IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Доколото знам, кат прост хуманитар де, там е студеншко, а бацилът май и при много студени температури не вирее особено. Нека някой о-сведущ да ме поправи ...
    Не знам, но тия са някаква енигма. Финландците са още по на север, пък си взеха мерки. Лукашенко вкарва голове и размахва стик, а Борис Джонсън стои оклюмал в болницата със забит термометър. Този контраст е смайващ.

    Коментар


    • Не съм против това да се вземат мерки за ограничаване на заболеваемостта. Трябва да се вземат мерки за дезинфекция на повърхности на публични места: магазини, банки, офиси на държавни и общински служби и др. Да се задължат фирмите да предприемат подобни мерки в офисите. Може да има десетки разумни мерки, срещу които не съм против, ама безумия като тия: да не се посещават паркове, да се затворят ресторантите, да не те пускат да излезеш от града, да ти налагат някакви космически глоби за невинни нарушения.... Ай сиктир!
      Пазаруването в хранителните магазини да не е безопасно? Във всички ли магазини дезинфекцират дръжките на количките СЛЕД употреба. Не! В Шумен само в няколко го правят и то СЛЕД като си взел количката.
      Да затвориш с лека ръка бизнесите на хиляди хора? Да всяваш постоянно паника..... Как беше обявено тъпото ИЗВЪНРЕДНО положение? Министерският съвет се събира посред нощ, за да подпечата решението на банкянския сикаджия. Същия олиго.... прави всеки ден по час-два изявления по всичките телевизии. То бива премиерът да се изкаже по някой важен въпрос, ама това неговото си е направо логорея! И нестихващ нарцисизъм и самохвалство! Баста!

      И като ще стопираш бизнеса на хората, то ще ги обезщетиш подобаващо. За времето на забраната държавата да даде 100% доходи на работилите в забранените сега дейности. Да се обезщети и работодателя, щото той плаща наеми, данъци, кредити и т.н.

      Не може да затвориш болниците за всичко, освен за корона вируса. Че другите болести и кризи да не се спрат, щото има епидемия на корона? Кой знае колко десетки души са починали вече заради неадекватните забрани, ама ги крият мръсниците. Наскоро се чу за петдесет годишна жена, която почина щото не е лекувана. Умря от перфорация на червата, докато я лекуват "дистанционно" от Ковид.

      Какъв парк е Шуменско плато, та там е забранено да се ходи и сложиха полицейски постове на шосетата? Природен парк.
      Като Витоша. И там малоумната герберска кметица забрани ходенето.
      Ами то и Странджа е природен парк. И там ли е забранено? И поречието на Русенски лом. И там ли?
      Идиоти!
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Полицията, армията, търговски обекти на стоки от първа необходимост, масов транспорт и други засега работят извън режим на карантина.

        Не съм чул за повален мор засега при тях и за недостиг на личен състав. А вие?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Чудна работа, тук никой сега не спира болните от всякакви болести да се лекуват и да бъдат оперирани и лекувани.
          Не е ли така и в българия сега?
          НЕ Е. Ако не застрашава живота ти чакаш да ти го застраши.
          И не дават и болничен(не че ме бърка). Нямам думи за простотията. Хубава работа ама българска
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Доколото знам, кат прост хуманитар де, там е студеншко, а бацилът май и при много студени температури не вирее особено. Нека някой о-сведущ да ме поправи ...
            Оказа се обратното. По студените курорти засядал в гърлото долният Ковид и като отидеш покрай камината се развихрял.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Чудна работа, тук никой сега не спира болните от всякакви болести да се лекуват и да бъдат оперирани и лекувани.
              Не е ли така и в българия сега?
              Множество от хроничните заболявания не се обслужват, ако не са спешни. Карантина има и за болниците, защото трудно разделят потоците. Засега.

              Коментар


              • Оплюване на един доказан специалист за изказани съждения в неговата тясно професионална област е доста сериозно явление.

                Същият този специалист се изказва първоначално по темата на своята експертиза, но после завършва с общосоциални, иконимически и дори социо-културни твърдения.

                Оплювайки тясната му експертиза, омаловажаваме и другите му твърдения, които по предполагане вероятно не са чак толкова тежащи, верни, доколкото той не е тесен специалист точно там.

                В ситуация като тази, това е опасно.

