IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    Гигов,аз съм паникьор,признавам си....Освен паникьор,съм и планинар...
    Освен че съм планинар,съм и планинар - паникьор....Което ще рече,че когато в града е 30 - градуса,аз потеглям към планината в "пълно бойно снаряжение"...Паникьорство не ми е проблем,когато си ходя сам по баирите....Паникьорството ми става проблем,когато няколко човека ме помолят да ги закарам в 30 градусовата градска жега на походче из планините...Почвам с паньорските съвети :затворени обувки,а не сандалки,дълги панталони,полар,яке и т.н.....
    Започват се подигравките - "А бе ние не можем да дишаме от жега,какви якета ,полари и прочие...."
    Естествено ,на утринта половината не са спазили паникьорските ми препоръки...
    И да,понякога всичко си минава в шеги и закачки....
    Проблемът е, когато планината реши да покаже,колко е величествена и непредсказуема, и ние колко сме малки и жалки....А такива случаи съм имал не един...
    Проблемът е, когато сме тръгнали от 30 градусовата градска жега,кефим са на 18 градусовия хлад .....и само за 10 минути падне мъгла,завали суграшица, и температурата падне до 0- та,та и под нулата ....Тогава,само след 5-10 минути,ноктите на краката на тия със сандалките са почнали да посиняват,другите с късите гащи и тениски,невслушали се в моите паникьорски съвети, почват да потреперват от студ.... и ,аз - паникьорът се чудя как да разпределя раницата си ,на кой какво да дам....
    От години ,категорично отказвам да "вземам" с мен такива смели хора,които отказват да се вслушат в паникьорските ми съвети...
    Ами така сме ние паникьорите и бъзльовците.....
    Не можем да се мерим със смелчаците с къси гащи,тениски,джапанки и сандалки из планините....
    То ,това ,дето го написах,май няма нищо общо с темата,ама аз вече така съм се панирал,че не зная в коя тема пиша....
    Напълно съм съгласен с казаното от теб. Добрата подготовка за поход в планината няма нищо общо с паниката, така че не те виждам като паникьор.
    Аз пък съм автомобилен инженер, ама в колата си освен излишно голям набор от инструменти (които в съвременния автомобил изобщо няма да ти свършат работа) имам ВИНАГИ кабели за подаване на ток с клеми и въже за теглене, по-често две въжета. И миналото лято по морето ме спират едни къмпигуващи и ме питат дали случайно имам кабели за подаване на ток. Имам, викам им,ама не случайно. Спрели десетина коли и никой нямал, а от стоенето акумулаторът им паднал.
    Та така и с вируса. И аз гледам да спазвам дистанция с човека срещу мен, вече не се ръкувам, не пипам излишно повърхности, като се прибера и първата работа е да хвърля дрехите и да си измия старателно ръцете. Ама не го считам за паника. Излизам, общувам (внимателно), пазарувам и те така. Няма да побия кол на земята, така че ако изтегля късата клечка..... това е.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Така и не разбрахме кой обърка болничния ред дотолкова, та хронично болните да са аут. Това си е обичайното "шаш и паника" в действията на властта, но има и допълнително пренатягане, сякаш да се демонстрира власт и да се заплашва с терор - вижте как може да ви объркаме живота с едно извънредно положение, ако не слушкате. И си е така, извънредните пълномощия могат незабелижимо или натрапчиво да ни изработят всичките, без да успеем да се опънем. ...
      С колегата ти сте разсъждавали успоредно.


      Ние ви търсим само когато колата се счупи, ама пък и вие предпочитате да пишете за счупената кола ...

