IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
    Аз пък имам едно лекарство срещу кърлежи по кучетата,
    което трепело и ковиди.
    Днес казаха, че лекарство за лечение на краста трепело гада К19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
      Тънъмънче, от няколко места чувам за джинджифилово чайче, за който му понася, пък някои и така го рупали... Наздраве! (Малко Грантс довършвам, после Тюламор - дедо не е манджия )
      Сироп от черен бъз пийте за мунитет. Може и листа от бъз на чайче за укрепване на белия дроб наскоро каза един природолечител. Да не прозвучи като реклама, но гълтайте също Герисан. Най-малкото ще ви ободри сред пролетната умора. И ще ви умножи белите кръвни тела.

      Коментар


      • Аз пък имам едно лекарство срещу кърлежи по кучетата,
        което трепело и ковиди.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          Билков чай с мед, а също и чай от настърган джинджифил с мед са най-добрите лекарства за болно гърло.

          За кашлица аз ползвам билкови отвари и си правя инхалации с тях... но аз кашлица нямам от години, защото откакто се научих да пия билкови чайове не съм имал сериозна кашлица.

          Билките са най-силните лекарства, но за съжаление хората не вярват, те искат един чай да изпият и да им подейства веднага (за болести които са в напреднала фаза), но то не става така, защото различните болести се повлияват от различни билки, от начина по който е направена отварата, а и всеки човек си има индивидуална реакция.

          Иначе относно мнението ми за лекарствата, аз не съм краен, ако се наложи пия лекарства, включително антибиотици, но антибиотик не ми се е налагало да пия поне от 10 години.

          Единственото нещо което никога не пия е хапчета които съдържат парацетамол, защото смятам, че са много вредни. Според мен парацетамола е унищожител на черния дроб и бих предпочел да пия и най-силния антибиотик, пред това да се тровя с това нещо. Дори си мисля че западняците, затова страдат толкова много от Короната, защото са си разрушили черния дроб с парацетамол, който има почти 0 ефект за температура и болка, но има 100% ефект за унищожаването на черния дроб.
          За кашлица ползвал ли си пача мас?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            Това е много практична идея и е много в темата!
            За да не задържам злонамерено полезна информация, още повече я имам от тази тема, но беше постната в началото на пренията, да допълня:

            Благотворно влияние на имунитета имал чаят от джинджифил и куркума.

            Не запазих линка на колегата, който го постна, но доколкото ми звучеше странно, екзотично и изненадващо, търсих информация на отделно основание и се оказа, че тази комбинация помагала допълнително и за:

            - отслабване,
            - детоксикация.

            Оставих следа с някаква рецепта:



            Не приемам на доверие всичко. Примерно, медът никога н есе слага в горещ чай, ама това да ни е проблемът!
            Това не е баш съвет, а субективно вярване. Нескромно би било да се изказвам в присъствие на специалисти по меда.

            Както се разбра, следва д а с е внимава, да не го вдигнете прекалено много!
            Имунитетът, де


            Трите "К" - съм запомнил от един много готин човек, който живее в Швейцария:

            Куркума
            Каркаде
            Кориандър


            Той НЕ сяда на масата, без да са сервирани тези ТРИ подправки!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
              Бившата ми го стъжеше и го смешваше с мед и още нещо и така го ядеше за болки в гърлото - тврдеше че много помагало ама аз предпочитам стрпсилс

              Билков чай с мед, а също и чай от настърган джинджифил с мед са най-добрите лекарства за болно гърло.

              За кашлица аз ползвам билкови отвари и си правя инхалации с тях... но аз кашлица нямам от години, защото откакто се научих да пия билкови чайове не съм имал сериозна кашлица.

              Билките са най-силните лекарства, но за съжаление хората не вярват, те искат един чай да изпият и да им подейства веднага (за болести които са в напреднала фаза), но то не става така, защото различните болести се повлияват от различни билки, от начина по който е направена отварата, а и всеки човек си има индивидуална реакция.

              Иначе относно мнението ми за лекарствата, аз не съм краен, ако се наложи пия лекарства, включително антибиотици, но антибиотик не ми се е налагало да пия поне от 10 години.

              Единственото нещо което никога не пия е хапчета които съдържат парацетамол, защото смятам, че са много вредни. Според мен парацетамола е унищожител на черния дроб и бих предпочел да пия и най-силния антибиотик, пред това да се тровя с това нещо. Дори си мисля че западняците, затова страдат толкова много от Короната, защото са си разрушили черния дроб с парацетамол, който има почти 0 ефект за температура и болка, но има 100% ефект за унищожаването на черния дроб.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Искам да кажа ,че и селата не са застраховани.....достатъчно е шопите да пратят децата си при баба и дядо а пък и те селяните всяка сутрин се
                събират селското магазинче или кръчме за хляб,бира или лафмоабет.
                От какво да са застраховани бе човек, от грип ?!?! Ми това е заболяване старо и всеобхватно, никой застраховател няма да плати за гъша хуйня и не е редно.

