            Много странни неща има Съни, откъм "информационна" "стойност", затова да не прибързваме с всички изводи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                              Ако не бяха взети мерки и бяхме пламнали,като в Италия,въпросите по форумите щяха да бъдат :Какво правят нашите тиквеници?Защо не взеха никакви мерки?Не видяха ли какво се случва в Италия?
                              Но тъй като са взети мерки и засега не пламваме,като Италия,въпросите по форумите са :Какво правят нашите тиквеници? Ама, какви са тези мерки?Ние да не сме в Италия?
                              Параграф 22
                              Разбирам,че на много, може би им се иска, ние да не взимаме никакви мерки и когато пламнем като в Италия,с някаква вълшебна пръчица да върнем времето назад и да вземем правилните мерки....Остава само да намерим вълшебната пръчица....Но дори и да имаме вълшебна пръчица ,и да можем да връщеме времето назад ,когато и както си поискаме,пак ще има недоволни ......
                              А нашите тиквеници НИЩО не правят.
                              БИЛИ СА ЕДНА УПОЙКА И ЧАКАТ ПАЦИЕНТА САМ ДА СЕ ОПРАВИ.
                              За тези без симптоми на корона - НЯМА НИЩО. УМИРАШ КАТО КУЧЕ.
                              Капацитет и организация НУЛА. И без това малкото което има и него УНИЩОЖИХА.
                              ЛЕЖАЛ СЪМ НАД 200 ДЕНА В 7 РАЗЛИЧНИ БОЛНИЦИ В СОФИЯ
                              Положението все по зле става. Видимо само за 2 години и за лежащо болен и дочути оплаквания на лекари и сестри. Най вече че няма персонал, работа на 2,3 работи. А и бие супер много на очи като сестрите от 3+старша станаха 1+старша. И вечер има или сестра или доктор !?!?
                              И това във ВМА
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Аз не знам на малоумни ли се правите или какво

                                Защо не видиш как се е развивала епидемията в други държави, където преди месец също "нямаше нищо"? Как така от 90 случая в UK за по-малко от месец станаха 30 000?
                                Мъни, погледни колко полета между Лондон и Китай е имало през декември и януари. Десетки хиляди пътници от двете страни.
                                Генералното консулство на кралството е в Ухан. Кога затвори? Мисля, с въвеждането на карантината там, в края на януари.
                                Заразяването през това време не е било консервирано, заразени и болни няма как да е нямало,
                                но чак в началото на март Англия отчита 90 заразени.
                                Не е ли странно?

                                Коментар

                                Working...
                                X