                Във визиите на някой такъв "човечец" може да се крие нашето спасение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                  Не знам, ама в Беларус си играят хокей и футбол и пет пари не дават. Вирусът се е скрил на Лукашенко в мустаците и само страхливо наднича от там.
                  Доколото знам, кат прост хуманитар де, там е студеншко, а бацилът май и при много студени температури не вирее особено. Нека някой о-сведущ да ме поправи ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Е то това за пътуването мисля че е ясно на всички или още има такива дето си мислят, че ще могат да щъкат както преди?

                    Ако Италия вземе се изчисти - мислите ли че ще приема пак туристи на кило, като някой може да вкара заразата и купона да започне пак отначало.

                    Забравете за пътуване докато няма ваксини или има повече от 1 болен някъде из Света.
                    По-важно е вътрешните граници на Европа да бъдат отворени, за да има кой да бере доматите в Испания и аспержите в Германия. Колкото до туризма - той ще бъде обявен за престъпление срещу човечеството.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Е то това за пътуването мисля че е ясно на всички или още има такива дето си мислят, че ще могат да щъкат както преди?

                      Ако Италия вземе се изчисти - мислите ли че ще приема пак туристи на кило, като някой може да вкара заразата и купона да започне пак отначало.

                      Забравете за пътуване докато няма ваксини или има повече от 1 болен някъде из Света.
                      Не мисля да забравям и винаги ще го заявявам... докато ми запушат устата с арест или фантастична глоба – арест и глоба за собствено мнение и неговото свободно изказване.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        да БОЛЕН СЪМ И НЕ МОГА ДА СЕ ЛЕКУВАМ.
                        ПО ГОЛЯМО ПРЕЧЕНЕ ЗДРАВЕ МУ КАЖИ.
                        ТОВА ЧЕ ЩЕ СИ ЗАГУБЯ БЕЗСВЪЗВРАТНО ЗРЕНИЕТО НА ЕДНОТО ОКО КОЙ ЩЕ МИ ГО ВЪРНЕ?
                        Чудна работа, тук никой сега не спира болните от всякакви болести да се лекуват и да бъдат оперирани и лекувани.
                        Не е ли така и в българия сега?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          Курц: Неограничени пътувания, чак когато имаме ваксина (кога, догодина, ли ?)
                          "Неограничена свобода на пътуванията, такава, каквато я познавахме, няма да има, докато не разполагаме с ваксина или с ефикасни медикаменти", заявява категорично канцлерът в интервю за два големи вестника - "Залцбургер нахрихтен" и "Клайне цайтунг".

                          На 24 март Бил Гейтс даде изключително откровено 50-минутно интервю на Крис Андерсън.
                          Изглежда, че вместо да оставят населението да бъде изложено на вируса и повечето да разработят антитела, които им придават естествен, дълготраен имунитет срещу COVID-19,
                          Гейтс и неговите колеги далеч предпочитат да създадат огромна, изключително скъпа, нова система на производство и продаване на милиарди тестови комплекти и паралелно много бързо разработване и продажба на милиарди антивирусни и ваксини.

                          И след това, когато вирусът се върне отново няколко месеца по-късно и по-голямата част от населението е неекспонирана и следователно уязвима, отново продава милиарди тестови комплекти и медицински интервенции.

                          В крайна сметка това, което ще трябва да имаме, са сертификати за това кой е възстановен човек, кой е ваксиниран ...(значи ще стане задължително !)

                          ... Защото не искате хората да се движат по света, в които за съжаление ще имате някои държави, които няма да го имат под контрол.

                          Не искате да блокирате напълно възможността хората да отиват там и да се връщат и да се движат.

                          Така че в крайна сметка ще има това цифрово доказателство за имунитет, което ще помогне за улесняване на повторното отваряне в световен мащаб . "
                          Така е - светът никога повече няма да бъде същия такъв, какъвто го познавахме.

                          Следващата стъпка е слагането на чип подкожно на всеки един човек. В началото ще е доброволно, но с уловката, че само който има чип, само той ще може да се движи свободно, защото зеления му пропуск ще е закодиран в чипа. Всички останали ще са втора ръка хора, и на тях ще се гледа като на затворници, нямащи право да напускат населеното място, да не говорим за напускане на държавата.

                          Коментар


                          • https://bgnews.space/2020/04/05/доц-...с-вирус/

                            От 40 години се боря с вируси, а пожарникаря тръгнал да ме учи .....
                            Всяка жаба да си знае гьола.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Това видео не знам за кой път вече се прави опит да се пробута в темата. Явно на някого му плащат да прави манипулации, и като не може да измисли нещо ново, прави Copy-Paste на вече провалилото се старо.

