IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Бота интересно ти как ще караш вируса дали ще ти реагира имунната система и нема нищо да усетиш и ще припкаш като младо яре по полянките.

    Ама тая работа сигурно преди 30 години кога си бил 80 килограм пич.
    Бота каза, че има (авто?)имунни проблеми, опасни, май, за живота му даже, та се скатава по собствен почин както намира за подходящо да е жив.
    Last edited by 78-10; 11.04.2020, 16:27.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
      Като пишете за Чернобил,някак си забравяте обеднения уран дето ръсеше над Горна баня 10 години по-късно!А да - той засилваше имунната система,която централата до Припят беше отслабил.

      Ретро,партийните вождове в цял свят, винаги са били на специален режим без значение на моментната ситуация!

      БМБ-то не ми изглежда много карантитнен - непрекъснато се мота некъде вместо да разцъква "сам като куче" в банкя белот съсзлатеф,не спазва дистанция дори и на брифингите и интервюта.Но иначе мрънка народа да не излиза от домовете си,щото не знам си кво.....
      Борис Джонсън?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        те 90% я карат короната без изобщо да разберат че е имало нещо. Че и имунната система даже не създава антитела. Тези с теста на въздуха няма как да ги хванеш. Не че е нужно за болничното лечение, но за оценка на стадния имунитет са важни.
        От вирус СЛОН направиха, важното е да извлечем полза от изкуствено създадената истерия
        Бота интересно ти как ще караш вируса дали ще ти реагира имунната система и нема нищо да усетиш и ще припкаш като младо яре по полянките.

        Ама тая работа сигурно преди 30 години кога си бил 80 килограм пич и си гонил ку..вите.
        Last edited by Todor Sabev; 11.04.2020, 16:23.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

          Не, не ми е проблем. Мога да нося и противогаз.
          Проблем ми е подчинението на безсмислици. Неоснователно (според мен) налагане на прекомерни ограничения. Това ми е проблем. И при комунизма не съм го търпял и когато е било възможно съм го изразявал.
          А онези "газ, чорапи, наметало" съм ги изтърпял, защото съм вярвал, че са част от необходимото обучение и защото доброволно съм отишъл да ставам офицер. Никой не ме е принуждавал. Ако бях обикновен войник, пак щях да ги изтърпя като част от обучението.
          Ама сега не съм съгласен някакви да ме правят на идиот.
          Бях обикновен войник, съзнавал съм военното си задължение да бъда две години на линия и след това готов за защита като запасен.
          Некак си, обаче, ми се стори тогава, че вертикалата на действие в нашата армия (Генерален щаб – армейски щабове – полкови офицери – батальонни – ротни... и до мен) беше прекалено вкостеняла, вкочанясала (изразявам се почти безкрайно меко).
          Независимо от това съм доволен, че съм дал силата и две години от живота си за защита на страната си.

          Влязох редник и излязах редник, чисто.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Въпрос на време е да изкарат лекарствата и ваксините.Целият световен научен потенциял за това работи и мисля че до месец ще стане ясно.
            Аха, до месец, най-много два.....
            Като бях млад много четях "Космос" и "Наука и техника", направо бях пристрастен. Та тогаз нАуката ни убеждаваше, че скоро, до десетина години, най-много двайсет, ще открият лекарство против рак. Няма как да не открият, науката процъфтяваше, огромен подем.
            Минаха 50 години от тогава, а пък лекарство против рак няма и не се провиди. Вярно е, че сега се лекуват многократно по-успешно много видове рак, ама пипне ли те сериозно....

