IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    77, има ли толкова много различни модели на този ден?
    77 билки са нищо, ако - дори и нехарактерно за нашите географски ширини - отчетем, че в Китай пият /и/ жасминов чай, а жасминът е НАД 200 вида... Дали, обаче жасминът е билка? Щом казват, че укрепва имунната система, облекчава болките, дори... намаляваЛ процеса на стареене...

    Едно от основните растения в арома-терапията... На Изток считат, че той е символ на женското изкушение, романтиката и любовта...Древните красавици го използвали за разпалване на флирта и за освобождаване от задръжки...

    ...............................

    На противоположният полюс е тинтявата. Мога да кажа, че преди няколко години не познавах нито една билка /освен лайката/, но ТНМ в тоя форум ме коригира с това, че снимката на цветето, което бях качил тук - не е тинтявата, за която го мислех...

    От тогава тръгна и интереса ми към билките. Тинтявата /синя/ - вече я зная... Страхотна горчилка е, но много ползи има от отварата от нея, вкл. /чета/: "увеличава количеството на белите и червените кръвни телца и усилва съкращенията на сърдечния мускул"... /ако трябва да се усилват тия съкращения, де... )) /

    Някъде четох, че има и бяла тинтява... /билки да искаш: не 77, а 177 и повече могат да се опишат/...

    ...............................

    Ако не ти се отваря нова тема - можеш да потърсиш изостаналата назад тема за 30+ годишните, където се бистреха всякакви казуси и можем да ѝ дадем нов облик с билките...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Във Франция па става нещо, ама Барбарона не разяснява.
      Всъщност, в Белгия нещата изглеждат много по-зле.

      Коментар


      • Във Франция па става нещо, ама Барбарона не разяснява.

        Оня ден 23 000+ ново заразени. После по 5-6 хил на ден. Днес записват пак 11 000+ нови. И записват толкова починали колкото САЩ 1500.

        Не мога да разбера, защо има хора, които още не могат да проумеят този ад и как той се получава.

        Навсякъде една и съща схема. Дремане, игнориране на проблема, не вземане на мерки. Заразата идва, плъзва леко без да бъде забелязана или с 1-2-3 починали. Няма мерки, хората продължават да щъкат, да игнорират проблема. Заразата се разпространява ама едно хубаво из града/мегаполиса. И после почват труповете.

        Коментар


        • От няколко дни ме гъделичка нещо - тия щедри ора, дето правят по-така дарения, не като бабата с пенсията, немаше ли да е по-добре да не им се казват имената и фирмите, зер даряваш, с чисто сърце, с чиста съвест, с мисъл за този на когото ще се помогне.... За кво трябваше най-Големите в държавата да си мерят заплатите и п....те? Та се сетих сега - депутати, министери, премиер, президент ли дават повече, или баба Надие с една цяла пенсия? Некъде беше писано, ама къде ли беше.....
          И това ще мине ...

          Коментар


          • Зехтинът е за снобарите ... сега сериозно- пробвай поне веднъж да го замениш с шарлан... Уникално е - има аромат на печен слънчоглед...
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Да се върнем малко на темата. Инфо за Германия от първо лице.

              https://conservative.bg/koronavirusa...ot-purvo-lice/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Ако прибавиш и зехтин става още по-хубаво.Зехтинът обира част от сладостта на меда и не накъртва толкова,арабите така го хапват.
                Ще пробвам. Зехтинче ползвам само за салатки, но то това си е пак като салатка. Баба беше от Горни порой, сега Гърция, готвенето е било само със зехтин, че олиото скъпо, та може и това да е било.
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                  Аз съм в сектата на ехинацеята - много години пих какпките на др тайс после смених на нещо родно, има бг чай с ехинацея , а и е хубаво че има шипка, лаика, бъз босилек в този чай мисля че действа добре пия го профилактично всеки път като се прибера премързнал
                  https://apteka.framar.bg/01002918/%D...B0%D0%BC%D0%B0


                  И зимата си правя фрешове с розов грейпфрут

                  Иначе пия билови/ зеленчукови витамини Алаив и мога от втора ръка да кажа че действат добре доказано след тест една позната също ги пиеше - като била в болница и пуснали изследване за витамини и докторите и казали че всичко и е в нормата а тя нее от най здравословно живеещите (Peak Prosperity също тези витамини показа като даваше съвети с какво да се запасим)

                  https://apteka.framar.bg/30015889/%D...nature-39s-way

                  Един доктор дето лекуваше алтернативно (антибиотици само в краен случай), препоръчваше в началото на грип ударна доза витамин С чрез фрешове.

