IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • https://www.24chasa.bg/mnenia/articl...2_HhdWeo6wu3wM
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


      - Юряаа!... Юряааа!... Юряаааа!-...

      Днес, Груйо, трябваше да гласувам в едно "дистанцирано" събрание по имейла. Но нали ни е за първи път мурафетя, наложи се три пъти да го правя.
      На третия път мислех точно така да си пусна гласа, спомняйки си Чудомир. Не го направих само защото не бях сигурен, че председателят на събранието познава този разказ


      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Това са само официалните данни, смятай поне х 5 - към 5млн са в момента реалните вероятно.
        Ама до 100млн има време още...и то при строг контрол ( което е невъзможно в доста страни), та може и 1млрд накрая.
        Да, в Индия се очетава голямо мазало идните месец-два

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Мишо, аз никога не съм си крил годините - 41. И други неща не крия, зашото не ме е срам от себе си. Все още А, да, и съм писал само и единствено с един ник тук. Наздраве!
          Ми аз пък писах с истинското си име, но инвестора ми блокира профила. И затова си направих нов.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Остават броени минути до 1 000 000 заразени по официланите данни. На 999 813 сме.
            Това са само официалните данни, смятай поне х 5 - към 5млн са в момента реалните вероятно.
            Ама до 100млн има време още...и то при строг контрол ( което е невъзможно в доста страни), та може и 1млрд накрая.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

              Защо на местата, където са по-разхлабени мерките не се наблюдава по-висок бум?
              В Габон ли имаш предвид или Бенин? А сети се сам защо там няма още много инфектирани.
              Last edited by Money; 02.04.2020, 21:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                И аз това се чудя за тебе. Редиш ги едни все едно си тийнейджър...
                Мишо, аз никога не съм си крил годините - 41. И други неща не крия, зашото не ме е срам от себе си. Все още А, да, и съм писал само и единствено с един ник тук. Наздраве!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                  Леко не съм съгласен с тази концепция. Както казва Талеб - побеждават не тези с най-разумните идеи, а най-гръмогласните.

                  Та и аз затова се включвам активно - разумните да сме гръмогласни.
                  Буахахаха, пък си със самочувствие, не е истина. Моделът ти е крайно погрешен, аи си се хванал с Бергама - що Бергамо, щото там е най-зле, ама на 99,999999% от света положението не е такова, затова и твърдя, че манипулираш, Той и Матеев така ги смяташе - смъртност в Холандия 99,3%, щото имаше двама излекувани и 250+ умрели Мда, обиконвено викат шапкарите и тези, които нямат какво да кажат, ма много искат да се изокат. В тоя ред на мисли. Ето един прекрасен разказ на Чудомир (мишо не го е чувал кой е тоя - един прост комунист, не е интересен), прочетете фо, препоръкЪ е

                  То беше някога. Где такива хора и такива произшествия сега!

                  Нямаше партии тогава, нямаше партизани, нямаше закони за задължително гласуване - кой за когото си искаше, за него си спускаше бюлетина. Комуто пък не дохождаше и на ум даже за избори, като на дяда Рача Чобана, стоеше си горе в планината при козите, свирукаше си с тънка свирка кокаляна, дялкаше си с тънко ножче шарени хурки, живееше си на свобода и чист въздух н никой не го диреше, никой го не търсеше.
                  С години не слизаше в село. Забравил беше и сряда, и петък, и празници и ако му донесяха горе шарено яйце, да речем, ще се сети, че е Великден, ако му донесяха варено жито, ще познае, че е задушница.
                  Нито беше учен, нито от писмо разбираше, но от стара майка дете беше козарят и рядко от устата си отърваше приказка, ама речеше ли я, ръб ще улови и на място ще тропне като четвъртит камък на нов зид.
                  Седят си някоя вечер например в колибата край огъня със сестриника си Тодора и той се мъчи да шари с кенета и тройни обръчи кокал от ребро за новата си чанта. Гледа го дядо Рачо изпод рунтави вежди, криви устни и му дума:
                  - Не става вечер това нещо, момчеее! Тънка работа е то! Остави го за утре и лягай да спиш, защото денят се смее на нощната работа. Ами! Смее се! Тъй да знайш!
                  Други път пък, както си пуши през някой ясен божи ден, изведнъж лулата му ще почне да цвърчи. Ще я извади от устата си старецът, ще я изтръска, ще почне да я чисти с клечка и ще подвикне пак на Тодора:
                  - Тошко! Тошко бе! Я мини изотзад през дренака, качи се горе на рътлината и извикай на козите да се насочат надолу, към кошарите. Хем да си пасат хайванчетата, хем да слизат полека-лека надолу, че времето ще се развали скоро.
                  Тодор го загледа, загледа учудено, почеше се и някак недоверчиво попита:
                  - Че отде познаваш бе, вуйчо? Кой ти каза ?
                  А дядо Рачо се подсмихне под мустак и дума:
                  - Познавам. Лулата ми рече. Не я гледай, че не струва грош. Много знае тя, много е патила.
                  И като я мушне в големия силях, ще дигне пръст и ще добави:
                  - Запомни и забележи: цвърти ли ти лулата, мокри ли ти се солта в захлупа, стискат ли ти много цървулите, хапят ли люто мухите, играят ли гаргите, бухат ли нощем бухалите в ниските места, лягат ли си вечер кокошките по-рано от други път, пеят ли лъжовни петли, къпят ли се врабците, сърбят ли те ушите и почне ли да ти се дреме, ей тъй, без нищо, да знаеш, че времето ще се развали.
                  Тодор пули очи и го гледа още по-учудено, кимне след това с глава, надигне се и без да каже нещо, поеме нагоре из дренака.
                  Такъв беше дядо Рачо Чобанът. Тъй си живееше като горско пиле из усойните и по чукарите на Самодивец и мъдри думи думаше, ама от политика, от закони, от избори не отбираше нищичко.
                  Не щеш ли, един ден му пратиха хабер по Тодора, че трябва да слезе в селото да гласува. Такъв закон излязъл, такава наредба наредили - щом има избори, всеки,мъж трябва да гласува. Инак - глоба голяма!
                  Мъркал старият козар, пухтял, сърдил се, па като разбрал, че и три кози няма да му стигнат да плати глобата, ако не иде, стегнал се и поел за село с ямурлука, с гегата на рамо, със силяхлъците на пояс и двете кози кожи на бедрата.
                  Като стигнал в село, не се отбил и в къщи даже, а, направо отишъл в общината да си свърши работата, че тогава. Оттам го препратили в училището, където ставал изборът.