                              Основната измама във видеото е твърдението, че PCR тестовете не могат да разпознават COVID-19 от другите коронавируси, и дават положителни резултати за всеки един коронавирус, дори и за безобидните такива. И от тука се строи и цялата пясъчна кула на манипулацията във видеото, че всичко около коронавируса е една голяма световна конспирация, базирана на идеята, че няма никаква нова епидемия, а само старата си грипова епидемия, която обаче сега я доказваме уж като COVID-19 епидемия.

                              Журналистите явно също са го гледали този клип, и затова директно попитаха генерала какво точно открива PCR теста, и той потвърди, че открива един от гените на COVID-19, а имало и разширен тест, който откривал 3 от гените на COVID-19. Нямало абсолютно никакъв шанс PCR теста да се обърка и да открие друг вирус, който не е COVID-19.

                              Та от тука и извода, че или ТАТО е платен манипулатор, или наистина е много глупав, за да си въобрази, че всички учени по целия свят са по-глупави от него и са пропуснали да забележат, че PCR теста е "фалшив" и не може да открива COVID-19.
                              Матеев, виждайки лицето но проф. Бакди, обзе ме обичайната досада, че познатото от този форум се повтаря за Н-ти път. Публикуван е материал, който вече беше гледан и дори обсъждан преди поне 7-8 дни. Гледан и обсъждан от вероятно ограничено количество хора. Не знаем колко, но имаме опит и можем да подозираме! Какво правят останалите - ами, поне три четвърти от участниците бързат да се изкажат, без да са прочели приносите на останалите и да са изгледали линковете. Останалата 10-15 % са просто новочетящи колеги, които естествено са пропуснали случилото се преди. Тук-таме има хора, които са в час и внимават.

                              Един колега ни го предлага като уникална сензация! Да досадно е! Може ли въобще да имаме претенции към него и да го съдим строго?! Практически темата стана необозрима. От събота вечер до този момент не бях влизал и сега откривам нови около 40 страници постинги, съпроводени от вероятно стотици линкове. Това не може да се изчете, освен ако човек не посвети живата си на темата.
                              Обърнатият модел на четене на форума също е фактор - най-новото мнение се явява като първо, горе. Отаваш примерно на стр. 10, плъзгаш бара до най-долната точка (пълна досада) и почваш да четеш хронологично. Стигайки до най-горното мнение, предполага се да отидеш на стр. 9. Да, ама не! Трябва още веднъж да рефрешнеш, защото междувременно друго мнение/мнения/страници са заели мястото на най-горното.
                              И после пак плъзгане на бара и пак рефрешване, преследване и сравняване на хронологията на часовете на постване. Нереалистично е да се очаква, изисква това от форумците.

                              Този форум и тази тема вече са очевидно предизвикателство, не подлежат на реално изчерпателно запознаване.
                              Т.е. прав си, че това (Бакди) вече не е новина въобще, но дори по формални критерии, по елементарни практически съображения не си прав да съдиш колегата толкова остро.
                              Квалификациите за личностните му качества пък са напълно неудачни.

                              Дотук имахме един малък проблем.

                              Големият проблем се забелязва в втората част на постинга ти.
                              Има няколко възможности:
                              Въобще не си гледал видеото с проф. Бакди,
                              Гледал си го някога, напълно си го забравил,
                              Бъркаш го с нещо друго, което няма връзка,
                              Своеволно си измисляш.

                              Нищо от казаното във втората половина на твоя постинг не е вярно.
                              Бакди акцентира категорично, че става дума за нов вирус и нова инфекция. Вирусът принадлежи към семейството на коронавирусите, но е нов за чавечеството. Диагностиката на коронавирусите и на Ковида не е засегната и с една дума.
                              Няма никаква пясъчна кула.
                              Думата ПСР тестване въобще не открих в изявлението на професора, а си направих труда да го изслушам наново - категоричното ти изказване ме накара да се чувствам леко объркан и несигурен. Познавах материала доста добре, имах специални причини за това. Видът на Бакди е видимо "неарийски", но немският му е превъзходен. Още преди се поинтересувах и намерих биографията му, гледах материала 2 пъти.

                              Коментар


                              • Е то това за пътуването мисля че е ясно на всички или още има такива дето си мислят, че ще могат да щъкат както преди?

                                Ако Италия вземе се изчисти - мислите ли че ще приема пак туристи на кило, като някой може да вкара заразата и купона да започне пак отначало.

                                Забравете за пътуване докато няма ваксини или има повече от 1 болен някъде из Света.

                                Коментар

                                Working...
                                X