IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имаше интересно инфо и статистика, че пушачите вируса ги отбягва и нещо не ще да ги заразява, някой да е чел нещо ново в тази насока?

    Коментар


    • Ми това развитие е очаквано, нали затова е основният спор в обществото - "мерките", които бързо и трайно разрушават това общество полезни ли са или повече вредят (не говоря за България, ние щем не щем ще се равняваме и ще сме по-католици от папата, ако после ще искаме помощ). Но карантината не е решение на проблема а отлагане, въпросът не е в името на какво дремем, а колко време ни трябва, имаме ли го и дали накрая отлагането на нещо силно вероятно да се случи ще е имало смисъл ?
      За мен не са адекватни мерките, в световен мащаб - силно пресилени и ще доведат до много мъка, непропорционално много… особено спрямо риска от заразата, предимно за най-бедните, които от своя страна ще измрат най-много от грип и ако имат възможност не биха ги препоръчали.

      Да някои страни лъснаха по без гащи от към работеща здравна система, но за всички тях през последното десетилетия е алармирано многократно че имат супер възможности, но достъпни само за богати, а от грип боледуват всички! Мисля че сметките за лекуване с Ковид на неосигурени в САЩ са такива, че аз ако съм неосигурен, но все пак имам някаква собственост не бих припарил в болница, ако имам наследници!

      Та така, че ни клатят е ясно, виждал съм паникьосани пазари, нямаме такъв случай, предвид реалните икономически щети. Сега играта е кой ще излезе по сух от тези кафеникави неща.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
        В последните дни има заведени 2 дела срещу Китай. Потърсете текста на иска внесен в съд в Йерусалим. Стойноста на предявената щета е 100 милиарда шекела. Този в Ню Йорк е за 20 трилиона долара. Така поне пише по разни сайтове.
        И аз ще ги съдя тия жълти копеленца!
        Чакам само да декарантинират СРС и Грую да изтрезнее, за да го ангажирам.
        Ще се наложи да проявя доста търпение...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
          Не че съм му голям фен на тоя комплексар Слави Трифонов, но като се замисля е много прав:

          Значи цялата държава е затворена, не работи, не функционира, хората губят работата си и са затворени по къщите си, не могат да ходят в парковете и са принудени всеки ден да гледат по телевизията страшните констатации и заплахи на двама генерали заради....нищо! Извинете ме, не заради нищо, а заради 0,00872852 процента.
          В последните дни има заведени 2 дела срещу Китай. Потърсете текста на иска внесен в съд в Йерусалим. Стойноста на предявената щета е 100 милиарда шекела. Този в Ню Йорк е за 20 трилиона долара. Така поне пише по разни сайтове.
          Last edited by alex1001111; 10.04.2020, 20:01.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение



            ................актуалните вирусоносители се смятат като се извадят вече излекуваните. Така че в момента са под 600 души.
            ...........................
            Санде, извинявай, че ще повторя - идеята ми е, че журналя, спецове, разни изказващи се почти винаги използват "заразени", говорейки за доказаните с положителна проба, дали с излекувани, дали без. Заразените предполагам, че никога няма да им научим бройката. А "актуални" .... не вдевам, чесно, за тоя термин....
            И това ще мине ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

              Само заради точността - УСТАНОВЕНИТЕ вирусоносители са 611. Ама то трябва .....да го съобразиш това, пък Славчо - той си гледа да става за талавизоро.
              Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
              1987-и път.... и да сметаш не моеш

              Бе и ти малко със сметките....актуалните вирусоносители се смятат като се извадят вече излекуваните. Така че в момента са под 600 души.
              А на Славчо и подобните му е лесно. Сега мрънкат че са 600, ама ако чакаха да станат 140000, щеше да мрънка че не са взели мерки по-рано. Много в лесно да критикуваш, като нищо не зависи от теб.

              Коментар


              • Извинете ме, не заради нищо, а заради 0,00872852 процента.
                ================================================== ==================
                А не приемаш ли, че има вероятност тези нищожни проценти да са следствие от приложените мерки.
                Партия была, есть и будет есть!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                  Не че съм му голям фен на тоя комплексар Слави Трифонов, но като се замисля е много прав:
                  И ще е така ако е грипна епидемия с 1% хоспитализирани (1200 човека) и около 1/3 от тези хоспитализирание серизони/ критични (300-400 човека) от които около 120 ще умрат.... за това са смятани тези цифри и болничната система си удържа....

