IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    Ти може и да искаш да си заведеш семейството на ресторант.
    Иска и да може да пуши в ресторанта. Гарантирам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Аз отговарях няколкократно на почти всички въпроси, но явно отговорът не отърва на вечно мрънкащите.

      - Ще е така докато не се промени нещо - я ваксина, я топлото спира разпространението, а най-вероятно ще е така докато населението свикне да носи маски и да не се събира на групи. Като свикне с маските и с 2-та метра дистанция може да разлабят мерките.

      - Адаптираме се към новите реалности. Селскостопански инвентар и обратно на село поне да не умреш от глад, па и сметките там са по-ниски на село като си.

      - Да, туризма отива на кино поне докато има 1 заразен в Света или няма ваксина. Поне международния. Нали не си мислиш, че Италия, Испания, Франция които минават през ада и ако случайно вземат се очистят - веднага ще върнат туристите. Някой ще ги зарази и купона с карантината да почне пак. Така че поне международния туризъм е в киреча до ваксина или пълно очистване.

      - Само за по-смъртоносните. Виж Азия как прави карантини периодично, просто щото има опит с вирусите бъкащи от Китай. Тука в Европа за пръв път така се получава - така че при всеки следващ по-сериозен грип - и тука ще има карантини и мерки и то още по-отрано. Просто правителствата и хората ще си научат урока - поне се надявам.

      - Стоките си пътуват в момента. За тях няма проблеми. За хората - ДА. Виж ми отговора за туризма. Забрави за екскурзии до Париж или Италия докато в Европа има 1 заразен. Евентуално разни сезонни работници могат да се разкарват, ама кой носи отговорността за тях като се разболеят няма да е ясно и ще предизвика сериозен спор кой да ги лекува между държавите. Най-вероятно това ще бъде с 14 дневни карантини при пътуване на двете посоки. Общо за 2 месеца работа ще имат 1 месец лежане, дето някой трябва да го плати. Или ще работят като нещо в трудови лагери без излизане и без досег с месните. После като се върнат карантина.

      - Колко народ очакваме да почине зависи според мерките.


      Искаш не искаш - това е положението. Ти може и да искаш да си заведеш семейството на ресторант. Сигурно ще има такъв да работи. Ама ако искаш да ги заведеш лятото до Гърция, трябва да питаш гърците дали ще искат да те приемат.

      Те така, имаше едно международно изследване казаха за него по новите по ТВ-то. Ама забравих процентите. Но мнозинството смятат че Светът няма да е същия. Само едни 30% се надяват че Светът ще се върне към нормален ритъм.

      Така че нещата не зависят само от теб. А от възприятието и очакванията на хората (поне на мнозинството). Ако мнозинството иска затваряне на границите - границите ще бъдат затворени. Поне така работеше демокрацията до преди време.
      Смешни неща си изредил. Светът се настройва и нагажда, но няма да се откаже лесно от отворения и задружния живот. Няма място за всички на село. Държавите ще се оградят, но няма чак да се завардят. Ще има нови форми на туризъм и услуги.
      И у нас ще има разхлабване. Нашата работа е от едната крайност в другата. От самоуспокоението се хвърлихме в масовото арестуване. Но ще се види, че част от мерките са прекалени. Хората вече щъкат и не може ги спреш. Твърде малко са заразените и щабарите загубиха увереност. Хич не им е ясно какво се случва. Защо този бич божи ни подминава? Нямат отговор, щото не щат да поемат отговорност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        - Да, туризма отива на кино поне докато има 1 заразен в Света или няма ваксина. Поне международния.

        +1

        Огромен брой от бизнес пътуванията също. Всъщност от повечето такива отдавна няма необходимост и се правят предимно по причини несвързани директно с бизнеса.

        За сезонните работници е много интересно. Засега там май няма алтернатива.Интересно е и за спорта. Шенген вероятно временно се обезмисля.

