IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тнм и всичкото за една трева. Огнена вода няма ли за тебе. Кихнах докато пиша. Фнимавай да не хванеш ...
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар



    • 7 служители на Спешна помощ в София с COVID-19, проверяват всички


      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        А-а-Х!
        Разгеле, засичам ви и двете дами заедно, които в моите интерактивни представи сте брюнетки и това ме подтиква, че е възможно да споделя една история:

        В НОЩ (щаба) пристига писмо, което споделя следното:

        "Г-н Генерал, ние сме група обществено активни и силно разтревожени граждани, които се обръщаме към вас с една сериозна молба от голямо обществено значение.
        Молим, в най-скоро време да с е вдигне карантината и да се разреши работата на фризьорските салони, че както е тръгнало, една блондинка няма да остане в тази страна! С всички произтичащи от това последици!"
        Мдъъъ ... Както казва братчеда Антонио, който живее в района на Бергамо - повечето мъже харесват блондинки ... и накрая се женят за брюнетки. Това било някаква италианска сентенция.
        Наздраве, хер Начев!
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

          Гигов,аз съм паникьор,признавам си....Освен паникьор,съм и планинар...
          Освен че съм планинар,съм и планинар - паникьор....Което ще рече,че когато в града е 30 - градуса,аз потеглям към планината в "пълно бойно снаряжение"...Паникьорство не ми е проблем,когато си ходя сам по баирите....Паникьорството ми става проблем,когато няколко човека ме помолят да ги закарам в 30 градусовата градска жега на походче из планините...Почвам с паньорските съвети :затворени обувки,а не сандалки,дълги панталони,полар,яке и т.н.....
          Започват се подигравките - "А бе ние не можем да дишаме от жега,какви якета ,полари и прочие...."
          Естествено ,на утринта половината не са спазили паникьорските ми препоръки...
          И да,понякога всичко си минава в шеги и закачки....
          Проблемът е, когато планината реши да покаже,колко е величествена и непредсказуема, и ние колко сме малки и жалки....А такива случаи съм имал не един...
          Проблемът е, когато сме тръгнали от 30 градусовата градска жега,кефим са на 18 градусовия хлад .....и само за 10 минути падне мъгла,завали суграшица, и температурата падне до 0- та,та и под нулата ....Тогава,само след 5-10 минути,ноктите на краката на тия със сандалките са почнали да посиняват,другите с късите гащи и тениски,невслушали се в моите паникьорски съвети, почват да потреперват от студ.... и ,аз - паникьорът се чудя как да разпределя раницата си ,на кой какво да дам....
          От години ,категорично отказвам да "вземам" с мен такива смели хора,които отказват да се вслушат в паникьорските ми съвети...
          Ами така сме ние паникьорите и бъзльовците.....
          Не можем да се мерим със смелчаците с къси гащи,тениски,джапанки и сандалки из планините....
          То ,това ,дето го написах,май няма нищо общо с темата,ама аз вече така съм се панирал,че не зная в коя тема пиша....
          Абсолютно прав си. Хората сме крехки и деликатни, чуплива брънка от огромната верига наречена Природа.

          Аз съм родена в полите на планината, израснала съм по върховете й, а в по-късна възраст съм тръшнала доста баири. Винаги съм си мислила, че съм човек разумен, питаещ уважение към околната среда. Защото съм била свидетел на гнева на Природата в най-различни му форми. На млади години имах потребност от по-високи нива на адреналина

          През декември миналата година ми свърши волския език. Това е билка, която доста успешно лекува кашлица. От дете знам едно място под връх Бедек, където тя расте. В близост е до извор и около него мястото не замръзва.

          Аз съм мързелив човек - не ми се вписва в аурата разравянето на няколко сантиметра сняг и затова реших точно там да се кача и да си попълня запасите. Беше ми свършила и мълчаната вода, та реших с един изстрел да сваля две мишени.

