IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Призовавам участниците във форума да не се поддават на манипулативни призиви от Сульо и Пульо(Сулульото и Пульото в случая съм аз..) за участие в доброволчески дейности....Доброволчеството е личен ,доброволен и изключително благороден акт...Запазете добра психическа,физическа кондиция и хладен разум....Моля, спазвайте ,доколкото ви е възможно, наложените мерки...

    П.П.Нямам възможност да отговарям на всеки пост,свързан с мой пост,тъй като пак изтеглих късата клечка,и мога да работя,вместо да си "пърдя под юргана"(Г.Груев) - доколкото може пълноценно да се работи в така създалата се ситуация...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
      Айде пак да повторя, ако нямаше такива "глупави и строги" мерки, досега БГ щеше да е на ниво поне 5000 души заразени и правителството пак щеше да приложи тези "глупави и строги" мерки, ама за по-дълго.
      Ама иди озаптявай положението ТОГАВА със 5000 заразени, а и като си знаем здравната система .....

      Груйо, схвана ли го ?

      Ето сега, БГ ще разреши пазарите на зеленчуци, както и земеделските дейности.
      А, в Белгия няма да стане сега.
      Тя ще изгуби повече пари и повече човешки животи.
      Като въведохме мерките точно това се пишеше че ще кажете че като има малко заразени защо имало мерки

      ПП да те допълня

      Пазарите на зеленчуци НЕ са били забранявани - това че някъде местната администрация ги е затворила е решение на местно ниво

      Пазарът Иван Вазов си е работил гледам и други са работили със снимки и лек пропусквателен режим https://blitz.bg/obshtestvo/stolitsa...ews732943.html

      в Монтана пазара не е спирал работа, ама във Враца ми казаха бил спрял (но това си изцяло локално решение)

      Земеделските дейности не са били забранявани даже се работеше на две смени и имаше хора дето им искали различни служебни бележки като излизали до различна база на фирмата (ама това си била е локална бакия) нямало е земеделкса дейност само като е имало сняг (преди снега се торило) сега се сади царевица....

      Аз затова все им се чудя на тези дето викат не работи България всичко което може да работи без струпване на хора си работи или при повишен здравен риск

      Само на хора на който света им Мола- кафенце-диско им се струва че всичко е затворено
      Last edited by marketleverage; 08.04.2020, 14:55.
      mWPCloud.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
        Ще дават "Марсианецът" по някоя от телевизиите. Там един баш като теб развиваше независима икономика.

        П.С. Не ми отговори, каква е добавената стойност, която в момента не успяваш да генерираш, заради мерките в БГ.
        Ма що все аз отгворям, нали съм патоген ли беше, патоалерген ли, патолог ли, че все се обърквам. Аз съм в сферата на услугите, дИмек, по темата - не произвеждам добавена стойност, щото съм кърлеж и само смуча кръвчицата на хората. Ма без мен не можете и добавената ми стойност често превишава тази на 100 работника взети заедно. Айде стига толкова за днес - наздраве!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Сещам се навремето на психотестовете за шофьори на камиони, една четвърт ги късаха.
          А то бяха едни мачовци, камък да стиснат вода ще потече.
          А въпросите бяха супер лесни логически.

          Искам да кажа, всяко семейство да си изработи разумен (логически) план за действие в тези трудни времена (следващите поне 12 месеца),
          защото нещата няма да са розови и след укротяване на "пандемията".
          Като казвам план имам предвид,
          с колко души ще контактувате извън семейството,
          ако е повече от един, колко метра разстояние ще пазите,
          с маски и ръкавици ли ще излизате от дома си цялото семейство (за Азия е нормално, тук е смешно май),
          икономическите въпроси, настояща и бъщеща работа, кои авоари ще се запазят и какво ще се продобие.
          ще има ли пари за черни дни ако карантината продължи още месец-два.
          Много въпроси, мислете с главите си, ама за правилни решения трябва четене между редовете.
          Last edited by hazard; 08.04.2020, 14:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Елее, Матвеев, не го изкарвай Груича главния положителен герой. Той е нюансирована личност. Ама тук една тарапана работите да го намъкнете в костюма на Батман.
            Еба го, как ме разконспирира, не е истина - не съм Батман, аз съм Спайдърмен, щото гаджето ми е по-младо - пу, пу, да не ме чуе жената, че нали съм под чехъл, а единственото нещо, от което се плаши Спадърмен е Чехълмен
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Много яко. Да направим една такава тема...
              Една няма да стигне. Трябва да се разделят потоците, че малко ли сме пациентите?!?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                Аз му говоря на Груйо, че при неговия вариант ще трябва да стоя по-дълго у дома, т.е ще губя повече пари, той си мисли че хората ги е било страх ...преводач трябва тук на български език.