        Но да не бъдем песимисти, напълно възможно е след няколко години този вирус да не съществува.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Подчертаното е абсолютно вярно. Щеше да ти е ясно ако знаеше, че те са предназначени за БОВ (зарин, зоман), радиоактивна защита и биологични агенти ...
          Само където не трябва да се ползват като дъждобрани
          https://www.marica.bg/index.php/tema...o-dupka-snimki
          https://www.pan.bg/view_article-4-42...ansk-ameh.html
          Ми откъде да знае, момчето не е ходило в казарма през Соца, а имахме учения при химическа атака и отам е лафа " Газ, Чорапи, Наметало" .... ех, кви времена бяха ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

            точно си единах поста под твоя да го добавя това не иронично

            ПП Изследването върху полицайте може да послужи един ден като база за златен стандарт изследване върху ефикасността на маските в среда на ниска концетрация сред обещството


            ППП старите наметала (каквито са дадени на полицайте - едни зелени) се оказва че дори 86г пройзведени си удръжат на троен тест с пара под налягане защо да не удържан на вируса

            Някой да видял полицай без маска като го проврява на КПП-то ?
            Подчертаното е абсолютно вярно. Щеше да ти е ясно ако знаеше, че те са предназначени за БОВ (зарин, зоман), радиоактивна защита и биологични агенти ...
            Само където не трябва да се ползват като дъждобрани
            https://www.marica.bg/index.php/tema...o-dupka-snimki
            https://www.pan.bg/view_article-4-42...ansk-ameh.html
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Ма вие, апокалиптиците, не отгвориихте на нито един въпрос, като например:
              - докога ще е така - дата, а не, ми докогато трябва
              - какво правим, след като вирусът не е отминал и няма да отмине най-вероятно никога
              - евем ли майката на туризма за форевър
              - за всяко следващо грипче ли ще се карантинираме
              - евем ли майакат на свободното придвижване на стоки и хора
              - колко народ очаквате да почине по света и у нас
              Аз отговарях няколкократно на почти всички въпроси, но явно отговорът не отърва на вечно мрънкащите.

              - Ще е така докато не се промени нещо - я ваксина, я топлото спира разпространението, а най-вероятно ще е така докато населението свикне да носи маски и да не се събира на групи. Като свикне с маските и с 2-та метра дистанция може да разлабят мерките.

              - Адаптираме се към новите реалности. Селскостопански инвентар и обратно на село поне да не умреш от глад, па и сметките там са по-ниски на село като си.

              - Да, туризма отива на кино поне докато има 1 заразен в Света или няма ваксина. Поне международния. Нали не си мислиш, че Италия, Испания, Франция които минават през ада и ако случайно вземат се очистят - веднага ще върнат туристите. Някой ще ги зарази и купона с карантината да почне пак. Така че поне международния туризъм е в киреча до ваксина или пълно очистване.

              - Само за по-смъртоносните. Виж Азия как прави карантини периодично, просто щото има опит с вирусите бъкащи от Китай. Тука в Европа за пръв път така се получава - така че при всеки следващ по-сериозен грип - и тука ще има карантини и мерки и то още по-отрано. Просто правителствата и хората ще си научат урока - поне се надявам.

              - Стоките си пътуват в момента. За тях няма проблеми. За хората - ДА. Виж ми отговора за туризма. Забрави за екскурзии до Париж или Италия докато в Европа има 1 заразен. Евентуално разни сезонни работници могат да се разкарват, ама кой носи отговорността за тях като се разболеят няма да е ясно и ще предизвика сериозен спор кой да ги лекува между държавите. Най-вероятно това ще бъде с 14 дневни карантини при пътуване на двете посоки. Общо за 2 месеца работа ще имат 1 месец лежане, дето някой трябва да го плати. Или ще работят като нещо в трудови лагери без излизане и без досег с месните. После като се върнат карантина.

              - Колко народ очакваме да почине зависи според мерките.


              Искаш не искаш - това е положението. Ти може и да искаш да си заведеш семейството на ресторант. Сигурно ще има такъв да работи. Ама ако искаш да ги заведеш лятото до Гърция, трябва да питаш гърците дали ще искат да те приемат.

              Те така, имаше едно международно изследване казаха за него по новите по ТВ-то. Ама забравих процентите. Но мнозинството смятат че Светът няма да е същия. Само едни 30% се надяват че Светът ще се върне към нормален ритъм.