            И с Ковида е така. Няма да се открие универсална успешна ваксина, никога. Вирусът е изключително динамичен и мутира, приспособява се. Не можем да го унищожим, ще се наложи да живеем с него. Вероятно и той постепенно ще стане по-малко убийствен, защото той също иска да "живее", а като убива гостоприемника си, убива и себе си.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              Ем сега една маска да носиш не трябва да ти е проблем тогава
              Не, не ми е проблем. Мога да нося и противогаз.
              Проблем ми е подчинението на безсмислици. Неоснователно (според мен) налагане на прекомерни ограничения. Това ми е проблем. И при комунизма не съм го търпял и когато е било възможно съм го изразявал.
              А онези "газ, чорапи, наметало" съм ги изтърпял, защото съм вярвал, че са част от необходимото обучение и защото доброволно съм отишъл да ставам офицер. Никой не ме е принуждавал. Ако бях обикновен войник, пак щях да ги изтърпя като част от обучението.
              Ама сега не съм съгласен някакви да ме правят на идиот.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                Имам чувството, че вкупом гледаме на тази епидемия като на футболен мач.
                Седим, люпим семки, гледаме, викаме, псуваме и чакаме да свърши мача,
                да се приберем по домовете и всичко - както е било.
                Да, ама май няма да стане така.
                Заветният ден "х", в който вирусът ще изчезне, всички ще излезем навън да подишаме
                с пълни гърди и всичко ще продължи по старому, явно няма да се случи.
                Кога ще изградим имунитет, кога ще открият и произведат ваксини и ще ваксинират
                по-голямата част от човечеството, мисля че е въпрос на не толкова близко бъдеще.
                Явно заможните страни няма да чакат да се скапят окончателно икономиките им и
                ще се опитат да задвижат обществения и стопански живот в условията на неприключила
                епидемия. Доколко ще успеят, ще зависи от ресурса, който ангажират,
                управленския опит на правителствата, издържливостта на обществата и
                устойчивостта на здравните им системи.
                Страните от втория и третия свят вероятно също ще се опитат.
                Докъде ще им стигнат силиците?

                Въпрос на време е да изкарат лекарствата и ваксините.Целият световен научен потенциял за това работи и мисля че до месец ще стане ясно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                  Със слагането на маски имаме шанс да си върнем маскимално много свободи в минимално кратък период, защото като правим числа близки до нулата ще отключваме (без да махаме маските)

                  (тези от гетата също няма да може да излизат извън тях без маски - допълнително намалява опасността за друтите хора)

                  ПП
                  Аз газ чорапи наметало не съм го тренирал ама като всеки започнал да се знимава с компютри в детска / тинеиджъркска възраст съм и геймър и съм носил виртуално стотици часове в разлини игри - психологически го приемам за съвсем естесвено да нося допълнителна защита ако обстановката го налага ...


                  Противогазът е най-доброто средство за защита,но трудно е да седиш с него по-вече от 1 час.

                  Коментар


                  • Имам чувството, че вкупом гледаме на тази епидемия като на футболен мач.
                    Седим, люпим семки, гледаме, викаме, псуваме и чакаме да свърши мача,
                    да се приберем по домовете и всичко - както е било.
                    Да, ама май няма да стане така.
                    Заветният ден "х", в който вирусът ще изчезне, всички ще излезем навън да подишаме
                    с пълни гърди и всичко ще продължи по старому, явно няма да се случи.
                    Кога ще изградим имунитет, кога ще открият и произведат ваксини и ще ваксинират
                    по-голямата част от човечеството, мисля че е въпрос на не толкова близко бъдеще.
                    Явно заможните страни няма да чакат да се скапят окончателно икономиките им и
                    ще се опитат да задвижат обществения и стопански живот в условията на неприключила
                    епидемия. Доколко ще успеят, ще зависи от ресурса, който ангажират,
                    управленския опит на правителствата, издържливостта на обществата и
                    устойчивостта на здравните им системи.
                    Страните от втория и третия свят вероятно също ще се опитат.
                    Докъде ще им стигнат силиците?


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                      Както виждаш, предизвиквам те на разговор, не те заглушавам. А ако правилната ми логика те заглушава... е, оплачи се на Логиката.
                      Логиката не е толкова абстрактна категория, колкото си мислиш и много често е базирана на факти. А когато не е така, стойността ѝ девалвира до тази на постовете ти във форума.

