IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Dragodanov;n3573306]
    Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение


    Мarketleverage; от два часа се опитвам да намеря онзи лик, с видео клипа от ютюб, който ти публикува на няколко пъти приди две-три седмици, в който се показва, как при кашлянето се разпространява коронавирус? Клипът е с един китаец и показва при кашляне, как се разпръскват каппи на повече от 1..5 метра дистанция. Можеш ли да ми посочиш къде е?
    Много благодаря!
    Японец е и при кашляне е 2 метра (Както казват мойте хора за по-сигурно стоиш на два Майк Блумберга разстояние

    ето линк (може да си го свалиш като фаил)

    https://livedoor.blogimg.jp/nwknews/...2/02d9cc47.gif


    иначе и MIT а и този гн здравния инспектор го казаха при кихане и на 6 метра може паднат капчици


    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение



      Бих се радвал да поспоря с интелигентни събеседници.
      Ако има желаещи, нека се вкючат...
      С този пост направо уби дискусията. Всички млъкнаха.

      Коментар


      • В контекста на темата е, затова погледнете как в тези времена едни 100млн ще отидат за детска болница без оборудване, от която от години имаме нужда, но сега ударно се почва в строеж от 70те години, който не отговаря на съвременните модерни изисквания и има един куп конструктивни проблеми....
        А пари за няколко малки лаборатории, за да се направят скрининги и да се види докога и дали трябва да продължава карантината и тоталното изключване, пари няма. За да не се затворят 10х. човека заразени, евентуално, ще стоят затворени 6 милиона
        Last edited by съни(тя); 03.04.2020, 21:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
          Ендер пак приказва глупости.
          Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Ебаси глупостите, честно,
          Бих се радвал да поспоря с интелигентни събеседници.
          Ако има желаещи, нека се вкючат...

          Коментар


          • https://www.youtube.com/watch?v=exVR...LCN64AzJVYF4O8

            Коментар


            • [QUOTE=marketleverage;n3573185]


              Мarketleverage; от два часа се опитвам да намеря онзи лик, с видео клипа от ютюб, който ти публикува на няколко пъти приди две-три седмици, в който се показва, как при кашлянето се разпространява коронавирус? Клипът е с един китаец и показва при кашляне, как се разпръскват каппи на повече от 1..5 метра дистанция. Можеш ли да ми посочиш къде е?
              Много благодаря!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Имам "добри" новини за вас от КОВИТ-19-фронта във Франция.
                Информират ни, че врагът е безпощаден.
                Удря не само дихателната система, но са наблюдават и следните
                патологии: сърдечни, бъбречни, мозъчни, тромбози,
                Щото това не е грип а СПИН предаван по въздушнокапков път,троши хора с намален имунитет,хронично болни
                и най -вече възрастни.
                Last edited by Grosss; 03.04.2020, 21:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

                  Не, не ама садЕ, незнам да ли си го чувала.
                  Искам да те питам, как ще изкарате хората от вируса, икономиката е след хората.
                  Верно че жените сме опърничави като кози, ама и ако си на хранилка при Ниновица, - положението е трудно
                  Икономиката не е след хората, това само човек, който никога не е задълбавал погледа си във взаимовръзките и структурата на една икономика може да го твърди. Един дребен пример - в България почти няма държавни предприятия, които във времена на криза да могат да гарантират минимални приходи на държавата, както и че хората няма да останат без ток и вода, ако настане масов мор и нямат пари да плащат. Държавните болници, вкарани в режим на търговски дружества и без средства в подобни времена на големи епидемии не могат да гарантират дори минимум от здравна помощ на населението, независимо колко пари плаща за осигуровки.
                  В селското стопанство не трябва ли една държава да направи, така че да има гарантирано производство, което може да изхрани местното население в криза....тук минахме на култури за биодизел, после на други хаотично подбирани
                  След няколко месеца ще разбереш за какво говоря
                  Преди няколко години, когато давах за пример защо Германия е това, което е с нейните близо 50% от икономиката, в които държавата има участие, пак изскачаха подобно на теб - комунистка, та комунистка )) Но сега предстоят национализации и сами ще ги искате
                  И не ти ли писна тоз ad hominem? Винаги съм назовавала точно нещата, които критикувам и ако тръгна да цитирам колко оттях се случиха без да се налага да си променям мнението, мога една страница да изброя, впрочем за мое съжаление, защото винаги предпочитам доброто развитие на нещата. А в партия нито съм членувала, нито съм помагала, нито в техни програми съм участвала, нито дори в програми, които са платени от партии, нито в обществени поръчки.