              Така че нещата не зависят само от теб. А от възприятието и очакванията на хората (поне на мнозинството). Ако мнозинството иска затваряне на границите - границите ще бъдат затворени. Поне така работеше демокрацията до преди време.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                Япония която я давах тука за пример, натиска кривата надолу с доброволни мерки предприети от гражданите. И като видя че няма трупове свали гарда. И сега само за няколко дена стигнала 5000 заразени до под 1000 оня ден. И правителството обяви извънредно положение в Токио.

                Щом на тях се случва, смятайте какво ще стане тука ако разлабим леко мерките.


                И второто нещо германски учени взели че открили че вируса се разпростряна повече в свободното ни време, отколкото докато сме на работа.

                https://www.unz.com/isteve/german-sc...k-than-by-fun/

                Така че свикайте само бачкане, никакъв купон (фън), щото по време на някакви събития с много хора вируса се разпространява сериозно.

                Което и обяснява, що тези дето обичат купона са по-зле (Южна Европа). А тези дето само бачкат го карат по-леко (Северна Европа).

                После да не кажете че щаба и правителството нямат интуиция. Първо забраниха купоните.


                Интересна теза! Готино ми е да поразсъждавам над нея... Първото, за което се сетих са една групичка, която на времето много харесвах с мелодичните им изпълнения, което не е съвсем вярно за техният син сега...

                Та, в една от песничките на "Трио спешен случай" - Карай Джони - пеят:

                "Колко плач, колко страх - помнят душите ни,
                а светът "зад стената" си свиркаШЕ..."

                https://www.videolyrics.net/mobile/w...?vid=e1ed2e6d4

                Какво се получава с тълкуването /на събитията/ в актуалното съвремие? Не мисля лошо на никого, но тия "приоритети" са обусловени, строго дефинирани и зависещи от много фактори... Струва си да ги разшифроваме /ако изобщо това е възможно!/. Ключето се крие НЯКЪДЕ ТАМ!

                Дори си мисля за правотата на Бате Пешо, който от години говори тук за едно най-нормално и близко да разбиранията на нормалните хора... СМИРЕНИЕ!

                Сложно ми е да говоря по подобни философски въпроси: на времето имах асистент по философия - младо 27-28 годишно момче... Страхотен беше в разсъжденията си, тръгвайки от най-обикновени тези, които ни касаеха, но без грам политизиране! Просто "грабваше" цитат от някой философ и развиваше теза, но темата "политика" беше табу за него: така и не чух думата "политика" от устата му... Разговаряше като равен с нас. Разговаряше! Провокираше дискусия! Какво по-човешко от това!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Явно теста е за кАстюмите
                  точно си единах поста под твоя да го добавя това не иронично

                  ПП Изследването върху полицайте може да послужи един ден като база за златен стандарт изследване върху ефикасността на маските в среда на ниска концетрация сред обещството


                  ППП старите наметала (каквито са дадени на полицайте - едни зелени) се оказва че дори 86г пройзведени си удръжат на троен тест с пара под налягане защо да не удържан на вируса

                  Някой да видял полицай без маска като го проврява на КПП-то ?
                  Last edited by marketleverage; 10.04.2020, 12:14.
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                    Не отричам нищо такова. Отричам твоето твърдение, че полицаите не са по-рискова група. И не приемам твърдението ти, че са добре защитени. Знам че вирусът не се предава по въздуха, ами е по въздушно-КАПКОВ път. Ама нали тези капки попадат все пак по маската. Да не би полицаите да ги сменят всеки час? Фантазия!

                    Те СА по-рискова група, доколкото професионалните има задължения ги принуждават да стоят по 8 и повече часа в среда, в която другите граждани прекарват само половин или един час на ден. И въпреки по-големият риск, те не са заразени. Не са. Аз си вадя заключение, че другите групи население са заразени още по-малко от полицаите, а пък ти си вадиш други заключения. Твоя си работа. Стой си по цял ден в къщи и излизай със скафандър за биологична защита. На мен не ми пука и спазвам мерките само до толкова, че да не нарушя забраните.