                Даже нашия много умен пожарника е сванал, че лабавата карантина ще доведе бързо до много заразени и съответно до по-дълга карантина, при която хората вземат че се разбунтуват (а него много го е страх от това).
                Както и по-дълга карантина, значи по-малко приходи в бюджета, а той е чувствителен на тема пари.
                Ти що очакваш да не си седиш у дома при сегашния вариант? Да не мислиш, че на 13 май ще изгрее слънцето и мъглата ще се вдигне? В момента малко забавяме вирусчето и се молим по лятоска да не ни мъчи чак толкоз.
                Last edited by Trakatrak; 08.04.2020, 14:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Нали знаете, че във всеки един филм трябва да има ЗЛОДЕЙ, иначе филма няма да е интересен. Та така е и с филма тука в тази тема - без злодей нямаше как филма да стане интересен, и нямаше как да разберем колко добри са главните герои.

                  Та да си кажа и моето мнение (аз също се броя да съм от добрите):

                  Не мога да разбера защо хората по отношение на коронавируса трябва да се делят на такива, които са се насрали, и такива, които не са се насрали. Такава класификация може да измисли само някой, който наистина често се насира, и затова си мисли, че и други хора се насират така, както го прави и той. Пиша го това защото именно Груйо все за насиране говори, та нататък се сещайте сами ......

                  Също така не мога да разбера, защо по отношение на коронавируса някой трябва да дели хората на уплашили се и на герои. Тука явно отново говорим за зле прикрита комплексарщина на най-големите страхливци (Груьо, Бота и още 2-3), които за да прикрият своя неистов страх, започват да се самовъзвеличават като герои, забравяйки че героизма в наше време е думичка, с която се обозначава безкрайната човешката глупост.

                  ПП: В последните няколко години силно са нарастнали смъртните случаи във връзка с направата на селфи с личния GSM. Това е самата истина и е свързана именно с безкрайната човешка глупост на някои членове на съвременното общество, които се изживяват като герои (разбирай откровени безнадеждни глупаци).
                  https://nova.bg/news/view/2018/10/04...B8%D0%BD%D0%B8

                  Явно в статистиките трябва да се отвори нова категория - смърт от глупост, и половината от коронавирус случаите да се прехвърлят към тази категория.
                  Елее, Матвеев, не го изкарвай Груича главния положителен герой. Той е нюансирована личност. Ама тук една тарапана работите да го намъкнете в костюма на Батман.
                  Last edited by Trakatrak; 08.04.2020, 14:31.

                  Коментар


                  • Аз му говоря на Груйо, че при неговия вариант ще трябва да стоя по-дълго у дома, т.е ще губя повече пари, той си мисли че хората ги е било страх ...преводач трябва тук на български език.