      … Предпочитам да погледна назад и да си кажа, че страниците на историята, които засягат стабилността и щастието, както пише Хегел, често са оставени празни от историците.
      Това може да ти е интересно!
      Китайците ще пренапишат историята

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Имаш и друг ъхъм...проблем. Тоз Томи кастриран ли е? Щото края на март и април стават едни работи сред именно тез бозайници ...
        Кастриран е уж, (най-вече защото обикалят безпаметно по улиците през съответния период и дават повече фира от ПТП, и кучета и котки). Обаче, има две малки момиченца в съседство и това им е сега едно от малкото основни забавления, да го прикоткват, Не го спирам заради тяхното "психично" здраве (както е модерно вече да се казва)
        Last edited by precakanoto; 06.04.2020, 16:09.

        Коментар


        • Разни изненадващи идеи, които вероятно имат потенциал да се превърнат във вероятни и потенциално възможни решения ни изненадват:

          Ако не беше името на проф. Петров, щях да подмина без нула внимание:


          Проф. Петров през БНТ 1 с инфо за някакъв нов цяр за определен (начален) стадий на Ковида?
          На този етап има емпирично констатирани данни, че на различни етапи от заразата, действие имат различни медикаменти.
          Медицината търси усилено!
          Един единствен и универсален лек няма.


          https://p.bnt.bg/d/z/dz060420-prof-i...rov-449808.mp4

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
            Имаш и друг ъхъм...проблем. Тоз Томи кастриран ли е? Щото края на март и април стават едни работи сред именно тез бозайници ...
            То в условия на карантина, тези процеси ще се интензифицират и при приматите...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              А вярно ли че имало няколко тигри и големи котки заразени?!.
              Ковида май гепвал Котките, за сметка на кучетата ... Трябва да храня по-здраво Томи Лий, за имунитет и да не обикаля из съседските дворове Засега е без намордник
              Имаш и друг ъхъм...проблем. Тоз Томи кастриран ли е? Щото края на март и април стават едни работи сред именно тез бозайници ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                Сумарно 20 + 36 +3 +12 +3 = 74 %
                Останалите тролят по форумите и нямат време за глупави анкети.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  А вярно ли че имало няколко тигри и големи котки заразени?!.
                  Ковида май гепвал Котките, за сметка на кучетата ... Трябва да храня по-здраво Томи Лий, за имунитет и да не обикаля из съседските дворове Засега е без намордник
                  Не е сигурно за кучетатa СЗО ги оправда (след само няколко дни разследване) ама онова джобно куче във Хонг Конг умря седмица по късно

                  Не е препоръка!!!! ама ако не си давал котката противпоразитното хапче скоро https://blitz.bg/svyat/ucheni-tova-e...ews737679.html


                  Без да си предозираш котката - оказва че влияе ивитро - при опит в епруведна - май може да и го дадеш за всеки случай или имай поне едно (излгежа и това му влияе)

                  ПП КЪМ ВСИЧКИ - Моля ако някой идиот ме чете да НЕ пие хапчета за кучета и котки - НЕ Е ПРЕПОРЪКА
                  Last edited by marketleverage; 06.04.2020, 15:07.
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    АНКЕТА

                    Как ви се отразява социалната изолация?
                    • Много добре. Стоя си вкъщи със семейството и поработвам 20%
                    • Не е най-приятното нещо, но ще трябва да се изтърпи 36%
                    • Чувствам се ужасно – не мога да излизам, да спортувам и да се виждам с хора 6%
                    • Много е зле, мисля, че започвам да полудявам вече 8%
                    • Имам куче, излизам до магазина и на кратка разходка – не е толкова зле 3%
                    • Не мога да работя от вкъщи, затова ежедневието ми не се е променило много 12%
                    • Избягах от големия град, за да имам повече свобода 3%
                    • Не я одобрявам като мярка в борбата с COVID-19 12%
                    Общо гласували: 3768

                    https://www.dnes.bg/?pv=713
                    Сумарно 20 + 36 +3 +12 +3 = 74 %
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Къв тигър, бре, кухорого тревопасно. Вирусът ще се срамува да зарази такъв добитък.
                      Наздраве!
                      А вярно ли че имало няколко тигри и големи котки заразени?!.
                      Ковида май гепвал Котките, за сметка на кучетата ... Трябва да храня по-здраво Томи Лий, за имунитет и да не обикаля из съседските дворове Засега е без намордник