          Екипирах се както ти казваш, но като слязох от колата ми се стори, че Слънчо закачливо се усмихва през облаците, захвърлих ветровейката в джипа и тръгнах към местността само по един полар и дебел елек. На приятелчето, което беше с мен му казах да слезе с колата и да ме чака на една отбивка на около 3-4 км по пряка линия през гората. Той е много приказлив, а когато се взема мълчана вода, не се говори, докато не се прибереш "под покрив" - в случая покрива на джипа

          Набрах бурена, налях водата и цепих надолу по една просека. И гледам - тук следи на Баба Меца, там на Кумчо Вълчо ... И като капак като започна да се сипе един мокър сняг на парцали. Докато стигна до автомобила с висока проходимост бях мокра, няма да казвам докъде, щото съм добре възпитана. Хубавото в случая е, че хванах навреме трасето на просеката, щото иначе в Кръчмата щяха най-вероятно да отлеят по една глътка от питиета си в моя чест. Това май бяха едни от най-трудните 3 - 4 км през последните години.

          Като се прибрах у пещерата, по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието изрази становище, че главата ми, въпреки напредването на възрастта, продължава да не ме слуша и беше изключително доволен, че най-накрая лепнах бронхит.

          Та така ... Към Природа човек винаги трябва да подхожда с повишено внимание.
          Наздраве!




          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Ясно е какво е състоянието на медицинските центрове извън шесте най-големи града.
            Категорично, понеже тестовете са кът, има поне 10х заразени в БГ.
            Умрели също ще има от Ковид по селата, които ще ги пишат умрели от пневмония, инфаркт или грип.

            Да това е така, в същото време огромен процент умрели от пневмония, инфаркт и всевъзможни проблеми съпътстващи нашето остаряване се пишат на сметка умрели от корона, само защото и това заболяване им е доказано в тежката клинична картина, която така или иначе имат. Обаче за всички е ясно че много от починалите пак щяха да са си заминали и без корона, просто защото им е дошло времето.
            Сегашното световно фиаско ще се изучава задължително в учебниците по поведенческа психология на ниво лидери и население докато свят светува!
            За мен лидерите са интересни, да речем нашето правителство нямаше как да вземе по-леки мерки, то просто не е политически коректно да не си по-корав от съседа... , имено защото после ще те засипват с фалшива статистика че си убиец. Иди обяснявай че всъщност си спасител... умряла работа.
            Та всички лидери избраха да им е по-комфортно на тях самите!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Гигов,аз съм паникьор,признавам си....Освен паникьор,съм и планинар...
              Освен че съм планинар,съм и планинар - паникьор....Което ще рече,че когато в града е 30 - градуса,аз потеглям към планината в "пълно бойно снаряжение"...Паникьорство не ми е проблем,когато си ходя сам по баирите....Паникьорството ми става проблем,когато няколко човека ме помолят да ги закарам в 30 градусовата градска жега на походче из планините...Почвам с паньорските съвети :затворени обувки,а не сандалки,дълги панталони,полар,яке и т.н.....
              Започват се подигравките - "А бе ние не можем да дишаме от жега,какви якета ,полари и прочие...."
              Естествено ,на утринта половината не са спазили паникьорските ми препоръки...
              И да,понякога всичко си минава в шеги и закачки....
              Проблемът е, когато планината реши да покаже,колко е величествена и непредсказуема, и ние колко сме малки и жалки....А такива случаи съм имал не един...
              Проблемът е, когато сме тръгнали от 30 градусовата градска жега,кефим са на 18 градусовия хлад .....и само за 10 минути падне мъгла,завали суграшица, и температурата падне до 0- та,та и под нулата ....Тогава,само след 5-10 минути,ноктите на краката на тия със сандалките са почнали да посиняват,другите с късите гащи и тениски,невслушали се в моите паникьорски съвети, почват да потреперват от студ.... и ,аз - паникьорът се чудя как да разпределя раницата си ,на кой какво да дам....
              От години ,категорично отказвам да "вземам" с мен такива смели хора,които отказват да се вслушат в паникьорските ми съвети...
              Ами така сме ние паникьорите и бъзльовците.....
              Не можем да се мерим със смелчаците с къси гащи,тениски,джапанки и сандалки из планините....
              То ,това ,дето го написах,май няма нищо общо с темата,ама аз вече така съм се панирал,че не зная в коя тема пиша....
              Oп, ретро, ма верно си паникьор Позволи ми като любител на планините (няма да се наричам планинар, защото не съм такъв), но качил почти всички върхове над 2000 метра у нас, да ти възразя - казвма го като човек, който е качвал Вихрен по джапанки (най-обикновени джапанки олд нейви от щатите) и Черни връх бос (щото ми се скъсаха джапанките в една кал), а Мусала съм я качвал и в дъжд, и в сняг, и през лятото, за Ботев да не говорим . Подготовката е много важна, но не и паниката - колкото и да си подготвен, точно паниката може да те размаже. Така бях на Кончето първия път - бе подготвен съ, бе с планински обувки, екипировка, карабинери, ма като се качих на ръба и като погледнах към Банско и оная урва надолу - ми дръпна ми се лайното, честно. А съм завързан, няма как да падна, ма ни напред, ни назад, а пред мен и зад мен хора, искат да се разминат с мен, ма аз шаш. Е, тръгнах по едно време, излязох от вцепенение, но ми тряваше период за освестване. оттогава съм минавал доста пъти Кончето, сигурно поне 10, включително без никакво обезопасяване, обаче първият път беше шаш, а бях най-добре екипиран тогава.