                    Впрочем, ако полицаите не са по-рискова група, защо точно тях изследват?
                    Явно теста е за кАстюмите
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                      Не отричам нищо такова. Отричам твоето твърдение, че полицаите не са по-рискова група. И не приемам твърдението ти, че са добре защитени. Знам че вирусът не се предава по въздуха, ами е по въздушно-КАПКОВ път. Ама нали тези капки попадат все пак по маската. Да не би полицаите да ги сменят всеки час? Фантазия!

                      Те СА по-рискова група, доколкото професионалните има задължения ги принуждават да стоят по 8 и повече часа в среда, в която другите граждани прекарват само половин или един час на ден. И въпреки по-големият риск, те не са заразени. Не са. Аз си вадя заключение, че другите групи население са заразени още по-малко от полицаите, а пък ти си вадиш други заключения. Твоя си работа. Стой си по цял ден в къщи и излизай със скафандър за биологична защита. На мен не ми пука и спазвам мерките само до толкова, че да не нарушя забраните.

                      Впрочем, ако полицаите не са по-рискова група, защо точно тях изследват?
                      Не си ме разбрало правилно човек - написах че са в среда на по ниска концетрация а не че не са по рискова гурпа - като имах в предвид точно това че не са в болнична среда да са на затворено сред болни като точно това от изследването имах в предви че е по ниска концетрацията от болниците...

                      ето ми цитат от поста

                      че в среда на ниска концентрация на вируса маските ((някой от плат дарени на полицайте) и дори доброто старо българско МП-70 какото доста от полциайте носят - те могат да избират каква маска да сложат ) води до по добра 91% ефикасност ами дори надвхъля 99%

                      ПП Изследването върху полицайте може да послужи един ден като база за златен стандарт изследване върху ефикасността на маските в среда на ниска концетрация сред обещството
                      Last edited by marketleverage; 10.04.2020, 12:08.
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                        Тези съотношения нямат общо с понятието епидемия и пандемия, за които говори уважаемият опонент в цитирания от мен негов пост.

                        Ако ги взема от една болница – кво, имаме епидемия или пандемия в болницата?
                        Ние от самото начало имаме проблем с понятията, методиката, показателите.
                        Винаги при съобщаване на даден показател трябва задължително да се обяснява, какво точно се визира и резултат на какво е.
                        Матеев примерно, човекът вложи огромен труд за да разшифрова и обясни смисъла и обвръзките на големите таблици-чаршафи.
                        Ама те са за професионалисти, които се движат в една строго дефинирана среда.

                        На мен, като физическа персона и краен потребител на информация, често не ми вършат работа, объркват ме.

                        В поредното свеждане на данни има нов подход, нови формално подвеждащи невнимавалите данни и подход.

                        Нищо особено не виждам.

                        В тази ситуация сме просто давещи се и съдбата ни е само в нашите ръце.
                        Имаме и алтернатива: верваме на БХ и приказката за звяра, който напада с невиждана в човешката история ярост и ... толкова!
                        Last edited by nachev; 10.04.2020, 12:04.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                          1. Вируса не се носи свободно във въздуха дупките не трябва да са по малки от вируса а трябва да са по малки от капчиците така че да не погълнеш много

                          Отричаш могократно потвърдено медицинско изследване (базирано на 6 други изследвания - то им е препотвърждението) показващо ефективноста на мерките за защита при SARS 1 .
                          ....
                          Полицаите не са във среда на висока концентрация - те са периодично изложени тук там затова казвам мерките са сработили 99 процента за такава среда
                          Не отричам нищо такова. Отричам твоето твърдение, че полицаите не са по-рискова група. И не приемам твърдението ти, че са добре защитени. Знам че вирусът не се предава по въздуха, ами е по въздушно-КАПКОВ път. Ама нали тези капки попадат все пак по маската. Да не би полицаите да ги сменят всеки час? Фантазия!

                          Те СА по-рискова група, доколкото професионалните има задължения ги принуждават да стоят по 8 и повече часа в среда, в която другите граждани прекарват само половин или един час на ден. И въпреки по-големият риск, те не са заразени. Не са. Аз си вадя заключение, че другите групи население са заразени още по-малко от полицаите, а пък ти си вадиш други заключения. Твоя си работа. Стой си по цял ден в къщи и излизай със скафандър за биологична защита. На мен не ми пука и спазвам мерките само до толкова, че да не нарушя забраните.

