IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

    Бате Пешо, не беше ли ти дето обясняваше как комбайна не трябвало да спира? Че най-важното било да се работи на полето и да се осигурява храната на хората?
    И между другото, бих отишла на ресторант, за да подкрепя хората, които имат не лек труд, а сега ги цитирате като че е нещо толкова пренебрежимо....При разстоянията, които се спазват в супер маркета.

    Някои отрасли могат да бъдат забавени, но не и селското стопанство. На 30 март Европейската комисия прие решения, за да гарантира, че ключовите служители, включително сезонните земеделски работници, могат да преминаватт границите.
    https://www.economist.com/europe/202...ick-the-crops?
    Да комбайна трябва да работи Груйчето да си седи дома и да не мрънка.Това без което не може трябва да работи.Молове Слънчаци Чалготеки кина театри спорт не не трябва.Груеца се изцепва ей така срещу всичко.И аз не харесвам някои мерки ама хич без мерки не може..И не може всеки който иска да работи да работи.
    Last edited by power grid; 06.04.2020, 08:07. Причина: и

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
      Видеото за Ковид-19, което властите крият усърдно от хората
      Мерси ТАТО.
      Това видео трябва да се види от всички.
      Нормалните хора ще го оценят, а паникьорите ще го отхвърлят дори без да го изгледат.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Ясно е какво е състоянието на медицинските центрове извън шесте най-големи града.
        Категорично, понеже тестовете са кът, има поне 10х заразени в БГ.
        Умрели също ще има от Ковид по селата, които ще ги пишат умрели от пневмония, инфаркт или грип.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

          Именно и аз това казвам. Нищо не съм предсказал. То всичко си беше ясно от самото начало.
          За някои беше ясно
          Но не беше от тях.
          Само два часа, след като си се изтрещял с темата от 2011, ето какво са ти отговорили някои участници
          Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

          Божо, докога ...???
          Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
          Единственото, което виждам е че не си си пил лекарствата.
          Last edited by zlatna treska; 06.04.2020, 04:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

            Нищо не си предсказал. Напълно нормално е, да има 10г цикъл на възход, който ти тотално уби още в зародиш. От което следва, че нищо не ти е ясно и предсказанията ти са нанесли огромни щети на някой който им е повярвал, Ако е имало и такъв, като оня окичения с портрета на паразита.
            Още не си вдянал даже, че индекси на акции не са форекс, Ако и там си така с предсказанията, ясно защо си пропуснал късите,
            Именно и аз това казвам. Нищо не съм предсказал. То всичко си беше ясно от самото начало.
            А късите позиции ги изпуснах защото паниката около корона вирусът беше неочаквано събитие за което нямах достатъчно информация как ще реагира пазарът. Прецених че е по добре да стоя настрани и да изчакам. Сега обаче си давам сметка че е било грешка и трябваше да си действам по първоначалният план.
            Last edited by alphaomega; 06.04.2020, 03:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

              Да ама почти всичко което съм написал е вярно! В темата за Глобалният крах още 2011г "предсказах" че системата е счупена, и печатането на пари което видяхме по време на предишната рецесия е само тест и загрявка за това което престои! И ето днес почти 10 години по късно какво стана? Всички централни банки започнаха програми за "нови количествени улеснения" и то в пъти по големи от предишния път. Предния път програмата на ФЕД беше за 700 милиарда, а сега е за 2000 милиарда. Същото правят и останалите банки по света. А такива като нас дето им забранено да печат просто вземат заеми. (По последна информация нали ще вземаме 10 милиарда лева да "спасяваме" икономиката ) Е това ако не е глобален крах....
              Нищо не си предсказал. Напълно нормално е, да има 10г цикъл на възход, който ти тотално уби още в зародиш. От което следва, че нищо не ти е ясно и предсказанията ти са нанесли огромни щети на някой който им е повярвал, Ако е имало и такъв, като оня окичения с портрета на паразита.
              Още не си вдянал даже, че индекси на акции не са форекс, Ако и там си така с предсказанията, ясно защо си пропуснал късите,

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                Хайде от утре нова задължителна екипировка за всеки гражданин.
                [/QUOTE]
                Забравил си да им сложиш и портрета ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Обмислях го и ми е малко трудно да преценя дали с мерки или без мерки икономическите щети щяха да са по-големи. Наистина е трудно да се прецени. Затова реших да съм консервативен и писах, че без мерки щяха да са малко по-малки. Малко на кантар ми идва.
                  Без мерки щеше да има по-голяма загуба. Хората щяха да са стъписани от претъпканите болници и навалиците из гробищата. Паниката щеше да е неконтролируема, повсеместна и можеше дори да има бунтове - "ама защо никой не взима ниаквки мерки" .Страхът, паниката и брожението щяха да съсипят правителство, икономика и много заминали бабички, старци и по някой младенец между тях. А някои тарикати .... щяха да тръбят пак наобратно на всички и наобратно на това което тръбят сега.
                  Last edited by zlatna treska; 06.04.2020, 09:58.

