IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Но пък започнахте навреме, въпреки, че грую не верва. Вервай ми.
    Това и аз го подкрепям. Дори по-рано можеше, защото Банско приемаше чужденци в разгара на епидемията. Имаше закъснение на границите. Кой и за какво влиза и как да бъде контролиран.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Всъщност възражението на някои от анти-карантината какво е? Че карантината трябваше да се въведе две седмици по-късно, за да може три седмици след това при пика официално да имаме поне 50-70К заразени (а неофицилано 250-500К), така че поне една по-значителна част от населението да развие стадния имунинет?

      Това ли е?
      Не, трябваше да се въведе една седмица по-рано, но да е по-лабава. И да се наблегне на самоизолацията, а не на принуждението да си седиш вкъщи. И не може да се надяваме заразата съвсем да ни отмине. Дори да се затворим в карцера. Все отнякъде тя изпълзява.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

        Не мисля. Това не са някакви сложни социално-психологически взаимовръзки като в икономиката, където е трудно да се каже кое е причина и кое следствие. Съвсем предвидимо епидемологично явление си е.
        И д-р Мангъров така казва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

          Мишо, има един логически проблем. Ние не знаем дали мерките са въведени навреме или не навреме и дали мерки и вирус не се развиват по собствени траектории, а да изглежда, че сме ги вкарали в някаква корелация. Понеже много обичам Юнг, веднага ми идва наум неговата теория за синхронностите. Да не излезне, че мерките и вирусът имат толкоз общо нещо, колкото и вдигането на ръката на Мойсей и коридорът през морето.
          Не мисля. Това не са някакви сложни социално-психологически взаимовръзки като в икономиката, където е трудно да се каже кое е причина и кое следствие. Съвсем предвидимо епидемологично явление си е.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Може би говориш от свое име, и затова да не те разбрах каква обсада и каква война си поел, но аз наистина не се чувствам в обсада Не ми е някакъв съществен проблем , ако ще и година да е, А и не помня да е ставало дума за такава символика. Опитах да успокоя тарантулчоо, защото се е притеснил и той без обсада.
            Тарантулчо диша чист въздух и се притеснява как ще се върне на мръсния. Но понеже е национално отговорен, си бие главата с тъпи въпроси като как ще го караме занапред. Трябва да мислим и за другите, не само за себе си. Щото околните това сме ние. Не ща да живия пак сред смазани съграждани.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              При вас е по-топличко и затова сте със 17 дни по-рано разпуснати от карантината. А при нас пролетта е студена и може чак до юни да се кандилкаме.
              Но пък започнахте навреме, въпреки, че грую не верва. Вервай ми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Всъщност възражението на някои от анти-карантината какво е? Че карантината трябваше да се въведе две седмици по-късно, за да може три седмици след това при пика официално да имаме поне 50-70К заразени (а неофицилано 250-500К), така че поне една по-значителна част от населението да развие стадния имунинет?

                Това ли е?
                Мишо, има един логически проблем. Ние не знаем дали мерките са въведени навреме или не навреме и дали мерки и вирус не се развиват по собствени траектории, а да изглежда, че сме ги вкарали в някаква корелация. Понеже много обичам Юнг, веднага ми идва наум неговата теория за синхронностите. Да не излезне, че мерките и вирусът имат толкоз общо нещо, колкото и вдигането на ръката на Мойсей и коридорът през морето.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                  Майтапя се, разбира се...Ни най-малко не подценявам висшето образование...А моята "връзка" с висшето образование е нещо ,като...."Клан,клан,недоклан..."
                  Само лузърите го карат вишуту до край, както казва Лари Елисън

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                    Току що Педро удължи карантината до 26ти април. Случаите леко се понижиха. Тежкото машиностроене и стротелството се пускат отново със защитни мерки.

                    https://elpais.com/espana/2020-04-04...de-alarma.html
                    При вас е по-топличко и затова сте със 17 дни по-рано разпуснати от карантината. А при нас пролетта е студена и може чак до юни да се кандилкаме.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Първо спаси себе си, от онова което те гризе отвътре, па после отговаряй за другите
                      Добре казано

                      Грую, ти сам си създаваш собствeния ад и само ти можеш да спреш този деструктивен процес
                      Last edited by Money; 04.04.2020, 18:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                        Нещо се съмнявам че точно ти нямаш, но проблемът изобщо не е до вишуто
                        Майтапя се, разбира се...Ни най-малко не подценявам висшето образование...А моята "връзка" с висшето образование е нещо ,като...."Клан,клан,недоклан..."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          не са едни от най-големите, а най-големите, заедно с оня идиот Николашка всерусийский. И това трябва да се знае, както трябва да се знаят имената и на идиотите, които докараха света до това положение, щото е много удобно накрая да се обвинят немците (не знам защо, ма по дифолт). А претенции за познаването на историята имам и аз, при това доста големи и не почерпени от бърз прочит в уикито (това не е насочено към теб ). Затова и все търся аналогии - и ги намирам. То и сега си имаше хиляди причини за идваща криза, ма такива има от поне 5 години, обаче индексите се удвоиха за този период, нали? Сега за 3 седмици изтриха всичко - а ла гер кон а ла гер - и после ла роа е морт, вив ла роа. Екскюз май френч.