                Статистиката казва че "гражданите" а не "селяните" са проблем с грипа, справка селяндуите от Ню Йорк

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение

                  Докато не стигнахме до джиндживилова бучка лед в чая, следях с интерес, но е твърде ексцентрично за моя вкус. Време е или да смените напитките или зандана
                  Не се бъзикам ...не е толкова лютиво ..Така изглежда
                  Attached Files
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Джинджифила го правя на фреш - със сокоизтисквачката за ябълки ... После го наливам в пликчета за лед и си слагам по една бучка в чая ...
                    На това викам аз джинднифилов чай а не ония ароматизираните които ги продават

                    Може на някого да му хареса: по павилионите за ядки /бадеми, фастъци.../ - се продава и джинджифил. Не зная начина, по който е приготвен, но е на кубчета /под 1 куб. см/, леко се усеща като захаросан, плътна консистенция /като твърд локум/, приятен на вкус. На някого може да му се види леко лютив, но е приятен и първоначалната "лютивина" бързо отминава, като остава приятно усещане...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                      А бре дедо....
                      Аз от 5 години пиша за джинджифиловата ракия дето си я правя, ти за чайчета питаш....

                      пп Начии, как се прави такава ракия..? ( изискват се големи познания...)
                      Вземаш 1л силна ракия и настъргваш в нея 10 гр джинджифил.... След 1 месец имаш джинджифилова, лековита, вирусоубийствена, имуностимулираща, самолета вдигаща ракия...

                      Наздраве !
                      Но и индришето засилва ефекта

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Искам да кажа ,че и селата не са застраховани.....достатъчно е шопите да пратят децата си при баба и дядо а пък и те селяните всяка сутрин се
                        събират селското магазинче или кръчме за хляб,бира или лафмоабет.
                        Аз не съм казвал че са застраховани. Никой не е застрахован. Казвам че съм сигурен че няма скрита епидемия от ковид и хиляди умиращи нетествани старци по селата, докато официално са 22-ма. Факта е че местата където умират най-много хора са едни от най-гъсто населените за съответната държава.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Джинджифила го правя на фреш - със сокоизтисквачката за ябълки ... После го наливам в пликчета за лед и си слагам по една бучка в чая ...
                          На това викам аз джинднифилов чай а не ония ароматизираните които ги продават
                          Това е много практична идея и е много в темата!
                          За да не задържам злонамерено полезна информация, още повече я имам от тази тема, но беше постната в началото на пренията, да допълня:

                          Благотворно влияние на имунитета имал чаят от джинджифил и куркума.

                          Не запазих линка на колегата, който го постна, но доколкото ми звучеше странно, екзотично и изненадващо, търсих информация на отделно основание и се оказа, че тази комбинация помагала допълнително и за:

                          - отслабване,
                          - детоксикация.

                          Оставих следа с някаква рецепта:

                          Необходими продукти:
                          1/2 супена лъжица куркума
                          1/2 лимон, нарязан на шайби
                          1 чаена лъжичка настърган джинджифил
                          1 чаена лъжичка мед

                          Начин на приготвяне:

                          Загряваме 250-300 мл вода и изсипваме куркумата и джинджифила.

                          Когато заврат, ги отстраняваме от котлона, прецеждаме чая и добавяме резените лимон и меда.

                          Пием по няколко глътки от отварата сутрин и вечер.
                          Не приемам на доверие всичко. Примерно, медът никога н есе слага в горещ чай, ама това да ни е проблемът!
                          Това не е баш съвет, а субективно вярване. Нескромно би било да се изказвам в присъствие на специалисти по меда.

                          Както се разбра, следва д а с е внимава, да не го вдигнете прекалено много!
                          Имунитетът, де

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                            Бившата ми го стъжеше и го смешваше с мед и още нещо и така го ядеше за болки в гърлото - тврдеше че много помагало ама аз предпочитам стрпсилс
                            А бе ..., не знам, но в Китай и Индия тоз бурен е признат като китки от букетя на богинята Афродита /за корените му имам предвид/
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                              Това ми го даваш като сводка или за нещо друго?
                              Искам да кажа ,че и селата не са застраховани.....достатъчно е шопите да пратят децата си при баба и дядо а пък и те селяните всяка сутрин се
                              събират селското магазинче или кръчме за хляб,бира или лафмоабет.

                              Коментар


                              • Пичове, я ми кажете как да открия нова тема, имам идея за една много пиперлива и вероятно ще се окаже доста скандална тема, ама не зная как ...

                                Коментар

                                Working...
                                X