                  Коментар


                  • Хайде от утре нова задължителна екипировка за всеки гражданин.
                    [/QUOTE]
                    Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                      Много си повярва!
                      Не от миналата година, а от няколко години ги пишеш небивалиците за глобалния крах - виж си кога си пускал темата още преди 9 години - 2011, Още от тогава се бяхте схванали и напълнили памперсите, Дойде ви пет минути слава ...И ти като кавръка...
                      Да ама почти всичко което съм написал е вярно! В темата за Глобалният крах още 2011г "предсказах" че системата е счупена, и печатането на пари което видяхме по време на предишната рецесия е само тест и загрявка за това което престои! И ето днес почти 10 години по късно какво стана? Всички централни банки започнаха програми за "нови количествени улеснения" и то в пъти по големи от предишния път. Предния път програмата на ФЕД беше за 700 милиарда, а сега е за 2000 милиарда. Същото правят и останалите банки по света. А такива като нас дето им забранено да печатат просто вземат заеми. (По последна информация нали ще вземаме 10 милиарда лева да "спасяваме" икономиката ) Е това ако не е глобален крах....
                      Last edited by alphaomega; 06.04.2020, 03:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение

                        Congratulations
                        С тоя паразит от портета, и с тези избичени букви с които се натрапваш - ни казваш само едно, колко не си в час.
                        Виж кой е писал първия постинг в тая тема и си го завий под портрета -
                        https://forum.investor.bg/forum/друг...рах/page19
                        дата - 01.02.2011, в 7:31 - не е спал, за да го напише
                        Циркаджии
                        Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                        Мисля че това което видяхме през последните 2 години беше само загрявка а истинската криза тепърва предстои.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                          Икономиката си вървеше към рецесия много преди да дойде вирусът. Аз още от средата на миналата година писах десетки пъти на тази тема, и предупреждавах много колеги, и трейдъри включително и хората в този форум да не купуват дългосрочно акции на тези нива и да се подготвят за дълбока рецесия.

                          Разбира се това не означава че мога да пресказвам бъдещето. Просто сигналите бяха навсякъде. Всички икономически индикатори по целия свят показваха забавяне на растежа, прогнозите на централните банки се промениха, и прогнозите на много икономисти станаха песимистични. Федералният резерв на САЩ започна да намалява основната лихва още през Юли месец миналата година.
                          [ATTACH=CONFIG]n3574799[/ATTACH]
                          От ясно по ясно беше че рецесията идва. Обаче ситуацията с вирусът дойде неочаквано и се разви много бързо. Това ускори процеса на самата рецесия.
                          Малко ме е яд че пропуснах момента да отворя къси позиции на индексите, но пък от друга страна все пак добре отиграх ситуацията тъй като ликвидирах всички дълги позиции още в края на миналата година и сега по време на спада имам само кеш. Тоест не загубих нищо от този спад за разлика от много хора които не ме послушаха и си мислеха че бичият пазар ще продължи още дълги години.
                          Много си повярва!
                          Не от миналата година, а от няколко години ги пишеш небивалиците за глобалния крах - виж си кога си пускал темата още преди 9 години - 2011, Още от тогава се бяхте схванали и напълнили памперсите, Дойде ви пет минути слава ...И ти като кавръка...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                            Ето няколко мои коментара от последните няколко месеца. Когато ги писах даже и на мен ми изглеждаха малко смешно и преувеличено ама сега се оказва че са били точно на място си.
                            Congratulations
                            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              Така е, имаше много индикации, поне от 2 години и в един момент заприлича на стълба към небето, сякаш ръстът е безкраен в ограниченото пространство на потребителите.
                              Но, като гледам назад, все повече виждам как вирусът никак не е рандом явление и да се преценява сега кой какво е загубил или спечелил е твърде рано.
                              Ето няколко мои коментара от последните няколко месеца. Когато ги писах даже и на мен ми изглеждаха малко смешно и преувеличено ама сега се оказва че са били точно на място си.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Ти ли си последния, който все още не е разбрал, че нямаме дилема живи бабички или жива икономика?

                                Икономиката щеше да е прецакана, независимо от съдбата на тези бабички. Нямаше никакъв шанс да се спаси тази икономика, независимо какви мерки предприемаха правителствата - меки, твърди или драстични. Просто логиката ти издиша отвсякъде, така че спри да си търсиш оправдание с бабичките.
                                +1
                                Казах ти, че ще останат още малоумници, дори след края на епидемията

                                Коментар

                                Working...
                                X