                  При ковида цифрите от цяла европа показват че при 100 000 заразени 4-5000 сериозни / критични при които в БГ отдавна е почнат триаж (да се избира кой да закачат на обдишване и на кой да дават само парацетамо - 30 годишен рецидивист с 10 присъди е преди всички от форума щото е 30 годишен)

                  (само немската система със 16 000 болнични легла със обдишване може да ги издържи толкова) 100 000 ама те са доста повече население и ако го пуснат да шава ....

                  ПП Белгииците днес пак цепят мрака - почнахме карантината на една дата с тях те имаха 139 открити случая

                  Last edited by marketleverage; 10.04.2020, 18:51.
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                    На "Интера" си му беше дошло времето.
                    Сега разбирам защо Историята е по-гадна от математиката!Разликата е в закономерността - 2 и 2 почти винаги е 4.А при историята е много по-рядко...Примерно, купувам евтина фабрика или имот в София в 23:55 на 8.09.,но не допускам,че Бай Кимо и ко.ще завземат пощата и телеграфа в 03;30 на следващия ден и че докато нотариусчето ми разписва тапиите към 10;30 ч. предните отряди на 157-ма дивизия на ген.Драгомиров вече са по по булевард Адолф Хитлер (след това "Клемент Готвалд",а сега "Евлоги Георгиев"...).Реституцията ако веднъж не е санкционирана,не означава,че е с Право за Вечно ползване по подобие на гробните места....
                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Не че съм му голям фен на тоя комплексар Слави Трифонов, но като се замисля е много прав:
                      Само заради точността - УСТАНОВЕНИТЕ вирусоносители са 611. Ама то трябва .....да го съобразиш това, пък Славчо - той си гледа да става за талавизоро.
                      И това ще мине ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                        ..................... поне Йешуа Назорей, когото за двехилядиидвайсти път ще възкръснат. Направиха го на маймуна човека...
                        1987-и път.... и да сметаш не моеш
                        И това ще мине ...

                        Коментар


                        • Не че съм му голям фен на тоя комплексар Слави Трифонов, но като се замисля е много прав:

                          "Според данните на НСИ през 2018 година сме били 7 000 039 човека.
                          Значи, сега сме, предполагам, по-малко, може и да сме повече, дано, но да караме по точните цифри. Значи - 7 000 039 човека. Толкова сме. Толкова живеем в България.

                          Вирусоносителите по днешни данни на кризисния щаб са 611 човека. Ще ви помогна и ще сметна вместо вас. Процентът вирусоносители, спрямо цялото население на България, е 0,00872852. Само искам да отбележа, че от тези 611 човека, голямата част дори не са болни, а са вирусоносители.

                          По законите на България за епидемия се смята, когато на 10 хиляди души население има 200 болни. Това означава, че на 7 милиона население трябва да има 140 000 болни. А те са 611.

                          Значи цялата държава е затворена, не работи, не функционира, хората губят работата си и са затворени по къщите си, не могат да ходят в парковете и са принудени всеки ден да гледат по телевизията страшните констатации и заплахи на двама генерали заради....нищо! Извинете ме, не заради нищо, а заради 0,00872852 процента.

                          Това казват цифрите, а емоциите оставям на вас".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                            Помниш ли "Интера"?Ей това ще стане и тук....Ако някой не помни или не знае да пита некой дрът от Варна!
                            На "Интера" си му беше дошло времето. Амортизиран и старомоден. Пък у сегашните комплекси има още леб. А ще седат на лед. Две години така и ще почнат се рушат от неподдържане.

                            Коментар


                            • Айде и една положителна новина от германците.

                              https://www.telegraph.co.uk/news/202...-german-study/


                              Many more people may have been infected with coronavirus and acquired immunity than previously thought, according to a groundbreaking study in Germany.

                              Scientists studying the town at the epicentre of the country's first major outbreak said they had found antibodies to the virus in people who had shown no symptoms and were not previously thought to have been infected.

                              Initial results released on Thursday suggest that as many as 15 per cent of people in Gangelt, in Heinsberg district, may already have immunity – three times as many as previous estimates.

                              The findings suggest the mortality rate for the virus in Germany is just 0.37 per cent — five times lower than current estimates.

                              "This means a gradual relaxation of the lockdown is now possible," Prof Hendrik...


                              Демек чакаме германците да разхлабят. Гледаме какво става при тях и ако всичко е наред и ние разхлабваме.

                              Коментар


                              • В момента по-евтино излиза да шофираш пиян, отколкото да се разхождаш трезвен!

                                Коментар

                                Working...
                                X