                    Даже нашия много умен пожарникар е сванал, че лабава карантина ще доведе бързо до много заразени и съответно до по-дълга карантина, при която хората вземат че се разбунтуват (а него много го е страх от това).
                    Както и по-дълга карантина, значи по-малко приходи в бюджета, а той е чувствителен на тема пари.
                    Last edited by hazard; 08.04.2020, 14:29.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                      Така е, прав си. Тогава да попитам мрънкащите за икономиката защо не дадът личен пример с бунт или протести. Или пак чакате някой спасител да ви поведе. Къде е личният ви пример в борбата за икономиката. На първите редици ли сте на барикадата или отзад на опашката
                      Чу ли, че днес Баце щял да се среща с Мангъров. Даже каза, че покрай сестра му са приятели. Така че може да се очаква завой. Не бива да се арестува обществото докато завие от глад, изолация и рахит. Болестта е опасна, но човеците са преживявали и много по-смертелни заболявания. Животът трябва да продължи. Задала се е голяма криза, държавите и без това ще се самоизолират и ще се промени функционирането на икономиката, на социума въобще. Време е да мислим как да се възстановим от тоя удар и как да се нагодим към свят с дебнещ ни вирус. Ако постоянно ще се крием, да си копаме тунели, землянки, бункери и там без да мърдаме. Но вариантът на Мангъров да се срещнем с вируса без прекалено голямо протакане ми се струва по-разумен. Средната линия ми се вижда най-благоприятна - умерена изолация и продължаваме напред. Ще има временни нараствания на заболеваемостта, но на топличко ще се ограничат пораженията. Ще имаме отсрочка поне до октомври. А дотогава трябва барем да напълним хамбарите. И да се изготви график и ред за изпразването им през зимата. Защото хич не е добре, ако се докараме до гладни бунтове или нещо още по-лошо. Интригантчетата е крайно време да бъдат озаптени, щото да не видят дебелия край. Тъй като няма да има кой от чужбина да ги насърчава и подкрепя. Всяка държава май ще остане сама със себе си. Добре че все пак сме в ЕС.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Не мислете за последствията, след това като едни истински "лидери" ще се изтъпаните и ще речете - ми то какво можеше да се направи, то по целият свят е така. Конгречулейшънс.
                        Ще дават "Марсианецът" по някоя от телевизиите. Там един баш като теб развиваше независима икономика.

                        П.С. Не ми отговори, каква е добавената стойност, която в момента не успяваш да генерираш, заради мерките в БГ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          .......Груйо, схвана ли го ?.....
                          Нали знаете, че във всеки един филм трябва да има ЗЛОДЕЙ, иначе филма няма да е интересен. Та така е и с филма тука в тази тема - без злодей нямаше как филма да стане интересен, и нямаше как да разберем колко добри са главните герои.

                          Та да си кажа и моето мнение (аз също се броя да съм от добрите):

                          Не мога да разбера защо хората по отношение на коронавируса трябва да се делят на такива, които са се насрали, и такива, които не са се насрали. Такава класификация може да измисли само някой, който наистина често се насира, и затова си мисли, че и други хора се насират така, както го прави и той. Пиша го това защото именно Груйо все за насиране говори, та нататък се сещайте сами ......

                          Също така не мога да разбера, защо по отношение на коронавируса някой трябва да дели хората на уплашили се и на герои. Тука явно отново говорим за зле прикрита комплексарщина на най-големите страхливци (Груьо, Бота и още 2-3), които за да прикрият своя неистов страх, започват да се самовъзвеличават като герои, забравяйки че героизма в наше време е думичка, с която се обозначава безкрайната човешката глупост.

                          ПП: В последните няколко години силно са нарастнали смъртните случаи във връзка с направата на селфи с личния GSM. Това е самата истина и е свързана именно с безкрайната човешка глупост на някои членове на съвременното общество, които се изживяват като герои (разбирай откровени безнадеждни глупаци).
                          https://nova.bg/news/view/2018/10/04...B8%D0%BD%D0%B8

                          Явно в статистиките трябва да се отвори нова категория - смърт от глупост, и половината от коронавирус случаите да се прехвърлят към тази категория.
                          Last edited by Mateev; 08.04.2020, 14:15.

                          Коментар


                          • Оф, айде пак популизъм на макс - било ме страх, според някои, мен дето съм дарявал десетики пъти кръв, като знам нивото на системата? Мен, дето съм ходил доброволно да гася пожари? Мен, дето съм бил на повече простести от апокалиптиците в темата всето заедно? Мен, дето съм ходил лично да дарявам по какви ли не места, без да го сфиширам публично? Мен ме било страх - ми ай сиктир бре, драги зрители.