                      Виж тук - новите атракциони в NY:
                      https://www.bbc.com/news/world-us-canada-52249963

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                        Скоро ще заглушава и Мутафа, заедно с цялата политическа сган.

                        Както виждаш, предизвиквам те на разговор, не те заглушавам. А ако правилната ми логика те заглушава... е, оплачи се на Логиката.

                        Западняците доста отдавна се отказаха от логика и напират на емоционалните загуби на личността – постистина, триггеринг, права на тъпите малцинства над нормалните хора.

                        И т.н. Мислех да сложа емотикон "sad", но няма защо. Истината е, че вече отдавна около мен хората са некъде половин процент, останалите сте ломотещи вън и вътре двукраки.
                        То няма и нужда мен да заглушаваш, от вярващите съм, че наближаваме края на карантината. Очаквам след април да се отхлабват и мерките. Колкото здравословно по-добре се представи обществото дотогава, толкова повече ще "вземе" и думата на "Мутафа", както го наричате. По тази логика - "Спасението на давещите се, е в ръцете на самите давещи се" - ползвам цитат от добре познато за теб произведение на изкуството

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                          Стига бе пич, караш ме съвсем непринудено да се смея. Виртуално!
                          Като курсанти бяхме РЕАЛНО три дни на лагер на химическия полигон. Темата "Защита от ядрено, химическо и бактериологическо оръжие". В осем сутринта обличаш химическия гащиризон, обуваш ботушите и слагаш противогаза. РЕАЛНО. И почваш да мериш с някакви уреди някакви отрови и радиации. Обеззаразяваш хора, техника, правиш химически палатки... такива работи. Нищо трудно, нищо натоварващо. В един на обяд махаш защитните средства. Уверявам те - от ботушите си изливаш вода, буквално. По тялото ти няма нито един сух парцал, ама нито един. Куртка, клин, тениска, бельо.... всичко вир вода. Пиеш вода като смок, щото си загубил поне 2 литра.Може и да беше повече. Това в края на май. Доста топличко беше.
                          А как се умирисахме за три дни.... не ти е работа.
                          Ами казвам го защото аз го приемам ок да нося маска Ама ти се дърпаш - а то няма да е толкова зле ако не си сред хора три дни нон стоп а и не се налага да си съз защитен костюм
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            После, като дойде истинската радиация, понеже е нищо натоваращо, даже не посмяхте да я обявите.
                            Момченце, тя отдавна е била.
                            https://www.youtube.com/watch?v=LLCF7vPanrY

                            Аз съм роден на пика ѝ. Сигурно затова съм такъв един... ъъъ... квото кажеш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                              Като курсанти бяхме РЕАЛНО три дни на лагер на химическия полигон. Темата "Защита от ядрено, химическо и бактериологическо оръжие". В осем сутринта обличаш химическия гащиризон, обуваш ботушите и слагаш противогаза. РЕАЛНО. И почваш да мериш с някакви уреди някакви отрови и радиации. Обеззаразяваш хора, техника, правиш химически палатки... такива работи. Нищо трудно, нищо натоварващо. ....
                              И всичко това наужким.
                              После, като дойде истинската радиация, понеже е нищо натоваращо, даже не посмяхте да я обявите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Нямам никаква изгода, просто казах, което ми подсказват числата. На вас каквото и да ви се каже е все зле.
                                Това което правите е да грачите, за да заглушавате. Но по-добре изливайте мъката във форума и дано ви олекне
                                Скоро ще заглушава и Мутафа, заедно с цялата политическа сган.

                                Както виждаш, предизвиквам те на разговор, не те заглушавам. А ако правилната ми логика те заглушава... е, оплачи се на Логиката.

                                Западняците доста отдавна се отказаха от логика и напират на емоционалните загуби на личността – постистина, триггеринг, права на тъпите малцинства над нормалните хора.

                                И т.н. Мислех да сложа емотикон "sad", но няма защо. Истината е, че вече отдавна около мен хората са некъде половин процент, останалите сте ломотещи вън и вътре двукраки.

                                Коментар

                                Working...
                                X