                  Изцеждаш 1 портокал, 1 грейпфрут и 1-2 лимона и подслаждане с мед. Може и леко подгряване за да се стопи меда. И пиеш бавно. С лъжичка сърбаш като супа леко полека. Ама не било препоръчително за хора със слаб стомах. А що се приема бавно, не питах доктора, ама предполагам за да се усвоява по-добре. При първите грипни симптоми ми действа много добре и го пресича в повечето случаи.


                  А иначе сега модерно е смутита (вместо фрешове). В блендера се слагат някакви зелени листа - маруля, рукола, магданоз, коприва, киселец, спанак, етц там каквото има сезонно под ръка. Слагат се и плодове - нарязани на резенчета или ако са цитруси се късат там на резенчета. Добре е да има някой цитрус вътре щото са най-богати на витамин С. Но ябълки, киви, банани и всякакви други става. Може и 1 лъжица мед за допълнително подслаждане. Налива се вода да се напълни блендера до половината. Пускаш да се надроби всичко и пиеш сутрин вместо закуска и с него караш до обяд.

                  Може и джинджифил малко и каквото още се сетиш плод или зелен листен зеленчук.
                  Last edited by mathematician; 07.04.2020, 22:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                    Още от средата на миналия век, баба ми, неука, подписваше се с палец, правеше по Коледа бърканица от мед, орехи и чесън. Това, със залче от питката беше Коледата за мен. С времето това стана чудесно мезе за греяната ракия. Сега ми идва наум, дали да не прибавя и джинджъра. Ще пробвам и ще ви обадя.
                    Ако прибавиш и зехтин става още по-хубаво.Зехтинът обира част от сладостта на меда и не накъртва толкова,арабите така го хапват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Благодаря! Попрегледах и с гуглето. Похапвам патешко като го варя първо и обирам маста. После готвя с нея. Това мед и гъша мас трябва го пробвам. Иначе е бая тегав вкусът.
                      Още от средата на миналия век, баба ми, неука, подписваше се с палец, правеше по Коледа бърканица от мед, орехи и чесън. Това, със залче от питката беше Коледата за мен. С времето това стана чудесно мезе за греяната ракия. Сега ми идва наум, дали да не прибавя и джинджъра. Ще пробвам и ще ви обадя.
                      И това ще мине ...

                      Коментар


                      • https://makeagif.com/gif/-ttlfdo?ori...=24&ref=kASENH


                        Click image for larger version

Name:	Untitled.jpggos.jpg
Views:	1
Size:	69.2 КБ
ID:	3576405
                        Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          Много е важно да избегнеш слънцето, щото като те напече, трудно се ходи из поляните да се берат седемдесет и седем билки и половина
                          То много зависи от породата. Някои се вкаменяват, други - изпаряват.
                          Особено противопоказно е при доказани алергии към чесън и сребърни прибори.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Мдъъ, Властелина на пръстена ... Вярно, там се споменаваше, че ръцете на краля са ръце на лечител.

                            По нашите географски ширини значението на Еньовден и брането на билките точно на този ден е друго. Дори самата еньовска роса, както и гергьовденската, са лечебни. Много е важно да избегнеш слънцето, щото като те напече, трудно се ходи из поляните да се берат седемдесет и седем билки и половина
                            77, има ли толкова много различни модели на този ден?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Мдъъ, Властелина на пръстена ... Вярно, там се споменаваше, че ръцете на краля са ръце на лечител.

                              По нашите географски ширини значението на Еньовден и брането на билките точно на този ден е друго. Дори самата еньовска роса, както и гергьовденската, са лечебни. Много е важно да избегнеш слънцето, щото като те напече, трудно се ходи из поляните да се берат седемдесет и седем билки и половина
                              Ай ся..
                              Гергьовденска роса....Не беше ли печеното агънце лечебно в туй време на годината....?
                              пп Май пак си се приготвила да черпиш със живовляк и глухарче.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                                Съвсем не! Имах предвид - квалифициран персонал...
                                Не е точно така,много хора са впрегнати да ги събират най-вече там където има големи цигански села.Лекарствата и чайовете от какво мислиш
                                ги правят?В тоя бизнес са впрегнати над 150 000 човека.

                                Коментар

                                Working...
                                X