                          А междувременно излъганите камилчета пак ще бъдат ритуално избичени (нали така казваше друг форумен герой ) Ма нищо, както казва прецаканото - аз ше оцелея - странно, него не го наричат лицемер и мизантроп, което също е лицемерно. Нейсе, запуши я, както е рекъл поетът, то ние не сме народ от поне 1918 насам, така че всеки оцелява поединично, докато дава акъли на другите как трябвало да мислят за околните, някои ползват и купешки думички като емпатия и т.н.

                          Апропо, Пинокио, в хлебарната до нас и вас са пуснали страхотни фокачи с маслини, сушени домати и кашкавал - облизах си пръстите и препоръчвам. Ям и отслабвам, благодаря ти Ковид-19 или каквото и там да е
                          Първо спаси себе си, от онова което те гризе отвътре, па после отговаряй за другите

                          Коментар


                          • Всъщност възражението на някои от анти-карантината какво е? Че карантината трябваше да се въведе две седмици по-късно, за да може три седмици след това при пика официално да имаме поне 50-70К заразени (а неофицилано 250-500К), така че поне една по-значителна част от населението да развие стадния имунинет?

                            Това ли е?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                              Груев,прав си - обичам историята....Естествено нямам претенциите, да имам задълбочените познания на Тракащия...
                              Но ми стува,че преувеличаваш малко ролята на шумадийците за избухването на Първата световна....Мисля си, че със или без шумадийците,войната щеше да случи, -повод винаги се намира,важно е желанието....А в навечерието на Първата световна война ми се струва ,че е имало много силни,противоречиви и разнообразни желания....
                              Но тъй като съм забелязал ,какви "топли" чувства храниш към шумадийците ,и за да не се отплесваме мноого,пред тебе ще приема,че едни от най- големите виновници за войната са те....
                              не са едни от най-големите, а най-големите, заедно с оня идиот Николашка всерусийский. И това трябва да се знае, както трябва да се знаят имената и на идиотите, които докараха света до това положение, щото е много удобно накрая да се обвинят немците (не знам защо, ма по дифолт). А претенции за познаването на историята имам и аз, при това доста големи и не почерпени от бърз прочит в уикито (това не е насочено към теб ). Затова и все търся аналогии - и ги намирам. То и сега си имаше хиляди причини за идваща криза, ма такива има от поне 5 години, обаче индексите се удвоиха за този период, нали? Сега за 3 седмици изтриха всичко - а ла гер кон а ла гер - и после ла роа е морт, вив ла роа. Екскюз май френч.

                              А междувременно излъганите камилчета пак ще бъдат ритуално избичени (нали така казваше друг форумен герой ) Ма нищо, както казва прецаканото - аз ше оцелея - странно, него не го наричат лицемер и мизантроп, което също е лицемерно. Нейсе, запуши я, както е рекъл поетът, то ние не сме народ от поне 1918 насам, така че всеки оцелява поединично, докато дава акъли на другите как трябвало да мислят за околните, някои ползват и купешки думички като емпатия и т.н.

                              Апропо, Пинокио, в хлебарната до нас и вас са пуснали страхотни фокачи с маслини, сушени домати и кашкавал - облизах си пръстите и препоръчвам. Ям и отслабвам, благодаря ти Ковид-19 или каквото и там да е
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                                Ама и ти си един, ти наистина ли вярвш, че здравната ни система и самосъзнанието ни е узряло за либерални мерки. Извинявай, но ние с Испания и Италия дори не можем да се мерим за здравната система, а ти отиде чак на Дания, Швеция, Германия, Австрия. Единствения правилен ход ни е да чакаме и да бавим, и да печелим време за хората ни, докато света се пребори и окупити. Не разбирам, защо искаш на ура да щурмуваш, ми не си седиш кротко в окопите, докато дойде времето за ура.

                                П.П. През май може вече да има и лекарства и тестове достоверни, тъй че трай бабо за хубост....
                                Да не би да предлагаш да седим до май, догодина в карантина. Междудругото, България така се е спасявала навремето. Изпокривал се народът по селата и който оцелее. Но тогава 80 % и отгоре са били селско население. Повечето градове пък имали аграрен характер и са били сравнително малочислени. А днес само в големите 10 града живее около половината от населението. Хората живеят предимно в кооперации. Не са в къщи с дворове. Изолацията има предел на допустимост. Не става някак си една година да се криеш у мазата, у гардероба или банята, за да не те гепи Ковида. Затова смятам, че трябва да се съобразят с характера на заразата, която съвсем не е толкова прилепчива и леко да му се отпусне края. Разходки из града поединично и да се държим на разстояние един от друг. Арестът е непоносим в големите градове. Такива като мен, които имат и друг настоящ адрес извън бетонните джунгли, няма да се чак толкова депресират и афектират, но някои фамилии ще се изпокарат, направо изпотрепят. особено ако жилищното им пространство е недостатъчно. За това изобщо помислила ли е НОЩ. Че има по 5-6 души в двустайка. Като заврат целия НОЩ в двустайка за два месеца, тогава нека създава ограничения.

                                Коментар

                                Working...
                                X