                          Впрочем, ако полицаите не са по-рискова група, защо точно тях изследват?
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Ако отворят ресторантите ще заведеш ли семейството на ресторант да хапнете или ще се съберете ли с компания да пийнете по една бира и да гледате мача? Или па на кино и театър?

                            Аз го зададох и на Груйчеца тоя въпрос и на другите дето са против олабването. Ама никой не отговаря.

                            Доста неща си работят. И според мен ограниченията са строги, но това е щото материала не ги спазва.

                            Ако хората разбираха не се събирайте на групи - парковете щяха да бъдат отворени. Ама на събират се.
                            Да бе, математик, отгворих ти сигурно 10 пъти на въпроса - да, ще ги заведа - и на мол, и на кръчма, и на всичко. Е, сега ще ги отведа на село, при баба и дядо им - ма това е щото съм безотговорен олигофрен. И хайде без дивотиите за парковете, щото кучкарите в тях се движат, и винаги са се движили, на групички, точно като тъмнозелените!

                            Ма вие, апокалиптиците, не отгвориихте на нито един въпрос, като например:
                            - докога ще е така - дата, а не, ми докогато трябва
                            - какво правим, след като вирусът не е отминал и няма да отмине най-вероятно никога
                            - евем ли майката на туризма за форевър
                            - за всяко следващо грипче ли ще се карантинираме
                            - евем ли майакат на свободното придвижване на стоки и хора
                            - колко народ очаквате да почине по света и у нас

                            Ей, такива нещица, щото напоследък чувам само мантри какви сме олигофрени, как не мислим за родителите си (ние, дето останахме в "територията" и не избягахме, да плащаме пенсиите и на емигрантските родители, дето ни поучават) и как било много добре , че ръсим със захар, иначе хората щели сами да измират по улиците, щото съм гледал едно клипче в тубата по въпроса. Та те на това отговори, пък после пак задавай въпроси - щото аз отговор винаги давам, при това ясен и категоричен, но отсреща получавам само нови въпроси, мрънкане и мантри!

                            Апропо, имаш ли куче и емигрант ли си?
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Ако отворят ресторантите ще заведеш ли семейството на ресторант да хапнете или ще се съберете ли с компания да пийнете по една бира и да гледате мача? Или па на кино и театър?

                              Аз го зададох и на Груйчеца тоя въпрос и на другите дето са против олабването. Ама никой не отговаря.

                              Доста неща си работят. И според мен ограниченията са строги, но това е щото материала не ги спазва.

                              Ако хората разбираха не се събирайте на групи - парковете щяха да бъдат отворени. Ама на събират се.
                              Математика, всъщност си прав!
                              И в моя постинг го има този рефрен - за да се наложи някакъв желан (необходим) пакет от мерки, официално обявяваш и опитваш да прокараш нещо в далеч по-хард вид.

                              По-скоро сега реагирам заради думата "материал". В устата на БХ тя стои нормално.

                              На входа на форума няма цедка и тук ги имаме всякакви, но в отделни важни моменти, колективното творчество вдига резултатите до странно високо ниво. Искам да кажа, че това ниво може да ни подведе в известен уклон към елитарност. Не е упрек към теб, към всички ни е, аз също съм вътре и не се изключвам. В бързината човек всичко може да изплещи всичко.
                              Колективно сме материал!

                              Доколкото си спомням, живял си в чужбина - немил-недраг.
                              Знаеш за какво говоря.

                              Съдба, ние сме тук, това са даденостите и Господ е отредил най-доброто място за нас в общия случай!

                              Дописах, че нещо замина недоправено поради кьопаво натиснат клавиш
                              Last edited by nachev; 10.04.2020, 11:50.

                              Коментар


                              • За шест месеца се очкава жертвите от КОРОНАТА да бъдат 300 човека-колкото от автомобилни катастрофи за същия период..........................За същите шест месеца аз очаквам поне 500 000 безработни гладни и отчаяни хора ..........готови на всичко .Особенно тези от гетата.

                                Коментар

                                Working...
                                X