                            От самото начало застъпвам тезата, че мерките са малоумни и това е грип с усложнения. Ама от самото начало на темата - сигурно на първа страница на темата има мое мнение (трябва да проверя). От самото начало ви обяснявам, че налагането на забрани аради самите забрани, при това без ясна цел (уц спасявали животи - таратанци) и най-вече без краен срок и визия какво правим после, е повече от безумно, постоянно давам лични примери, щото не ме е срам от себе си, обяснявам и т.н., и накрая - било ме страх. От кого бе, от някакви форумни анонимници ме било страх, мен ме било страх, дето съм минавал през чорбарските сборища със синьо шалче по време на дерби мач с покойника - ай сиктир!

                            Ма какво ли се обяснявам - дремете си спокойно и с екрийте вкъщи. Не мислете за последствията, след това като едни истински "лидери" ще се изтъпаните и ще речете - ми то какво можеше да се направи, то по целият свят е така. Конгречулейшънс. Ще се позапра да пиша малко, пък вие си се страхувайте колкото си искате, когото човек се плаши от сянката си, и в абсолютно черно тял да се превърне, пак ще се плаши и ще се стресира. Аз съм здрав и ще продължа да бъда - защото се смея на олигофренията у нас.

                            Наздраве - виски и кола, щото съм на диета и съм спрял шам фъстъка, ма колата не мога - все нещо вредно трябва да стои в организма ми и да ме пази от ужасяващата корона,иначе ще се поболея от страх!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Айде пак да повторя, ако нямаше такива "глупави и строги" мерки, досега БГ щеше да е на ниво поне 5000 души заразени и правителството пак щеше да приложи тези "глупави и строги" мерки, ама за по-дълго.
                              Ама иди озаптявай положението ТОГАВА със 5000 заразени, а и като си знаем здравната система .....

                              Груйо, схвана ли го ?

                              Ето сега, БГ ще разреши пазарите на зеленчуци, както и земеделските дейности.
                              А, в Белгия няма да стане сега.
                              Тя ще изгуби повече пари и повече човешки животи.
                              Last edited by hazard; 08.04.2020, 13:56.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                Stefan Buchakov

                                5 часа ·

                                Във всяка писанка има известна доза истина..... Къде е тя....?

                                " Коронавирус - COVID19 е най-странния вирус.
                                Дошъл от Прилеп, но заразявал само хора. Издържал 5 дена върху метал, но чрез кучета и котки не се предавал и не ги заразявал/ последно ги заразявал...?/
                                Не убива хората по домовете им, а само в болниците!
                                Убива хиляди на ден в болниците, а трупове няма, убитите нямат и роднини, които да бъдат интервюирани от иначе нахалните журналисти - мисирки!
                                Снимките и видеата от болничните отделения са фалшиви - едно и също видео го пробутва и за Италия и за Ню Йорк и за София. Пуснаха и видеа в които използват Кукли-Манекени уж са умиращи хора!!! И то по официални канали... Зетя на Тръмп официално казва, че имало запаси ЗА НАС, и в САЩ се чудят - кои са ТЕ, за които са запасите...
                                Забранява се ходене по паркове на Слънце, което УБИВА Вирусите, разрешено е да се тъпчем в градския транспорт!
                                Отложени са всички планови операции, на хората е отказано лечение или ги лекуват по телефона!
                                На раковоболни спират терапиите, защото Домусчиев бил в болницата!
                                Безработни нямат пари за хляб. Децата не излизат на Слънце!
                                В болниците всеки случай на смърт го пишат че е от вируса...
                                А починали в дома си няма...
                                Носят се слухове за бойни отровни вещества вкарвани в кислорода на пациентите за да ги убият бавно и да изглежда като вирус. Доктори казват, че до сега не са виждали такива поражения от нормална пневмония...
                                От цял свят има хиляди видеа за празни болници, в проивовес на новините за претъпкани отделения...
                                Никой от болните изолирани в болниците не пише, не пуска видеа, а уж имало много оздравели и телефоните не се конфискували...
                                Странен вирус, или ние сме страни да ги търпим да ни лъжат!
                                За другото не знам, но подчертаното го потвърждавам - от първо лице
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X