                      Коментар


                      • Разбира се боклуците от дневник който бяха част от кампанията срещу маските удобно го изпускат че в чехия е задължително да имаш маска (и домашно направена става и имаха кампания всеки да си направи домашна маска)

                        Най-нисък процент нови заразени в Чехия

                        В Чехия бе регистриран най-ниският процентен прираст на новите случаи с коронавирус, след като днес страната навлезе в четвъртата седмица от обявяването на ограниченията върху бизнеса и движението на хора, предаде агенция "Ройтерс".
                        В неделя в полунощ в Чехия е имало 4591 случая - с 2.6 на сто повече от предния ден, съобщи министерството на здравеопазването. Това е най-малкият процентен прираст от началото на март, когато в страната имаше регистриран малък брой заразени.
                        В събота случаите на зараза са се увеличили с 282, в петък - с 332, а в четвъртък - с 269. Чешките данни за новите случаи обикновено са по-ниски през почивните дни, защото в някои от лабораториите не се обработват тестове, отбелязва Ройтерс.










                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                          Ако планината не отиде при Мохамед, срам за майстора!
                          Да да, все едно се е дотъркалял в наказателното поле и се е изтървал в калеврите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            Льеле, значи вече и аз съм застрашен.
                            Къв тигър, бре, кухорого тревопасно. Вирусът ще се срамува да зарази такъв добитък.
                            Наздраве!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              +
                              Щом планината реши да дойде при Мохамед, дори на него ще му се наложи да се съобрази с нея
                              Ако планината не отиде при Мохамед, срам за майстора!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Гигов,аз съм паникьор,признавам си....Освен паникьор,съм и планинар...
                                Освен че съм планинар,съм и планинар - паникьор....Което ще рече,че когато в града е 30 - градуса,аз потеглям към планината в "пълно бойно снаряжение"...Паникьорство не ми е проблем,когато си ходя сам по баирите....Паникьорството ми става проблем,когато няколко човека ме помолят да ги закарам в 30 градусовата градска жега на походче из планините...Почвам с паньорските съвети :затворени обувки,а не сандалки,дълги панталони,полар,яке и т.н.....
                                Започват се подигравките - "А бе ние не можем да дишаме от жега,какви якета ,полари и прочие...."
                                Естествено ,на утринта половината не са спазили паникьорските ми препоръки...
                                И да,понякога всичко си минава в шеги и закачки....
                                Проблемът е, когато планината реши да покаже,колко е величествена и непредсказуема, и ние колко сме малки и жалки....А такива случаи съм имал не един...
                                Проблемът е, когато сме тръгнали от 30 градусовата градска жега,кефим са на 18 градусовия хлад .....и само за 10 минути падне мъгла,завали суграшица, и температурата падне до 0- та,та и под нулата ....Тогава,само след 5-10 минути,ноктите на краката на тия със сандалките са почнали да посиняват,другите с късите гащи и тениски,невслушали се в моите паникьорски съвети, почват да потреперват от студ.... и ,аз - паникьорът се чудя как да разпределя раницата си ,на кой какво да дам....
                                От години ,категорично отказвам да "вземам" с мен такива смели хора,които отказват да се вслушат в паникьорските ми съвети...
                                Ами така сме ние паникьорите и бъзльовците.....
                                Не можем да се мерим със смелчаците с къси гащи,тениски,джапанки и сандалки из планините....
                                То ,това ,дето го написах,май няма нищо общо с темата,ама аз вече така съм се панирал,че не зная в коя тема пиша....
                                +
                                Щом планината реши да дойде при Мохамед, дори на него ще му се наложи да се съобрази с нея

                                Коментар

                                Working...
                                X