                  Влязъл дядо Рачо плахо-плахо, свалил гегата от рамо и като всеки глух човек извикал силно:
                  - Помози ви бог, момчетааа!
                  - Дал ти бог добро, дядо Рачо! Добре дошъл, добре дошъл! - обадили му се двама-трима.
                  - Викали сте ме нещо, ми каза наш Тодор отзарана. Глоба имало, кай, ако не дойда, и аз, ща не ща, пристигнах, ама за какво ме викате, и аз не зная!
                  - Ний не те викаме, а законъъът, законът те вика - му рекъл председателят на бюрото.
                  А старецът, нали не чува, стои си прав на едно място, гледа на шарено и не знае где да си дене ръцете.
                  - Да гласуваш те викаме, да гласуваааш!.... Гласа си да дадеш, та кмет и съветници да изберем!
                  - Кое кайеш? За глас ли нещо спомена?
                  Председателят се доближил до него, навел се над ухото му и за да го разбере по-добре, извикал му още по-високо:
                  - Дядо Рачооо - рекъл, - ще влезеш ей тука, в тъмната стаичка, и ще си пуснеш гласааа. Гласа си ще пуснеш! Разбра ли?
                  - Хоо... - кимнал с глава старецът. - Това ли е било цялата работа! За това ли ме карате половин ден път да бия? Гледай ти закони! Гледай ти наредби и хорски измислици! Гласа, а? Че да го пусна - рекъл, - що да го не пусна, нали ще отърва глобата?

                  И като се намъкнал в тъмния ъгъл, окашлял се, опънал шия и изревал, колкото сила има, три пъти, та пръснал бюлетините като перушина из стаята:
                  - Юряаа!... Юряааа!... Юряаааа!-...
                  Пуснал си цял-целеничък гласа човекът, изгледал ги самодоволно, метнал гегата на рамо и поел накъм вратата...
                  То беше някога. Где сега такива гласовити хора по нас?

                  Айде наздраве
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    И кво ще стане на милион - ще спре да се въртуи света ли? баси дечкото си, честно, но пък с претенции Имаш ли 30 години?
                    И аз това се чудя за тебе. Редиш ги едни все едно си тийнейджър...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение


                      Не знаеш какви са цифрите за смъртността.
                      Не знаеш, дали мерките са "навреммени", твърденията са, че още през януари вирусът е циркулирал свободно из Европа.

                      Защо на местата, където са по-разхлабени мерките не се наблюдава по-висок бум?
                      Цифрите за смъртността ги знаем. Колегите пуснаха картинка, пуснаха и данни. Пускам ги специално заради теб пак. Рових 5-6 страници назад докато ги изкопам. Два пъти - за регион Бергамо и по-долу за град Бергамо.

                      А относно местата с по-разхлабени мерки не се наблюдава за сега. Скоро и там.

                      Статистика за починалите през март в Бергамо.
                      https://www.ecodibergamo.it/stories/...of_1347414_11/

                      March 2020 more than 5.400 people have died in Bergamo province,(One year ago, in March, the total deaths were almost 900) 4.500 of which due to coronavirus. Six times more than the previous year. Of only 2.060 of them, the «official» certified deaths caused by Covid-19 in the local hospitals (data as at yesterday), we know everything: age, gender, pre-existing conditions. We do not know anything about the other 2.500. Many of them are old people, who died at home or in assisted residential homes. In spite of the unmistakable symptoms, as recorded by physicians and relatives, they were never tested for the disease. On their death certificate you can just read: interstitial pneumonia.


                      https://www.bloomberg.com/opinion/ar...ing-death-toll

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Остават броени минути до 1 000 000 заразени по официланите данни. На 999 813 сме.
                        И кво ще стане на милион - ще спре да се въртуи света ли? баси дечкото си, честно, но пък с претенции Имаш ли 30 години?
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Остават броени минути до 1 000 000 заразени по официланите данни. На 999 813 сме.
                          Лееко полуизваждам тапата на шампанското...

                          Коментар


                          • Абсолютно. Пазарът на идеи е по дефиниция неефективен. Не може да се прави паралел с пазара на стоки и услуги.

                            Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                            Леко не съм съгласен с тази концепция. Както казва Талеб - побеждават не тези с най-разумните идеи, а най-гръмогласните.

                            Та и аз затова се включвам активно - разумните да сме гръмогласни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Нема й се пуашиш. Ковида й ковна вниманието, та е разсеяна, да не кажа разсредоточена между кушетката и бегониите. Оръжията й ръждясват сред росата.
                              Бааа, все таки ще ми остане време за орхидеите ... А карабината ми е винаги максимум на 10-ти крачки разстояние. Почистена и заключена в касата. Трябва само по-едрата 1/3-та да й сложи оптиката и да му мислят мушкатата и бегониите.
                              Наздраве, Мрънкало!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Остават броени минути до 1 000 000 заразени по официланите данни. На 999 813 сме.

                                Коментар

                                Working...
                                X