IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
    ....
    От ясно по ясно беше че рецесията идва. Обаче ситуацията с вирусът дойде неочаквано и се разви много бързо. Това ускори процеса на самата рецесия.
    Малко ме е яд че пропуснах момента да отворя къси позиции на индексите, но пък от друга страна все пак добре отиграх ситуацията тъй като ликвидирах всички дълги позиции още в края на миналата година и сега по време на спада имам само кеш. Тоест не загубих нищо от този спад за разлика от много хора които не ме послушаха и си мислеха че бичият пазар ще продължи още дълги години.
    Така е, имаше много индикации, поне от 2 години и в един момент заприлича на стълба към небето, сякаш ръстът е безкраен в ограниченото пространство на потребителите.
    Но, като гледам назад, все повече виждам как вирусът никак не е рандом явление и да се преценява сега кой какво е загубил или спечелил е твърде рано.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Ти ли си последния, който все още не е разбрал, че нямаме дилема живи бабички или жива икономика?

      Икономиката щеше да е прецакана, независимо от съдбата на тези бабички. Нямаше никакъв шанс да се спаси тази икономика, независимо какви мерки предприемаха правителствата - меки, твърди или драстични. Просто логиката ти издиша отвсякъде, така че спри да си търсиш оправдание с бабичките.
      Икономиката си вървеше към рецесия много преди да дойде вирусът. Аз още от средата на миналата година писах десетки пъти на тази тема, и предупреждавах много колеги, и трейдъри включително и хората в този форум да не купуват дългосрочно акции на тези нива и да се подготвят за дълбока рецесия.

      Разбира се това не означава че мога да пресказвам бъдещето. Просто сигналите бяха навсякъде. Всички икономически индикатори по целия свят показваха забавяне на растежа, прогнозите на централните банки се промениха, и прогнозите на много икономисти станаха песимистични. Федералният резерв на САЩ започна да намалява основната лихва още през Юли месец миналата година.
      Click image for larger version

Name:	fed rate.png
Views:	1
Size:	19.4 КБ
ID:	3574799

      От ясно по ясно беше че рецесията идва. Обаче ситуацията с вирусът дойде неочаквано и се разви много бързо. Това ускори процеса на самата рецесия.
      Малко ме е яд че пропуснах момента да отворя къси позиции на индексите, но пък от друга страна все пак добре отиграх ситуацията тъй като ликвидирах всички дълги позиции още в края на миналата година и сега по време на спада имам само кеш. Тоест не загубих нищо от този спад за разлика от много хора които не ме послушаха и си мислеха че бичият пазар ще продължи още дълги години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
        За 13.05 забравете, мислете за есента(най-рано)...
        бе, анализите на Световната банка верно не стават за нищо ) Твърдяха, че България ще е 5млн население чак към 2050та

        Или не отчитат, че най сме твърди в твърдите мерки
        Last edited by съни(тя); 06.04.2020, 02:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Груец бе не се излагай.Целият свят затворил никой не работи сал ти жънеш с комбайна??!!!!!Осъзнай се как си представяш това ние да работим кое да работи?Ти ще отидеш ли в момента на ресторант на спа хотел ще заведеш ли семейството си децата си?Ще ги пуснеш ли на училище в градският транспорт??Да някои мерки са си направо тъпи и някои глоби направо неадекватни но това не означава че не трябва да се вземат мерки.Което трябва да работи си работи.Имаш ток имаш интернет имаш храна.Ще изтърпиш един месец.Орева форума като не ти бендисва излизай на улицата иди го Италия после Испания Франция и ако не успееш да се заразиш повтори.После иди целуни родителите си и те така.Какво само плюеш генерала...едно е да носиш отговорност друго е да си лаладжия.А и на мач може да идеш
          Бате Пешо, не беше ли ти дето обясняваше как комбайна не трябвало да спира? Че най-важното било да се работи на полето и да се осигурява храната на хората?
          И между другото, бих отишла на ресторант, за да подкрепя хората, които имат не лек труд, а сега ги цитирате като че е нещо толкова пренебрежимо....При разстоянията, които се спазват в супер маркета.

          Някои отрасли могат да бъдат забавени, но не и селското стопанство. На 30 март Европейската комисия прие решения, за да гарантира, че ключовите служители, включително сезонните земеделски работници, могат да преминаватт границите.
          https://www.economist.com/europe/202...ick-the-crops?

          Коментар


          • Видеото за Ковид-19, което властите крият усърдно от хората
             
            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Аз съм за 13 юни. Не можем да започнем отпускане на мерките преди да е приключило на запад. Тогава може да направим втора вълна и да се обезсмисли всичко. За сега гледайки кривата се движим отлично. Направо не мога да повярвам.
              Не съм посочил година...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
                За 13.05 забравете, мислете за есента(най-рано)...
                Аз съм за 13 юни. Не можем да започнем отпускане на мерките преди да е приключило на запад. Тогава може да направим втора вълна и да се обезсмисли всичко. За сега гледайки кривата се движим отлично. Направо не мога да повярвам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                  На мен все ми се струва,че контролируемата паника е една-две идеи по-безопасна от излязлата извън контрол...Но си прав- можем само да гадаеем и предполагаме,защото нито една държава не се осмели до края да остане без мерки....Щяхме да имаме една идея по-добра база за сравнение....
                  Но пък сега ще имаме друга база за сравнение между по-меки мерки въведени когато трябва и по-тежки след дъжд качулка. Предвид състоянието на икономиката с което влязохме в тази криза си мисля, че на излизане ще успеем да скъсим доста голяма разлика спрямо западните държави. След няколко години ще трябва да се приеме новата реалност, че между западна и източна Европа няма толкова голяма икономическа разлика. Ще останат доста разделителни линии, но икономиката няма да е ключова. Комунизма успя да създаде различен тип човек и отзвука му ще продължи в обществата още няколко десетилетия, но и това ще отшуми. Въпрос на време е.