                  Но, да се върна на икономиката - тя не може да е след хората, а трябва да върви паралелно с тях и в моменти като днешния да се създадват планове с обмислени варианти и оценки за вариации в същия ден, в който налагаш карантина и спираш тока. После е късно ... В Щатите освободените от работа са 3 милиона, засега. Тук, скоро ще започнем броенето им. Но нямаме и социалната организационна инфраструктура на Германия, например, за да се търсят лесни решения.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Имам "добри" новини за вас от КОВИТ-19-фронта във Франция.
                    Информират ни, че врагът е безпощаден.
                    Удря не само дихателната система, но са наблюдават и следните
                    патологии: сърдечни, бъбречни, мозъчни, тромбози,
                    Ако беше изгледал едно свестно видео, щеше да разбереш, че смукалата са точно за това, някъде да се захване, бели дробове, сърце, кръвоносни пътеки, мозък и пробва там да се размножава, ако успее - лошо.
                    Къса се веригата там където звеното е най-слабо.
                    До сега умираха от корона хора със тежка пневмония, защото е сезона на гриповете и такива предимно са били рисковите групи през зимата.
                    Last edited by hazard; 03.04.2020, 21:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                      За мен друго е потресаващо - как в икономически форум, успяхме да обърнем наопаки пирамидата на Маслоу и да поставим физическата сигурност, след социалните потребности. Как ли се върти завалията в гроба...
                      Е на приказки само

                      Като на всеки от пишещите тук вземе да му пари веднага ще почнат да се преориентират.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

                        Дочувах нещо за Маслоу, някаква пирамида, но не го знам, не е от моя клас. Имам специализация по числени методи при проф. Манолов- бог да го прости. А тук във форума има един човек, който единствен тогава от всички убитаци беше на ниво и ми помагаше с въпроси по разни проблеми и успях не само да мина ситото, а сега съм на по-висша длъжност, докато той е на село и искам много да му благодаря за човещината, че ми даде пример за човек. Българинът няма да се затрие, защото все пак остава човек. А от моя някогашен закрилник на когото съм безкрайно благодарна, още тогава научих, че всяка обърната пирамида е лош знак. Лоша поличба
                        Ендер пак приказва глупости. Научи си за пирамидата пак.
                        може и от ВИКИ-то
                        Иначе реда е - папу, сигурност, соц. принадлежност, признаване (авторитет), самоусъвършенстване (духовно израстване)
                        Груйче мноо си бръз
                        Last edited by bota156; 03.04.2020, 20:51.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                          За мен друго е потресаващо - как в икономически форум, успяхме да обърнем наопаки пирамидата на Маслоу и да поставим физическата сигурност, след социалните потребности. Как ли се върти завалията в гроба...
                          Ебаси глупостите, честно, кажи и ти на колко си години, още ли играеш "Играта на Ender", че ми изглеждаш там някъде, около тийнейджърската възраст с разсъжденията си. Ей ти я пирамидата:

                          Заради 4 убихме 1,2,3, а скоро и 5 - ма нищо, то точно на 5 се гради всичко - като огладнеете, всички ще почнете да мислите, че може и сопите да хванете - де тоя късмет, ма знае ли се. Опс, гешев е радост, генералгоджи е слънце
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                            За мен друго е потресаващо - как в икономически форум, успяхме да обърнем наопаки пирамидата на Маслоу и да поставим физическата сигурност, след социалните потребности. Как ли се върти завалията в гроба...
                            Дочувах нещо за Маслоу, някаква пирамида, но не го знам, не е от моя клас. Имам специализация по числени методи при проф. Манолов- бог да го прости. А тук във форума има един човек, който единствен тогава от всички убитаци беше на ниво и ми помагаше с въпроси по разни проблеми и успях не само да мина ситото, а сега съм на по-висша длъжност, докато той е на село и искам много да му благодаря за човещината, че ми даде пример за човек. Българинът няма да се затрие, защото все пак остава човек. А от моя някогашен закрилник на когото съм безкрайно благодарна, още тогава научих, че всяка обърната пирамида е лош знак. Лоша поличба

                            Коментар


                            • Имам "добри" новини за вас от КОВИТ-19-фронта във Франция.
                              Информират ни, че врагът е безпощаден.
                              Удря не само дихателната система, но са наблюдават и следните
                              патологии: сърдечни, бъбречни, мозъчни, тромбози,

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

                                Не, не ама садЕ, незнам да ли си го чувала.
                                Искам да те питам, как ще изкарате хората от вируса, икономиката е след хората.
                                Верно че жените сме опърничави като кози, ама и ако си на хранилка при Ниновица, - положението е трудно
                                За мен друго е потресаващо - как в икономически форум, успяхме да обърнем наопаки пирамидата на Маслоу и да поставим физическата сигурност, след социалните потребности. Как ли се върти завалията в гроба...

                                Коментар

                                Working...
                                X