IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Представяте ли си, когато заболелите в БГ преминат психологическата граница от 1000 човека какъв страх, шок и ужас ще настанат в кошарата България и какъв вой ще нададат нашите любими управници .... 1000 човека .... вирусен Апокалипсис ....
    Дано да не стигнем тази бройка ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение

      Ми те вече ни го казаха - обеценяваме спестяванията, измисляме си нови пари в колосални размери, криза ко да го праивш

      Отделно, няма как да позволим на новите технологии да доведат до дефлация.

      В допълнение имайте предвид че 60% от заетите сте заети по милост, както се вижда в момента
      При настоящата мафиотска държава верно 60 % са на заплата по воля на кръстниците, които желаят да има кой да им целува ръка за благоволението. Лошото е, че много народ се върна от чужбина, което показа доколко несъстоятелни сме били досега със заетостта, та сума народ е избегал навън към несигурни работни места, където поне няма да ги унижават. И се спуква балонът на ниската безработица, та лъсват дирниците на хвалипръцковците.

      Коментар


      • Появяват се нови смахнати и смущаващи обстоятелства и факти, които пораждат неприятни съмнения:
        Банката за развитие отпусна по време на чума 75 млн. лв. заем на фирма с 2000 лв. приходи

        Има гурута на инвестициите, които съветват: ако по улицата се леят реки от кръв, купувай!
        Това сме го чували.

        Ама да дадеш от общите пари някому за подобни цели?!
        Върви после обяснявай, че в цялата тази работа няма принудена проектност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

          Ами във ваш'те твърдения няма дори математика, само голи твърдения. Докторът поне е смятал нещо, но нали акъл насила не може да се даде.... Та и вий....
          При цялото ми уважение към доктора още се питам, какво точно е смятал !? И понеже числото 2683 не е съвсем тривиално, взех, че се усъмних дали не е ползвал софтуер базиран на "китайска теорема на остатъците" и да е допуснал печатна грешка - вместо резултата да е записал някой от модулите ....
          Last edited by precakanoto; 06.04.2020, 20:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            От Лапландия се обадили, че се тръшнал някой си Рудолф, но после се оказало, че е елен. Малко черен хумор от моя страна.
            Точно така, тарантулчо, не им се вързвай много на зомбиранията, растат пропорционално на бройките заразени

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Че то нищо работа това - 10 болници, по 270 човека... Само дето не са по италиански сценарий, а спрямо сегашния тренд - след месец. Ако пламне некоя маала, няма и спортните зали да стигнат.
              Ами във ваш'те твърдения няма дори математика, само голи твърдения. Докторът поне е смятал нещо, но нали акъл насила не може да се даде.... Та и вий....
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение

                Ще се изучава и още как, истинската смъртност е приблизително колкото от грип, другото е пропаганда. Не съм чувал за истерия и масово тестване за туберколоза или грип А, Б, нито да се твърди че грип а не инфаркт е причина за смърта..
                Eто ти го обяснено за грип че 0.1 процента смъртност от грип точно така се брой

                https://www.cdc.gov/flu/about/burden...-estimates.htm


                Why doesn’t CDC base its seasonal flu mortality estimates only on death certificates that specifically list influenza?


                Seasonal influenza may lead to death from other causes, such as pneumonia, congestive heart failure, or chronic obstructive pulmonary disease. It has been recognized for many years that influenza is underreported on death certificates. There may be several reasons for underreporting, including that patients aren’t always tested for seasonal influenza virus infection, particularly older adults who are at greatest risk of seasonal influenza complications and death. Even if a patient is tested for influenza, influenza virus infection may not be identified because the influenza virus is only detectable for a limited number of days after infection and many people don’t seek medical care in this interval. Additionally, some deaths – particularly among those 65 years and older – are associated with secondary complications of influenza (including bacterial pneumonias). For these and other reasons, modeling strategies are commonly used to estimate flu-associated deaths. Only counting deaths where influenza was recorded on a death certificate would be a gross underestimation of influenza’s true impact.


                при грип 0.1% -0.15% смъртност (отбелязани на доланата фигура с данни за грип от CDC) и при китайския вирус 2-3.5% смъртност се броят абсолютно еднакво


                Last edited by marketleverage; 06.04.2020, 19:38.
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                  Finland 2,176 +249 27 -1 300 1,849 81 393 5 32,800 5,920
                  А бе някой има ли идея,защо Финландия рапортува за днес - (минус) 1 умрял.....Да не би някой да е възкръснал?!
                  От Лапландия се обадили, че се тръшнал някой си Рудолф, но после се оказало, че е елен. Малко черен хумор от моя страна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение


                    Не ме стряскай и ти ,че какъвто съм си паниран,ще почна да дялкам и заострям дървени пръти.....
                    Били объркали с един човек и сега са се поправили....
                    Е те при 2176 бройки не могат да се преброят, представям си нашия доктор с италианския сценраий, как ще ги брои при 2683..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

                      Сега остава и да се усетите как ще стане... и защо са ви заключили.
                      Мен никой за сега не ме е заключил. Седя си на село и си троля на воля.
                      Регистрирах се по постоянен адрес на село, по лична кара съм в града, имам удостоверение, че работя на трудов договор. И всичко това си е самата истина. КППтата ги минавам на трета...
                      Само дето на село няма бръснар, та съм обрасъл кат пръч, ама карай. Ако потрябва бръснар за последното бръснене, то братчетката има погребална агенция и ще го уреди лесно.И за това нямам грижа. И в гробището има места колкото искаш. Ник'ви грижи немам.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Сега вече го закъсахме... Иде зомби-апокалипсис!

                        Не ме стряскай и ти ,че какъвто съм си паниран,ще почна да дялкам и заострям дървени пръти и да лея сребърни куршуми.....
                        Били объркали с един човек и сега са се поправили....
                        Last edited by retro_69; 06.04.2020, 19:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                          Finland 2,176 +249 27 -1 300 1,849 81 393 5 32,800 5,920
                          А бе някой има ли идея,защо Финландия рапортува за днес - (минус) 1 умрял.....Да не би някой да е възкръснал?!

                          може да е корекция със задна дата .... ако е възкръснал преди великден .,,,
                          Last edited by precakanoto; 06.04.2020, 19:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                            А бе някой има ли идея,защо Финландия рапортува за днес - (минус) 1 умрял.....Да не би някой да е възкръснал?!
                            Сега вече го закъсахме... Иде зомби-апокалипсис!

                            Коментар


                            • Finland 2,176 +249 27 -1 300 1,849 81 393 5 32,800 5,920
                              А бе някой има ли идея,защо Финландия рапортува за днес - (минус) 1 умрял.....Да не би някой да е възкръснал?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Че то нищо работа това - 10 болници, по 270 човека... Само дето не са по италиански сценарий, а спрямо сегашния тренд - след месец. Ако пламне некоя маала, няма и спортните зали да стигнат.
                                Ммм, като ги зачитам такива смелчаци, ..лесно ще напълнят не само болница, но и спортна зала..
                                Не знам обаче и с какъв персонал из залите мислят да се справят.
                                И сега се търсят кадри, а със зали ..хептен.
                                Понякога имам съмнение, че някои от докторите са малко по-претръпнали от обикновен човек пред екзитуса и не ме учудват, както преди

                                Коментар

                                Working...
                                X