                  Коментар


                  • За 13.05 забравете, мислете за есента(най-рано)...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Обмислях го и ми е малко трудно да преценя дали с мерки или без мерки икономическите щети щяха да са по-големи. Наистина е трудно да се прецени. Затова реших да съм консервативен и писах, че без мерки щяха да са малко по-малки. Малко на кантар ми идва.
                      На мен все ми се струва,че контролируемата паника е една-две идеи по-безопасна от излязлата извън контрол...Но си прав- можем само да гадаеем и предполагаме,защото нито една държава не се осмели до края да остане без мерки....Щяхме да имаме една идея по-добра база за сравнение....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Що умножаваш само по десет, по сто умножи, направо По хиляда - няма да си играем на дребно я. Давай, можеш, апокалипсис, ала-бала и т.н, пък то реално няколко бабички с по 18 инфаркта. И срещу това имаш разбита икономика в световен мащаб - мда, ма никой не в по-голям от хляба. Дори и дъевените философи и платените тролове!
                        Ти ли си последния, който все още не е разбрал, че нямаме дилема живи бабички или жива икономика?

                        Икономиката щеше да е прецакана, независимо от съдбата на тези бабички. Нямаше никакъв шанс да се спаси тази икономика, независимо какви мерки предприемаха правителствата - меки, твърди или драстични. Просто логиката ти издиша отвсякъде, така че спри да си търсиш оправдание с бабичките.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Що умножаваш само по десет, по сто умножи, направо По хиляда - няма да си играем на дребно я. Давай, можеш, апокалипсис, ала-бала и т.н, пък то реално няколко бабички с по 18 инфаркта. И срещу това имаш разбита икономика в световен мащаб - мда, ма никой не в по-голям от хляба. Дори и дъевените философи и платените тролове!
                          Груец бе не се излагай.Целият свят затворил никой не работи сал ти жънеш с комбайна??!!!!!Осъзнай се как си представяш това ние да работим кое да работи?Ти ще отидеш ли в момента на ресторант на спа хотел ще заведеш ли семейството си децата си?Ще ги пуснеш ли на училище в градският транспорт??Да някои мерки са си направо тъпи и някои глоби направо неадекватни но това не означава че не трябва да се вземат мерки.Което трябва да работи си работи.Имаш ток имаш интернет имаш храна.Ще изтърпиш един месец.Орева форума като не ти бендисва излизай на улицата иди го Италия после Испания Франция и ако не успееш да се заразиш повтори.После иди целуни родителите си и те така.Какво само плюеш генерала...едно е да носиш отговорност друго е да си лаладжия.А и на мач може да идеш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            dddd,само в подчертаното в черно ,не съм много сигурен....Щетите без въведени мерки е възможно и да бъдат по-тежки...
                            Обмислях го и ми е малко трудно да преценя дали с мерки или без мерки икономическите щети щяха да са по-големи. Наистина е трудно да се прецени. Затова реших да съм консервативен и писах, че без мерки щяха да са малко по-малки. Малко на кантар ми идва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Що умножаваш само по десет, по сто умножи, направо По хиляда - няма да си играем на дребно я. Давай, можеш, апокалипсис, ала-бала и т.н, пък то реално няколко бабички с по 18 инфаркта. И срещу това имаш разбита икономика в световен мащаб - мда, ма никой не в по-голям от хляба. Дори и дъевените философи и платените тролове!
                              И старци Грую и старци

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Прав си напълно. Представете си какво щеше да е Италия без въведените мерки. Жертви десетки пъти повече. Човек нямаше да знае ако излезе до магазина дали няма да се зарази. Половината щяха да избягат от работа и и престъпността щеше да се развихри тотално. Икономиката така или иначе щеше да спре, но труповете щяха да са десетки пъти повече. Пък когато в съседната държава са затворили фабриките то няма от кой да вземеш суровини и на кой да продадеш. Веригата от доставки се къса и така или иначе всичко спира. Не мога да разбера защо хората искат да претърпят сходни, но малко по-леки икономически щети и да постигнат стотици пъти по-висока смъртност. Този рев срещу мерките не го разбирам. Отдавам го на няколко неща. Една част от хората не могат да разберат какво би се случило без мерки. Просто трябва да видят Италия и Испания и да умножат минимум по десет, защото там мерките са много по-жестоки от нашите, но въведени след дъжд качулка. Друга част виждат че по изключение България се справя блестящо и понеже за тях тук е "кочина", "последни по всичко", "най-гадното място на целият свят", търсят под вола теле само и само да докажат тотален провал. Това е толкова смешно и пародийно защото един поглед на цифрите обезсмисля всякакви опити, но напъните продължават. Има си и хейтъри. Има си и такива хора, които вярват, че "хаоса е стълба" и колкото повече проблеми създават, толкова по-големи шансове имат да се докопат до власт. Всякакви хорица има на този свят.
                                dddd,само в подчертаното в черно ,не съм много сигурен....Щетите без въведени мерки е възможно и да бъдат по-тежки...

                                Коментар

                                Working...
                                X