              та си е и до морално-волеви качества, както се казва. Ти бъди здрав, другото се оправя, ма счупим ли икономиката (да се върна в темата), всичко отива на майната си!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Дори има такъв израз "мартенски котарак". С него обикновено се наричат разни господа, де им е "паднало пердето"
                Наздраве, Селена!
                А-а-Х!
                Разгеле, засичам ви и двете дами заедно, които в моите интерактивни представи сте брюнетки и това ме подтиква, че е възможно да споделя една история:

                В НОЩ (щаба) пристига писмо, което споделя следното:

                "Г-н Генерал, ние сме група обществено активни и силно разтревожени граждани, които се обръщаме към вас с една сериозна молба от голямо обществено значение.
                Молим, в най-скоро време да с е вдигне карантината и да се разреши работата на фризьорските салони, че както е тръгнало, една блондинка няма да остане в тази страна! С всички произтичащи от това последици!"

                Коментар


                • +100

                  И на мене така са ми се подигравали, като съм водил хора в Пирин през юли и като им кажа, да носят зимни дрехи, включително шапка, шал и ръкавици. И по същия начин, ама ти бъзикаш ли се или какво и т.н. Но като се качат горе и температурата падне на 1-2 градуса, като се дигне буря и суграшица и да видиш как им идва акъла в главите

                  А преди трийсетина години едни пичове по тениски умряха на Кончето през авугаст ли беше или юли...

                  Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                  Гигов,аз съм паникьор,признавам си....Освен паникьор,съм и планинар...
                  Освен че съм планинар,съм и планинар - паникьор....Което ще рече,че когато в града е 30 - градуса,аз потеглям към планината в "пълно бойно снаряжение"...Паникьорство не ми е проблем,когато си ходя сам по баирите....Паникьорството ми става проблем,когато няколко човека ме помолят да ги закарам в 30 градусовата градска жега на походче из планините...Почвам с паньорските съвети :затворени обувки,а не сандалки,дълги панталони,полар,яке и т.н.....
                  Започват се подигравките - "А бе ние не можем да дишаме от жега,какви якета ,полари и прочие...."
                  Естествено ,на утринта половината не са спазили паникьорските ми препоръки...
                  И да,понякога всичко си минава в шеги и закачки....
                  Проблемът е, когато планината реши да покаже,колко е величествена и непредсказуема, и ние колко сме малки и жалки....А такива случаи съм имал не един...
                  Проблемът е, когато сме тръгнали от 30 градусовата градска жега,кефим са на 18 градусовия хлад .....и само за 10 минути падне мъгла,завали суграшица, и температурата падне до 0- та,та и под нулата ....Тогава,само след 5-10 минути,ноктите на краката на тия със сандалките са почнали да посиняват,другите с късите гащи и тениски,невслушали се в моите паникьорски съвети, почват да потреперват от студ.... и ,аз - паникьорът се чудя как да разпределя раницата си ,на кой какво да дам....
                  От години ,категорично отказвам да "вземам" с мен такива смели хора,които отказват да се вслушат в паникьорските ми съвети...
                  Ами така сме ние паникьорите и бъзльовците.....
                  Не можем да се мерим със смелчаците с къси гащи,тениски,джапанки и сандалки из планините....
                  То ,това ,дето го написах,май няма нищо общо с темата,ама аз вече така съм се панирал,че не зная в коя тема пиша....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Дори има такъв израз "мартенски котарак". С него обикновено се наричат разни господа, де им е "паднало пердето"
                    Наздраве, Селена!
                    Наздраве сестро и дано продължават да падат трендовете на гадния бацил!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Не знам, Преци. От известно време като мярна нещо за коронавируса и обръщам другата страница. Ама ти пази котарангенса, щото без домашен любимец - голяма мъка.
                      Наздраве!
                      Ще го наглеждам повече. Имам и още един зачислен, - приятели които попаднаха в карантината в друг град, ми завещаха грижата и за техния котарангенс, та си правя ежедневна разходка, да го наглеждам. Понеже е бил много привързан и живял сред хора, животинчето не ме пуска да си ходя, - колкото и да е гладен, пренебрегва храната и се залепя, за да не избягам Не очаквах такова котешко поведение, досега си мислех че са много по-самостоятелни от кучетата. Ковида се оказва изпитание и за тях

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        То в условия на карантина, тези процеси ще се интензифицират и при приматите...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                          Не е сигурно за кучетатa СЗО ги оправда (след само няколко дни разследване) ама онова джобно куче във Хонг Конг умря седмица по късно

                          Не е препоръка!!!! ама ако не си давал котката противпоразитното хапче скоро https://blitz.bg/svyat/ucheni-tova-e...ews737679.html


                          Без да си предозираш котката - оказва че влияе ивитро - при опит в епруведна - май може да и го дадеш за всеки случай или имай поне едно (излгежа и това му влияе)

                          ПП КЪМ ВСИЧКИ - Моля ако някой идиот ме чете да НЕ пие хапчета за кучета и котки - НЕ Е ПРЕПОРЪКА
                          Мерси много, мисля дори, че преди година, му давах от това хапче, точно антипаразитно беше, ако не греша с името. От ветеринарните цярове имаше някои успешни и ефективни и за други заболявания, но все пак не бива да се рискува при хора.
                          Last edited by precakanoto; 06.04.2020, 15:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Имаш и друг ъхъм...проблем. Тоз Томи кастриран ли е? Щото края на март и април стават едни работи сред именно тез бозайници ...
                            Дори има такъв израз "мартенски котарак". С него обикновено се наричат разни господа, де им е "паднало пердето"
                            Наздраве, Селена!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Мен ме притеснява не Китай а Япония. Сякаш там нещата ще излязат от контрол.
                              Дано да грешим и двамата! Мисълта ми бе, че повтори ли в Китай, вероятно и в Европа ще последва ново цунами. А уж започва да се стабилизира ситуацията постепенно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                А вярно ли че имало няколко тигри и големи котки заразени?!.
                                Ковида май гепвал Котките, за сметка на кучетата ... Трябва да храня по-здраво Томи Лий, за имунитет и да не обикаля из съседските дворове Засега е без намордник
                                Не знам, Преци. От известно време като мярна нещо за коронавируса и обръщам другата страница. Ама ти пази котарангенса, щото без домашен любимец - голяма мъка.
                                Наздраве!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X